Hozzászólás: Robin Hobb

Yardain írta:

Erről nagyon sokat lehetne beszélni... Ami a lényeg: még ha el is tekintünk a nagyon kemény jog- és fordítási díjaktól a Hobb-sorozat esetében, ennek kötetei a papír- és általános könyvminőség tekintetében össze sem hasonlíthatók pl. egy Cherubion-keményborítóssal. Ráadásul a Hobb-könyvek terjedelme is sokszorosa egy átlagos Ch.-kötetének.

Ami az Alexandrát illeti: mivel a kiadó anyacége a könyvpiacunk (hajszál híján) monopolhelyzetben lévő nagyterjesztője, az Alexandra enyhén szólva nem kezelhető egy lapon az összes többi - "közönséges" - hazai kiadóval. (Magyarul: a nyomdák kb. úgy ugrálnak, ahogy ő fütyül.)

Lábjegyzet: mindezek mellett (teljesen meg nem erősített információk szerint) ebben az évben az Alexandra kb. 70%-kal (!) fogta vissza a könyvkiadását.

Köszönöm a háttér információt, jó ilyeneket is megtudni.

Utoljára Dreid szerkesztette (2010.11.08. 14:22:15)

Dreid írta:
Yardain írta:

Lábjegyzet: mindezek mellett (teljesen meg nem erősített információk szerint) ebben az évben az Alexandra kb. 70%-kal (!) fogta vissza a könyvkiadását.

Köszönöm a háttér információt, jó ilyeneket is megtudni.

Köszönjük a háttér infót!! Én továbbra is drukkolok, hogy ki tudjátok adni!

Én is szívesen várnám a következő kötetet, de a kiadás következménye ne az legyen, hogy a kiadó egyéb sorozatai is kisebb mennyiségben jelenjenek meg (hiszen a jelentős anyagi veszteségnek ez a következménye - vagy tévednék?).
Hobb-hiányban küszködőknek: érdemes megvenni a Delta többi kiadványát is, mert ezzel is támogatják a kiadót és még több hasonlóan remek íróval ismerkednének meg.

Dominik írta:

Én is szívesen várnám a következő kötetet, de a kiadás következménye ne az legyen, hogy a kiadó egyéb sorozatai is kisebb mennyiségben jelenjenek meg (hiszen a jelentős anyagi veszteségnek ez a következménye - vagy tévednék?).
Hobb-hiányban küszködőknek: érdemes megvenni a Delta többi kiadványát is, mert ezzel is támogatják a kiadót és még több hasonlóan remek íróval ismerkednének meg.

Senki se tud mindent megvenni. Én azt veszem meg ami jó. Pl, ha megjelenik Eriksontól a Kaszás Vihara, azzal, max 1 könyv tudna versenyezni a Delta kínálatából és az Robin Hobb....

Dreid2 írta:

max 1 könyv tudna versenyezni a Delta kínálatából és az Robin Hobb....

Ez azért közel sincs így szerintem. A fantasy életműsorozatok kategória alatt jobbnál jobb írókat találsz, mint Sanderson, Pratchett, McCaffrey, vagy Gemmell. Csak szét kell nézni, bele kell olvasgatni, és kincsekre lehet bukkanni.

Dominik írta:
Dreid2 írta:

max 1 könyv tudna versenyezni a Delta kínálatából és az Robin Hobb....

Ez azért közel sincs így szerintem. A fantasy életműsorozatok kategória alatt jobbnál jobb írókat találsz, mint Sanderson, Pratchett, McCaffrey, vagy Gemmell. Csak szét kell nézni, bele kell olvasgatni, és kincsekre lehet bukkanni.

Ízlések és pofonok.
Pratchett et olvastam nem jött be
McCaffrey szintén, az se annyira

Sanderson már tetszik, mind a ködszerzet, mind az Elantris tetszett.
Kiemelkedő mindkettő.
Gemmel szintén jó, meg van az egész Dreinai saga valamint a Rigante négy része is.

