Téma: Michael Moorcock

Michael Moorcock

Hozzászólás: Michael Moorcock

Tervezitek később a Moorcock köteteket kiadni keménykötésűként egyben?
A mostaniakat a füzet formátum miatt nem venném meg, de egyben lehet.
Mondjuk a hat kötet beleférne kettőbe...

Dreid írta:

Tervezitek később a Moorcock köteteket kiadni keménykötésűként egyben?
A mostaniakat a füzet formátum miatt nem venném meg, de egyben lehet.
Mondjuk a hat kötet beleférne kettőbe...

Egyelőre nem tervezünk ilyesmit, mert sajnos nagyon kevesen vennék meg. (Szomorú tapasztalatunk.)

Tisztelt kiadó.Az iránt érdeklödnék,hogy tervezik-e kiadni Corum herceg történeteit?

@vili52: Üdv! Sajnos a kiadó ha jól számolom már 2-3 éve nem ad ki Moorcock regényeket, mivel az anyagi bukást jelentő sorozataik közé tartozik, s ez rendkívül sajnálatos. Anno 2007 környékén én is felvetettem, hogy nem lenne-e jobb a népszerűbb Elric és Corum könyveket kiadni, és csak aztán rátérni a többi aspektus történetére. A Delta viszont szigorúan az író által javasolt kiadási sorrend mellett kötelezte el magát. Nekem ezzel sem volt semmi bajom, sőt örültem neki, hogy az Örökkévaló Bajnok kevésbé népszerű inkarnációit is megismerheti a magyar olvasó közönség, de úgy tűnik, hogy az valamiért nem volt túl fogékony a mester műveire. sad

Ki eltörsz egy tárgyat, hogy megtudd, mi az, letértél a bölcsesség útjáról. - J. R. R. Tolkien

Angelpriest.Köszönöm az informáciot.

Mondjuk pont Corum nem áll rosszul: antikváriumokban négy is kapható a hat történetéből. (Az első három egy kötetben, ami esztétikai és anyagi szempontból is pozitívnak mondható) Még ha a DV hozzá is fogna, alighanem az elején kezdené, és a hiányzó könyvekhez 4-5 év alatt jutna csak el big_smile

Háromrészes grafomán Elric-cikkem első része olvasható:

http://sfmag.hu/2011/06/29/michael-moor … elso-resz/

Jakirte Jak Cyr írta:

Háromrészes grafomán Elric-cikkem első része olvasható:

http://sfmag.hu/2011/06/29/michael-moor … elso-resz/

Jó kis összefoglaló, elolvasva sajnálom csak igazán, hogy nem sok esély van arra, hogy a közeljövőben magyar nyelven olvassuk őket.

Háromrészes grafomán Elric ismertetőm második része:

http://sfmag.hu/2011/07/12/michael-moor … 28SFmag%29

Háromrészes grafomán Elric ismertetőm harmadik, befejező része.

http://sfmag.hu/2011/07/14/michael-moor … 28SFmag%29

Remek ismertető. Örülök neki, mert már szemezgetek egy ideje Moorcockkal, de a magyar kiadás kicsit drága és elég vékony, ráadásul meglehetősen hiányos. Egyelőre nem tudom, mikor lesz meg, még sok minden van előtte sajnos.

My story is truly a grand tale! Of course, any story about me is going to be grand simply by virtue of the main character.

Annyi szó volt Moorcock Bajnok könyveiről, hogy lehet teszek vele egy próbát? Mind 3 rész jó? Érdemes befektetni rögtön mind 3 könyvre? Eddig csak Melb. Elricet olvastam tőle; kicsit vegyes érzelmek voltak, jó volt, jó volt, de valahogy nem az igazi. Kicsit úgy tűnt, mintha a fiatalabb korosztálynak írta volna Moorcock.

@tomcsiga: Érdemes bizony. wink Itt van még egy tavalyi szösszenetem, amely igazából egy általános Moorcock-ajnározás, de hátha segít a döntésben:
http://www.deltavision.hu/forum/viewtop … 3144#p3144
Fiatalabb korosztálynak...? Jó, néha Az Örökkévaló Bajnok trilógiát nehéz komolyan venni, de azért Moorcok kerüli az olyan kritikán aluli bárgyúságokat, mint amiket manapság Salvatore hoz össze (hogy egy durva hasonlattal éljek... smile), és nem is csinál röhejes pojácát a "hőseiből". Egyébként 14-től 99+-ig szerintem bátran bárkinek ajánlható. smile
Kétségtelenül szórakoztató széria, egyes részei pedig jó kis merengésekre adnak alkalmat.

