Téma: Kérdések az e-könyveinkkel kapcsolatban

Várjuk az esetlegesen felmerülő kérdéseiteket.

Addigis egy kis információa várásrlás menetéről.

Hozzászólás: Kérdések az e-könyveinkkel kapcsolatban

leslieke írta:

Nekem lennének!

1, Lesz árukapcsolás? Pl.: aki megveszi papír alapon, az kedvezményesebben kapja meg az e-könyv változatot?
2, Várható-e, hogy csak e-könyv formában adtok ki 1-1 művet?
3, Magyar és külföldi szerzők könyveit is tervezitek kiadni?

1, Gondolkozunk már rajta.
2, Elképzelhető, ha nem is a rövidtávú terveink között.
3, Igen.

Bolond kérdés tudom de amit papír alapon adtok ki és két kötetesként azt e-book-ban is két kötetes vagy egy?

Én viszont nagy örülök az ebookoknak. Az ok: pénz- és helyhiány.
Hajrá DV!  big_smile
Ja és persze a lényeg: Mi várható még? Pl. az új Card esetleg?  cool

Utoljára elmouse szerkesztette (2012.09.30. 12:10:52)

Csupán jelzésként írtam a kiadó felé, hogy ha minél inkább belelendülnek az e-bookok kiadásába, én a magam részéről a különálló, vaskosabb regényeknél pártolnám ezt a formátumot, de pl. egy Idő Kereke sorozatnál már nem.

"To me a book is a message from the gods to mankind; or, if not, should never be published at all."
- Aleister Crowley

A kiadóhoz lenne egy olyan kérdésem, hogy az e-book-ok megjelentetésével esetleg folytatódhat félbemaradt életműsorozatok (pl.: Moorcock) és képregények kiadása (pl.: Metabárók) kizárólag digitális formában? Előre is köszönöm a választ!

Ki eltörsz egy tárgyat, hogy megtudd, mi az, letértél a bölcsesség útjáról. - J. R. R. Tolkien

Konstantin írta:

A kiadóhoz lenne egy olyan kérdésem, hogy az e-book-ok megjelentetésével esetleg folytatódhat félbemaradt életműsorozatok (pl.: Moorcock) és képregények kiadása (pl.: Metabárók) kizárólag digitális formában? Előre is köszönöm a választ!

Az e-könyvekben kétségtelenül ott a lehetőség erre is, de nagyon korai volna még ilyesmiről beszélni. Meglehetősen nagy érdeklődésre lenne szükség ahhoz, hogy egy e-könyvön megtérüljön a fordítás és a jogdíjak költsége. Az életműsorozatok folytatásának legjobb módja az lenne, ha az olvasók megvásárolnák ezeket a köteteket. :kesernyésmosoly:

"Itt vagyok, mint egy százszor elhajított kő."

Csak gratulálni tudok az e-megjelenésekhez.
A  puha DRM , és nem csak hazai szerzők megjelentetése e-ben , mindjárt az élvonalba tolták a kiadót.
Apró javaslat: PayPal

Kedves fórumozók!

[moderátor]

Az e-könyvekkel kapcsolatos eszmecserére létrehoztam egy külön témát, a korábbi hozzászólások többsége oda fog átkerülni, hogy ez a téma (a "Kérdések a kiadóhoz" és a "Kiadói beszélgető" mintájára) átlátható maradjon.

Egyúttal némi moderálásra is sor került, kérlek benneteket, bánjatok óvatosabban a szavakkal, nehogy akaratlanul is elmérgesedjen vagy felesleges irányba kanyarodjon ez a beszélgetés... Remélem minden postot sikerült csonkítatlanul átemelnem, ha esetleg valakinek a hozzászólása véletlenül elszállt volna, attól utólagosan is elnézést kérek.

[/moderátor]

leslieke írta:

Bónusz kérdés: karácsonyi és egyéb akciókba ezek is bekerülnek majd?

Erre majd Karácsony közeledtével térjünk vissza. Ami nagyon valószínű, hogy az e-könyvek - szerintünk igen kedvező - árát valószínűleg nem fogjuk még lejjebb préselni. Ha akciót hirdetünk, más módon próbálunk majd az olvasók kedvében járni.

ferenci írta:

Bolond kérdés tudom de amit papír alapon adtok ki és két kötetesként azt e-book-ban is két kötetes vagy egy?

Ez kiadványonként mindig egyedi elbírálás alá esik. Az Idő Kereke sorozat kötetei például terjedelmi okok miatt lettek kettébontva a papíralapú kiadásnál, e-könyvben erre semmi szükség. Harrison Fawcett Katedrális című regénye ezzel szemben eredetileg is két könyvként (A Katedrális Harcosai és A Katedrális Legendája) került kiadásra, a Delta Vision Exkluzív sorozatban azonban már egy címként Katedrális I-II-III-IV. jelent meg. Itt fontolóra vesszük a két kötetre bontást.

elmouse írta:

Ja és persze a lényeg: Mi várható még? Pl. az új Card esetleg?  cool

A célunk az, hogy minél több Delta Vision (és Cherubion) kiadvány legyen elérhető elektronikus formában. Gyakran és rendszeresen fogjuk bővíteni a kínálatunkat, de egyelőre az ütemterv még nincs kőbe vésve.

ferenci írta:

Ez kiadványonként mindig egyedi elbírálás alá esik. Az Idő Kereke sorozat kötetei például terjedelmi okok miatt lettek kettébontva a papíralapú kiadásnál, e-könyvben erre semmi szükség. Harrison Fawcett Katedrális című regénye ezzel szemben eredetileg is két könyvként (A Katedrális Harcosai és A Katedrális Legendája) került kiadásra, a Delta Vision Exkluzív sorozatban azonban már egy címként Katedrális I-II-III-IV. jelent meg. Itt fontolóra vesszük a két kötetre bontást.

