Téma: David Gemmell

David Gemmell

Hozzászólás: David Gemmell

A Trója trilógia első része mikorra várható?

Adiz írta:

Augusztus második felében.

Yardain írta:
Adiz írta:

Augusztus második felében.

Hát, ha ez igaz akkor smile tongue lol big_smile cool

"A salakot a kohó kiveti magából; az acélt keményre edzi"
                                                                 Raoul Renier - Pokol

A Trója sorozattal kapcsolatban kérdeznék... Gemmel munkásságát nem igazán ismerem, így adja magát a kérdés, hogy ennek a sorozatnak van esetleg olyan előzménye, amit ismerni kell(ene) a mű megértéséhez? Vagy ez teljesen különálló "sztori", így nyugodtan olvashatom (vagyis olvashatnám) különösebb előismeret nélkül is?
A választ előre is köszi! wink

You can buy gold that is bright as the sun, and diamonds as pale as the moon. But you cannot buy the sun. You cannot own the moon.

RZednik írta:

A Trója sorozattal kapcsolatban kérdeznék... Gemmel munkásságát nem igazán ismerem, így adja magát a kérdés, hogy ennek a sorozatnak van esetleg olyan előzménye, amit ismerni kell(ene) a mű megértéséhez? Vagy ez teljesen különálló "sztori", így nyugodtan olvashatom (vagyis olvashatnám) különösebb előismeret nélkül is?

Nem kell semmit elolvasnod hozzá smile. Ez egy teljesen különálló sorozat. Sőt, én azt mondom, hogy a történelem könyveket sem kell elolvasnod, és a Trója című filmet sem kell megnézned hozzá (azt kijelenthetem, hogy kicsit gagyi ehhez a trilógiához képest smile ) Bár vannak eltérések az eredeti homéroszi történettől, de Gemmell zseniálisan átdolgozta, sőt realisztikusabbá tette az egész tíz éves háborút.

"Az embernek mindig kell néhány jó ellenség, attól marad erős."

Hogyhogy új borítót készíttetett hozzá a Delta (bár kétségtelenül nagyon jól néz ki smile )? De szerintem az eredetivel sem volt gond. Vagy ez valami jogi probléma folytán alakult így?

Ki eltörsz egy tárgyat, hogy megtudd, mi az, letértél a bölcsesség útjáról. - J. R. R. Tolkien

Üdv!

A Rigante ciklust befejezettnek lehet tekinteni a 4.-ik kötettel,mert mintha valahol olvastam volna,hogy nem lett befejezve?Ha befejezettnek tekinthető,úgy lehet,hogy beruháznák rá!

David Gemmell nevét szerintem 2db L betűvel kell írni. Az angol borítókon mindenhol így szerepel.

A Rigante ciklus 4 részes, és befejezettnek lehet tekinteni. Nagyon jó sorozat.

Ami nem lett befejezve, az a Trója sorozat, vagyis az utolsó könyvet már a halála után fejezte be Gemmell felesége. Én olvastam angolul, és nem igazán tűnt fel a változás.
Egyébként remek sorozat, ajánlom mindenkinek. Nagyon élethűen írja le a háborút, külön tetszik, hogy nem Trója ostroma tart 10 évig mint az Iliászban, hanem az egész háború. A karakterek kidolgozása szintén remek, főleg Odüsszeusz és Priamos karaktere tetszett.

Azt szeretném kérdezni, hogy akkor most hány részben lesz kiadva? Mert az előkészületben Az ezüst íj ura 2. kötet néven fut a dolog, Szóval az első könyv lett kettészedve, vagy az már a Shields of Thunder?

My story is truly a grand tale! Of course, any story about me is going to be grand simply by virtue of the main character.

Angelpriest írta:

Hogyhogy új borítót készíttetett hozzá a Delta (bár kétségtelenül nagyon jól néz ki smile )? De szerintem az eredetivel sem volt gond. Vagy ez valami jogi probléma folytán alakult így?

Nem, technikai okok miatt kellett ezt a megoldást választanunk.

Blazious írta:

Azt szeretném kérdezni, hogy akkor most hány részben lesz kiadva? Mert az előkészületben Az ezüst íj ura 2. kötet néven fut a dolog, Szóval az első könyv lett kettészedve, vagy az már a Shields of Thunder?

