Hozzászólás: David Gemmell

A két felé szedés és a magas ár.
Ha mondjuk 4000 lenne az alapár, egy kötetben akkor 3000-ért elő tudnám rendelni.

Damoqles írta:

akkor a Delta miért nem fejezi be előbb a már elkezdett sorozatait? Itt főleg persze Robin Hobb Látnok-trilógiájára gondolok, aminek befejező kötetére olyan régóta várunk, hogy az már nem is vicces, miközben lassan már a teljes M*- és magyar DnD-regény-könyvtár újrakiadásra kerül.

Abszolút egyetértünk, még akkor is, ha bizonyos M* és DnD újrakiadások 200%-ban helyénvalók voltak. Egyébként kezdem kicsit úgy érezni magam az Orgyilkos küldetése meg(nem)jelenése kapcsán, mint anno a megboldogult Valhalla és a Fehér Rózsa tortúrájakor...

Gemmellre visszatérve (mégis csak az ő topic-ja) azt is megértem, hogy ha a korábban kiadott sorozat formátumától eltérő (értsd nagyobb formátumú, kemény borítós) lenne a Trója kiadása, nyilván az lenne a baj, hogy most miért más mint a korábbiak, hülyén néz ki a polcon, stb. Mindenkinek jó megoldás nincs, nálam tényleg csak azért feszegeti a két kötetes kiadás a határokat, mert ahogy leírtam
a, más kiadók komplett sorozatokkal csinálták meg ugyanezt és
b, láttunk már hasonló terjedelmű műveket egy kötetben megjelenni.

Mindegy, ez a döntés, így fog megjelenni, csak jöjjön ki mindhárom rész, legyen ezzel is teljesebb a magyarul megjelent Gemmell-életmű!

"Mondd meg neki, hogy k*****a átprogramoztuk a valóságot. Mondd meg neki, hogy a nyelv egy vírus, a vallás egy operációs rendszer, és az ima nem több, mint egy ki*****tt spam."

Gambit írta:
fowler írta:

Más kiadó (szándékosan nem nevezem meg [...]

Mivel úgyis mindenki érti miről van szó, akár nevén is lehet nevezni, nem harapunk miatta wink

Vettem, rajtam nem múlik - elővigyázatos vagyok, előfordult, hogy "negatív reklám is reklám" felkiáltással nehezményeztek már hasonlót más fórumon! smile

"Mondd meg neki, hogy k*****a átprogramoztuk a valóságot. Mondd meg neki, hogy a nyelv egy vírus, a vallás egy operációs rendszer, és az ima nem több, mint egy ki*****tt spam."

Én viszont nem vagyok benne biztos, hogy megveszem a sorozatot, akármennyire is szeretem Gemmell-t. Angolul elolvastam, egy 600-700 oldalas kötet ára csak 2500 ft volt.
Bár így nem lesz teljes a gyűjteményem:(

My story is truly a grand tale! Of course, any story about me is going to be grand simply by virtue of the main character.

számomra úgy is megfelelne, ha egyszerre jelenne meg mind a hat kötet.Ha el akarom olvasni úgy is megveszem.

Gambit írta:

Darth Revan: A McCaffrey kötet rossz párhuzam. Ott az egyik történet önmagában nem állta volna meg a helyét külön kötetként, ezért voltunk kénytelenek egy másik - önmagában is terjedelmes - kiadvánnyal egybekötni, mert egyébként még kevésbé gazdaságos lett volna a kiadása. Így sikerült egyébként egy olyan jogdíj megállapodást kötnünk, ami lehetővé tette számunkra, hogy a kötet a lehetséges piaci árhoz képest olcsóbban jelenhessen meg. Erre a Trója esetén nem volt lehetőség.

Ezek szerint, ha kevesebb adag is megállja a helyét mint könyv, akkor még tovább daraboljátok? Újra jönnek a szukits féle füzetek?

Gambit írta:

Vásárlói szemszögből rém undok húzás [...] hat részben kiadni egy trilógiát, évek alatt elhúzva. Ehh, azt hittem, ez a szokás kihalt a kilencvenes évek óta, de legalábbis működőképessé (gyorssá, folyamatossá) vált a módszer.
A jeleng gazdasági helyzet - sajnos - erre kényszerít minket. Három ilyen terjedelmű kötet egyidejű megjelentetése - és megtérülésének várható ideje - akkora terhet róna a kiadóra, amit nem engedhetünk meg magunknak.

Na erre kíváncsi vagyok:
Ha kiadjátok ugyanazt a könyvet 4500 pénzért 1 kötetben kemény kötésben akkor azt kevesebben vennék mint ha külön lenne? Sőt akkor elég szép lenne, hogy karácsonyi ajándéknak is megfeleljen. Míg így ugye rögtön két kötetet kell venni.  Szóval több mint 5 rongyért van a regény....

