Hozzászólás: Brandon Sanderson

Hat. smile

A bizonytalan magyar piacon megoldás lehetne, hogy egyes művek (Hobb, Sanderson, Keyes, stb) kiadása print on demand alapon műkszik. Fél-egy évvel korábban előrendelési link a honlapon (+ reklám más honlapokon, sfmag, lfg.hu, ekultura). Aki rendel, ki is fizeti vagy a feltételek alapján köteles lesz kifizetni, és ha összegyűlik az elégséges embertömeg, akko jogdíj, fordít, nyomtat, stb..

+2, vennék egyet ajándékba is ismerősömnek:D. Igazán kár, hogy nincsen igény ennyire jó könyvekre a magyar piacon, holott a Twilightot meg a hasonló könyveket viszik mint a cukrot (nyilván azokból sem lehet meggazdagodni nálunk, de azért értitek).

Itt szerintem inkább ott van a kutya (vagy a ködlidérc) elásva, hogy Meyernek neve van, ismert. Minél többen ismerik, annál többen veszik. Sandersonnak is nagyon tolják a szekerét a Tornál, és a Way of Kingset is hatalmas hype előzte meg. Ezért is kellett az aug 31-ei megjelenés ELŐTT elindítani a második utánnyomást.
Míg Daniel Abraham szerintem hasonlóan jó író, eszméletlen kritikákat kapott, csak nem olyan jók a managerei. A Long Price Quartet talán a legjobb első könyves próbálkozás, amit szerzőtől valaha is olvastam.  Mégis, a Tor őt annyira nem támogatta, a könyveit nem mindig tették ki a boltok polcaira..az eladások csökkentek, és a kiadó megvált tőle. Szerencsére az Orbitnak volt esze és most nekik ír.

A Delta sorozataival (ill. annak szerzőivel) is az a baj, hogy kevesen ismerik őket hazánkban, nincs tinilányokból álló rajongótábora, akik egymásnak adnák az olvasnivalót. Így nem éri meg kiadni. Keménykötésben még inkább nem.

Míg a Magust vagy az FR-cuccokat viszik, mert a logó vagy a szerző jól bejáratott, kevesebb a kockázata egy bizonytalan vásárlónak.

Utoljára Jakirte Jak Cyr szerkesztette (2010.12.13. 16:54:34)

hali smile

Sandersont én is veszek/vennék szívesen ... engem már meggyőzött smile

A Way of Kings engem is érdekelne.

A Twilight könyveket azért viszik, mert hiszti-könyvek. Egy nagyon ügyes marketingcsapat ténykedése állt a háttérben szerintem.

Jakirte-nek teljsen igaza van, a magyar fantasy piac nem igényli az igényesebb műveket, a külföldön befutott neveket.
Az emberek inkább veszik az n+1-dik M.A.G.U.S. vagy éppen Salvatore könyvet, mint hogy valami ismeretlen íróval próbálkozzanak.
Az meg sajnos tényleg kevés, hogy mi, mint rajongók terjesztjük. Így nem jut el elég emberhez, nem kelt elég nagy visszhangot. Pedig tudjuk mindannyian, hogy ha sokan belevágnának megtetszene nekik is.

Talán idővel és jó pár igazán ütős kiadvánnyal ezen lehet javítani, de biztos hogy nem pár nap alatt... sad

Amúgy 58. (50-et szerintem még könnyen eladok. wink )

Üdv!

Sandersonból jöhet amennyi belefér!Mind az Elantris,mind a Ködszerzet nagyon ütősre sikeredett.

Jakirte Jak Cyr írta:

Míg Daniel Abraham szerintem hasonlóan jó író, eszméletlen kritikákat kapott, csak nem olyan jók a managerei. A Long Price Quartet talán a legjobb első könyves próbálkozás, amit szerzőtől valaha is olvastam.  Mégis, a Tor őt annyira nem támogatta, a könyveit nem mindig tették ki a boltok polcaira..az eladások csökkentek, és a kiadó megvált tőle. Szerencsére az Orbitnak volt esze és most nekik ír.

Milyen érdekes, hogy említed, ui. éppen tegnap fejeztem be a 3. kötetet, és azt kell, hogy mondjam, Mr. Abraham zseniális író. Egyedi világot alkotott, változatos karaktereket saját céllal és egyéniséggel. Epikus fantasy hősök és szuperemberek nélkül, ahol az akciók és fordulatok mellett mélyebb gondolatok is helyet kapnak. Minden angolul tudónak ajánlom.

Egyébként Daniel Abrahamhoz hasonló "sorsú" (és tehetségű) író, Paul Kearney is hasonlóan járt, kis híján abba is hagyta az írást, de szerencsére a Solaris kiadó a szárnyai alá vette, úgyhogy tőle is várhatók további könyvek.

