Hozzászólás: Kérdések a kiadóhoz

Bird írta:

Nagyjából bejött, amire számítottam
Gyakorlatilag megkaptuk a tavalyi tervet (pirossal kiemelve)
+újra kiadások (sárgával)

Kívánok mindenkinek BOLDOG ÚJ ESZTENDŐT

(És, hogy az itt szereplő címekkel ne találkozzunk az idén december 31-én felkerülő 2019-es tervekben)

Kissé elkeseredettnek tűnsz, pedig még az év elején vagyunk.
Én meg nem értelek. Mit kellett volna tenni a tavalyi címekkel? Eldobni és újakat kitalálni? A tavalyi év hátrébb lökött minket, mint ahol már előtte jártunk. Pedig akkor is volt lemaradásunk.
De hidd el, nem fogod látni, a következő év végén, vagy ne hidd el, de akkor sem fogod. wink

Leon Cor Leoni írta:

A Cherubion alkonya zárókötet ezek szerint tovább csúszik sad

Nem biztos. De mivel nincs nálunk, felelőtlenség lett volna, helyette nem mást beírni.

Dreid2 írta:

Hát igen, az Elantrissal együtt az 8 könyv, ami az új nyomdánál 2-3 hónap és ez sok könyvtől veheti el a helyet. Nincs ott pl. Gemmell, Erikson, vagy a győztes Farland.

Na igen, 4 hónap alatt 7 könyvet csináltak meg, amivel nem jönne ki a matekod. Sőt. Viszont az utolsó hónapban 3-at is, szóval 3 alatt 4, vagy 1 alatt 3? Nekem mondjuk ez sem elég, inkább a havi 4 lenne az igazi. Ez a feladat, hogy elérjük. Akkor lesz majd itt tűzijáték... wink  smile

Vigasz írta:

Na igen, 4 hónap alatt 7 könyvet csináltak meg, amivel nem jönne ki a matekod. Sőt. Viszont az utolsó hónapban 3-at is, szóval 3 alatt 4, vagy 1 alatt 3? Nekem mondjuk ez sem elég, inkább a havi 4 lenne az igazi. Ez a feladat, hogy elérjük. Akkor lesz majd itt tűzijáték... wink  smile

Hát, én úgy kalkuláltam, hogy heti egy könyvet minimum szeretnétek, de mivel láthatólag gondok vannak. Nem biztos, hogy meglesz. Viszont, ha a 3 hónapnál rosszabbúl teljesítenek, jó eséllyel repülnek... persze lehet, hogy rosszúl gondoltam. smile

Vigasz írta:
Dreid2 írta:

Hát igen, az Elantrissal együtt az 8 könyv, ami az új nyomdánál 2-3 hónap és ez sok könyvtől veheti el a helyet. Nincs ott pl. Gemmell, Erikson, vagy a győztes Farland.

Azért egy ilyen tűzijátékra vevők lennénk. ( A szó szoros értelmében)

A következő kötetekről kaphatnánk egy kicsit bővebb infót ? ( ha volt már régebben elnézést )
Arthur D. Howden Smith: Szürke Hajadon
Wayne Chapman: Ősi titkok…
Raoul Renier: Krán
Kameron Hurley: Tükörbirodalom

Illetve kérdezném, mi indokolja a Ködszzerzet könyvek újra kiadását

Engem az érdekelne, miért lett teljesen fényes a Vérkő és a Télkovács borítója, miután a korábbi részeké matt volt, illetve a Jon Shannow könyveknél csak a szerző neve, a cím és a fenti logó volt fényes. Elég hülyén mutat így a matt gerincek sorában egy-egy fényes.

Utoljára Nuwiel szerkesztette (2018.01.01. 15:16:22)

gabcisoft írta:
Vigasz írta:

Azért egy ilyen tűzijátékra vevők lennénk. ( A szó szoros értelmében)

A következő kötetekről kaphatnánk egy kicsit bővebb infót ? ( ha volt már régebben elnézést )

Az utolsó kérdésedre válaszolnék, az rövid, én meg rohanok. big_smile
Lejárt a szerződés, ilyenkor újra meg szoktuk venni. Nem volt az igazi a borítójuk. Vannak azóta új tartalmak benne. És persze már nagyon fogyóban van. Ha nem is mind. Na de hülyén nézne ki, ha nem lehetne megvenni egységes arculatban is... smile

Nuwiel írta:

Engem az érdekelne, miért lett teljesen fényes a Vérkő és a Télkovács borítója, miután a korábbi részeké matt volt, illetve a Jon Shannow könyveknél csak a szerző neve, a cím és a fenti logó volt fényes. Elég hülyén mutat így a matt gerincek sorában egy-egy fényes.