Gambit írta:

Más kiadó (szándékosan nem nevezem meg [...]
Mivel úgyis mindenki érti miről van szó, akár nevén is lehet nevezni, nem harapunk miatta wink

pl. az Alexandra az Erikson könyveket, aminek a terjedelmét egy Gemmell könyv meg se közelítené.
vagy hogy nem menjünk ilyen "messzire" ott vannak a Cherubion könyvek, azt megéri kiadni kemény kötésben 2800 pénzért, de egy Gemmellt nem 4000-4500 ért szintén kemény kötésben.
Kíváncsi vagyok, hogy miért?? Miért ez a cél?
Mennyi lenne a költség egy kötetben?
Mennyi lenne kemény kötésben? Miért éri meg mondjuk a Cherubionnak?

Utoljára Dreid szerkesztette (2010.08.21. 23:14:43)

Arról, hogy más kiadóknak milyen árfekvés mellett éri meg kiadni egy kötetet, én nem tudok nyilatkozni. A Tróját mi ilyen feltételek mellett  tudtuk megjelentetni (és nem azért, mert egy fülledt csütörtökön kitaláltuk, hogy a mai naptól bizony rabló-kapitalista módon zsigereljük ki az olvasóink utolsó filléreit is, hanem mert így volt gazdaságos).

"Itt vagyok, mint egy százszor elhajított kő."

Gambit írta:

azért, mert egy fülledt csütörtökön kitaláltuk, hogy a mai naptól bizony rabló-kapitalista módon zsigereljük ki az olvasóink utolsó filléreit is, hanem mert így volt gazdaságos

Hát nyilván gazdaságos, ha egy könyvet kettészednek, még gazdaságosabb, ha három felé.... Már ha elegen veszik meg így.

A kérdés az, ha egyben jelenik meg akkor mennyire számoltátok az árat aminél jobban megéri szétdarabolva...

Gambit írta:

Arról, hogy más kiadóknak milyen árfekvés mellett éri meg kiadni egy kötetet, nem tudok nyilatkozni.

Lehet rosszúl rémlik, de mintha a Cherubion már a delta visioné lenne, vagy tévednék?

Nem tisztem védeni a Deltát, de azt azért meg kell jegyezzem, hogy szerintem ezeknek a könyveknek a kiadása nagyon nem éri meg nekik - se így, se úgy. Szóval a magam részéről hálás vagyok érte, hogy hajlandóak elémtolni a kedvenc szerzőim könyveit magyarra fordítva még akkor is, ha kicsit sokba van neki ez a mulatság - meg mondjuk nekem is smile

Dreid:

Megerőltető lenne legalább egyszer helyesen leírnod Gemmell nevét?

"Barbarism is the natural state of mankind. Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance. And barbarism must always ultimately triumph."

Thanathos írta:

Dreid:

Megerőltető lenne legalább egyszer helyesen leírnod Gemmell nevét?

Jogos...

Szóval a magam részéről hálás vagyok érte, hogy hajlandóak elémtolni a kedvenc szerzőim könyveit magyarra fordítva

Én is hálás lennék érte... vagy legalább egy válaszért végre, hogy mi a helyzet Hobb sorozatával/sorozataival?

Damoqles írta:

Én is hálás lennék érte... vagy legalább egy válaszért végre, hogy mi a helyzet Hobb sorozatával/sorozataival?

Na arra én is kíváncsi lennék. Eddig még nem mertem megvenni az első kettőt, de ha kijön a harmadik akkor kénytelen leszek.

Damoqles írta:

Augusztus 6-án Yardain már válaszolt erre a Hobb-topikban. Ahova a kérdés is való...

"Barbarism is the natural state of mankind. Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance. And barbarism must always ultimately triumph."

A maradék két rész két-két kötete is kb egyszerre jelenik meg? Ha már 6 könyvbe szorult, legalább ne 6 év alatt jöjjön ki...

Sauron írta:

A maradék két rész két-két kötete is kb egyszerre jelenik meg? Ha már 6 könyvbe szorult, legalább ne 6 év alatt jöjjön ki...

Egyelőre úgy néz ki, hogy csak ilyen bontásban tudjuk megjelentetni a sorozatot - de ígérjük, mindig kettesével hozzuk ki a köteteket.
Higgyétek el, mi sem örülünk ennek az egésznek! Teljesen tudatában vagyunk annak, hogy a vásárlók ezt az eljárást enyhén szólva nem szeretik (ne feledjétek: más kiadók művei szempontjából mi is vásárlók vagyunk!), de a probléma nagyon egyszerűen megfogalmazható: vagy ilyen formában jelenik meg magyarul ez a Gemmell-sorozat, vagy nem jelenik meg sehogy.

