Hozzászólás: Robin Hobb

Yardain írta:

- vásárlóbarátabb formában -

???

Ööö... ez mit jelent?

@fki: Szerintem puhakötéses kiadványokat.

Ki eltörsz egy tárgyat, hogy megtudd, mi az, letértél a bölcsesség útjáról. - J. R. R. Tolkien

Nagy valószínűséggel puhakötéses igen, pedig én élek-halok a keménytábláért big_smile

@Melani: Ami azt illeti én is jobban szeretem a keménykötéseseket... de már így is polc és szekrényhiánnyal küszködök (lehetnének olyan akciós könyvcsomagok, ahol a kötetek mellé polc jár ajándékba smile).
Viszont érthető, hogy a keménytáblás 3. kötet ilyen sokat várat magára; valószínűleg az ára miatt még kevesebben veszik Hobb könyveit, mint a Delta többi minőségi sorozatát (pedig az írónő viszonylag népszerűnek is nevezhető nálunk)... sad

Utoljára Konstantin szerkesztette (2011.01.25. 12:15:53)

Ki eltörsz egy tárgyat, hogy megtudd, mi az, letértél a bölcsesség útjáról. - J. R. R. Tolkien

Hát igen, én is tartok tőle, hogy puhafedelesek lesznek.  sad

Az nyilván elképzelhetetlen, hogy legyen puha-és keményfedeles változat is, szerintem örülnénk ha egyáltalán lenne bármilyen (és ezt nem rosszindulatúan mondom, hanem tényszerűen).

Mindazonáltal látni pozitív példát is. Vegyük pl. GRRM után a második kedvenc írómat, Joe Abercrombie-t, akinek első könyve (A Penge Maga) - hatalmas meglepetésemre - itthon is megjelent. Az őt megjelentető kiadó be merte vállalni, hogy kiadja puhában és keményben is az első trilógiát. Drukkolok nekik, és bár olvastam Abercrombie összes eddigi regényét angolul (hardback változatban természetesen! smile), meg fogom venni minden könyve mindkét kiadású magyar változatát is, csak hogy a kiadót támogassam.

Hát nyilván sokan inkább puhakötésben veszik meg, mert olcsóbb, bár ha minőség/ár arányt nézzük akkor sokkal jobban megéri a vásárlóknak a keménykötés. Csak kár, hogy a legtöbben ezt nem veszik észre, csak azt, hogy a puhakötéses egy ezressel olcsóbb... pl a penge maga című könyvnél is ezer forint a különbség, és sokan inkább a puhafedelest veszik meg... lehet én gondolkodom furán, de nekem meg sem fordulna a fejemben ilyesmi, hogy a puhafedeles verziót vegyem meg... big_smile A keménykötés tartósabb, könnyebben olvasható, mert nem kell figyelni arra, hogy úgy nyisd ki a könyvet, hogy ne törjön meg a gerince, meg sokkal mutatósabb is a polcon big_smile
A másik meg, hogy Hobb könyveit puhakötésben szerintem csak félbevágva lehetne kiadni, az darabonként majd háromezer, az együtt már majdnem hatezer... Egy keménytáblás verzió nem jönne ki annyira szerintem, a legutóbbi Hobb négyezer volt, ha hozzávesszük, hogy drágulnak a könyvek akkor se lenne hetezer... vagy nem így lenne?

Hehe, én legutóbb 16 ezret költöttem könyvespolcra, szép üveg ajtós, meg minden big_smile Ez volt nyár elején, de már igencsak kezd fogyni a hely benne big_smile

@fki: A penge maga nekem is az egyik kedvencem lett, a polcon természetesen a keményketöséses verzió figyel big_smile És már nagyon várom a kövi kötetet smile

Utoljára Melani szerkesztette (2011.01.25. 12:50:14)

Melani írta:

A másik meg, hogy Hobb könyveit puhakötésben szerintem csak félbevágva lehetne kiadni, az darabonként majd háromezer, az együtt már majdnem hatezer... Egy keménytáblás verzió nem jönne ki annyira szerintem, a legutóbbi Hobb négyezer volt, ha hozzávesszük, hogy drágulnak a könyvek akkor se lenne hetezer... vagy nem így lenne?