Ki eltörsz egy tárgyat, hogy megtudd, mi az, letértél a bölcsesség útjáról. - J. R. R. Tolkien

Na, lehet adok neki egy esélyt! Összességében a M. Elric is bejött, hisz már 1000 év be akarom gyűjteni a folytatását.

@tomcsiga:Én csak az elsőt olvastam  (itt nekem vannak hiányosságaim, de be fogom pótolni smile ...)
Viszont azt én is csak ajánlani tudom...
Az egyik legjobb, ha nem a legjobb, az általam olvasott Moorcockok közül...
Kicsit bennem olyan érzést keltett, hogy fantasy köntösbe bújtat némi filozofálgatást , moralizálást . Nyilván fantasyban , tehát szórakoztató regényben teszi ezt, így nem lesz túl száraz (és mély) a dolog.
Elsősorban ebben az emberek olyan tulajdonságait tárgyalja, amelyek igencsak valósak - napjainkban is -, az emberek uralkodás és hatalom utáni vágyódását, ezen dolgok megszerzésének mikéntjét. És bizony minden áron, de leginkább harc árán, és hát elég körbenézni a világban - bármely korban, legfeljebb más helyszínen - azért az ember és harc kéz a kézben jár... Legalábbis nekem valami ilyen rémlik...
Moorcock amúgy megoldást is tálalja, de ezt nem árulom el smile ...

Utoljára dwiki szerkesztette (2011.08.09. 20:02:46)

A két regényen kívül az ősidőkben két további Elric-sztori magyar fordítása is megjelent a hivatalos könyvkiadás és a fandom közötti szürkezónában:

A jádeember szeme (Oberon Könyvek 1., 1986 Debrecen)
Királyok a sötétben (Osiris Füzetek 1., 1993 Debrecen)

Nagyon alacsony példányszámban jelentek meg, manapság szinte beszerezhetetlenek.

Királyok sötétben itt csücsül a polcon! big_smile

Mondjuk a Királyok sötétben fellelhető elektronikusan is - aminek nem vagyok ugyan híve - de jelen esetben, mivel tényleg szinte beszerezhetetlen, nem nagyon marad más sad ...
A másik novelláról viszont nem is tudtam...

Ez a Jádeember szeme számomra is tök ismeretlen. De nem a Káosz Szíve volt az Oberon sorozat első kötete?

A professzionális Oberon Könyveknek igen. De előtte volt egy amatőr Oberon Könyvek, ami hat számot ért meg. Az első a Moorcock-novella, a második Andre Norton, a harmadik Robert E. Howard (+ függelékként Brak the Barbarian John Jakestől), a negyedik Lovecraft, az ötödik Silverberg, a hatodik... izé, azt én sem tudom pontosan, de majd rákérdezek... sad

Gondolom ezek minimális példányszámban jelentek meg. sad

Hát körülbelül olyan harminc darabban... amit utána persze tovább fénymásoltak. Digitális változatukról nem tudok, de később a Lovecraft- és a Silverberg-füzet teljesen, a Howard-füzet pedig részben beépült a különféle professzionális kiadványokba. A Moorcock- és a Norton-füzet tartalma viszont azóta sem jelent meg sehol nyomtatásban.

(A jádeember szeme, A zordonvölgyi békák, Lángarc - meg mintha rémlene egy Marion Zimmer Bradley-novella és Aldisstól egy farkasemberes sztori, bár az talán a Helios fanzinban volt...)

Utoljára Tükörálarc szerkesztette (2011.08.18. 21:01:47)

Nem tudom, ki lehet illetékes ez ügyben, talán Yardain... Szóval mindig is rendkívül kíváncsi lettem volna, miként képzeli Sánta Kira az Örökkévaló Bajnok népszerűbb aspektusait, mondjuk Elricet és Corum Herceget. Az Erekosë ábrázolásával anno megvett kilóra. smile Esetleg az életműkiadás intenzívebb korszakában készített a művésznő vázlatrajzokat vagy majdnem kész borítóképeket a későbbi regényekhez?

Konstantin írta:

Esetleg az életműkiadás intenzívebb korszakában készített a művésznő vázlatrajzokat vagy majdnem kész borítóképeket a későbbi regényekhez?

Sajnos nincsenek ilyen képeink/vázlataink (nem tudtuk, hogy milyen sorrendben és osztásban jelentethetjük meg a könyveket, ezért nem akartunk olyan munkát kiadni, aminek a megjelenésére esetleg csak sok év múlva kerülhet sor).