Mert már nem tudunk a meglévő pénznyelő sorozataink/könyveink mellé egy újabb negatív anyagi mérleggel járót felvállalni.

Részemről úgy vagyok vele, hogy örülök neki, ha egy sorozat normálisan befejeződik, illetve a kiadó rendben végigviszi. Sajnos úgy látom az a tendencia, hogy a kiadók hajlamosak belevágni valamibe, ami "tuti siker", aztán az első problémánál megy az egész a süllyesztőbe... Én sem rajongok ezért a két kötetes húzásért, de köszönöm a kiadónak, hogy a Rigante ciklus után nem húzta le a rólót, hanem kiadja a többi Gemmell-t is.

Utoljára Sauron szerkesztette (2010.08.24. 13:45:08)

Sauron írta:

Részemről úgy vagyok vele, hogy örülök neki, ha egy sorozat normálisan befejeződik, illetve a kiadó rendben végigviszi. Sajnos úgy látom az a tendencia, hogy a kiadók hajlamosak belevágni valamibe, ami "tuti siker", aztán az első problémánál megy az egész a süllyesztőbe... Én sem rajongok ezért a két kötetes húzásért, de köszönöm a kiadónak, hogy a Rigante ciklus után nem húzta le a rólót, hanem kiadja a többi Gemmell-t is.

Hasonlóképpen

"A salakot a kohó kiveti magából; az acélt keményre edzi"
                                                                 Raoul Renier - Pokol

sziasztok,

eloszor is nagyon orulok, hogy vegre megjelenik a troja. DE: en ugy vagyok vele, hogy amikor ezt a megoldast valasztja egy kiado, hogy ket kotetben ad ki egy kotetet, en mindig ugyerzem, hogy at vagyok vagva. es nem az ara miatt, mert ha egyben lenne, de dragabb, azt siman benyelnem, megjegyeznem hogy jo draga, de arra gondolnek, hogy magas a jogdij, vagy valami  ilyesmi oka lehet...

de ilyenkor mindig jon ez az eppencsak-konyv-oldalszam (250), hatalmas sortavval, kicsit nagy betukkel, es innentol olyan erzese van az embernek, hogy na, megint trukkozik a kiado..

a gazdasagossagra vonatkozo ervet egyszeruennem ertem, ha egy kotetben adnatok ki 5600ft-ert, akkor az mivel lenne kevesbe gazdasagos? na mindegy.

szoval legyszi ne csinaljatok ezt, a deltavisionre ez eddig nem volt jellemzo.

de amugy tok jo hogy kijott, meg minden, koszi.

Mi sem szeretjük ezt a könyvszétbontásos dolgot, de kénytelenek vagyunk így eljárni egyes kiadványoknál.
A sortáv és a betűméret egyébként semmit nem változott az előző Gemmell-regényekben találhatókhoz képest.

Gazdaságosság: a vásárlók szívesebben adnak ki két kötetre ugyanannyi pénzt, mint egy, jóval vastagabb könyvre. Kicsit furcsa jelenség, de ez van.

Miért van az, hogy miután nagy nehezen sikerül lecsillapítani az eredeti n darab jogos elégedetlenségét hangoztató hozzászólót, mindig van egy n+1-edik, aki nem olvassa vissza a fórumot...

Üdv!

Sikerült már valakinek elolvasni Az Ezüst Íj urát? S ha igen, akkor mi a véleménye róla?

Ki eltörsz egy tárgyat, hogy megtudd, mi az, letértél a bölcsesség útjáról. - J. R. R. Tolkien

Az első kötetet most fejeztem be. Mit mondhatnék? Olyan mint egy igazi Gemmell könyv smile

Sajnos én még nem olvastam semmit Gemmell-től, de a Trója trilógia angol változatával már sokat szemeztem a könyvesboltokban.
Hálás lennék, ha tudnál írni róla valamit bővebben. smile

Ki eltörsz egy tárgyat, hogy megtudd, mi az, letértél a bölcsesség útjáról. - J. R. R. Tolkien

