Téma: Piers Anthony

http://www.deltavision.hu/upload/9/varazslatkamelonnakborito___.jpg

"Itt vagyok, mint egy százszor elhajított kő."

Hozzászólás: Piers Anthony

Megmondom őszintén, egyelőre nem sikerült különösebben felcsigázni az érdeklődésemet. Sem a borító, sem a fülszöveg alapján nem érzem, hogy valami eredetit és izgalmasat olvashatnék... De ha valakinek van már esetleg tapasztalata a szerzővel, akkor szívesen olvasnám a véleményét, vagy legalábbis, hogy mihez lehetne hasonlítani.

Érdekes, a fülszöveg 9 regényt említ, még az alábbi link szerint már 36, a sorozatba tartozó könyvet számlálhatunk.

http://en.wikipedia.org/wiki/Piers_Anth … nth_series

Amúgy a megjelenés melyik hónapra várható?
(Mellesleg a Sötét álmok megjelenési idejében van egy elgépelés  smile )

Utoljára Bachstein szerkesztette (2012.06.05. 18:29:06)

"To me a book is a message from the gods to mankind; or, if not, should never be published at all."
- Aleister Crowley

Bachstein írta:

Érdekes, a fülszöveg 9 regényt említ, még az alábbi link szerint már 36, a sorozatba tartozó könyvet számlálhatunk.

Tippre Bink kalandjait bemutató regényből van 9, a többi csak szimplán a világban játszódik.

Viszont így borzalmasan soknak tűnik ez a 36 regény, valahogy erősen kétlem, hogy a színvonalat az utolsókig tudta volna tartani...

Dominik írta:
Bachstein írta:

Tippre Bink kalandjait bemutató regényből van 9, a többi csak szimplán a világban játszódik.

Viszont így borzalmasan soknak tűnik ez a 36 regény, valahogy erősen kétlem, hogy a színvonalat az utolsókig tudta volna tartani...

Ez az évente 1 könyv nekem is elég feszített tempónak tűnik, de a színvonalra ez nem hiszem, hogy feltétlenül hatással van, hogyha az író szívügye a sorozat, és valóban a megszállottjává vált. Meg ugye ez a könyvek típusától is függ, ha nem annyira szerteágazó és bonyolultan felépített a sztori, mint egyes íróknál (mint pl. Martin), akkor évente 1 könyvet simán meg lehet írni, hasonló színvonalon.
Én mindenesetre kíváncsi vagyok erre a könyvre, remélhetőleg be fog jönni. Így első blikkre egy könnyed, humoros fantasyt várok. Aztán ki tudja...

Időközben ezt találtam;

Anthony commonly states that he originally intended for Xanth to be a trilogy, and after the wild success of the first three books decided to expand the series to nine books. An extremely devoted fan base persuaded the author to continue writing the series, which is now open-ended. He has since declared, in the Author's Notes of Cube Route, that this 27th book ended the first "magical trilogy" and that he was beginning a new one with the 28th, punning on the fact that 27 is the third power of three, i.e. three cubed.

Ezek szerint mégsem csak kilenc könyv tartozik bele szorosan az eredeti ciklusba.

Utoljára Bachstein szerkesztette (2012.06.05. 19:02:52)

"To me a book is a message from the gods to mankind; or, if not, should never be published at all."
- Aleister Crowley

Nem tudom hogy van-e értelme ilyen sok kötetes regényeket kiadni, mennyi rá az esély hogy ezt a sorozatot be is tudjátok fejezni, és nem marad félbe mint sok másik?

Utoljára Anonymusx szerkesztette (2012.06.05. 19:13:43)

Én jobban örültem volna Farland Rúnalovagok sorozatának. Ha ebbe belekezdett a Delta, akkor igazán jöhetne az is.

Szűkszavú leszek: köszönet a regény honosításáért! smile
(A fanyalgóknak még azért hozzátenném - '77-es a mű, és kint alapnak számít, szóval: http://tvtropes.org/pmwiki/pmwiki.php/M … IsUnfunny)

Utoljára Nihil szerkesztette (2012.06.08. 18:16:04)

Beszereztem a regényt, és azt kell mondjam, egész kellemeset csalódtam. A sztori abszolút nem bugyuta, mint elsőnek tűnt, viszont annyira viccesnek sem mondanám, de egy két helyen azért elmosolyodtam. Egy könnyed, laza olvasmány, pörgő cselekménnyel, szerintem egy próbát megér, ha nem valami komolyabbra vágyik az ember.  smile

- Aleister Crowley

leslieke írta:

Valami ismertető nem lenne rossz az íróról és a könyveiről magyarul, mert gugli barátunk igen szűkszavú e téren.

Részlet a Khton előszavából:

Piers Anthony – bár a magyar olvasóközönségnek eddig még nem volt alkalma ismeretséget kötni vele – a népszerű spekulatív irodalom egyik meghatározó egyénisége. Méltán sorolják a kortárs „nagy öregek” közé, hiszen pályafutása még a zsánermagazinok korszakában kezdődött és mindmáig töretlen. Leghíresebb ciklusa a monumentális Xanth-sorozat, amelyet a névadó világon játszódó humoros fantasy-regények alkotnak, s jelenleg a harminchatodik kötetnél tart. SF-íróként a „temporális regresszió” fölöttébb eredeti ötletére alapozta az egymáshoz kapcsolódó Csillaghalmaz- és Tarot-szériát, amely együttvéve nyolc kötetre rúg; érdemes továbbá megemlíteni a posztapokaliptikus Földön játszódó Harci kör-trilógiáját, amely átmenetet képez a SF és a fantasy között. Mint a fentiekből kitűnik, Anthony roppant termékeny szerző; gyakran emlegeti derűs büszkélkedéssel, hogy az ábécé minden betűjére írt már egy könyvet, a gyűjteményes Antonológiától (Anthonology, 1985) a Xanth-ciklusba tartozó Zombikedvesig (Zombie Lover, 1998). A Khton az első publikált regénye, 1967-ben jelent meg, miután hét évig dolgozott rajta; mind az olvasók, mind a kritikusok nagy elismeréssel fogadták, s egyaránt jelölték a Hugo- és a Nebula-díjra.

