Hozzászólás: Michael Moorcock

@Yardain: Persze, értem. Köszönöm a választ!

Ki eltörsz egy tárgyat, hogy megtudd, mi az, letértél a bölcsesség útjáról. - J. R. R. Tolkien

Moorcock életműsorozatát végleg leállítottátok, vagy csak hosszabb szünetre van kárhoztatva?  sad

"To me a book is a message from the gods to mankind; or, if not, should never be published at all."
- Aleister Crowley

Érdeklődni szeretnék h Moorcock könyveinél mi az ajánlott olvasási sorrend?
Melyik kapcsolódik (szorosan) más művekhez?

Csak a magyarul megjelenetek érdekelnének:

A Bika és a Dárda
Corum kardjai
Harcikutya
A Fekete folyosó
Melibonéi Elric
Az Igazgyöngy Erődje
Az Örökkévaló Bajnok
Gloriána, avagy a kielégítetlen királynő
Obszidián Főnix
Sárkány a kardban
Város az őszi csillagok alatt

Köszönöm!

Bachstein írta:

Moorcock életműsorozatát végleg leállítottátok, vagy csak hosszabb szünetre van kárhoztatva?  sad

Mivel sajnos a jelenlegi adataink szerint elenyésző számú olvasót érdekelnek Moorcock könyvei, kénytelenek vagyunk pihentetni a sorozatot. De reméljük, hogy a következő években valamikor sor kerülhet arra, hogy folytassuk.

Deev:

Örökkévaló bajnok sorozat:
- Örökkévaló bajnok
- Obszidián főnix
- Sárkány a karban

Melnibonéi Elric sorozata:
- melnibonéi Elric
- Az igazgyöngy erődje

Corum:
- Corum kardjai
- A bika és a dárda

Von Bek:
- Harci kutya
- Város az őszi csillagok alatt

Gloriána független regény

Fekete folyosó független regény

Ez utóbbi kettő kivételével azonban minden regény valamilyen szinten kapcsolódik egymáshoz. Egy Moorcock Multiverzum koncepciója, amiben az Örökkévaló bajnok valamely megtestesülése küzd a Káosz és a Rend ellen/mellett. Ilyen pl a Földön Von Bek vagy Elric is, de ezek az inkarnációk többnyire maguk sincsenek tisztában ezzel, a sorsuk azonban az, hogy kulcsszerepet játszanak az adott világban.

Kis önreklám: a multiverzumról írogatok többet az Elric-cikkem 2. részében:

@Jakirte Jak Cyr:

Nagyon szépen köszi!

A Multiverzumról már hallottam, de épp emiatt nagy káosz volt számomra h mi-mivel van szorosabb kapcsolatban.
A Húsvéti-akció kapcsán berendeltem a 6 DV-s Moorcock regényt, már csak a régebben kiadott műveit kell beszereznem smile

Kedves Kiadó!

Sosem fog kiadásra kerülni a teljes Elric sorozat? Elég... szerencsétlen dolog hogy csak az első és a hatodik kötet jelent meg magyarul. Eléggé elkeserített, mikor elkezdtem az Igazgyöngyöt és... nonszensz lett az egész. A teljes tízkötetes történet sorozatot nem lehet lefordítani?

CellieMyson írta:

Kedves Kiadó!

Sosem fog kiadásra kerülni a teljes Elric sorozat? Elég... szerencsétlen dolog hogy csak az első és a hatodik kötet jelent meg magyarul. Eléggé elkeserített, mikor elkezdtem az Igazgyöngyöt és... nonszensz lett az egész. A teljes tízkötetes történet sorozatot nem lehet lefordítani?

Olvass feljebb pár hozzászólást. Valszeg nem csak a fordítással van a gond, anyagilag nem éri kiadni Moorcockot.

"To me a book is a message from the gods to mankind; or, if not, should never be published at all."
- Aleister Crowley

Bachstein írta:

Olvass feljebb pár hozzászólást. Valszeg nem csak a fordítással van a gond, anyagilag nem éri kiadni Moorcockot.