Ez tényleg érdekes kérdés. Sajnos a válasz már nem ennyire az. wink

Razor írta:

A Ködszerzet újrakiadásokról mit kell tudni? Tartalmaznak valami extrát, új borítót, vagy ennyire megfogytak, hogy újra kell őket nyomni?
Mindenesetre B.Ú.É.K! smile

Mind igaz. Tartalmilag is megújulnak, javított, átszerkesztett, és tartalmilag bővített kiadásokat tervezünk. És formailag is változnak, új borítókat és térképeket kapnak, valamint egységes külső és belső arculatot, ami a Ködszerzet könyveken túl a teljes kozmerumra vonatkozik.

Köszi! Jó, hogy vártam a könyvek beszerzésével. smile

Jul írta:

valamint egységes külső és belső arculatot, ami a Ködszerzet könyveken túl a teljes kozmerumra vonatkozik.

A Kozmerum lesz a Cosmere hivatalos magyar megnevezése? Molyon van egy polcom, akkor átnevezném erre.

Vigasz írta:
NoOne1976 írta:

"Ezek itt fenn messze nem a végét jelentik a terveinknek. Ezek azok, amik ha idén nem lett volna ennyi problémánk akár meg is jelenhettek volna."

Szerintem bizakodni azért lehet, persze megnyugtatóbb, ha az ember látja a tervek között a várt címet. Ugyanakkor az se garancia semmire sem, simán lehet, hogy nem lesz belőle semmi.
Én abban bízok, hogy ez olyan kevés cím, hogy még igen sok minden vár ránk 2018-ban, amiről most nem írtak.

Köszi. Talán ha te írod átmegy. Ha én akkor úgy látszik nem. Már régen meg kellett volna kapni a Pratchetteket. Beírhattuk volna, de mennyit érne? Nyilván nem fogjuk eltolni, ha megkapjuk. Tudjuk, hogy jól fogyna. Hülyének hülyék vagyunk, de nem ennyire... smile

smile

Hidd el, átjön itt sok minden, csak épp örömet nem okoz. Én nem a te elmeállapotodat véleményeztem, hanem a saját kedélyállapotomat nyilvánítottam ki. Eddig legalább ígértétek azt a rohadt regimentet, most már arra se futja? Na, ez az elkeserítő. Tudom, fordító... Nem lehet valahogy hatni arra a jóemberre? Esetleg melegíthetne új fordító? Én együtt tudnék élni azzal is ha a sorozatot akár öt-hat ember is fordítja, csak fordulna már...  smile

Szia Vigasz!
Először is boldog, társas megjelenésben gazdag új évet kívánok!
Tervezem megvásárolni a CMON The Godfather c. társasjátékát. Mielőtt “feleslegesen” megvenném az angol verziót, érdeklődnék hogy tervezitek e kiadni magyarul?

gytibor76 írta:

Szia Vigasz!
Először is boldog, társas megjelenésben gazdag új évet kívánok!
Tervezem megvásárolni a CMON The Godfather c. társasjátékát. Mielőtt “feleslegesen” megvenném az angol verziót, érdeklődnék hogy tervezitek e kiadni magyarul?

Köszi, neked is.  smile
Nem annyira szeretik a többiek ha itt szellőztetek, ezért nem mondhatok semmit. De azt tudod, melyik az egyik kedvenc filmem? wink  smile
Remélem ez segített egy kicsit megkímélni a pénztárcádat, ha nem akkor még beszélhetek összevissza, hogy miért ne vedd meg (még)... big_smile

cseltelen írta:

Hidd el, átjön itt sok minden, csak épp örömet nem okoz. Én nem a te elmeállapotodat véleményeztem, hanem a saját kedélyállapotomat nyilvánítottam ki. Eddig legalább ígértétek azt a rohadt regimentet, most már arra se futja? Na, ez az elkeserítő. Tudom, fordító... Nem lehet valahogy hatni arra a jóemberre? Esetleg melegíthetne új fordító? Én együtt tudnék élni azzal is ha a sorozatot akár öt-hat ember is fordítja, csak fordulna már...  smile

Azt a részét is megértem, sőt még igazad is van. A második legsikeresebb sorozatunk, szóval nagy butaság nem kiadni. Eddig nem akartunk a fordítókkal variálni, hogy minél egységesebb legyen. Az év végét jelölte meg a fordító, remélem ez végre tényleg összejön. Ennél sokkal többet tervezünk, de unjuk mi is hogy mindig magyarázkodni kell az elmaradtak miatt. Írtam már korábban, Jul 68 könyvet akart felírni, a Ködszerzetek nélkül. Ebből tettünk ki 40-et, mert ezek nyomdakészek, utolsó körösek, megszerkesztettek, vagy éppen dolgoznak rajta. Olyan nem is nagyon van benne ami ne lenne nálunk végleges formában.
De az teljesen logikus, hogy közben a gépezet (fordítók/szerkesztők) teljes sebességgel üzemelnek. Mondjuk a Pratchett esetében csak remélem, hogy így van.
Szóval ez egy minimalista ígéret volt, és még ez sem mind fog megjelenni. Ha sok jobban várt lesz, azok biztos előznek. Csak így nem sok lesz ami miatt majd foghatjuk a fejünket. Folyamatosan kerülnek be új címek, de azok akkor jönnek is...
És remélem a végére majd neked is lesz okod némi örömre. wink  smile
Azt pedig hidd el nem bánjuk hogy hajtod ezeket, azért van a dolognak értelme.