Ha Erikson kijött puhafedelesben 1256 oldalon, akkor Hobb is ki tud jönni, ha úgy akarják.

Yaradin: Az élőhajók ciklust hogy tervezitek? Puha fedeles lesz? Szét lesz darabolva? Esetleg mindkettő?
Melyik az a kiadó számár jobban kiadható formátum.

Dreid írta:

Ha Erikson kijött puhafedelesben 1256 oldalon, akkor Hobb is ki tud jönni, ha úgy akarják.

És sokaknak nem is tetszik smile

De egyébként ha a valaki megmondja, hogy mennyibe kerülne a könyv, ha keménykötésben jön ki és mennyibe ha szétszedve puhába, akkor nem lenne ennyi vita, talán big_smile Mert én úgy vettem észre, hogy olcsóbb lenne egyben mint a kettészedettet megvenni. Ha nagy formátumban puhában jönne ki akkor sem berzenkednék ennyire, mint így hogy szét vannak szedve a kötetek. Bár én igazából már egy cherubionos minőségű keménytáblával is kiegyeznék. De hát majd a kiadó eldönti, és mivel szeretem az anyanyelvemen olvasni a könyveket kénytelen leszek beletörődni, és úgy megvenni ahogy kihozzák.

Dreid írta:

Yaradin: Az élőhajók ciklust hogy tervezitek? Puha fedeles lesz? Szét lesz darabolva? Esetleg mindkettő?

Terveink szerint Hobb művei ezután puha kötésben jelennek meg. Az esetleges kötetfelosztásról még nem tudok konkrétumot mondani.

Yardain írta:
Dreid írta:

Terveink szerint Hobb művei ezután puha kötésben jelennek meg. Az esetleges kötetfelosztásról még nem tudok konkrétumot mondani.

Köszönöm, akkor reménykedek, hogy nem lesz felosztva smile

A kemény kötés megszűnésének nem örülök, de elfogadom, a darabolást kevésbé szeretem... De akkor még van remény, hogy egyben láthatom.

Remélem az orgyilkos harmadik része hamar megjelenik.

Melani írta:

És sokaknak nem is tetszik smile

De egyébként ha a valaki megmondja, hogy mennyibe kerülne a könyv, ha keménykötésben jön ki és mennyibe ha szétszedve puhába, akkor nem lenne ennyi vita, talán big_smile Mert én úgy vettem észre, hogy olcsóbb lenne egyben mint a kettészedettet megvenni. Ha nagy formátumban puhában jönne ki akkor sem berzenkednék ennyire, mint így hogy szét vannak szedve a kötetek. Bár én igazából már egy cherubionos minőségű keménytáblával is kiegyeznék. De hát majd a kiadó eldönti, és mivel szeretem az anyanyelvemen olvasni a könyveket kénytelen leszek beletörődni, és úgy megvenni ahogy kihozzák.

Bár nem ide tartozik, nekem se tetszik, hogy megváltozott a kemény kötés puhára, de talán még zavaróbb, az, hogy a méret nagysága is csökkent. Így nem szép a többi mellett.

Ettől függetlenül kapásból megrendeltem. Nagyon megéri még így is

Az eddigiekben elhintett megjegyzésekből nekem az jött le, hogy Keyes és Sanderson (puhakötés ide vagy oda) szintén bukta. Remélem Hobb nem így végzi :-(

Most komolyan.hörr. Bár nem tudom ki hol látta az új méretet, de elhiszem, csak számomra így már nem kell. Megvan az eredeti kiadás.Az édesanyám szerette volna az első két kötet kinézetében olvasni, de most már(évek múltán) kénytelen vagyok erről lebeszélni. Én nem veszem meg ha másféle kiadásban jön ki.Hobb vételek törölve.Sajnálom.Megértem a kiadót, de akkor inkább ki se adná.

Rozsomak: Nem Az orgyilkos küldetése lesz más, ezt még úgy fogja édesanyád olvasni, mint az előző kettőt. A Delta a későbbi Hobb-köteteket (Élőhajók ciklus) adja majd ki puhakötésben.

huh.jó hír.Csak jelenne már meg.

Sziasztok.
Egy ideje halálosan szerelmes vagyok Robin Hobb műveibe, eredetiben, fordítva, visszafelé, mindenhogy. Most a Dragon keeper van műsoron, és a lángolásom jelenleg olthatatlan, így találtam ide. Szakmailag vagyok kíváncsi, magam is könyvkiadós lévén, hogy hol tartunk most magyar kiadásokban.

