Téma: Robin Hobb

Robin Hobb

Hozzászólás: Robin Hobb

Új fórumhoz új bejelentés is dukálna. Meg már amúgy is egy jó ideje, ha Hobbról van szó. ;P

Engem az érdekelne, hogy a "Látnok ciklus" harmadik része, Az orgyilkos küldetése is meg fog jelenní új kiadásban a közeljövőben vagy esélytelen a dolog?

Lazzaret írta:

Engem az érdekelne, hogy a "Látnok ciklus" harmadik része, Az orgyilkos küldetése is meg fog jelenní új kiadásban a közeljövőben vagy esélytelen a dolog?

Nagyon reméljük, hogy ez év végén sikerül kihoznunk a záró kötetet. (Hogy aztán elkezdhessük a következő trilógiát.)

Köszönöm a választ, már alig várom big_smile

Ha idén megjelenne, mondjuk decemberben és mivel addig már csak jó két hónap van hátra, meddig kell eldőlnie, hogy mejelenik-e? Vagyis tulajdonképpen arra vagyok kíváncsi, melyik az az utolsó időpont amíg be kell jelentenetek a megjelenését ha azt akarjátok, hogy még az idén megjelenjen?

A bejelentés csupán szükséges melléktevékenység - ez semennyiben nem gyakorol hatást arra, hogy megjelenik-e az adott kötet.
A következő egy hónapban nagy valószínűséggel eldől, hogy sikerül-e idén kihozni végre a befejező részt.

Magam részéről már nagyon várom. Eddig nem mertem megvenni az első két részt, de ha kijön a harmadik akkor nyilván nem fogok tovább habozni smile

Arra lehet számítani, hogy a többi könyv is - Liveships Traders, The Tawny Man, The Soldier son, Rainwild chronicles - is Herbie tolmácsolásában kerül valamikor kiadásra? smile

No, lehet izgulni!
Két héten belül eldől az idei megjelenés!
Szorítsunk!

anarion írta:

Arra lehet számítani, hogy a többi könyv is - Liveships Traders, The Tawny Man, The Soldier son, Rainwild chronicles - is Herbie tolmácsolásában kerül valamikor kiadásra? smile

Még nem tudjuk, ki fordíthatja majd az életmű további köteteit. De amint tisztázódik, jelezzük.

Hát, letelt az egy hónap!
Kérhetünk felvilágosítást a megjelenés tárgyában?

Lehetne egy kis infó az Orgyilkos trilógia befejező kötetéről?
Csak, hogy érdemes e spórolni...

Megjelenik?
Talán megjeleneik?
Átcsúszik következő évre?

Sajnos nagyon úgy néz ki, hogy a harmadik kötet - akármennyire is szerettük volna a megjelenését, és akármennyire is próbáltunk mindent megtenni ezért - átcsúszik a jövő évre. (Valószínűleg az elejére, de biztosat még nem tudunk.)

Yardain írta:

Sajnos nagyon úgy néz ki, hogy a harmadik kötet - akármennyire is szerettük volna a megjelenését, és akármennyire is próbáltunk mindent megtenni ezért - átcsúszik a jövő évre. (Valószínűleg az elejére, de biztosat még nem tudunk.)

Köszönöm szépen, akkor marad Erikson, ha megjelenik.

Yardain írta:

Hát, kár érte... én Pratchettel vígasztalódom, remélem a tervezett két könyv kiadása nem hiúsul meg idén.

You can buy gold that is bright as the sun, and diamonds as pale as the moon. But you cannot buy the sun. You cannot own the moon.

Nagyon vártam a kötet megjelenését,de gondolom nem csak az én álmom tört össze, hogy karácsonyra kezembe vehetem a könyvet sad
Remélem tavaszra sikerült kihoznotok.

Vígasztalhatatlan vagyok.

Üdv!

