Hozzászólás: Anne McCaffrey

Yardain írta:

Lehet, hogy így van, de nem biztos, én nagyon szeretem mindkét világot, de pár könyv megtanított arra, hogy nem szabad mindet megvenni.
FR esetén pl a "Láncok háza" megtanított arra, hogy nézzem meg mielőtt megveszem, külföldön mire értékelték.
Dl esetében is vannak elég gyanús kötetek.

Egyszóval, ha megjelenik e két világból könyv, akkor előtte megnézem az értékelését...

Hat  azert az FR es a DL is jo esetben is csak kozepszeru konyveket jelent de inkabb meg azt sem sajnos...

Kicsit megtévesztő így az idézet, ugyanis az elkövetője nem Yardain, hanem Dreid.

You can buy gold that is bright as the sun, and diamonds as pale as the moon. But you cannot buy the sun. You cannot own the moon.

TomAce írta:

Hat  azert az FR es a DL is jo esetben is csak kozepszeru konyveket jelent de inkabb meg azt sem sajnos...

Kinek mi jön be. Van akinek bejön a "logós" fantasy, van akinek nem. És bizony itt is vannak egészen remek regények vagy komplett sorozatok. Én nagyon kevés "olvashatatlan" FR vagy DL könyvvel találkoztam. És számomra még ezek is többet érnek mint pl. a magyar fantasy írók alkotásainak 99%-a. Na, ezeket akkor sem olvasnám ha fizetnének érte.

Nem létezik már sem a fejlődés, sem a megértés ígérete, mert ebben a jövőben nem létezik már más, csupán háború. A csillagok közt nincs már béke, csupán öldöklés, sötétség, hideg, és a vérre szomjazó kegyetlen istenek kacaja. - Warhammer 40,000

Teljesen igazad van: reklámból sosem elég. Mi is próbálkozunk, de persze itt is vannak korlátok…

Értem, szóval az életmű sorozatokat egy korlát választja el a Mágus sorozattól... A Mágust még tudja a kiadó reklámozni, az életműsorozatokat már nem! Ha küldök lángvágót, lebontja valaki azt a korlátot, vagy szervezzünk oda teljes brigádot, hogy át is építsük az egészet?

Bocsi, de DL és az FR sorozat minden csak nem életmű sorozat, és nem tudok róla, hogy McCaffrey-nek köze lenne hozzá! Szerintem azoknak a sorozatoknak a részletesebb megtárgyalására van külön fórum! Rendkívűl szomorú, hogy minden alkalommal azt olvasom a McCaffrey fórumon, melyik írott Fantasy-szappanopera kinek és miért tetszik...

Köszi

Yardain írta:

Teljesen igazad van: reklámból sosem elég. Mi is próbálkozunk, de persze itt is vannak korlátok…

Nem lehetne Anne McCaffrey regényeinek népszerűsítését Stephenie Meyer igen sikeres "vámpíros" könyveire alapozni? Olvastam az írónő nyilatkozatát, melyben kifejti, hogy milyen nagy hatással voltak rá Pern történetei, és hogy egyes ötletei ezekből származtak. Így bővíteni lehetne a vevőkört. A fiatalok manapság mindent megvesznek, amin Stephenie Meyer neve szerepel.

Egyet értek Cassioa ötletével, lehetne hivatkozni valamelyik, a fiatalabb generáció által felkapott író könyveire, vagy ajánlására! Erre nem S.M. a legjobb, mivel más kiadó gondozásában jelentek meg a könyvei, de az ötlet nem rossz!

Amúgy meg ha nagyon nem megy a kiadás, el kell adni a jogokat, és nem kotlani rajta örökké, mint tyúk a záptojáson!!!

Aztán melyik kiadó akarná megvenni?

Alexandra: Ők most megfogták az Isten lábát Martinnal. Egyébként főleg új fantasykben utaznak, veszteséges sorozat esetén nem kapkodják el a folytatást.
Agave: Jobbára sci-fiben, történelmi regényben és krimiben utaznak, meg van már egy sárkányos sorozatuk, de az se fogyogat, legalábbis a kiadási tempó alapján.
Cherubion: Eleve a DV része és ők csak saját szerzőkkel dolgoznak.
Könyvmolyképző: Ők most kezdtek bele vámpíros regényeken kívül egyéb fantasykbe, de azok konkrét trilógiák, a fogyási adatok meg egyelőre kérdésesek.
Szukits: Mostanság klasszikus sci-fit meg "logós" regényeket nyomnak, a klasszikus fantasyvel csak buktak. (A Conan sajnos még mindig a boltokban áll sad)
Tuan: Saját világok + logós regények. A régen nagy népszerűségnek örvendő Margit Sandemoval befürödtek, ezek után nem hiszem, hogy  nagyon kísérleteznének.

