Hozzászólás: Brandon Sanderson

A borító nekem se jött be, de a regény igen, örülök, hogy beszereztem.

Anno a világ szemének se jött be a borítója, így kénytelen vagyok utólag beszerezni. smile

Igazából azt nem értem, hogy miért nem töri magát egyetlen kiadó sem az új Idő kereke könyvekkel kapcsolatban (The Gathering Storm, Towers of Midnight)...
Értem én, hogy nem a deltánál vannak az idő kereke jogok, nem is őket cseszegetem, csak egyszerűen nem értem...
Ennyire nincs potenciál ebben a sorozatban?
Jómagam eljutottam arra a szintre, hogy elolvastam őket angolul, de azért a magyar kiadás csak jól mutatna a polcon.
Ráadásul szerintem Sanderson nagyon jól vette ezt a feladatot, két kifejezetten jó könyvet írt.

És persze várjuk a Ködszerzetet is smile Mivel arra van konkrét ígéret, az angolt egyenlőre még hanyagolom smile.

csatacsiga írta:

És persze várjuk a Ködszerzetet is smile Mivel arra van konkrét ígéret, az angolt egyenlőre még hanyagolom smile.

A Ködszerzet folytatásán már dolgozunk.

Yardain írta:
csatacsiga írta:

Igen, tudom, azért írtam (ha az ígéret szó lenézőnek tűnt, akkor bocsánat, nem annak szántam, úgy értettem, hogy megjelenése biztosnak tűnik) smile.  Várom már, mint a messiást smile.

csatacsiga írta:
Yardain írta:

Igen, tudom, azért írtam (ha az ígéret szó lenézőnek tűnt, akkor bocsánat, nem annak szántam, úgy értettem, hogy megjelenése biztosnak tűnik) smile.  Várom már, mint a messiást smile.

Ráadásul Sanderson úgy döntött, hogy folytatja a Mistborn szériát, így 2011-ben megjelenik a 4. kötet "The Alloy of Law" címmel.

És remélem egyszer majd sor kerül az író által az idén a "Way of Kings" c. (több mint 1000 oldalas) könyvvel beindított 10 kötetesre tervezett gigászi epikus sorozat a "The Stormlight Archives" magyar megjelentetésre is...

csatacsiga írta:

Igazából azt nem értem, hogy miért nem töri magát egyetlen kiadó sem az új Idő kereke könyvekkel kapcsolatban (The Gathering Storm, Towers of Midnight)...
Értem én, hogy nem a deltánál vannak az idő kereke jogok, nem is őket cseszegetem, csak egyszerűen nem értem...
Ennyire nincs potenciál ebben a sorozatban?
Jómagam eljutottam arra a szintre, hogy elolvastam őket angolul, de azért a magyar kiadás csak jól mutatna a polcon.
Ráadásul szerintem Sanderson nagyon jól vette ezt a feladatot, két kifejezetten jó könyvet írt.

És mivel mostanában aBeholder nem jelentet, nem hiszem, hogy nehéz lenne a jogokat megszerezni...
Amúgy én se bánnám, ha a Delta felkarolná...

Dreid2 írta:

És mivel mostanában aBeholder nem jelentet, nem hiszem, hogy nehéz lenne a jogokat megszerezni...

Ennél azért egy hangyatüsszentésnyivel bonyolultabb a dolog wink

"Itt vagyok, mint egy százszor elhajított kő."

Dreid2 írta:

És mivel mostanában a Beholder nem jelentet, nem hiszem, hogy nehéz lenne a jogokat megszerezni...
Amúgy én se bánnám, ha a Delta felkarolná...

Az idő kereke sorozat (és Feist bá') könyveinek jogairól szerintem egyelőre nem mondanak le, bár a kiadást valóban nem kapkodják el.

Az Idő Kereke végével kapcsolatban. Úgy tudom, mivel Sanderson miatt máshol vannak a jogok és ezeket újra kell, vagy kellett tárgyalni, de a Beholder fogja kiadni.

Ez a Way of the Kings sorozat felkeltette az érdeklődésemet. Miről fog szólni?

Way of Kings (Királyok vaja tongue ): Egy Roshar nevű világon játszódik, ahol elképesztő erejű viharok tombolnak viszonylag gyakran, így a növények, állatok és civilizáció is alkalmazkodott ehhez. Régi idők ereklyéi a Shardplate-ek és Shardblade-ek, amelyek nagy hatalommal ruházzák fel viselőjüket és háborúk dúlnak azért, hogy megszerezzék őket. Ha lehet hinni az ismertetőknek, ezek régi idők mágiájának a maradványai, amiből már csak töredékek maradtak.

10 kötetesre tervezi a sorozatot és több karakter nézőpontjából kísérhetjük végig az eseményeket. Ez jelenleg 1000 oldalt és 3 főbb karaktert jelent, ami gondolom kibővül még. Több kritika kiemelte, hogy lassan hömpölyög a cselekmény, de a világ a megszokott módon eszméletlenül átgondolt és egyedi.