Mivel - a mi könyvformátumunkban - egyben kihozva nagyon magas áron lehetett volna csak forgalmazni a sorozatot, kénytelenek voltunk kettészedni a trilógia első könyvét két emberibb méretű kötetre. Ezt a tendenciát valószínűleg a későbbiekben is tartanunk kell, azaz a három könyv 3x2-es adagokban fog megjelenni.

norm írta:

Üdv!

A Rigante ciklust befejezettnek lehet tekinteni a 4.-ik kötettel,mert mintha valahol olvastam volna,hogy nem lett befejezve?Ha befejezettnek tekinthető,úgy lehet,hogy beruháznák rá!

A Rigante-ciklus a Viharlovassal zárul, több könyvet nem írt hozzá Gemmell.

RZednik írta:

Homérosztól az Íliász és az Odüsszeia elolvasása megteszi előismeretnek. Két rövid könyvecske mindkettő. smile

A Trója-ciklus mindenféle előismeret nélkül olvasható, de egy kevés görög mitológia ismeret és a trójai háború vázlatos ismerete nagyban fokozzák az olvasmányélményt.

"Barbarism is the natural state of mankind. Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance. And barbarism must always ultimately triumph."

Gelassar írta:

Nem kell semmit elolvasnod hozzá smile. Ez egy teljesen különálló sorozat. Sőt, én azt mondom, hogy a történelem könyveket sem kell elolvasnod, és a Trója című filmet sem kell megnézned hozzá (azt kijelenthetem, hogy kicsit gagyi ehhez a trilógiához képest smile ) Bár vannak eltérések az eredeti homéroszi történettől, de Gemmell zseniálisan átdolgozta, sőt realisztikusabbá tette az egész tíz éves háborút.

Thanathos írta:

Homérosztól az Íliász és az Odüsszeia elolvasása megteszi előismeretnek. Két rövid könyvecske mindkettő. smile

A Trója-ciklus mindenféle előismeret nélkül olvasható, de egy kevés görög mitológia ismeret és a trójai háború vázlatos ismerete nagyban fokozzák az olvasmányélményt.

Köszönöm a választ mind2töknek. A történelmi háttér, illetve a mitológiai ismeret egyébként megvan, mind a görög regékből, mind a Homérosz művekből (annó kötelező olvasmány volt nálunk smile), illetve a filmhez is volt szerencsém (mondjuk az annyira nem nyűgözött le, mint a történet, amiből készült), szóval azt hiszem teszek majd vele egy próbát.

You can buy gold that is bright as the sun, and diamonds as pale as the moon. But you cannot buy the sun. You cannot own the moon.

Yardain írta:
Blazious írta:

Mivel - a mi könyvformátumunkban - egyben kihozva nagyon magas áron lehetett volna csak forgalmazni a sorozatot, kénytelenek voltunk kettészedni a trilógia első könyvét két emberibb méretű kötetre. Ezt a tendenciát valószínűleg a későbbiekben is tartanunk kell, azaz a három könyv 3x2-es adagokban fog megjelenni.

Ha jól számoltam 656 oldal lett volna egy kötetben kb. A tavaly megjelent Ann McCaffrey kötet 712 oldalas volt. Ezek szerint ez a könyv egy kötetben is megjelenhetett volna.
Azt állítjátok, hogy  egyben kihozva nagyon magas áron lehetett volna csak forgalmazni a sorozatot, kénytelenek voltatok kettészedni a trilógia első könyvét két emberibb méretű kötetre. Kérdem én mennyibe került volna egybe kb? Ugyanis most az első rész 5600 Ft-ba kerül, a két kötet együtt. Ha egybe hoztátok volna ki és 5600 Ft-nál kevesebb lett volna, már akkor sok mindenki jobban járt volna. Szerintem egy kötetben legrosszabb esetben 4000 Ft lett volna, bár javítsatok ki, ha tévedek.
Nemrég elkezdtem gyűjtögetni a Gemmel könyveket, de most már biztos vagyok benne, hogy a Trója trilógiát nem veszem meg soha, 5600 Ft részenként nekem (és valószínűleg még sokaknak) nagyon sok. Szerintem így csak vevőket fogtok veszíteni.