Most én csak a nagyobb kiadókat vettem sorra, akiknek esetleg lenne pénze kiadni McCaffrey köteteket, de mint láthatod, egyik se kapkodna utána. A kisebb kiadók (pl. Dáin) örülnék, hogy élnek. Ha a Trónok harcához hasonlóan jönne egy sorozat, az biztos sokat lendítene a fogyáson és a kiadáson, de addig örülni kell a egy-két évente megjelenő köteteknek. A fórumozók jó része tudna neked olyan - McCaffrey köteteivel szemben jobban összefüggő - sorozatot mondani, amit egy-két-három résszel a vége előtt lőtt le a kiadójuk és hiába is várnánk a folytatást.

Razor írta:

Alexandra: Ők most megfogták az Isten lábát Martinnal. Egyébként főleg új fantasykben utaznak, veszteséges sorozat esetén nem kapkodják el a folytatást.
Agave: Jobbára sci-fiben, történelmi regényben és krimiben utaznak, meg van már egy sárkányos sorozatuk, de az se fogyogat, legalábbis a kiadási tempó alapján.

Az Alexandra igazán nyomathatná végre Martin többi művét is, élükön a Lázálommal. Mind a vámpírok, mind George népszerűsége a fellegekben, mi a fenére várnak hát? hmm
Az Agave meg, fájdalom, egyre erőteljesebben tinilányos dolgokra áll át – legalábbis nagyon így tűnik annak, aki azokra abszolút nem vevő. Mégis havonta több új érkezik, pl. a sf-klasszikusokra meg várhatunk...

Razor írta:

A fórumozók jó része tudna neked olyan - McCaffrey köteteivel szemben jobban összefüggő - sorozatot mondani, amit egy-két-három résszel a vége előtt lőtt le a kiadójuk és hiába is várnánk a folytatást.

Eegen, Gene Wolf neve ugrik be elsőként...

Damoqles írta:

Az Agave meg, fájdalom, egyre erőteljesebben tinilányos dolgokra áll át – legalábbis nagyon így tűnik annak, aki azokra abszolút nem vevő. Mégis havonta több új érkezik, pl. a sf-klasszikusokra meg várhatunk...

Fura, nekem úgy tűnt, hogy a nagy Hamilton-láz után visszavettek a vámpíros tempóból, de persze lehet neked van igazad, annyira nem követem szoros figyelemmel a megjelenéseiket.

Damoqles írta:

Eegen, Gene Wolf neve ugrik be elsőként...

big_smile Nem pont arra gondoltam, ott legalább be van ígérve a 4. kötet, szemben pl. a BattleTech-sorozat zárásával (legalább), Feist bácsi újabb könyveivel, a Dark Sun Prizma-pentológia 5. kötetével, stb. stb.

Szegény Anne McCaffrey nemrég elhunyt.
Nyugodjon békében.

Szeretném megkérdezni, hogy 2012-ben McCaffrey kötetre lehet számolni? Idén is reménykedtem, hogy a járulékos címek közül felkerül a megjelentek közé.

Blade írta:

Szeretném megkérdezni, hogy 2012-ben McCaffrey kötetre lehet számolni? Idén is reménykedtem, hogy a járulékos címek közül felkerül a megjelentek közé.

Sem megerősíteni sem cáfolni nem tudjuk jelen pillanatban. Sajnos, csak közel a felét tudjuk megjelentetni annak amit szeretnénk. Ilyenkor nincs, és nem is lehet olyan megoldást találni, ami mindenkinek jó lenne.
Szavazni lehet arra hogy milyen könyvet szeretnétek olvasni, de ehhez a kiadótól kell vásárolni. Csak az az ami biztos. Sajnos ami máshol kerül megvásárlásra, az vagy el sem jut a kiadóig, vagy csak nagyon nagyon későn. Mi pedig el nem ítélhető módon, minél kevesebb embernek szeretnénk csalódást okozni.
Ehhez pedig azokat a könyveket kell megjelentetni amit a legtöbben várnak/vesznek. Nincs mód sem a minőség, sem az egyéni preferenciáink alapján dönteni.
De meglátjuk, most mennyien élnek a megvásárlás jogával, amikor féláron juthatnak ezekhez a könyvekhez.
Szóval rajtatok múlik, de mi szeretnénk folytatni.

McCaffrey könyvek megjelenésében bizakodhatunk?

Blade írta:

McCaffrey könyvek megjelenésében bizakodhatunk?

Idén ennek sajnos nem sok esélye van.

Krdves Delta Vision!