Azt hiszem, Robin Hobb esetében én a gemkapoccsal összefogott formátummal is beérném, ha megjelenne tőle minden, de MINDEN.  smile

A Twilight kiadója egy regénysorozatból él az első kötet megjelenése óta. Robin Hobb életműve is erre hivatott, csak mintha nem lenne akkora célközönsége, mint a satöbbi kategóriás könyveknek.
Ez egy érdekes tapasztalat minden könyvkiadónak.

Tea írta:

Egy ideje halálosan szerelmes vagyok Robin Hobb műveibe, eredetiben, fordítva, visszafelé, mindenhogy. Most a Dragon keeper van műsoron, és a lángolásom jelenleg olthatatlan, így találtam ide. Szakmailag vagyok kíváncsi, magam is könyvkiadós lévén, hogy hol tartunk most magyar kiadásokban.

Azt hiszem, Robin Hobb esetében én a gemkapoccsal összefogott formátummal is beérném, ha megjelenne tőle minden, de MINDEN.  smile

Meg szeretnék nyugtatni mindenkit: már dolgozunk a regény kéziratán, a trilógia harmadik kötete is meg fog jelenni (ugyanolyan formátumban, mint az első kettő). Pontos dátumot még nem tudok mondani - sok mindentől függ a dolog -, de igyekszünk.

Utána pedig természetesen folytatni fogjuk az írónő életművének kiadását a további nagyszerű sorozataival. Ha minden jól megy, a következőt már ebben az évben elkezdhetjük. (Ez még nem ígéret, csupán határozott szándékunk kinyilvánítása.) smile

Yardain írta:

Utána pedig természetesen folytatni fogjuk az írónő életművének kiadását a további nagyszerű sorozataival. Ha minden jól megy, a következőt már ebben az évben elkezdhetjük. (Ez még nem ígéret, csupán határozott szándékunk kinyilvánítása.) smile

Tisztelettel, de ne erőltessétek, ami ENNYIRE borzasztóan nem megy. Nem jó ez így senkinek: mi nem olvashatjuk, vagy csak nevetségesen/szomorúan sokéves szünetekkel, nektek meg nem éri meg pénzügyileg, viszont rajta ültök a jogokon, így a nagyobb kiadóknak sem szabad az út. (Nem mintha tudnám, hogy mások is kiadnának Hobbot, ha lehetne, csak szeretem annyira, hogy ez tűnjön magától értetődőnek.  tongue  )

Szerintem Hobb könyveivel egyik kiadó sem foglalkozna, csak a Delta.
Jó helyen vannak a jogok.

Damoqles írta:

Tisztelettel, de ne erőltessétek, ami ENNYIRE borzasztóan nem megy. Nem jó ez így senkinek: mi nem olvashatjuk, vagy csak nevetségesen/szomorúan sokéves szünetekkel, nektek meg nem éri meg pénzügyileg, viszont rajta ültök a jogokon, így a nagyobb kiadóknak sem szabad az út. (Nem mintha tudnám, hogy mások is kiadnának Hobbot, ha lehetne, csak szeretem annyira, hogy ez tűnjön magától értetődőnek.  tongue  )

Azért remélem eröltetik...

A remény bennem is pislákol, csakhogy A király orgyilkosa 2008-ban jelent meg. Azóta semmi. Ezek a tények.

Damoqles írta:

Antikvar wink, nekem is onnan van meg a sorozat.

Damoqles írta:
Yardain írta:

Szomorú, de (és most rohadékl eszek) akinek eddig a figyelmébe ajánlottam Hobbot, és főleg a folytatásokat, a Tawny mant pl, első kérdésként azt tette fel: Ki adta ki az elejét? Megnézte, és közölte, hogy egy ilyen minőségű kiadvány folytatását nem vállalja be, mert nem fogják megvenni.
(???)

TomAce írta:

Antikvar wink, nekem is onnan van meg a sorozat.

Ennyi erővel megvehetem angolul is, olcsóbban.  smile  Az is lesz, jobb, illetve hát bármi más lehetőség híján...

Lehet már tudni valami Hobb ról?