Ami pedig az írók ismertsége és az eladott példányszám között fennálló összefüggést illeti, abban természetesen van igazság. A szélesebb körű megismertetés egyik lehetőségét a magyar nyelvű Sci-Fi és Fantasy könyves blogok működtetésében látom. Itt csak a magam példáját tudom megemlíteni, én kb. 20 ilyen (USA és UK) blogot szoktam filgyelni és innen tájékozódom új megjelenésekről, olvasok kritikákat és hozzászólásokat. A magyar blogokhoz persze kellene jó néhány elhivatott, és sok szabadidővel rendelkező rajongó...

Jakirte Jak Cyr írta:

Épp az imént akadtam a neten az ismertetődre a Long Price Quartet első részéről. Az érdeklődésemet sikerült felkeltened, a leírtak alapján tényleg nagyon jó lehet a könyv. Hogy magyarul olvashatjuk-e... hát, nem tudom mennyi esély van rá. Mindenesetre jó lenne.

You can buy gold that is bright as the sun, and diamonds as pale as the moon. But you cannot buy the sun. You cannot own the moon.

Ha esetleg más is utána szeretne olvasni  wink :

http://lfg.hu/15547/ismerteto/daniel-ab … in-summer/

Ki eltörsz egy tárgyat, hogy megtudd, mi az, letértél a bölcsesség útjáról. - J. R. R. Tolkien

Kicsit OFF, de ezt olvasta esetleg valamelyikőtök, és ha igen, tényleg olyan jó, mint ahogy azt itt-ott hirdetik?

http://www.libri.hu/konyv/a-penge-maga- … ablas.html

Ki eltörsz egy tárgyat, hogy megtudd, mi az, letértél a bölcsesség útjáról. - J. R. R. Tolkien

Angelpriest írta:

Kicsit OFF, de ezt olvasta esetleg valamelyikőtök, és ha igen, tényleg olyan jó, mint ahogy azt itt-ott hirdetik?

http://www.libri.hu/konyv/a-penge-maga- … ablas.html

Erre nem tudok nem válaszolni. wink
Olvastam a teljes trilógiát és a First Law könyvek a kedvenceimmé váltak. Éppen az a fajta fantasy, amilyeneket keresek / szeretek: három dimenziós hús-vér (mondjuk elég excentrikus) karakterek, egyedi világ kevés mágiával, naturalista, helyenként brutális harci jelenetek, gördülékeny párbeszédek igen sötét humorral. Epikus mű a javából számos fordulattal, de tinédzsereknek nem ajánlom.
Aki az ilyen típusú könyveket szereti az nem fog csalódni. Nagyon laza hasonlattal, olyan mint GRRM, csak kevesebb szereplővel, és több öniróniával.

Egyébként észre sem vettem, hogy végre megjelent az első kötet magyarul, ui. a kiadó még 2009 novemberére ígérte (úgy látszik, hogy nemcsak a DV-nek vannak gondjai... respect!). A magyar fordító blogját szoktam olvasgatni, és elég tanulságos, hogy hogyan változott meg a hozzáállása Abercrombie könyveihez a fordítás során... fanyalogva látott hozzá, mert nincs oda a fantasy-ért, de az első könyv után a kedvence lett.

Talán jobb, mint Daniel Abraham, valószínűleg azért mert Abercrombie az első pillanattól kezdve lebilincseli az olvasót. Tényleg csak ajánlani tudom.

Utoljára fki szerkesztette (2010.12.15. 09:48:31)

Angelpriest írta:

Ha esetleg más is utána szeretne olvasni  wink :

http://lfg.hu/15547/ismerteto/daniel-ab … in-summer/

Jé, ehhez a kritikához hozzá is szoltam anno. És most is tartom, amit akkor mondtam, amikor még csak az 1. résszel végeztem. Aki belevág, hogy elovassa a sorozatot, annak mondom, hogy a 2. kötet sokkal jobb volt mint az első, a 3. pedig a legjobb.

Utoljára fki szerkesztette (2010.12.15. 09:07:21)

@fki: Köszi szépen az ajánlást! smile (Elég erősen gondolkodom a könyvön, ráadásul kemény kötésben is kihozták, és az endless.hu-n is csak jókat írtak róla. De azért lehet, hogy megvárok még néhány véleményt.)

@ Jakirte Jak Cyr, fki: Ti egyébként honnan szereztétek be a könyveket? Külföldről való rendelésben nincs tapasztalatom. Honnan érdemes kiszállítás, postaköltség szempontjából? A címen, ami az ajánlóban szerepel épp nem rendelhetők a könyvek.

You can buy gold that is bright as the sun, and diamonds as pale as the moon. But you cannot buy the sun. You cannot own the moon.

Válasz privátban ment, nem akarok reklámozni.

RZednik írta:

@ Jakirte Jak Cyr, fki: Ti egyébként honnan szereztétek be a könyveket? Külföldről való rendelésben nincs tapasztalatom. Honnan érdemes kiszállítás, postaköltség szempontjából? A címen, ami az ajánlóban szerepel épp nem rendelhetők a könyvek.