Tehát az utóbbi kettő az én ízlésemnek megfelelő, nagyon jó író, de mindamellett, hogy Erikson nálam a ( dark ) fantasy csúcsa. a könyvei közel 1000 oldalon, kemény kötésben jelennek meg. Nyilván ez az én ízlésem, de mondjuk úgy határoztam meg, hogy a általad említettekből mindegyikből olvastam ( Gemmelből elég sokat, Sandersonból ami megjelent )

Akkor miért rakjátok fel évről évre a kiadói tervbe, ha egyszer nem tudjátok megjelentetni?
Egyszerűbb lenne, ha a a kiadói tervek közlésénél az életművek alatt csak a "meglepetések" szó szerepelne és akkor nem éri csalódás az olvasókat.

Darth Revan írta:

Akkor miért rakjátok fel évről évre a kiadói tervbe, ha egyszer nem tudjátok megjelentetni?
Egyszerűbb lenne, ha a a kiadói tervek közlésénél az életművek alatt csak a "meglepetések" szó szerepelne és akkor nem éri csalódás az olvasókat.

Egyrészt azért rakjuk fel, mert minden évben reménykedünk, hogy végre sikerül kihoznunk a könyvet (ha biztosan tudnánk, hogy erre nem lesz lehetőségünk, nyilván nem tüntetnénk fel). Másrészt pedig azért, hogy tudassuk az érdeklődőkkel: nem tettünk le az életműsorozat kiadásának folytatásáról.

Yardain írta:

Egyrészt azért rakjuk fel, mert minden évben reménykedünk, hogy végre sikerül kihoznunk a könyvet (ha biztosan tudnánk, hogy erre nem lesz lehetőségünk, nyilván nem tüntetnénk fel). Másrészt pedig azért, hogy tudassuk az érdeklődőkkel: nem tettünk le az életműsorozat kiadásának folytatásáról.

És jól is teszitek, ha nem bír kijönni idén, azt sajnálom, de elfogadom. Mint írtam korábban a ti tervetek a legjobb és az éves tervből azért sokat sikerült megvalósítani.

A mű egyébként le van fordítva?

Dreid írta:

Igen.

Dominik írta:

Ez csak ott sántít, hogy idén összesen két szerzőtől jelent meg könyv: Pratchett és Gemmell. Akik ugyan nagyon jók, de mindkettőtől viszonylag sok könyv kapható már így is. Ez így csak a gyűjtőknek éri meg

Eddig ugye két könyv jelent meg Hobbtól, az orgyilkos tanítványa és a király orgyilkosa, valamint hallottam a nép orgyilkosáról.
Én eddig úgy tudtam, hogy ez a három könyv van a látnok ciklusban, de ma találtam a könyvtárban egy orgyilkos küldetése című könyvet. (Ez van feltűntetve a kiadói tervben is)
Akkor most arról van szó, hogy a nép orgyilkosa és az orgyilkos küldetése ugyanaz a könyv, csak korábban mo-n külön kötetben jelent meg, mint mondjuk Frank Herberttől a Dűne, vagy valami másról?
Szóval a látnok ciklus elvileg trilógia, ugye? Csak mert tervezem a beszerzését, de csak ha megjelent az összes kötet.

My story is truly a grand tale! Of course, any story about me is going to be grand simply by virtue of the main character.

A nép orgyilkosa nem más, mint A király orgyilkosa egy része, a magyar kiadás kettévágta először, de a Delta már egyben jelenített meg (ha nem tévedek).
Tehát: Az orgyilkos tanítványa / A király orgyilkosa / Az orgyilkos küldetése a Látnok-ciklus kötetei.

@Blazious: Igen, így van, ahogy Dominik írta, a régi kiadás a 3 részes Látnok-ciklust 5 kötetben jelentette meg.