Hát mit is mondjak róla: olvass Gemmellt! Nekem személy szerint ő a kedvenc íróm, bár vannak páran a listámon, akiktől még nem sikerült könyvet olvasnom(Sanderson, Hobb, Eriksson)  Ha, amint olvastam a FR fórumon, hogy kevés a szürke karakter, akkor Gemmellnél szinte mindenki az.
Az ő hősei általában sokat látott, kicsit öregedő karakterek, akik általában belefáradtak a sok harcba. (Legenda, Árnyjáró, A tél harcosai) Vagy épp fordítva, fiatalon ismerjük meg őket, és végigvezet az életükön, remek jellemábrázolással és karakterfejlődéssel. (Pl: Rigante ciklus, Legendás Druss első krónikája.)
Időnként néha hasonlít egymásra néhány szereplője, de sztem ez belefér. A történetei érdekesek, persze nem mondom, hogy nem láttuk már őket valahol.(Főhős megmenti a szerelmét, a hazáját, vagy csak becsülettel harcol/hal meg.) Csak éppen Gemmelltől mindez valahogy jobb. Mint mondtam elsősorban a karaktereit szeretem(személy szerint Árnyjáró a kedvencem, üti Entrerit is:) ) És tetszik az írói stílusa is. Anélkül, hogy belemmennék stílusfejtegetésbe(így 6 óra buszozás után nincs erőm rá), sztem jól ír. Persze vannak neki is kicsit gyengébb regényei(nekem a Skillgannon könyvek annyira nem jöttek be, sem a Kallódó hősök, valamint a Király a kapun túlról sem, pedig azt sokan ismerik) De ez persze az én véleményem. A kedvenceim: Árnyjáró trilógia(a harmadik kicsit kevésbé, de a befejezése a legjobbak között van, amit valaha olvastam) Druss első krónikája, A tél harcosai, Rigante ciklus, és talán a Tója is, bár azt még csak angolul olvastam. És nagyon várom a Jon Shannow könyveket, remélem kijön majd magyarul.

Bocs, gondoltam írok Gemmelről, mielőtt felvázolnám a Tróját(már kb több mint egy éve olvastam, úgyhogy néhol homályosak az emlékeim.)
SZÓVAL TRÓJA: és kicsit SPOILER, de próbálok semmi lényegeset elárulni:
Nekem nagyon tetszett, bár én eléggé ismerem a mondakört. A(z egyik) főszereplője Helikaon(vagy más néven Aeneas, később Róma megalapítója), de szerepet kap az összes híres szereplő, Agamennon, Odüsszeusz(ő pl nagyon tetszett, csúnya kis köpcös fickó, aki történeteket mesél, szval a kitalált bolyongásait amolyan kis színházként adja elő) Andromaché,  Hektór, Priamos(trója királya, az ő karaktere is nagyon el lett találva), Akhilleusz, és mindenki más. Meg persze új szereplők, akikről a törikönyvekben nem olvashatunk.

Ami nagyon tetszett, hogy logikusan építi fel az egészet. Szóval nem Trója ostroma tart 10 évig, mint az Iliászban, hanem az egész háború. A konfliktus nagyjából annyi, hogy Agamennon, a környéken a legnagyobb hadi potenciállal rendelkező Mükéne királya szemet vet a környék leggazdagabb városára, Trójára.
Az első könyvnek, ha jól emlékszem, még igazából nincs is köze a háborúhoz, az azt megelőző években játszódik. Helikaonon kívül Andromaché, Hektór későbbi felesége kap nagy szerepet. Andromaché-t Hektórnak szánják, de ő időközben beleszeret Helikaonba, és ez majd bonyodalmakat okoz persze. Szintén nagy szerep jut Arguriosnak, egy mükénei harcosnak, aki velük utazik. Nagyjából az első könyv az ő kalandjaikról szól, és nagyon érdekes. Sok jó mellékszereplő van, a kedvenceim Priamos, trója királya, egy egyiptomi harcos, vagy éppen Odüsszeusz, aki kicsi és ronda:)

Az istenek nem szerepelnek benne, szval nem tesznek csodát mint az iliászban, viszont érdekes a vallás szerepe a könyvben.
Van egy rész Poseidonról, ami nagyon jó. Nincs mágia. Bár vannak jóslatok, amik elég jól működnek. Az egész könyv úgy van megírva, ahogy az akár a valóságban is megtörténhetett.

Amúgy a szokásos David Gemmeles történet harcosokról, becsületről stb. nyakon öntve görög mondakörrel, úgy hogy történelmileg is elég hiteles, és logikus.
Nekem nagyon tetszett, csak ajánlani tudom. Még úgy is ha az Iliászt nem ismeri az ember, bár egy két utalás, szereplő érdekesebb, ha valamennyire ismerjük azt is, vagy legalább a szereplőket(pl Kasszandrát,)

Szvsz mindenképpen érdemes befektetni rá, bár én a magyar fordítást nem ismerem, de az eddigi Gemmell könyvekben sztem nem volt velük nagyobb gond, vagy legalábbis nem olyan feltűnően mint néhány FR könyvben.

Utoljára Blazious szerkesztette (2010.09.17. 21:45:41)

My story is truly a grand tale! Of course, any story about me is going to be grand simply by virtue of the main character.