Hozzászólás: Kérdések a kiadóhoz

wizzaird írta:
Dreid2 írta:

Mikorra várható az első könyv idén?

És mi lesz az ?
Hogy az egész évet nem látjátok előre és nem akartok felelőtlenül ígérgetni, az érthető, de az első néhány könyv gondolom már letisztult, hogy mi lesz. Esetleg van már, ami nyomdában is van ?

Engem is érdekelne melyik könyvekkel tervezitek indítani az évet

NoOne1976 írta:
Vigasz írta:

Idén kb. 45 könyv az alsóhangos célszámunk. De ennél lehet több is.

A 45-öt hogyan számoljátok? A két kötetben megjelenő könyvek egynek vagy kettőnek számítanak?

Ha jól emlékszem a két kötetre bontott könyv két könyvnek számít, de lehet tévedek (én egynek számolnám, függetlenül attól, hogy fizikálisan kettő).

"Lá iláha illá’l-’isq. – Nincs Isten a Szereteten kívül.” - Fakh al-Dín ’Iráqí (szufi tanító)

Juraviel.Ihuan.Bedvin írta:
NoOne1976 írta:

A 45-öt hogyan számoljátok? A két kötetben megjelenő könyvek egynek vagy kettőnek számítanak?

Ha jól emlékszem a két kötetre bontott könyv két könyvnek számít, de lehet tévedek (én egynek számolnám, függetlenül attól, hogy fizikálisan kettő).

Ha ez így van, akkor az nagyon szomorú. A már bejelentett tervek között 9 könyvet számoltam, ami két kötetben jön ki. A reprinteket figyelembe véve akkor ez kb. 30 könyv.

LoupNoir írta:
wizzaird írta:

És mi lesz az ?
Hogy az egész évet nem látjátok előre és nem akartok felelőtlenül ígérgetni, az érthető, de az első néhány könyv gondolom már letisztult, hogy mi lesz. Esetleg van már, ami nyomdában is van ?

Szerintem az hülye kifogás, hogy azért nincs előrendelhető könyv, mert a nyomdában vírust nyeltek be. Attól a kiadónak még tudnia kellene, hogy mit akar elsőnek, másodiknak stb. nyomatni.

NoOne1976 írta:

Szerintem az hülye kifogás, hogy azért nincs előrendelhető könyv, mert a nyomdában vírust nyeltek be. Attól a kiadónak még tudnia kellene, hogy mit akar elsőnek, másodiknak stb. nyomatni.

Hogy nincs előrendelés, azt még lehet a vírussal magyarázni,de , hogy 4 nap alatt nem sikerül egy kommentben felsorolni 3-4 címet, amik az első megjelenések lesznek.

Vigasz írta:

Amúgy azért nincs még kinn semmi, mert benyalt a kiadó egyik fele egy vírust, ami olyan mint a pitbull. Torokra megy ez is... smile

NoOne1976 írta:
LoupNoir írta:

?

Utoljára AThompson szerkesztette (2018.01.05. 16:32:36)