Nagyjából elolvastam a fórumra írtakat. Annak örülök, hogy ti lennétek a legboldogabbak, ha megjelentetnétek további könyveket.
Én azt mondanám, hogy ha reklámozni szeretnétek, akkor kifejezetten a sárkány vonulatra kéne helyezni a hangsúlyt, mert nagyon sokan vannak, akik szeretik a sárkányokat. Mint ahogy az Eragon könyvek is igen nagy népszerűségnek örvendenek. Személy szerint a DragonLancek helyet ezeket a könyveket választottam, mert ezek a történetek jobban megfogtak mint azok. (bár bevallom egyet sem olvastam belőlük eddig). Mert én  kifejezetten sárkányos könyveket kerestem, így találtam meg ezeket. Sajnos a 7ből eddig csak hat van meg, de a nagyjából fél éve van meg az első hat, azóta háromszor olvastam el őket, a nővérem most olvassa, úgy hogy le se tudja tenni.  smile

Kedves Salmina,

nagyon köszönjük a visszajelzést és a javaslatot! Tökéletesen egyetértünk veled, és ha sikerül valamilyen reklámkampányt indítanunk McCaffrey műveivel kapcsolatban, mindenképpen nagyon fogunk sárkányozni smile

Itt van például Shanara olvasói méltatása Anne McCaffrey: Sárkányröpte c. regényéről.

Tisztelt Delta Vision!

Érdeklődnék, hogy ez a sorozat végleg halottnak tekinthető-e?

Köszönöm a választ előre is!

Barakis írta:

Tisztelt Delta Vision!

Nem, végleg nem. Egyelőre ugyan nem sok különbség látszik, de mi szeretnénk folytatni. Csak éppen vannak olyan más kötetek amik egy kicsivel nagyobb prioritást élveznek.
De ha idén nem is, jövőre már komoly esélyt látok.
Főleg mert mi is szeretjük. És mert más nem. smile

Vigasz írta:
Barakis írta:

Tisztelt Delta Vision!

Nem, végleg nem. Egyelőre ugyan nem sok különbség látszik, de mi szeretnénk folytatni. Csak éppen vannak olyan más kötetek amik egy kicsivel nagyobb prioritást élveznek.
De ha idén nem is, jövőre már komoly esélyt látok.
Főleg mert mi is szeretjük. És mert más nem. smile

Köszönöm, ez jó hír.  smile

Kiadói tervek szerint az a bizonyos esély nem jött be.  sad

Barakis írta:

Kiadói tervek szerint az a bizonyos esély nem jött be.  sad

Nem, valóban nem. De ez csak azért van, mert sok a lehetőségünk és csak kevés a ...
De egyetlen szerzőről sem gondoljuk, akiket kiadtunk, hogy a könyveit nem kellene megjelentetni.
Azért is dolgozunk annyira keményen azon, hogy legalább párat utolérjünk, vagy ha sajnálatos dolog történt a szerzővel, akkor teljes életművet megjelentessünk. Hogy több variációs lehetőségünk legyen.
Azért persze nem (csak) rajtunk múlik ez. Reménykedjünk abban, hogy ez az év, jobban sikerüljön mint a tavalyi.  Mert akkor sokkal jobban fogunk állni... smile

Elnézve a 2016-os kiadói terveket idén se jön új. Ennyire sok maradt raktáron a régiekből?

Barakis írta:

Elnézve a 2016-os kiadói terveket idén se jön új. Ennyire sok maradt raktáron a régiekből?

Sok maradt, de nem (csak) ez az ok. Hanem mert egyszerűen nincs elég lehetőségünk mindent kiadni, ezért igyekszünk a többségnek a kedvére tenni. Ezt is szeretik, szóval egyszer sem biztos, hogy ez a jó megoldás.
Amúgy meg idén is tervbe vettem, hogy folytatjuk, csak nem írjuk be, mert ha mégsem jön össze akkor kikapunk. Ha meg így sikerül mégis beszorítani, akkor lesz nagy öröm... smile

Vigasz írta:
Barakis írta:

Sok maradt, de nem (csak) ez az ok. Hanem mert egyszerűen nincs elég lehetőségünk mindent kiadni, ezért igyekszünk a többségnek a kedvére tenni. Ezt is szeretik, szóval egyszer sem biztos, hogy ez a jó megoldás.
Amúgy meg idén is tervbe vettem, hogy folytatjuk, csak nem írjuk be, mert ha mégsem jön össze akkor kikapunk. Ha meg így sikerül mégis beszorítani, akkor lesz nagy öröm... smile

ÉRtem, köszönöm a választ. Akkor marad a reménykedés.  smile