Többet nem tudok, mert nem olvastam. Még.
Itt egy viszonylag részletes kritika róla:

http://onlythebestscifi.blogspot.com/20 … andon.html

Utoljára Jakirte Jak Cyr szerkesztette (2010.12.03. 14:51:55)

Jakirte Jak Cyr írta:

Way of Kings (Királyok vaja)

Ha viccelsz, akkor tegyél mögé egy smile -t, máskülönben lesz olyan aki elhiszi, hogy a könyv címe valóban "Királyok vaja"... wink

Javítva smile

Darth Revan írta:

Az Idő Kereke végével kapcsolatban. Úgy tudom, mivel Sanderson miatt máshol vannak a jogok és ezeket újra kell, vagy kellett tárgyalni, de a Beholder fogja kiadni.

A próféta szóljon belőled smile.

A Mistborn 4 valószínűleg jó hír, bár ezt csak a 3. végének ismeretében (és talán még akkor sem) tudnám megítélni.

A Way of Kings (Királyok Vaja, Vajak Királya tongue) jónak tűnik, reménykedjünk a jó széljárásban.

Utoljára csatacsiga szerkesztette (2010.12.03. 15:38:30)

Ez a Way of Kings jól hangzik, ha megjelenik befizetek rá.

Kis kiegészítés: A Mistborn 4 (The Alloy of Law - TAoL a rövídítése a Facebook oldalán) egy novellának indult, majd grafomán barátunk kisregénnyé ill. regénnyé írta tovább. Mindezt úgy, hogy hivatalosan közölte, hogy lazítani akar a Towers of Midnight (ToM) és a Way of Kings (WoK) után.
Aztán végül ezen és egy egyelőre Death by Pizza munkacímen futó pizzás-nekromantás urban fantasyn dolgozott.
Pihenésképp, mert ugye írni kell, de amíg nem hivatalos és nincs határidő, szárnyalhat a kreativitás.

A Mistborn 4-et aztán átvette a Tor (a kiadója) és 2011 második felére tűzték ki a kiadását. A könyv a Hero of Ages (Mistborn 3) után játszódik 300 évvel egy technikailag fejlettebb, XIX. század végére emlékeztető világon. Értsd: mire jó az allomancia a kilőtt golyókkal szemben. Nem épp steampunk, de lesz ilyen beütése is.

Szintén 2011-ben jön a The Memory of Light,  a Jordan-éra lezárása.

2012-re egy másik mű kiadását tervezik, ahol egy szén-alapú mágiarendszer lesz és Amerikában játszódik majd (The Rithmatist), és a legjobb esetben az év végén a Stormlight Archive 2 (a Way of Kings  folytatása), ami egyelőre a The Highprince of War munkacímen fut.

Sanderson a kedvenc íróm, azért geekültem most ennyit. De remélem érdekel valakit.

Ha igen, lehet még olvasgatni:
a legújabb projektek:
http://aidanmoher.com/blog/2010/12/asid … announced/

Az összer terv, aminek lehet h a fele se valósul meg. ha igen, min 20 éven belül...
http://brandonsanderson.com/blog/925/An … ture-Books

Utoljára Jakirte Jak Cyr szerkesztette (2010.12.03. 23:50:54)

Érdekesek, bár engem csak olyan fantasyk mozgatnak meg, amikben nincsenek modern technológiák.

Jakirte Jak Cyr írta:

Sanderson a kedvenc íróm, azért geekültem most ennyit. De remélem érdekel valakit.

Engem mindenképpen smile.

@Jakirte Jak Cyr: Hm... ezek valóban rendkívül érdekes távlati tervek. Szénalapú mágia? Látom Sanderson nem veszített kísérletező kedvéből, legalábbis, ami a varázsrendszereket és regényei alapkoncepcióját illeti.
Időszerű lenne elolvasnom a Ködszerzetet...

Ki eltörsz egy tárgyat, hogy megtudd, mi az, letértél a bölcsesség útjáról. - J. R. R. Tolkien

A Way of kings-et már beszereztem, gyönyörű könyv, igazi ritkaság. Nagyon szép borító, aminek a belső oldalán szép színes térképek vannak; a kötet papírja is strapabíró és igényes, ráadásul 20-30 oldalanként van 1-1 egész oldalas illusztráció is, amik szintén nagyon jóra sikerültek. évek óta az egyik legjobb könyv-vételem volt:).

Én abban reménykedek, hogy a Warbreaker című egykötetes regény hamarosan magyarul is napvilágot lát olyan igényes kiadásban, mint anno az Elantris (nekem ez a kedvencem Sandersontól, de csak papírkötésesbe van meg egyelőre sajnos). A közeljövőben van ennek megjelenésére valami reális esély?:).

szendroib írta:

Én abban reménykedek, hogy a Warbreaker című egykötetes regény hamarosan magyarul is napvilágot lát olyan igényes kiadásban, mint anno az Elantris (nekem ez a kedvencem Sandersontól, de csak papírkötésesbe van meg egyelőre sajnos). A közeljövőben van ennek megjelenésére valami reális esély?:).

Egyelőre a Ködszerzet-sorozatot szeretnénk befejezni. De ha szereztek ezer embert, aki előrendeli a kötetet, esküszöm, hogy megjelentetjük soron kívül! smile

Egy már van big_smile

Kettő.  cool

Ki eltörsz egy tárgyat, hogy megtudd, mi az, letértél a bölcsesség útjáról. - J. R. R. Tolkien

Három! wink

You can buy gold that is bright as the sun, and diamonds as pale as the moon. But you cannot buy the sun. You cannot own the moon.

Négy tongue

Ha így folytatjuk, pár hét múlva meglehet az ezer önkéntes...  big_smile