Tényleg semmi okom, hogy beleszóljak. Nem tisztem senkit sem megvédeni, és nem akarok senkit megbántani sem, de azért leírom a gondolataimat.
Picit furcsa nekem némely poszt számonkérő és itt-ott kioktató hangneme (már ha jól érzékelem ezeket és nem csak én vagyok túlérzékeny).
Az én „kívánságlistámon” is sok szerző és könyv van, amelyeknek megjelenésében évek óta reménykedek, és amikre öt éven belül nem is számítok. Megvennék Ramsey Campbelltől bármit ami a Severn völgyében játszódik, azonnal rávetném magam W. H. Hodgson Carnacki-történeteire (vagy bármire a kísértetdetektív zsánerből), szívesen vennék még több Lovecraft kortársat, még több régi rémtörténetet, stb.
Amit szerintem érdemes átgondolni: a Kiadó érdeke, hogy könyveket adjon ki, és -el. Nem tudom, mivel jár manapság a könyvkiadás, de biztosan több a lefordítom-betördelem-kinyomtatom folyamatánál. Mivel fogalmam sincs arról, hogyan kell egy könyvet megjelentetni, ebbe nem szólok bele és nem próbálom meg kitalálni, hogy miért nem jelenik meg több új kötet. Viszont elhiszem, hogy a Kiadó mindent megtesz annak érdekében, hogy minél több könyvet jelentessen meg, elvégre ez az érdeke. A Kiadó ugyanis ebből él. Hogy a könyvkiadás milyen nehézségekkel jár, arról nekem, kívülállóként fogalmam sincs. (Hallottam már történetet arról, hogy a sebésznek akarta elmondani a páciens, hogyan is kellene a műtétet elvégezni. Én is tapasztalom nap mint nap, hogy olyan emberek próbálnak kioktatni a munkámmal kapcsolatban, akiknek fogalmuk sincs arról, mit is csinálok, mert csak a jéghegy csúcsát látják. De persze osztják az észt, mert azt hiszik, mindent tudnak. Néha nehéz türelemmel kezelni az ilyesmit.) Meg kell, hogy mondjam, egyáltalán nem irigylem Vigaszt. Már ő is többször írta, érdemes lenne ezen elgondolkodni: ha nem mond semmit, az a baj. Ha olyan dolgot mond, ami még saját bevallása szerint is bizonytalan és később nem válik be, az a baj. Ha olyasmit mond, amiben ő már biztos, de mégis közbejön valami váratlan, ami áthúzza a számításait, az a baj.
Egy szó mint száz: bár semmi közöm ahhoz, ki hogyan nyilvánul meg, mégis azt javaslom, hogy mindenki legyen türelemmel és értse meg, hogy a Kiadó nem szándékosan tartja vissza a könyveket és nem szándékosan tájékoztat időnként félre. Ha egyes fórumozók kevésbé járnának Vigasz nyakára a sokszor fölösleges kérdéseikkel és a számonkéréseikkel, talán már azzal is megkönnyítenék a dolgát. Próbáljatok kicsit megértőbbek lenni!

Boldog, sikeres, könyvekben gazdag 2018-at kívánok a Kiadó munkatársainak és minden kedves fórumozónak! wink

AThompson írta:
Vigasz írta:

Amúgy azért nincs még kinn semmi, mert benyalt a kiadó egyik fele egy vírust, ami olyan mint a pitbull. Torokra megy ez is... smile

NoOne1976 írta:

?

Lásd Vigasz 5874-es hozzászólását. "Amúgy azért nincs még kinn semmi, mert benyalt a kiadó egyik fele egy vírust"

NoOne1976 írta:
AThompson írta:

?

Lásd Vigasz 5874-es hozzászólását. "Amúgy azért nincs még kinn semmi, mert benyalt a kiadó egyik fele egy vírust"

Igen, de te a nyomdára hivatkoztál (ami valóban furcsa indok lett volna); ezt bátorkodtam jelezni.

Jobbulást a DV-nek!

AThompson írta:
NoOne1976 írta:

Igen, de te a nyomdára hivatkoztál (ami valóban furcsa indok lett volna); ezt bátorkodtam jelezni.

Jobbulást a DV-nek!

Megmaradunk, de köszi. És akkor mondok címeket:
Richard Lee Byers: A fosztogató (The Sundering IV.)
Jay Bonansinga: Keress és pusztíts!
Arthur D. Howden Smith: Szürke Hajadon
Jim Butcher: Tomboló vihar
Jim Butcher: Bolond Hold

Mondjuk ez hellyel közzel vállalható. De tudom, hogy mindjárt megkapjuk, hogy miért ezek, és miért nem azok. Még szerencse, hogy egyetlen jó tulajdonságom van. A türelem. wink

Bonebreaker írta:
NoOne1976 írta:

Hogy nincs előrendelés, azt még lehet a vírussal magyarázni,de , hogy 4 nap alatt nem sikerül egy kommentben felsorolni 3-4 címet, amik az első megjelenések lesznek.

Mert a bőség zavarával küzdünk. És akkor még nem is beszéltünk az időközben elfogyott, vagy majdnem elfogyott könyvekről...
Úgyhogy amit feljebb írtam, csak pillanatnyi lista, folyamatosan bővíthetném. Van aminél pl. csak egy nyomorult térképet várunk, vagy egy rábólintást.
Most biztos nem úgy lesz a Könyvfesztiválig, mint tavaly. wink

Köszönjük az infókat. Várjuk a könyveket.
Magam részéről leginkább a Szürke hajadont.

Utoljára wizzaird szerkesztette (2018.01.06. 01:01:10)

A Szürke hajadonról írnátok pár szót?Kevés infó van róla a neten...Hat-hét sztori egy mágikus kardról...borító?Köszönöm!