Utoljára Darth Revan szerkesztette (2010.08.14. 12:07:30)

Valószínűleg többe jött volna ki egyben, mint 4000 Ft, sőt, gyanítom 6ezer fölött lett volna... Annó Sandersontól az Elentris került kb. annyiba (már 4ezrebe), és annak a kiadását követően adták ki külön kötetekben (és más formátumban) BS további műveit.
Egyébként ez az ár valóban nem kevés, de ha előrendeled (a Deltánál is, de máshol is van 25%-os előrendelői kedvezmény), máris picivel 4200 Ft alatt hozzájuthatsz. Tény, hogy ez sem olcsó, de jóval barátibb, mint az 5600 Ft.

Csak akkor jött volna ki szerintem 6000 fölött, ha kemény fedelesben jött volna ki.
A tavaly megjelent 712 oldalas McCaffrey könyv 3000 volt és puha fedeles.
Az Elantris azért volt 4000-nél több, mert kemény volt.
Ha McCaffrey-nél meg lehetett oldani puhában, egy kötetben, 3000 Ft-ért, akkor a Ködszerzetnél és a Trójánál miért nem lehetett volna megoldani?

Ja, akkor félreértettelek. Azt hittem az általad említett McCaffrey könyv is keményfedeles változatban jelent meg, azért "hasonlítottam" az Eleantrishoz.

Én a Világ szemével jártam úgy, hogy nem vettem meg és most kezdem veszegetni. Már jóval olcsóbbnak számít...

Kettébontva valószínűleg én se veszem meg, hacsak nem lesz valahol egy 50% os akció

Vásárlói szemszögből rém undok húzás kettébontani egy regényt és hat részben kiadni egy trilógiát, évek alatt elhúzva. Ehh, azt hittem, ez a szokás kihalt a kilencvenes évek óta, de legalábbis működőképessé (gyorssá, folyamatossá) vált a módszer. hmm

Utoljára Damoqles szerkesztette (2010.08.16. 09:16:21)

Más kiadó (szándékosan nem nevezem meg, de Artúr király legendás kardjáról kapta a nevét) és más szerző (monogramja TG) de hasonló tendencia - igaz, ott nem 2 hanem 3 darabban adnak/adtak ki egy-egy egyébként 600-700 oldal terjedelmű kötetet... Ez általában jellemző volt korábban a Robert Jordan regényekre is (bár a 2. kiadásnál érdekes módon olykor azért sikerült egybekötve is kiadni egyik-másik részt).
Sajnos az érvelést épp a Darth Revan által említett McCaffrey kötet rendíti meg alapjaiban... más kiadóknak is sikerül(t) jelentős terjedelmű műveket (pl. George R. R. Martin) egy kötetben kiadni, szóval távolról sem lett volna lehetetlen.
Mindentől függetlenül előrendelem, mert a kihagyhatatlan kategóriába sorolom.

"Mondd meg neki, hogy k*****a átprogramoztuk a valóságot. Mondd meg neki, hogy a nyelv egy vírus, a vallás egy operációs rendszer, és az ima nem több, mint egy ki*****tt spam."

Darth Reva írta:

Ha jól számoltam 656 oldal lett volna egy kötetben kb. A tavaly megjelent Ann McCaffrey kötet 712 oldalas volt. Ezek szerint ez a könyv egy kötetben is megjelenhetett volna.

Darth Revan: A McCaffrey kötet rossz párhuzam. Ott az egyik történet önmagában nem állta volna meg a helyét külön kötetként, ezért voltunk kénytelenek egy másik - önmagában is terjedelmes - kiadvánnyal egybekötni, mert egyébként még kevésbé gazdaságos lett volna a kiadása. Így sikerült egyébként egy olyan jogdíj megállapodást kötnünk, ami lehetővé tette számunkra, hogy a kötet a lehetséges piaci árhoz képest olcsóbban jelenhessen meg. Erre a Trója esetén nem volt lehetőség.

RZednik írta:

Ha McCaffrey-nél meg lehetett oldani puhában, egy kötetben, 3000 Ft-ért, akkor a Ködszerzetnél és a Trójánál miért nem lehetett volna megoldani?