Tudom-tudom, a mocskos anyagiak, de talán nincs eléggé reklámozva. Szerintem ő is kifejezetten jól ír.

CellieMyson írta:

Szerintem ő is kifejezetten jól ír.

A szomorú valóság az, hogy a könyvek minősége ritkán áll párhuzamban a népszerűségükkel.

"Itt vagyok, mint egy százszor elhajított kő."

Már elég régen írtak ide.
Melyik regényekkel fogják folytatni az életműsorozatot? Az Örökkévaló Bajnok sorozatot sorban adják ki?

Kovács írta:

Melyik regényekkel fogják folytatni az életműsorozatot? Az Örökkévaló Bajnok sorozatot sorban adják ki?

Egyáltalán fogják valamikor folytatni? Már jó ideje nincs róla hír.

Kovács írta:
Kovács írta:

Másik topicban volt szó róla. Lehet folytatják, de nem mostanában, mert alig olvassák. Ennek ellenére nem adták fel, de egy csomó minden előtte van. Jövőre így ne nagyon számíts rá..

Kovács írta:
Kovács írta:

Szeretnénk, de ahogy kicsit fentebb is olvasod, vannak dolgok amik ezt akadályozzák. De csapataink még harcban állnak... smile

Reménykedhetünk még a sorozat folytatásában ?

Orion írta:

Reménykedhetünk még a sorozat folytatásában ?

Persze. Folytatni fogjuk. Még nincs döntés, hogy mivel és mikor, csak annyi a biztos, hogy igen.
(Azért nem valószínű, hogy éveket kellene várni rá. Mármint az eddigieken kívül. smile )

Szerintem kezdjetek egy olyan könyvével ami nem sorozat...hátha rákapnak a népek... hmm

Ha szavazni lehetne én inkább az Elric könyveket vagy a Runestaff sorozatot választanám.

Archibald írta:

Ha szavazni lehetne én inkább az Elric könyveket vagy a Runestaff sorozatot választanám.

Jól látod a dolgot. Most éppen az a gondunk, hogy nincs hozzá fordítónk. Akire rá tudnánk bízni, mással van leterhelve. De ahogyan a legtöbb gondunkat, majd ezt is megoldjuk.
Esetleg az idő megoldja helyettünk. smile

Archibald írta:

Én az Elric-re szavaznék

Toma írta:

Én az Elric-re szavaznék

Csak az a gond, hogy igencsak vékonyka kötetek... Elegáns összevonva lenne, de ha a kiadó így is veszteségesnek gondolja...

Dreid2 írta:
Toma írta:

Én az Elric-re szavaznék

Csak az a gond, hogy igencsak vékonyka kötetek... Elegáns összevonva lenne, de ha a kiadó így is veszteségesnek gondolja...

Nem a gyártási költségek azok amik miatt esetleg ezt, vagy azt mondja az ember, hanem az eladott példányszám. De ez már messzire vezetne.
Főleg, hogy tényleg tervezzük folytatni. smile

Vigasz írta:

Nem a gyártási költségek azok amik miatt esetleg ezt, vagy azt mondja az ember, hanem az eladott példányszám. De ez már messzire vezetne.
Főleg, hogy tényleg tervezzük folytatni. smile

Igazából úgy értettem, hogy én pl. a kötetek vékonysága miatt nem kezdtem még neki Moorcocknak, pedig lehet tetszene, ki tudja. Ezért gondolom csökken a példányszám, ha más is gondolkozik így, akkor nem egy személlyel...

Dreid2 írta:

Igazából úgy értettem, hogy én pl. a kötetek vékonysága miatt nem kezdtem még neki Moorcocknak, pedig lehet tetszene, ki tudja. Ezért gondolom csökken a példányszám, ha más is gondolkozik így, akkor nem egy személlyel...

A vékony köteteknek is megvan a maguk előnye. Pl könnyebb útközben olvasni.
Moorcockot pedig ne hagyd ki ! smile

Alakulnak azok a tervek?:)