Üdv! Láttam, hogy tervezik Alastair Reynolds Blue remembered earth c. könyvét. Érdeklődnék, hogy a Jelenések tere folytatásait tervezik-e megjelentetni. Köszönöm!

NoOne1976 írta:
Jul írta:

Mind igaz. Tartalmilag is megújulnak, javított, átszerkesztett, és tartalmilag bővített kiadásokat tervezünk. És formailag is változnak, új borítókat és térképeket kapnak, valamint egységes külső és belső arculatot, ami a Ködszerzet könyveken túl a teljes kozmerumra vonatkozik.

Megmondom őszintén, hogy ezt nem nagyon értem. A borítót igen, a térképet igen, az egységes kinézetet igen. De mitől lesz javított, átszerkesztett, bővített? Találtatok elveszett sorokat?  big_smile Újrafordítjátok? Mert nem tudok arról, hogy Sanderson átdolgozta volna. Azért kérdezem, mert új borító és térkép miatt nem biztos, hogy újra megveszem az összes eddigi könyvet, de ha belül is más, akkor ki tudja... wink

Én sem tudok Mistborn update-ről, azt Elantrisnak viszont 2015-ben jelent meg update-je (Hope of Elantris pluszjelenet, Hoid pluszjelenet, kimaradt jelenetek, új térképek). Kicsit részletesebben: https://brandonsanderson.com/elantris-t … y-edition/

Én nem hallottam róla, hogy ennyire sikeres lett volna a sorozat kis hazánkban, vagy hogy elfogyott volna a boltban, de hát a kiadó biztos jobban tudja. Bízom benne hogy termel némi nyereséget.

Kozmerum kiadáshoz sok sikert, lesz mit kihozni big_smile Way of Kings fogadtatásra kíváncsi vagyok. Én bírtam, bár meglehetősen lassú sodrású és sok madjar ízléséhez nem elég darkos/realista mű. Nagyon érződik rajta, hogy egy nagy sorozat prológusa. Később már jobban beindul smile

Sziasztok!

A kérdésem az lenne, hogy a külföldi kiadású Munchkin kártyák méretei megegyeznek a hazai kiadásúakkal?
Ha nem, akkor mennyivel különböznek?

Köszönöm!

Jakirte Jak Cyr írta:

Én sem tudok Mistborn update-ről, azt Elantrisnak viszont 2015-ben jelent meg update-je (Hope of Elantris pluszjelenet, Hoid pluszjelenet, kimaradt jelenetek, új térképek). Kicsit részletesebben: https://brandonsanderson.com/elantris-t … y-edition/

Én nem hallottam róla, hogy ennyire sikeres lett volna a sorozat kis hazánkban, vagy hogy elfogyott volna a boltban, de hát a kiadó biztos jobban tudja. Bízom benne hogy termel némi nyereséget.

Kozmerum kiadáshoz sok sikert, lesz mit kihozni big_smile Way of Kings fogadtatásra kíváncsi vagyok. Én bírtam, bár meglehetősen lassú sodrású és sok madjar ízléséhez nem elég darkos/realista mű. Nagyon érződik rajta, hogy egy nagy sorozat prológusa. Később már jobban beindul smile

Pár hozzászólással fentebb (jó, 33 az a pár) írta Vigasz, hogy lejártak a jogok, és újra megvették, egy részük pedig kifogyóban van. Részben emiatt nyomják újra.

Utoljára Nuwiel szerkesztette (2018.01.08. 15:24:36)

Vigasz írta:
Nuwiel írta:

Engem az érdekelne, miért lett teljesen fényes a Vérkő és a Télkovács borítója, miután a korábbi részeké matt volt, illetve a Jon Shannow könyveknél csak a szerző neve, a cím és a fenti logó volt fényes. Elég hülyén mutat így a matt gerincek sorában egy-egy fényes.

Ez tényleg érdekes kérdés. Sajnos a válasz már nem ennyire az. wink

42? Nem fogok a kardomba dőlni ettől, csak kíváncsi voltam. A könyvek ettől függetlenül jók, Gemmell eszméletlenül ügyesen zárta le a Jeruzsálemi történetét.

Nuwiel írta:
Vigasz írta:

Ez tényleg érdekes kérdés. Sajnos a válasz már nem ennyire az. wink

42? Nem fogok a kardomba dőlni ettől, csak kíváncsi voltam. A könyvek ettől függetlenül jók, Gemmell eszméletlenül ügyesen zárta le a Jeruzsálemi történetét.

