Téma: MesterMűvek - Klasszikusok

MesterMűvek - Klasszikusok alsorozat

"Itt vagyok, mint egy százszor elhajított kő."

Hozzászólás: MesterMűvek - Klasszikusok

Javaslat: a listában sztem feljebb kellene tenni, valahova az életműsorozatok környékére, mivel akar olyan topic (képzelet mesterei, egyéb sci-fi, stb), ahol több könyv a közeljövőben nem jelenik meg.

Jakirte Jak Cyr írta:

Javaslat: a listában sztem feljebb kellene tenni, valahova az életműsorozatok környékére, mivel akar olyan topic (képzelet mesterei, egyéb sci-fi, stb), ahol több könyv a közeljövőben nem jelenik meg.

Jogos.

"Itt vagyok, mint egy százszor elhajított kő."

Terveztek közvéleménykutatást arról, hogy ki milyen szerzőt szeretne?

Várható esetleg az, hogy az életműsorozatokból néhány át lesz emelve ide és életmű helyett akkor tkp. néhány fontosabb mű lát napvilágot?

Jakirte Jak Cyr írta:

Terveztek közvéleménykutatást arról, hogy ki milyen szerzőt szeretne?

Még nem terveztük meg ennek a hivatalos kereteit, de ezennel akár kezdetét is veheti smile Íme:

milyen szerzőket látnátok szívesen e gyűjtősorozatunkban?

(Ne felejtsétek el, hogy fantasy, sci-fi és egyéb zsánerű műveket is javasolhattok!)

Jakirte Jak Cyr írta:

Várható esetleg az, hogy az életműsorozatokból néhány át lesz emelve ide és életmű helyett akkor tkp. néhány fontosabb mű lát napvilágot?

Nem, mert az életműsorozatokat akként is szeretnénk kiadni (különben nem lenne értelmük).

Hát akkor:

Klasszikus: Én Vance-t tudom elképzelni. Eredetileg ajánlottam volna Moorcockot is (épp Elricet olvasok és nagyon faja), de ez már életműsorozat. Ez utóbbira azért gondoltam, mert - és most pesszimista leszek - nem látom esélyét, hogy valaha is kijön az életmű. Ebben az esetben érdemesebb lenne az adott szerző nevesebb műveire koncentrálni, és épp Elric elég népszerű és ismert ahhoz, hogy gyűjteményes kiadásban megérje kiadni.

Fantasy: Figyelemmel kísérem a friss megjelenéseket és azok közül a szerzők közül, akiket még magyarul nem adtak ki, kettőt ajánlanék (önreklámmal):

N.K. Jemisin: Inheritance Trilogy. Elég népszerű a tengeren túl és sok díjat besöpört.

Daniel Abraham. A Long Price Quartet nem épp populáris munka, de jó kritikák születtek róla. Többek közt az enyém.

Ami viszont populárisabbnak és akciódúsabbnak tűnik, az új sorozata, a The Dagger and the Coin. Első része, a The Dragon's Path épp tegnap jött ki.

Műveket ajánlok még:
Anthony Huso:The Last Page

Jo Walton: Among Others

Az abszolút kedvencem Sanderson, de őt már szép lassan kiadjátok.

Utoljára Jakirte Jak Cyr szerkesztette (2011.04.08. 16:45:19)

Az én ajánlatom:
Dan Simmons (Ilium & Olympus)

Utoljára Imi szerkesztette (2012.10.13. 15:40:36)

"-Próbálsz úgy írni mint a magazinbeli fickók?"(Tevis Clyde Smith)
-A pokolba, dehogy!
-Próbáljanak ők úgy írni ahogy én!"(Robert E. Howard)
(The Whole Wide World)

Simmons az Agave "tulajdona" lett.

Én azt szeretném tudni, hogy a "fantasy+sf+egyéb" profil miatt, meg mert MesterMűvek a gyűjtőcím, ez a sorozat tulajdonképpen A képzelet mesterei közvetett folytatása lesz? Ha igen, miért nem abban a formában megy tovább a régi-új klasszikusok kiadása? Tényleg CSAK nekem tetszett volna a fekete-fehér kivitel?  smile
Gene Wolfe sorozata be fog fejeződni?