A "régi" sorrend:
- Az orgyilkos tanítványa
- A király orgyilkosa
- A nép orgyilkosa
- Az orgyilkos küldetése (utóbbi szintén 2 kötetre szedve jelent meg, bár a 2. fele új címet nem kapott).

A DV-s kiadás sorrendje:
- Az orgyilkos tanítványa
- A király orgyilkosa (a régi A király orgyilkosa és A nép orgyilkosa egyben)
- Az orgyilkos küldetése (a régi 2 kötet egyben)

Ebből a 3. kiadása várható 2011-ben, szép, keményfedeles formátumban. wink

Dominik írta:

A Látnok-ciklus első két kötetét olvastam eddig (ennyi jelent meg új kiadásban a Delta gondozásában, de a jövő évben talán a befejező könyv is napvilágot lát), és azt kell mondanom, hogy le voltam nyűgözve.

Ezzel én is így voltam annó (már hogy le voltam nyűgözve), viszont annyira érdekelt, h mi lesz a történet vége, hogy nem bírtam kivárni, amíg a Delta megjelenteti a záró kötetet. smile

You can buy gold that is bright as the sun, and diamonds as pale as the moon. But you cannot buy the sun. You cannot own the moon.

Dreid írta:

[
És jól is teszitek, ha nem bír kijönni idén, azt sajnálom, de elfogadom. Mint írtam korábban a ti tervetek a legjobb és az éves tervből azért sokat sikerült megvalósítani.

En mar 2 eve megvettem antikvarban es jol jartam, hogy ne vartam a megjelenesekre...

Lehet tudni a trilógia befejező kötetéről? Mikorra tervezitek?

Mármint érdekelne, hogy várhatjuk e az első negyedévben?

Egyelőre még nincs pontos dátumunk, de attól tartok, a könyv megjelenése csak a második félévben várható.

Yardain, nem piszkálás végett, tudom h a piacon és az egyéb nyereségeiteken múlik... De már volt ilyen párszor. Először a második félév, aztán a köv év eleje, aztán a köv év se.

Most őszintén: biztos, hogy 2011-ben kihozzátok?

Én nem örülök, hogy késik, de örülök, a válasznak. Köszönöm szépen.

Dreid: Hát nagyon ne örülj, mert pár éve ez megy.

JJC: Tökéletesn egyetértek és csatlakozom!

Az igazi nagy tragédia nem is az, hogy még nem jelent meg a harmadik (nekem is megvan a korábbi kiadás, de megvettem és megveszem majd az újat is, hogy támogassam a kiadót), hanem így csúszik minden Hobb. Élőhajók, Orgyilkos folytatás.

Ezt az évet még kivárom, de ha nem jelenik meg akkor.....

Csak pár százan veszik meg, nem igazán éri meg kiadni.

Hát igen, az emberek egyre kevesebbet olvasnak, ez mindenhol probléma. Viszont én most tervezem ezeknek a könyveknek a beszerzését, így örülnék, ha a 3. kötet is megjelenne belátható időn belül. big_smile

Én is pár hete vettem mg az első kötetet, s ha már így belevágok szeretném magyarul olvasni majd a harmadik részt is. Szóval tuti vevő vagyok rá. smile

Ki eltörsz egy tárgyat, hogy megtudd, mi az, letértél a bölcsesség útjáról. - J. R. R. Tolkien

Jakirte Jak Cyr írta:

Most őszintén: biztos, hogy 2011-ben kihozzátok?

Benne van a kiadói tervünkben, számolunk vele és számítunk rá. De sajnos abban igazad van, h. ugyanez volt tavaly is - akkor is komolyan gondoltuk a megjelenést -, mégsem nyílt rá lehetőségünk.

Nagyon-nagyon reméljük, hogy ebben az évben végre lezárhatjuk ezt a sorozatot, és elkezdhetjük - vásárlóbarátabb formában - Hobb következő ciklusait.