Ugye, hogy jó. Nálunk nem mindenki kedvelte ugyanúgy ezeket a részeket. Én imádtam. És egészen kedvet kaptam, megint.... smile

Vigasz írta:

Ugye, hogy jó. Nálunk nem mindenki kedvelte ugyanúgy ezeket a részeket. Én imádtam. És egészen kedvet kaptam, megint.... smile

El is olvastam (végre) a Sötét herceget, még vár rám a Drenai-saga és a Trója-trilógia.

Razor írta:

A Kozmerum lesz a Cosmere hivatalos magyar megnevezése? Molyon van egy polcom, akkor átnevezném erre.

Igen.

NoOne1976 írta:

Megmondom őszintén, hogy ezt nem nagyon értem. A borítót igen, a térképet igen, az egységes kinézetet igen. De mitől lesz javított, átszerkesztett, bővített? Találtatok elveszett sorokat?  big_smile Újrafordítjátok? Mert nem tudok arról, hogy Sanderson átdolgozta volna. Azért kérdezem, mert új borító és térkép miatt nem biztos, hogy újra megveszem az összes eddigi könyvet, de ha belül is más, akkor ki tudja... wink

Belül is más lesz, bár nem biztos, hogy úgy, ahogy te gondolod. Plusz fejezet nem kerül bele, de szó és mondatszintjén is át lesz nézve, és ahol szükséges, ott alakítunk is rajta (ez a tapasztalatok szerint igen sok változtatást szokott képezni, amik nagymértékben nem befolyásolják a szöveget, de gördülékenyebb lesz, jobb lesz olvasni stb.) Újra nem fordítjuk, viszont egy lépésre vagyunk tőle. smile

És persze kijavítjuk az előző kiadásban maradt, és azóta felfedezett hibákat. Egységes lesz nyelvtani, stilisztikai, formai szempontból önmagával és az egész kozmerummal. Szeretnénk azt is, hogy olyan extra tartalmak kerülhessenek bele, amik korábban nem voltak elérhetőek... de ezen még dolgozunk. Amikor előrendelhetővé válik, addigra pontosan lehet majd tudni, mit sikerül ezen a téren alkotni.

NoOne1976 írta:

Lassan ez első hét eltelt, sehol új könyv. De még jövő hétre sincs előrendelhető sad Rúgjátok már szét a nyomda hátsóját, hogy kicsit szedjék össze magukat, mert veletek és velünk olvasókkal csesznek ki.

Amilyen amatőrök, a két kötetes könyveket majd két hétig nyomják és akkor lesz havi két könyvünk.

Lassan beindul ott is az élet, majd a következő időszak lesz mérvadó, mennyire sikerül felpörgetni őket.

Amatőrnek amiatt nem nevezném őket, mert a kétkötetes könyvet nem egynek számolják. Gondold csak el, azt mitől tudnák feleannyi idő alatt elkészíteni? Bár az tényleg profi lenne smile

Jul írta:

Igen.

Köszi! smile

Jul írta:
NoOne1976 írta:

Lassan ez első hét eltelt, sehol új könyv. De még jövő hétre sincs előrendelhető sad Rúgjátok már szét a nyomda hátsóját, hogy kicsit szedjék össze magukat, mert veletek és velünk olvasókkal csesznek ki.

Amilyen amatőrök, a két kötetes könyveket majd két hétig nyomják és akkor lesz havi két könyvünk.

Lassan beindul ott is az élet, majd a következő időszak lesz mérvadó, mennyire sikerül felpörgetni őket.

Amatőrnek amiatt nem nevezném őket, mert a kétkötetes könyvet nem egynek számolják. Gondold csak el, azt mitől tudnák feleannyi idő alatt elkészíteni? Bár az tényleg profi lenne smile

Szerintem félreértetted, ő nem amiatt nevezte amatőrnek őket mert a kétkötetes könyvet 1-nek számolják, hanem mert attól tart az eddigiek alapján, hogy év végére havi két könyv átlagot tudnak hozni, azaz 24 könyvet. ( És igen a szétvágott könyveket 1-nek számoltam)

Egyébként rosszul is értelmezhetem, akkor bocs +  lehet a nyomda is rám cáfol.
Ugyanakkor azt is számításba kell venni, hogy az ünnepekre leállnak, nyáron nektek és nekik is melegetek van ( Legalább is Vigasz ezt szokta mondani )  és persze mindenki szabadságra megy.

De hát az az olvasó aki aggódik, az stabil olvasó nem igaz? smile