Rozsomák007 esetleg vigasztalódhatnál Brandon Sanderson Ködszerzet című köteteivel annál is inkább mivel a második kötet hátulján maga Robin Hobb is ajánlja a könyvet.Én még nem olvastam mert éppen Gemmell Rigante ciklusát olvasom,de utána sort kerítek a Ködszerzetre,Apum elolvasta a könyvet:) és neki nagyon tetszett.
Reméljük tavasszal minél gyorsabban kijön a harmadik része és végre elolvashatjuk ezt a régen várt regényt.

Utoljára norm szerkesztette (2010.11.05. 17:32:08)

Yardain írta:

Semmi gond, elvégre még csak 3 éve ígéritek!

"Vem är du?"

"Jag är Döden"

Úgy érzem jól döntöttem, amikor meglátva a régi kiadást rögtön lecsaptam az 5 könyvre.

tomcsiga írta:

Úgy érzem jól döntöttem, amikor meglátva a régi kiadást rögtön lecsaptam az 5 könyvre.

Mázlista vagy, hogy sikerült egyben megvenni mind az öt kötetet! smile

MailMan írta:

Semmi gond, elvégre még csak 3 éve ígéritek!

A legnagyobb tiszteletünk mellett: ennek a könyvnek a kiadása egészen biztosan bekövetkező milliós anyagi veszteséget jelent a kiadó számára. Ennek - és az időközben ráadásul beütő pénzügyi válságnak - a fényében, azt hiszem, olyan nagyon talán nem kárhoztatható a Delta a késés miatt.

Mert, ismétlem, csak késünk a kötettel, nem pedig arról van szó, hogy próbáljuk elmismásolni. A Hobb-életmű kiadását ugyanis mindenképpen szeretnénk folytatni.

Persze ha bárki támogatni szeretné a Hobb-kiadási tevékenységünket, semmi akadálya: nagyon szívesen megadunk egy számlaszámot, ahova a másfél-kétmillió forint körüli összeget lehet utalni, amennyibe a könyv (soha meg nem térülő) nyomdaszámlája kerül.

Személy szerint én nem elégedetlenkedek, bár ezt a könyvet vártam leginkább.
Gondolom a Delta  is ki akarta adni, mert karácsonyra érdemes lett volna. Ha ezen műlik, hogy a mű átdolgozása tökéletes lesz, akkor megéri.
Nem mellesleg, pedig onnan tudjuk, hogy a mű tervezve volt idénre, hogy benne volt a kiadói tervben, az pedig valljuk be a Delta esetében a legjobb. ( Egyedül a MAGUS esetében a meglepetések közlése nem tetszik )

Arra viszont tényleg kíváncsi lennék, hogy miért termel ekkora veszteséget e könyv és miért éri meg más kiadóknak ( pl. Alexandra Erikson könyvek ) ( vagy Cherubin könyvek is kemény kötésben jöttek, ráadásul igencsak megfizethető áron )

Dreid írta:

Arra viszont tényleg kíváncsi lennék, hogy miért termel ekkora veszteséget e könyv és miért éri meg más kiadóknak ( pl. Alexandra Erikson könyvek ) ( vagy Cherubin könyvek is kemény kötésben jöttek, ráadásul igencsak megfizethető áron )

Erről nagyon sokat lehetne beszélni... Ami a lényeg: még ha el is tekintünk a nagyon kemény jog- és fordítási díjaktól a Hobb-sorozat esetében, ennek kötetei a papír- és általános könyvminőség tekintetében össze sem hasonlíthatók pl. egy Cherubion-keményborítóssal. Ráadásul a Hobb-könyvek terjedelme is sokszorosa egy átlagos Ch.-kötetének.

Ami az Alexandrát illeti: mivel a kiadó anyacége a könyvpiacunk (hajszál híján) monopolhelyzetben lévő nagyterjesztője, az Alexandra enyhén szólva nem kezelhető egy lapon az összes többi - "közönséges" - hazai kiadóval. (Magyarul: a nyomdák kb. úgy ugrálnak, ahogy ő fütyül.)

Lábjegyzet: mindezek mellett (teljesen meg nem erősített információk szerint) ebben az évben az Alexandra kb. 70%-kal (!) fogta vissza a könyvkiadását.