Ajánlások:
Charles Stross: The Atrocity Archives és a Laundry sorozat (fekete humor, kémek és a lovecrafti horrorvilág)
Peter Watts: Rifters trilógia; Blindsight
Neal Asher regényei

Utoljára Damoqles szerkesztette (2011.04.08. 19:07:33)

Én David Farland Rúnalovagok sorozatát javaslom. Elképesztően eredeti és fantasztikus sorozat. Annak idején még meg is akarták filmesíteni.

Ezen kívül még David Eddingset. Őt is imádom, nagyon jó fanyar humora van.

Tolmácsolom Ravenheart kérését: ő Fritz Leiber Lankhmar sorozatát és Clark Ashton Smith Zothique ill. Hyperborea ciklusát és a verseit szeretné.

Utoljára Jakirte Jak Cyr szerkesztette (2011.04.08. 19:57:24)

Én is bedobnék néhány nevet.
Jim Butcher: Codex Alera sorozata
Peter V. Brett: Demon könyvek, bár még csak 2-3 kötet jelent meg belőle, úgy tudom
Ian Cameron Esslemont kötetei, amelyek az Erikson-féle Malazai Bukottak (amelynek népszerűségét meg lehet lovagolni, bár nem tudom, hogy a jogok nem elérhetőek-e) univerzumában játszódnak
T. S. Church: Runescape regényei
Én is támogatnám N. K. Jemisin trilógiáját, de örülnék néhány Ursula K. Le Guin újrakiadásnak is, ha van rá lehetőség.

Szívesen látnám R. Scott Bakker The Darkness That Comes Before című művét (The Prince of Nothing sorozat), illetve engem is érdekelne a Jakirte Jak Cyr áltál már "ajánlott" The Long Price Quartet sorozat Daniel Abraham-től.

You can buy gold that is bright as the sun, and diamonds as pale as the moon. But you cannot buy the sun. You cannot own the moon.

Yardain írta:

William C. Dietz - Legion of the Damned (military sci-fi sorozat, eddig nyolc jelent meg belőle)
http://www.fantasticfiction.co.uk/d/william-c-dietz/

Olyasmire esetleg nincs esély, hogy a Szukits kiadóval közösen megjelentetni a Warhammer 40000 - The Horus Heresy sorozatot?
http://www.games-workshop.com/gws/catal … tyle=books
Tudom, hogy a jogok a Szukitsnál vannak, de eddig (ha jól tudom) 17 könyv jelent meg belőle és ők egyedül nem igen vágnának bele, vagy ha mégis az hosszú évekig tartana. Ütős kis sorozat lenne, ha a két kiadó meg tudna egyezni és összefognának.  tongue

Nem létezik már sem a fejlődés, sem a megértés ígérete, mert ebben a jövőben nem létezik már más, csupán háború. A csillagok közt nincs már béke, csupán öldöklés, sötétség, hideg, és a vérre szomjazó kegyetlen istenek kacaja. - Warhammer 40,000

Még valami kikívánkozik: ugye a MesterMűvek sorozaton belül megjelentetett regényeknél (ha lesznek) nem kell félnünk a kettébehasítástól, legyenek bár féltéglák is?  tongue  Mert őszintén szólva egy Bakkernek vagy Abrahamnak csak akkor örülnék magyarul, ha nem kell kvázi dupla árat fizetni a könyvekért - akkor már inkább megrendelem angolul. És tudom, hogy nem lennék ezzel egyedül. Szegény Sandersont is szüneteltetnem kellett...

tresset írta:
Yardain írta:

William C. Dietz - Legion of the Damned (military sci-fi sorozat, eddig nyolc jelent meg belőle)
http://www.fantasticfiction.co.uk/d/william-c-dietz/

Olyasmire esetleg nincs esély, hogy a Szukits kiadóval közösen megjelentetni a Warhammer 40000 - The Horus Heresy sorozatot?
http://www.games-workshop.com/gws/catal … tyle=books
Tudom, hogy a jogok a Szukitsnál vannak, de eddig (ha jól tudom) 17 könyv jelent meg belőle és ők egyedül nem igen vágnának bele, vagy ha mégis az hosszú évekig tartana. Ütős kis sorozat lenne, ha a két kiadó meg tudna egyezni és összefognának.  tongue

Na ez utóbbit teljesen kizártnak tartom. Szerintem semmi esély nincs rá.