Köszi pont Az Idő Kereke miatt kérdeztem big_smile

Hahó!

Jól láttam, hogy nem láttam Raoul Renier-től a Pokol-t? Kéne  smile  Folytatás is  wink

Dworkyll írta:

Jól láttam, hogy nem láttam Raoul Renier-től a Pokol-t? Kéne  smile  Folytatás is  wink

Az e-könyv távlatilag nincs kizárva, de folytatásra ne számíts, legalábbis belátható időn belül. Ez utóbbi nem a kiadón múlik, hanem rajtam: egyelőre szaturálódtam a M*-sal.

Tükörálarc írta:

Az e-könyv távlatilag nincs kizárva, de folytatásra ne számíts, legalábbis belátható időn belül. Ez utóbbi nem a kiadón múlik, hanem rajtam: egyelőre szaturálódtam a M*-sal.

Fukk. Valamiért az volt a fejemben, hogy az már készen van. Amúgy nekem a Pokol is kicsit off-M* volt, de te tudod.

Mindegy. Írjál. Ne (csak) hozzászólásokat  wink

Sziasztok!

Először is hip-hip hurrá smile. Másodszor az idő kereke könyvekkel szép karácsonyt szereztetek nekem. Bár megvannak papíralapon is, de ha tehetem, megveszem az e-kiadványt is, hogy lássátok, megéri smile. A kérdésem pedig annyi lenne, hogy a mobi(prc) változat fejezetenként léptethető kindle-n? Hasznos lenne, főleg nagyobb könyvek újraolvasásakor.

csatacsiga írta:

... A kérdésem pedig annyi lenne, hogy a mobi(prc) változat fejezetenként léptethető kindle-n? Hasznos lenne, főleg nagyobb könyvek újraolvasásakor.

Léptethető. A hitehagyott legalábbis az.

Szupi smile

Érdeklődnék, hogy mennyire publikus így előre, hogy mik fognak (terv) szerint megjelenni elektronikusan?

Elsősorban az érdekelne, hogy a MAGUS regények (nagy, vagy nagyobb számban), meg esetleg régebbi Salvatore cuccok (Drow ciklus, Jeges szelek stb.) elérhetők lesznek-e?

Tsabuss írta:

Érdeklődnék, hogy mennyire publikus így előre, hogy mik fognak (terv) szerint megjelenni elektronikusan?

Elsősorban az érdekelne, hogy a MAGUS regények (nagy, vagy nagyobb számban), meg esetleg régebbi Salvatore cuccok (Drow ciklus, Jeges szelek stb.) elérhetők lesznek-e?

Lehetne publikus, de akkor oda a meglepi. smile
Na meg azt is szeretjük, ha gyakran látogattok ide.
A hozzászólásod második részére a válasz, hogy egészen nagy számban, illetve dolgozunk az ügyön.

Vigasz írta:
Tsabuss írta:

Lehetne publikus, de akkor oda a meglepi. smile
Na meg azt is szeretjük, ha gyakran látogattok ide.
A hozzászólásod második részére a válasz, hogy egészen nagy számban, illetve dolgozunk az ügyön.

Rendben, köszönöm a gyors választ! Akkor figyelek és maradok vásárló kedvemben.. smile

Sziasztok!
Lehet róla szó, hogy az e-könyveket prc vagy mobi, epub formátumban rakjátok fel direktbe? Most csak jobb egérgombbal tudom menteni, és *.htm a formátum.
Köszi

Utoljára Ivanka szerkesztette (2012.10.13. 08:45:16)

Ivanka írta:

Sziasztok!
Lehet róla szó, hogy az e-könyveket prc vagy mobi, epub formátumban rakjátok fel direktbe? Most csak jobb egérgombbal tudom menteni, és *.htm a formátum.
Köszi

Direktben epub és prc-ben vannak. Legalább is nekem egy BAL KLIKKel ezeket a formátumokat töltötte le. jobb klikkel viszont csak a hivatkozásukat tudod letölteni.

Köszönöm, közben rájöttem, hogy jó sokat kell várni, időnként pedig az oldalt sem tölti be. A lényeg, hogy a mobi verzió sikeresen letöltve.
Üdv

Ivanka írta:

Köszönöm, közben rájöttem, hogy jó sokat kell várni, időnként pedig az oldalt sem tölti be. A lényeg, hogy a mobi verzió sikeresen letöltve.

Sajnos a szerver néha rakoncátlankodik, ezt már többször jeleztük a szolgálgató felé.

A mobi letöltés csak az első alkalommal tart hosszabb ideig (böngésző, sávszélesség és a szerverterheltségé függő), minden későbbi letöltés már gyorsítótárból dolgozik, és pár másodpercnél nem tarthat tovább.

Sziasztok!

Kérdésem a következő lenne:mivel külföldön élek(angliában) igy itteni bankszámlám van , igy is lehetséges az e-könyv vásárlás?Másik az lenne hogy ha külföldön veszem meg az olvasót arra is tudok magyar e-könyvet letölteni?

Válaszotok előre is köszönöm!