1.

http://www.bookdepository.co.uk/

Mostanában szinte csak innen rendelek. Nincs postaköltség, egyesével küldik a könyveket. És szerintem a legversenyképesebbek az áraik.
Viszont résen kell lenni, mert úgy vettem észre, hogy hamar kifogynak a "kurrens" termékekből.

2.

amazon.com és amazon.co.uk

Itt érdemes "wishlist"-re rakni a megvásorlni szándékozott könyveket és mondjuk naponta benézni az oldalukra, mert gyakran 20-50 %-os kedvezményeket adnak (de van mikor csak 1-2 napig él ez a lehetőség). Ha összevárod könyveket, akkor legalább 4-5 könyvet meg kell vegyél ahhoz, hogy a postaköltseget és a kedvezményt is leosztva kb. ugyanott legyél, ahol a bookdepository.co.uk.
Cserében hatalamas a raktárkészletük.

3.

http://www.abebooks.com

Ez gyakorlatilag világszerte megtalálható több 1000 könyvesbolt/hálózat teljes adatbázisát tratalmazza (közösített keresőrendszerrel, egységes megrendelői felülettel), tehát ha különlegességre vágysz, vagy régóta out-of-print termékre, akkor itt a legvalószínűbb, hogy megtalálod. Arról nem is beszélve, hogy használt könyveket is forgalmaznak.
Itt a legnagyobb a szórás az árakban nyilván, hiszen ahány bolt, annyi ár.

Én elsősorban az új (vagy újszerű / olvasatlan) állapotú, lehetőleg 1. kiadású, keményfedeles könyvekre vadászom. Annak aki nemcsak olvassa, hanem gyűjti is a könyveket, az Abebooks egy rendszeresen látogatott oldal lesz, jómagam is találtam már jó néhány csemegét itt.

4.

Ebay

Találtam már itt is ezt-azt, igaz hogy mostanában szerintem elég drágák lettek, ráadásul ami fent van az Ebay-en, az több mint valószínű, hogy az Abebooks-on is megtalálható.

Remélem segítettem.

Jakirte Jak Cyr írta:

Válasz privátban ment, nem akarok reklámozni.

Hát én reklámoztam az előző hozzászólásomban, de nem hinném, hogy ez a D.V. bármilyen üzleti érdekét sértené.
Ha meg igen, akkor gondolom, ki lesz moderálva.

fki írta:

Ha meg igen, akkor gondolom, ki lesz moderálva.

Nem szokásunk, beszélgessetek nyugodtan...

"Itt vagyok, mint egy százszor elhajított kő."

@ Jakirte Jak Cyr, fki: Köszönöm mind2töknek! wink

Remélem nem haragszotok, pár kritikát kiposztolok.

Way of Kings:
http://rhynn.blog.nepsport.hu/archives/ … s_kritika/

Towers of Midnight:
http://rhynn.blog.nepsport.hu/archives/ … os_verzio/

Beholder Kft álláspontja a Jordan-Sanderson könyvekről:
http://rhynn.blog.nepsport.hu/archives/ … _magyarul/

Brandont úgy ismertem meg, hogy ő vette át a Jordan sorozatot, s elolvastam a tGS-ot. Mivel jó volt, megvettem a ködszerzetet is, de az valahogy nem haladt (épp ma álltam neki folytatni). Aztán jött a ToM és a tWoK, s teljesen rákaptam.

A napokban bemegyek a Sárkánytűzbe, s megveszem az Elantrist is smile Bár ma vittem egy munchkin ötöt, most kicsit vissza kéne venni a költekezésből smile

A kérdésem az lenne, hogy megjelenik-e március-áprilisra a Ködszerzet 2. könyve, vagy rendeljem meg?:)

Bár elgondolkodtam, hogy Brandon holnapjáról behúzom a dedikált sorozatot.

Utoljára rhynn szerkesztette (2011.01.24. 21:40:55)

"The purpose of a storyteller is not to tell you how to think, but to give you questions to think upon."
— Brandon Sanderson (The Way of Kings)

rhynn írta:

Remélem nem haragszotok, pár kritikát kiposztolok.

Way of Kings:
http://rhynn.blog.nepsport.hu/archives/ … s_kritika/

Towers of Midnight:
http://rhynn.blog.nepsport.hu/archives/ … os_verzio/

Beholder Kft álláspontja a Jordan-Sanderson könyvekről:
http://rhynn.blog.nepsport.hu/archives/ … _magyarul/

A kritika jó, csak idegesítő egy kicsit a rövidítés, főleg, ha valaki nem tudja mindenről mi az...

Ez elég rossz hír, ebben az esetben maradt a Delta Vision.

Dreid2 írta:

A kritika jó, csak idegesítő egy kicsit a rövidítés, főleg, ha valaki nem tudja mindenről mi az...

Legközelebb figyelek erre is smile

"The purpose of a storyteller is not to tell you how to think, but to give you questions to think upon."
— Brandon Sanderson (The Way of Kings)