Jack Vance minden mértékben, és esetleg a Songs of the Dying Earth, amibe a külföldi fantasy írók krémje tette tiszteletét. smile
Bár úgy látom, hogy az Alexandra már rátette a kezét Tad Williamsre, amennyiben az még szabad, akkor a Memory, Sorrow and Thorn ciklust mindenképpen.
Jim Butcher: Codex Alera
Michael Swanwick: The Iron Dragon's Daughter
Szimpatikusnak tűnik Kate Elliott munkássága, bár Tőle még nem olvastam.
Azonban azt is töredelmesen bevallom, hogy én igazából annak örülnék nagyon, ha a már megkezdett külföldi íróktól minél több jelenhet meg, így pl. Sanderson és Keyes (Warbreaker, Stormlight Archive, The Kingdoms of Thorn and Bone).

Nihil írta:

Azonban azt is töredelmesen bevallom, hogy én igazából annak örülnék nagyon, ha a már megkezdett külföldi íróktól minél több jelenhet meg, így pl. Sanderson és Keyes (Warbreaker, Stormlight Archive, The Kingdoms of Thorn and Bone).

Sztem ez és a MesterMűvek nem zárja ki egymást (szépen néz és reménykedik). Tegyük hozzá h a Newton's Cannon (a sorozat címe most nem ugrik be) se lenne rossz.

És kiegészíteném az eddigieket: Scott Lynch sorozata: Lies of Locke Lamora, stb...

Yardain: ezt a szavazást nem pakoljátok esetleg ki az LFG címlapjára? Ott talán reprezentatívabb mintát lehetne összepakolni mert több az ember.

Utoljára Jakirte Jak Cyr szerkesztette (2011.04.10. 20:30:31)

Mielőtt ajánlanék bármit is (bár sok minden nem jut eszembe), én inkább a sorozat koncepciójáról érdeklődnék? Egyáltalán beleférnek-e a regények, vagy inkább ilyen tematikus antológiaszerű gyűjteményekre kellene számítani mint a Howard-os kötet esetén?
Utóbbi esetben fantasyből jöhetne akár valami Weird Tales válogatás.
Sci-fiből a "nagy" klasszikusok (Asimov, Bradbury, Clarke, Dick...) jelentős része már megjelent vagy más kiadó bitorolja a jogokat, szóval ott szívesen látnák valami űroperás dolgot vagy ponyvákat. Pl. a régiek közül Burroughs Barsoom/Mars sorozata (tőle jöhet más is), a friss írók közül pedig szívesen látnám Peter F. Hamilton-t vagy Alastair Reynoldsot (ő tőle elvileg jön egy kötet a Galaktikánál, szóval lehet már foglalt).

Elnézést, úgy látszik, nem fogalmaztam meg elég körültekintően a felhívást…

Természetesen ezen sorozatunkban sem tervezhetünk más kiadók futtatott ciklusaival, illetve nem tervezhetünk bele olyan műveket sem, amelyek trilógiányi, vagy nagyobb méretűek.

A sorozat kereteit - amelyek már így is kényelmetlenül tágak, hiszen zsáner szempontjából igen sokféle művet szánunk bele - teljesen szétfeszítené egy három vagy négy könyvből álló kisebb belső ciklus. Az utóbbi formájú műveket külön szeretnénk (és fogjuk) megjelentetni.

Damoqles írta:

Én azt szeretném tudni, hogy a "fantasy+sf+egyéb" profil miatt, meg mert MesterMűvek a gyűjtőcím, ez a sorozat tulajdonképpen A képzelet mesterei közvetett folytatása lesz?

Nem igazán annak szánjuk. Hasonló, de nem ugyanaz.

Damoqles írta:

Ha igen, miért nem abban a formában megy tovább a régi-új klasszikusok kiadása? Tényleg CSAK nekem tetszett volna a fekete-fehér kivitel?  smile

Nos, nem, mert rajtad kívül is akad még legalább négy ember (egyszer mintha ugyan egy ötödik nevet is láttam volna valahol), akiknek tetszett. smile

Az a gond, hogy bár szerintünk mind tartalmát, mind külalakját tekintve kimondottan jó (ha nem is szokványos) sorozat A képzelet mesterei, a piac reakcója… finoman fogalmazva elkeserítő.

Damoqles írta:

Gene Wolfe sorozata be fog fejeződni?

Nagyon reméljük. Sajnos, hogy mikor, arra nem tudok választ adni.

