Téma: Kérdések a kiadóhoz

Várjuk kérdéseiteket, ötleteiteket és észrevételeiteket. A korábbi fórumtéma archiválásra került, aki esetleg vissza akarna keresni egy-egy korábbi hozzászólást, ezen a linken vagy a fórum alján az "Archivált témák" csoportban továbbra is megtalálja.

"Itt vagyok, mint egy százszor elhajított kő."

Hozzászólás: Kérdések a kiadóhoz

Esetleg valami új hír Dragonlance, David Farland (Rúnalovagok) illetve David Gemmell könyvekről? big_smile

Zack Fair
'Embrace your dreams. And, whatever happens, protect your honor...'

br0xxigar írta:

Esetleg valami új hír Dragonlance, David Farland (Rúnalovagok) illetve David Gemmell könyvekről? big_smile

Dragonlance holnap érkezik vissza a fordítótól. Gemmellből már kettő is van nálunk, a Rúnalovagok is megvannak, de ott azért még nem ennyire egyértelmű a helyzet.
A másik kettőnél igen. smile

Vigasz írta:

Dragonlance holnap érkezik vissza a fordítótól. Gemmellből már kettő is van nálunk, a Rúnalovagok is megvannak, de ott azért még nem ennyire egyértelmű a helyzet.

Tessék betenni az előkészületben lévőek közé! smile

Gambit:Jobban oda lehetne figyelni az előkészületben lévő rovatra..a Hobb könyv 2 része még mindig 20-ára van írva...fülszövegek nincsenek..elhiszem hogy a Phtornak és az Istár hajójának még nincs,de borítófestője biztos van... big_smile

Tisztelt Kiadó!

Azt már lehet tudni, hogy idén milyen LCG-k fognak megjelenni magyarul? (esetleg warhammer invasion?):)

Tervbe van véve nálatok Stephen Donaldson: The Chronicles of Thomas Covenant the Unbeliever könyvsorozatának kiadása? Szerintem egy elég rendhagyó és egyben elgondolkodtató könyv A kárhozat urának átka. Csak az első részt adták ki magyarul 1990-ben.
Én személy szerint újra megvenném az első részt, és a folytatásoknak is örülnék. smile

(Ezt a kérdést egyszer már feltettem az MM fantasy fórumban, de inkább itt kérdezek rá, mert így nagyobb esélyt látok a pozitív válaszra. Gondolom egy ekkora könyvsorozat nem férne bele a MesterMűvekbe.)

"Az emberi test, ha megfelelő gondoskodásban és edzésben részesül, a létező legkiválóbb fegyver."

Nebulo írta:

Tervbe van véve nálatok Stephen Donaldson: The Chronicles of Thomas Covenant the Unbeliever könyvsorozatának kiadása? Szerintem egy elég rendhagyó és egyben elgondolkodtató könyv A kárhozat urának átka. Csak az első részt adták ki magyarul 1990-ben.
Én személy szerint újra megvenném az első részt, és a folytatásoknak is örülnék. smile

(Ezt a kérdést egyszer már feltettem az MM fantasy fórumban, de inkább itt kérdezek rá, mert így nagyobb esélyt látok a pozitív válaszra. Gondolom egy ekkora könyvsorozat nem férne bele a MesterMűvekbe.)

Nem, nem férne bele. Ráadásul a válogatási elveknek sem felel meg feltétlenül.
A kiadó sem tervezi, hogy kiadja. Sajnálom ha elkeserítelek, de annyi minden előzné meg, az esetleges kiadását is, hogy még csak időpontot sem tudok mondani mikorra kerülhetne sorra.
Idén biztos nem, jövőre se hiszem, ennyi idő alatt meg majd biztos lesz egy csomó restanciánk... smile

Sziasztok!
Idénre van Berserk kötet betervezve?

Kisvesza írta:

Sziasztok!
Idénre van Berserk kötet betervezve?

Nincs.
De ez nem sokat jelent, mert általában be sem tervezzük a képregényeket, csak ha éppen van fölös, kidobandó pénzünk akkor szoktunk kiadni egyet-egyet.
Mert azért szeretjük.

Talán lehet már tudni mi lesz az első M* ebben az évben?? smile (nem újra kiadás)

siuras írta:

Talán lehet már tudni mi lesz az első M* ebben az évben?? smile (nem újra kiadás)

Az Észak lángjai: a lobogók árnyékában novellapályázat győztes írásaiból összeállított két novelláskötet.

Raon írta:
siuras írta:

Az Észak lángjai: a lobogók árnyékában novellapályázat győztes írásaiból összeállított két novelláskötet.

Köszi...egyszerre??....s kb  mikor? smile

Bár még kezdő szerkesztőnek számítok, azt azért már tudom, hogy biztosat csak akkor szabad mondani, ha már sínen van a dolog. smile
Az eredményhirdetéskor elmondott tervek tarthatónak tűnnek. Nem egyszerre jön a kettő, az első márciusban, a második áprilisban várható. Közelebbit akkor tudunk mondani, ha leadtam a kéziratokat.

Oké...az belátható...havi 1 M*, kiegyeznék vele big_smile ...