A könyvet most olvastam végig, és nagyon jó volt. Kellemesen könnyed és megnyugtató. Ajánlom mindenkinek aki szeret néha elhatárolódni a valóságtól.
Alig várom, hogy kiadják a következő részt. smile

Így olvasás után azt mondanám, hogy könnyed gyerek mese jellegű fantasy enyhe morális tanító célzattal. smile Picit az is érződik rajta, hogy nem mai darab. Minden esetre a folytatást én is várom.

Novalis Denahi írta:

Így olvasás után azt mondanám, hogy könnyed gyerek mese jellegű fantasy enyhe morális tanító célzattal. smile Picit az is érződik rajta, hogy nem mai darab. Minden esetre a folytatást én is várom.

Én is úgy éreztem, hogy talán kicsit gyerekesnek tűnhet, viszont a manapság "divatos" sok dark-, meg hard fantasy között, ez végre egy olyan könyv, ami könnyed szórakozást nyújthat, nem kell túlgondolni, elég csak sodródni a cselekménnyel és a karakterekkel!  smile

- Aleister Crowley

Lehet tudni arról valamit, hogy idén mikorra várható a The Source of Magic?

Ez engem is érdekel, a Varázslat Kaméleonnak nagyon tetszett.
Illetve még azt szeretném kérdezni, hogy csak a második rész fog idén megjelenni vagy esetleg van rá valamennyi esély, hogy a harmadik is?

"-Próbálsz úgy írni mint a magazinbeli fickók?"(Tevis Clyde Smith)
-A pokolba, dehogy!
-Próbáljanak ők úgy írni ahogy én!"(Robert E. Howard)
(The Whole Wide World)

Imi írta:

Ez engem is érdekel, a Varázslat Kaméleonnak nagyon tetszett.
Illetve még azt szeretném kérdezni, hogy csak a második rész fog idén megjelenni vagy esetleg van rá valamennyi esély, hogy a harmadik is?

Ez mindig a vásárlókon múlik, de mi igyekszünk. A fordítónak elvileg belefér, a jogdíjat már kifizettük rá, így elvileg semmi akadálya...
(Ennél nem akartam konkrétabb lenni, de azért lehet olvasni a sorok között. smile )

Valami infót nem lehet tudni a The Source of Magic-ről?

Novalis Denahi írta:

A fordító a jövő hétre ígérte a végét. Mi ennyit tudunk. A borító készül hozzá, ha tényleg megkapjuk, igyekszünk vele.

Vigasz írta:
Novalis Denahi írta:

A fordító a jövő hétre ígérte a végét. Mi ennyit tudunk. A borító készül hozzá, ha tényleg megkapjuk, igyekszünk vele.

Remek! Köszi az infót!

Vigasz írta:
Novalis Denahi írta:

Ez igazán jó hír, én már nagyon várom.

"-Próbálsz úgy írni mint a magazinbeli fickók?"(Tevis Clyde Smith)
-A pokolba, dehogy!
-Próbáljanak ők úgy írni ahogy én!"(Robert E. Howard)
(The Whole Wide World)

Öröm látni a Roogna kastély-t a 2015 tervben.  big_smile

Piers Anthony más könyvei nem merültek fel véletlen?
Esetleg a Xanth könyvekkel párhuzamosan ?

Orion írta:

Egyelőre nem. Még a Xant könyvekkel is csak nagyon lassan haladunk. És sajnos az embereket sem érdekli annyira mint amennyire megérdemelné...

Vigasz írta:
Orion írta:

Egyelőre nem. .

sad Mire a Xanth sorozat végigmegy addigra nyugdíjas leszek. Ha megélem egyáltalán.
Így a többire esélyem sincs elolvasni magyarul.

És sajnos az embereket sem érdekli annyira mint amennyire megérdemelné...

Pedig én nagyon ajánlgatom minden fantasyt olvasó ismerősömnek.

Az üzleti titok, hogy a Khton sikeresebb volt-e?

Archibald írta:
Vigasz írta:

Egyelőre nem. .

sad Mire a Xanth sorozat végigmegy addigra nyugdíjas leszek. Ha megélem egyáltalán.
Így a többire esélyem sincs elolvasni magyarul.

És sajnos az embereket sem érdekli annyira mint amennyire megérdemelné...

Pedig én nagyon ajánlgatom minden fantasyt olvasó ismerősömnek.

Az üzleti titok, hogy a Khton sikeresebb volt-e?

Üzleti, ja.
De nem volt. smile
Az mindig jó ha győzködöd az embereket, de egyszerűen túl nagy a választék, manapság már csak kevesen engedhetik meg hogy sok könyvet vásároljanak. És ezen emberek nagy része az sem biztos, hogy tud olvasni. smile
Mármint tud, de hogy képes is e.... smile