Vigasz írta:
gabcisoft írta:

Az utolsó kérdésedre válaszolnék, az rövid, én meg rohanok. big_smile
Lejárt a szerződés, ilyenkor újra meg szoktuk venni. Nem volt az igazi a borítójuk. Vannak azóta új tartalmak benne. És persze már nagyon fogyóban van. Ha nem is mind. Na de hülyén nézne ki, ha nem lehetne megvenni egységes arculatban is... smile

Köszönöm a gyors választ.
Ha egyszer kevésbé rohansz, egy rövidke leírást majd azért megköszönnék a felsorolt kötetekről.

Mikorra várható az első könyv idén?

Dreid2 írta:

Mikorra várható az első könyv idén?

És mi lesz az ?
Hogy az egész évet nem látjátok előre és nem akartok felelőtlenül ígérgetni, az érthető, de az első néhány könyv gondolom már letisztult, hogy mi lesz. Esetleg van már, ami nyomdában is van ?

Jul írta:
Razor írta:

A Ködszerzet újrakiadásokról mit kell tudni? Tartalmaznak valami extrát, új borítót, vagy ennyire megfogytak, hogy újra kell őket nyomni?
Mindenesetre B.Ú.É.K! smile

Mind igaz. Tartalmilag is megújulnak, javított, átszerkesztett, és tartalmilag bővített kiadásokat tervezünk. És formailag is változnak, új borítókat és térképeket kapnak, valamint egységes külső és belső arculatot, ami a Ködszerzet könyveken túl a teljes kozmerumra vonatkozik.

Megmondom őszintén, hogy ezt nem nagyon értem. A borítót igen, a térképet igen, az egységes kinézetet igen. De mitől lesz javított, átszerkesztett, bővített? Találtatok elveszett sorokat?  big_smile Újrafordítjátok? Mert nem tudok arról, hogy Sanderson átdolgozta volna. Azért kérdezem, mert új borító és térkép miatt nem biztos, hogy újra megveszem az összes eddigi könyvet, de ha belül is más, akkor ki tudja... wink

Gondolom hallottatok a jó hírről Ti is. smile

https://stonemaiergames.com/games/scyth … of-fenris/

Tudtok valamit Kornya Zsoltról? Nem készül következő Raoul Renier kötet? Mi történt A Kapitánnyal, ami kb 5 évvel ezelőttre volt igérve?

Steelrat írta:

Tudtok valamit Kornya Zsoltról? Nem készül következő Raoul Renier kötet? Mi történt A Kapitánnyal, ami kb 5 évvel ezelőttre volt igérve?

Jön tőle a Krán. Végre kiteljesítette. És nem is akárhogyan... smile
A következő dolga mi lesz? Ha én azt tudnám... De bármi is lesz, tuti nem lesz rossz, sőt nem is közepes. wink  smile

Miller is Dead írta:

Gondolom hallottatok a jó hírről Ti is. smile

https://stonemaiergames.com/games/scyth … of-fenris/

Aha, már régen leszerződtünk rá, csak mi nem hozhattuk nyilvánosságra. De örülök, hogy kiderült. smile

Vigasz írta:

inkább a havi 4 lenne az igazi. Ez a feladat, hogy elérjük. Akkor lesz majd itt tűzijáték... wink  smile

Lassan ez első hét eltelt, sehol új könyv. De még jövő hétre sincs előrendelhető sad Rúgjátok már szét a nyomda hátsóját, hogy kicsit szedjék össze magukat, mert veletek és velünk olvasókkal csesznek ki.

Amilyen amatőrök, a két kötetes könyveket majd két hétig nyomják és akkor lesz havi két könyvünk.

NoOne1976 írta:
Vigasz írta:

inkább a havi 4 lenne az igazi. Ez a feladat, hogy elérjük. Akkor lesz majd itt tűzijáték... wink  smile

Lassan ez első hét eltelt, sehol új könyv. De még jövő hétre sincs előrendelhető sad Rúgjátok már szét a nyomda hátsóját, hogy kicsit szedjék össze magukat, mert veletek és velünk olvasókkal csesznek ki.

Amilyen amatőrök, a két kötetes könyveket majd két hétig nyomják és akkor lesz havi két könyvünk.

Nem lesz gond. Idén kb. 45 könyv az alsóhangos célszámunk. De ennél lehet több is. Sajnos a nyomdák királyok, még nem is dolgoznak. Na meg persze, le is kell mennem. Dominálni qrva nehéz messziről... smile
Amúgy azért nincs még kinn semmi, mert benyalt a kiadó egyik fele egy vírust, ami olyan mint a pitbull. Torokra megy ez is... smile

Vigasz írta:

Idén kb. 45 könyv az alsóhangos célszámunk. De ennél lehet több is.

A 45-öt hogyan számoljátok? A két kötetben megjelenő könyvek egynek vagy kettőnek számítanak?