Téma: Brandon Sanderson

Brandon Sanderson

Hozzászólás: Brandon Sanderson

Hali

Mikor lesz új könyv? Már nagyon várom a folytatást smile

Szép napot

Szokásos kérdés: Az Idő Kerekével kapcsolatban van már infó, hogy végül is ki adja ki? A Beho nem tűnik igazán lelkesnek, veletek mi a helyzet?

Susulu írta:

Reméljük, hogy az év vége környékén ki tudjuk hozni a harmadik részt.

csatacsiga írta:

Szokásos kérdés: Az Idő Kerekével kapcsolatban van már infó, hogy végül is ki adja ki? A Beho nem tűnik igazán lelkesnek, veletek mi a helyzet?

A jogok nem nálunk vannak, és egyelőre nem tudni, ki tervezi a könyv kiadását.

Helló!

Valami nfó a ködszerzet könyvekről esetleg nincs? Kiadói tervben látom szerepel idénre, de azon kívül nem találtam róla más infót.

Előre is köszönöm!

Yardain írta:
Susulu írta:

Reméljük, hogy az év vége környékén ki tudjuk hozni a harmadik részt.

CsiPet: Itt a válasz. smile

Ki eltörsz egy tárgyat, hogy megtudd, mi az, letértél a bölcsesség útjáról. - J. R. R. Tolkien

Yardain: Ha jól értem akkor a Well of Ascension első részéről van szó. Ezek szerint nem egy időben jön ki a regény :-(

(Csak jelenne már meg, olvastam angolul és február óta kész a kritika, publikálni szeretném :-P )

Jakirte Jak Cyr írta:

Yardain: Ha jól értem akkor a Well of Ascension első részéről van szó. Ezek szerint nem egy időben jön ki a regény :-(

Ezt én is szomorúan hallom. Nem értem meg, hogy egy trilógia részeit miért ennyire széthúzva kell kiadni. Akit érdekel, úgyis egyszerre szeretné mindet megvenni. Igy pedig - a bosszankodáson és értetlenkedésen kivül - csak annyit tudok tenni, hogy miután az elsőt beszereztem és elolvastam magyarul, angolul folytatom, jobb híján. És miután angolul elolvastam nem hiszem, hogy a magyart megveszem.

Ezzel jópár barátom is így van, amivel csak azt akartam mondani, hogy üzletileg sem biztos, hogy túl jó megoldás eddig elhúzni a részeket. (Az első megjelenésekor ígéretek még voltak a többire, persze nem lett belőlük semmi)

Alyra írta:

Ezt én is szomorúan hallom. Nem értem meg, hogy egy trilógia részeit miért ennyire széthúzva kell kiadni.

Sajnos ez nem csak a kiadón múlik.

Mivel sorozatról van szó, talán megérthető, hogy ugyanazt a fordítót szeretnénk felkérni minden kötetre. Ha ő akár szakmai akár magánéleti okokból csúszik a kötettel, mi is kénytelenek vagyunk türelemmel lenni.

Ugyanakkor ha el is készül egy kötet egy kötet fordítása, a nyomdai munkát jóval korábban előre kell terveznünk, tehát egy kész kötet is csúszhat hónapokat csupán azon, hogy csak így tudjuk beilleszteni a kiadási menetrendbe.

A megoldás talán az lenne, hogy a rövidebb sorozatokat egyben fordíttatjuk le, és adjunk ki, ez azonban a folyamatos, gördülékeny kiadó munkát tenné lehetetlenné.

Elnézéseteket kérjük emiatt, higgyétek el, ha mérlegelni kell, hogy egy adott hónapban milyen köteteink jelenjenek meg, mindig igyekszünk az olvasók érdekeit nézni, de sokszor csak rossz és kevésbé rossz közül lehet választani.

"Itt vagyok, mint egy százszor elhajított kő."

Sziasztok!

A most megjelent The Way of Kings magyar kiadása szerepel a -közép és hosszabb távú- terveitekben ? Szép hosszú, Wheel of Time méretű sorozat lesz belőle smile

Alyra írta:

A most megjelent The Way of Kings magyar kiadása szerepel a -közép és hosszabb távú- terveitekben ? Szép hosszú, Wheel of Time méretű sorozat lesz belőle smile

Ha sikeresen befejeztük a Ködszerzet-ciklust, elgondolkodunk az ügyön. (Ehhez persze az kell, hogy az előbbit elegendő olvasó megvegye - egyelőre úgy néz ki, nagyon kevesen akarnak olvasni Sandersont Magyarországon… sad )

Yardain írta:

Ha sikeresen befejeztük a Ködszerzet-ciklust, elgondolkodunk az ügyön. (Ehhez persze az kell, hogy az előbbit elegendő olvasó megvegye - egyelőre úgy néz ki, nagyon kevesen akarnak olvasni Sandersont Magyarországon… sad )

Ezt szomórúan hallom, bár gyanítom azért, mert nem ismerik elegen. Aki a Wheel of Time-ot szereti, biztos ezt is venné, annak pedig csak nagyobb a rajongótábora. Talán ha az utolsó kötetet kiadják itthon megismerik az emberek Sanderson nevét, és a többi mű felé is érdeklődni kezdenek...