Külföldi partnerek és egyes kiadványok válogatják, hogy milyen költségekkel jár egy könyv megjelentetése. A Moreta & Nerilka alatt még ilyen kedvező ár mellett is rezeg a léc, ha - a költségek mellett - a Tróját is hasonló árfekvésben jelentetnénk meg, az a pénzügyi öngyilkossággal lett volna egyenértékű.

Damoqles írta:

Vásárlói szemszögből rém undok húzás [...] hat részben kiadni egy trilógiát, évek alatt elhúzva. Ehh, azt hittem, ez a szokás kihalt a kilencvenes évek óta, de legalábbis működőképessé (gyorssá, folyamatossá) vált a módszer.

A jeleng gazdasági helyzet - sajnos - erre kényszerít minket. Három ilyen terjedelmű kötet egyidejű megjelentetése - és megtérülésének várható ideje - akkora terhet róna a kiadóra, amit nem engedhetünk meg magunknak.

fowler írta:

Más kiadó (szándékosan nem nevezem meg [...]

Mivel úgyis mindenki érti miről van szó, akár nevén is lehet nevezni, nem harapunk miatta wink

"Itt vagyok, mint egy százszor elhajított kő."

A jeleng gazdasági helyzet - sajnos - erre kényszerít minket.

Ezt a magyarázatot most nem lehet firtatni.
De érdekelne, hogy ha tényleg még a szokásosnál is rizikósabb új címek bevállalása, ráadásul ha három-hat kötetről van szó, amelyek kiadását minden olvasó el fogja várni, miután befektetett a legelsőre... akkor a Delta miért nem fejezi be előbb a már elkezdett sorozatait? Itt főleg persze Robin Hobb Látnok-trilógiájára gondolok, aminek befejező kötetére olyan régóta várunk, hogy az már nem is vicces, miközben lassan már a teljes M*- és magyar DnD-regény-könyvtár újrakiadásra kerül. Ráadásul még olyan ígéretek is elhangzottak, hogy sorban meg fog jelenni Hobb összes többi regénye is... igaz, azt nem mondta senki, hogy még a következő ezredforduló előtt.

Tessék, kiadtam magamból..

Rendben, azt aláírom, hogy jelen gazdasági helyzet mellett 3000 Ft-ért nem lehetett volna megjelentetni a Tróját. de még a 4000, vagy a 4500 Ft-os ár, egy kötetben, puhában, is barátságosabb, mint a mostani 5600 Ft. Nem hiszem el, hogy 5600-nál kevesebbért nem lehetett volna kiadni egy kötetben.  Szerintem ez az 5600Ft-os ár most, ami pénzügyileg öngyilkosság, biztos vagyok benne, hogy több 100, sőt, talán 1000-nél is több vevőt fogtok így veszíteni.

Én biztos megveszem. Év elején még azon paráztam, hogy annyi jó szerzőtől jön majd ki könyv,  hogy a végén nem győzöm anyagilag. Aztán idén ez lesz az első amire be kell ruházzak...

Gambit írta:
RZednik írta:

Külföldi partnerek és egyes kiadványok válogatják, hogy milyen költségekkel jár egy könyv megjelentetése. A Moreta & Nerilka alatt még ilyen kedvező ár mellett is rezeg a léc, ha - a költségek mellett - a Tróját is hasonló árfekvésben jelentetnénk meg, az a pénzügyi öngyilkossággal lett volna egyenértékű.

A beidézett szöveget nem én követtem el, de ettől függetlenül köszi a válaszokat. wink

Darth Revan írta:

Rendben, azt aláírom, hogy jelen gazdasági helyzet mellett 3000 Ft-ért nem lehetett volna megjelentetni a Tróját. de még a 4000, vagy a 4500 Ft-os ár, egy kötetben, puhában, is barátságosabb, mint a mostani 5600 Ft. Nem hiszem el, hogy 5600-nál kevesebbért nem lehetett volna kiadni egy kötetben.  Szerintem ez az 5600Ft-os ár most, ami pénzügyileg öngyilkosság, biztos vagyok benne, hogy több 100, sőt, talán 1000-nél is több vevőt fogtok így veszíteni.

Na, pont ezért írtam be korábban, hogy előrendelve a két kötet ára kb. 4200 Ft lesz, ami ha jól olvasom, már számodra is a nagyjából elfogadható kategóriába esik.
Vagy inkább a 2felé szedés zavar?