Magam részéről a következő szerzők műveit látnám szívesen:
Fantasy: Moorcock Elric történeteiben szerintem is lenne potenciál. Sokan érdeklődtek utána az előző fórumon, mikor az életmű sorozat még intenzíven futott. Bár Elric mellett szerintem Corum kalandjait is szívesen olvasnák. Esetleg Hawkmoon... De igazából tőle jöhet bármi. smile
Glen Cook: Black Company sorozat

Planetáris románc: Marion Zimmer Bradleyr: Darkover sorozat
Leigh Brackett regényei
Andre Norton: Witch World sorozat
Edgar Rice Burroughs művei

Horror: William Hope Hodgson: The Night Land

Sci-fi: Larry Niven, Ursula K. Le Guin és Roger Zelazny

Az újabb nemzedékből pedig:
Scott Westerfeld: Leviathan
Garth Nix: Sabriel
Anthony Huso: The Last Page
Jay Lake: Trial of Flowers
Ian McDonald: Desolation Road
Daniel Abraham: The Long Price Quartet
Frank Beddor: The Looking Glass Wars
Adrian Tchaikovsky: Shadow of the Apt sorozat
Jeffrey Ford: The Physiognomy

Így hirtelen ezek jutottak eszembe. smile
Sok sikert a sorozathoz (azaz minél több kiadott könyvet)! smile

(Hoppá, most látom, hogy sorozatokra esély sincs... kár.  sad)

Utoljára Konstantin szerkesztette (2011.04.11. 11:13:33)

Ki eltörsz egy tárgyat, hogy megtudd, mi az, letértél a bölcsesség útjáról. - J. R. R. Tolkien

No igen, így visszanézve az én ajánlásaim sem igazán vágnak egybe a sorozat sugallt kívánalmaival, de attól még tartom, hogy inkább újabb, idehaza ismeretlen, odakint nagyon népszerű szerzőkkel és könyvekkel kéne próbálkozni. Klasszikusokat és "mesterműveket" már olyan sokan jelentettek/jelentetnek meg, hogy azt már megszokásból is el fogja kerülni az átütő siker.  tongue
Persze legyen sikeres a sorozat, aztán jöhet Daniel Abraham, David Louis Edelman meg a többi ifjabb titán (mondjuk az endless.hu kínálatából szemezgetve). Ugye?  smile

Utoljára Damoqles szerkesztette (2011.04.11. 11:49:09)

Damoqles írta:

No igen, így visszanézve az én ajánlásaim sem igazán vágnak egybe a sorozat sugallt kívánalmaival, de attól még tartom, hogy inkább újabb, idehaza ismeretlen, odakint nagyon népszerű szerzőkkel és könyvekkel kéne próbálkozni. Klasszikusokat és "mesterműveket" már olyan sokan jelentettek/jelentetnek meg, hogy azt már megszokásból is el fogja kerülni az átütő siker.  tongue
Persze legyen sikeres a sorozat, aztán jöhet Daniel Abraham, David Louis Edelman meg a többi ifjabb titán (mondjuk az endless.hu kínálatából szemezgetve). Ugye?  smile

Pontosan. Abrahammal pl. már régóta szemezünk, csak attól tartunk, hogy egy ilyen viszonylag lassú sodrású, erősen keleties jellegű világ nem biztos, hogy elnyerné az olvasók tömegeinek a rokonszenvét.
(Noha nagyon kellemes sorozat.)

Clark Ashton Smith-t a népnek!

(Szégyen, hogy bár egyaránt nagy klasszikusnak számít a fantasyban, a horrorban és a sci-fi-ben, gyakorlatilag pár régi Galaktikás novellán kívül semmi nem jelent meg tőle magyarul.)

Gondolom az ő műveinek magyarításával Kornya Úr is szívesen szöszölne...

Yardain írta:

attól tartunk, hogy egy ilyen viszonylag lassú sodrású, erősen keleties jellegű világ nem biztos, hogy elnyerné az olvasók tömegeinek a rokonszenvét.

Szerencsére reneszánszát éli a fantasy (csak hogy ennél maradjunk példánkban), amennyiben szinte évente megjelenik 1-3 új, a közönség és a kritikusok által is szeretett (jellemzően sorozatnyitó) féltégla a műfajban, van miből válogatni.  smile
A teljesség igénye nélkül: Scott Lynch, Robert V. S. Redick, David Anthony Durham, R. Scott Bakker, Peter V. Brett, C. S. Friedman, N. K. Jemisin, Peter Orullian, Mark Lawrence (utóbbi kettő még nem bizonyított, de a felhajtás már zsibong körülöttük), akár Jim Butcher (urban fantasy) stb. művei. Khm, és nyilván Hobb és Sanderson is.