Yardain írta:
Alyra írta:

Üdv!

Októberben megrendelem mind a három Brandon Sanderson könyvet remélem így valamennyire fel tudom javítani az eladási statisztikát!:)

Írna valaki egy rövid ismertetőt/kritikát a ködszerzetről?
Nem ismerem B.S-t, de elgondolkoztam rajta, hogy talán elolvasom. Bár a borítója nem tetszik:(

My story is truly a grand tale! Of course, any story about me is going to be grand simply by virtue of the main character.

Szervusz,
van, én írtam egyet tavaly, bár nem épp rövid :-D

http://rpg.hu/iras/mutat.php?cid=5577

A második és harmadik részről is kész van, csak amíg nem jelenik meg, addig nem tudom publikálni. :-D

De amit megjelennek, elküldöm a fent belinkelt oldalnak.

Blazious írta:

Írna valaki egy rövid ismertetőt/kritikát a ködszerzetről?
Nem ismerem B.S-t, de elgondolkoztam rajta, hogy talán elolvasom. Bár a borítója nem tetszik:(

Igen, a borítója szerintem sem túl jó vevőcsalogató, de ez nem a hazai kiadó hibája, a külföldi is ilyen. Mindenesetre ez ne tévesszen meg, remek könyvről és íróról van szó.

(Az új könyve 10 nappal a megjelenése után a New York Times bestseller listáján a 7. helyre ugrott azonnal, ami nem kis teljesítmény. Külföldön igen népszerű már a fiatalember)

Szerintem az Elantris-nak és a Ködszerzetnek is nagyon klassz a borítója, bár az utóbbit még nem olvastam. sad

Ki eltörsz egy tárgyat, hogy megtudd, mi az, letértél a bölcsesség útjáról. - J. R. R. Tolkien

Jól láttam, hogy a Ködszerzet eltűnt az idei kiadói tervből ?

xtra írta:

Jól láttam, hogy a Ködszerzet eltűnt az idei kiadói tervből ?

Igen. Sajnos, technikai okok miatt csak a jövő évben tudjuk megjelentetni a következő kötetet.

Bevallom, a borító nekem sem igazán jött be, ezért meg sem vettem a könyvet, amikor kiadták. Pedig, korábban már olvastam az Elantrist, és tudtam, hogy nem lehet rossz.
Nemrég azonban elolvastam, és azt kell mondanom, hogy nagyon jó könyv. Úgyhogy, kíváncsi vagyok a folytatásokra. Bár, ha ilyen tempóban - és két kötetre szedve - jönnek ki, akkor lehet megveszem inkább angolul.

Amúgy mitől függ, hogy milyen borítót kap a regény? Hogy melyik kiadó által kiadott változat kiadására szerződik a DV? Csak, mert sokkal jobb borítók is vannak a sorozathoz a google szerint. smile

Ízlések és pofonok, szerintem ez egy kimondottan szép borító. Legalábbis nekem nagyon tetszik, e miatt kezdtem el érdeklődni, hogy milyen a könyv, és tervezem, hogy amikor kijött hozzá az összes kötet, akkor egyben megveszem. smile Ez mondjuk nagyban köszönhető annak a kritikának is amit olvastam róla, igen az a te kritikád volt Jakirte Jak Cyr, szóval köszönet érte, hogy belinkelted big_smile
De mint mondtam, először a borító fogott meg big_smile

Utoljára Melani szerkesztette (2010.10.09. 10:06:26)

Nem a borító teszi a könyvet. A tartalom a lényeg.

Ez teljesen igaz is, de azért nem árt ha olyan borítója van a könyvnek, ami sokaknak tetszik, mert valljuk be őszintén egy gagyi borítós könyvet nem fogsz megnézni, hogy vajon a története jó-e, hacsak nem ismered az írót vagy nem ajánlják sokan. big_smile Ez van, engem is a belbecs érdekel, de mivel nem ismerem az írót, és van elég más könyv amit olvasok, ha a borítója nem fog meg, akkor nem kezdek el érdeklődni, hogy érdemes-e elolvasni. Ez persze nem azt jelenti, hogy borító alapján vásárolnék könyvet. big_smile

Én bevállalom: sokszor vásárolok borító alapján könyvet. smile Aztán néha megbánom (A kínvallató árnya, Anne McCaffrey regényei), néha pedig nem (például Elantris smile). De az előző fórumon már részleteztem, hogy szerintem napjainkban egy újonnan megjelenő fantasy könyv esetében legalább olyan fontos a külcsín, mint a belbecs. Egyrészt, mert kialakult egy ilyen elvárás az olvasók részéről, másrészt egy szép borítóval rendelkező könyv előbb felhívja magára a figyelmet, mint egy jellegtelen, s ezt a jobb kiadók manapság figyelembe veszik, mikor megjelentetnek egy új regényt. big_smile