Vigasz írta:

Nem, nem férne bele. Ráadásul a válogatási elveknek sem felel meg feltétlenül.
A kiadó sem tervezi, hogy kiadja. Sajnálom ha elkeserítelek, de annyi minden előzné meg, az esetleges kiadását is, hogy még csak időpontot sem tudok mondani mikorra kerülhetne sorra.
Idén biztos nem, jövőre se hiszem, ennyi idő alatt meg majd biztos lesz egy csomó restanciánk... smile

Ezt sajnálattal hallom. sad Azért remélem, hogy egyszer folytatják, de ha nem is ti, akkor mások. De legjobban bennetek bízom, hogy még ebben az évtizedben sor kerül rá és bevállaljátok. smile Egyébként hogyhogy csak az első részt adták ki? Ennyire nem volt rá kereslet?

Utoljára Nebulo szerkesztette (2014.02.27. 22:12:11)

"Az emberi test, ha megfelelő gondoskodásban és edzésben részesül, a létező legkiválóbb fegyver."

Vigasz írta:

Vigasz, ez egy kicsit kifejthetnéd.
Az, hogy nálatok van, azt jelenti, hogy kész a  fordítás? Vagy kész a szerkesztés esetleg megvannak a jogok?
A Rúnalovagok esetén mi a nem egyértelmű helyzet?

Dreid2 írta:
Vigasz írta:

Vigasz, ez egy kicsit kifejthetnéd.
Az, hogy nálatok van, azt jelenti, hogy kész a  fordítás? Vagy kész a szerkesztés esetleg megvannak a jogok?
A Rúnalovagok esetén mi a nem egyértelmű helyzet?

A dragonlancet és Gemmellt a lehető leghamarabb megjelentetjük, ahogyan elkészül. A rúnalovagokhoz meg még mindig nem tudtunk megegyezni. Ráadásul mivel sorban állnak a címeink, rossz feltételeket nem is fogadunk el.
A többinél meg ezek a fordítások, a szerkesztés még hátra van. De ezek néhány kivételt leszámítva már kalkulálható dolgok, míg a fordítás megérkezése mindig lutri.

Vigasz írta:

A rúnalovagokhoz meg még mindig nem tudtunk megegyezni. Ráadásul mivel sorban állnak a címeink, rossz feltételeket nem is fogadunk el.

Ezek a feltételek a nyomdára vonatkoznak?

Vigasz: Köszönöm szépen a gyors választ! smile

Zack Fair
'Embrace your dreams. And, whatever happens, protect your honor...'

Dreid2 írta:
Vigasz írta:

A rúnalovagokhoz meg még mindig nem tudtunk megegyezni. Ráadásul mivel sorban állnak a címeink, rossz feltételeket nem is fogadunk el.

Ezek a feltételek a nyomdára vonatkoznak?

Nem, a külföldi kiadóra. Meg a közvetítő ügynökségekre. A nyomda az egyszerű, azzal csak annyi a gond, hogy ki kell neki fizetni a számlát. Már vannak ugyan olyan kiadók akik ezt is elkerülik, de nekünk nem árulják el hogyan kell csinálni. big_smile

Egy ilyen könyv kiadása biztos drága lenne, de nem gondolkoztatok azon, hogy egyszer csinálnátok egy retro sci-fi fantasy illusztrációs és vagy filmes albumot? Pl.: gondoltam egy Helényi Tibor albumra. Szerintem zseniálisak a plakátjai smile

clive írta:

Egy ilyen könyv kiadása biztos drága lenne, de nem gondolkoztatok azon, hogy egyszer csinálnátok egy retro sci-fi fantasy illusztrációs és vagy filmes albumot? Pl.: gondoltam egy Helényi Tibor albumra. Szerintem zseniálisak a plakátjai smile

Egy illusztrációson most gondolkodunk, illetve több ez már ennél. De az nem ez. Az egyik nagy kedvencemnek állítanánk vele... valamit.
De ha az tetszeni fog az embereknek, akkor simán bevállalunk még ilyeneket.

Ez egy nagyon jó ötlet!Nagyon szép karácsonyi ajándék lenne...vagy nyári...mármint idén nyári...Lehetne többet tudni erről az illusztrációs könyvről?A Pandora Star-ral mi a helyzet?Április?Plussz régóta meg szeretném kérdezni(nem merem mert sejtem a választ) hogy a Metabárók folytatása az ugye teljesen reménytelen?

ati írta:

Ez egy nagyon jó ötlet!Nagyon szép karácsonyi ajándék lenne...vagy nyári...mármint idén nyári...Lehetne többet tudni erről az illusztrációs könyvről?A Pandora Star-ral mi a helyzet?Április?Plussz régóta meg szeretném kérdezni(nem merem mert sejtem a választ) hogy a Metabárók folytatása az ugye teljesen reménytelen?

Idei lesz. A szerző akiről szólni fog magyar. Már nem él. A Pandora fordítása nálunk, szerkesztési fázisban van. Az április jó lenne.. Nem tudom mit teszünk a Metabárókkal. Mi szeretjük, az emberek szeretik. Csak venni nem veszik. És itt nem arra gondolok hogy nem keresünk vele...
De még nem döntöttem.