Hozzászólás: Kérdések a kiadóhoz

Darth Revan írta:

Épp most szerettem volna rákérdezni, mi a helyzet Farland-dal. Remélem előbb-utóbb a Rúnalovagok sorozat is jönni fog.

Korábban mondtam, hogy idén felkarolunk két félbehagyott dolgot. Az egyik biztos nem Farland. Na de a másik? smile

NoOne1976 írta:
Vigasz írta:

Jul 40 fokos lázzal fekszik otthon, már lassan 8 napja nem tudtunk egyeztetni. Normál esetben már mindegyik ott lenne a nyomdában és akkor el is mondhatnám.Viszont így azt kell megcsinálnunk ami a legegyszerűbben lezárható. Mert még mindennel van egy kicsi meló. Valahogy sosincs szerencsénk, arra meg nem jöttünk még rá, hogyan lehetne az előre nem látható dolgokat kizárni.

Én nyilván csak távolról szemlélve látom a dolgaitokat, de ahol ennyi minden közbejöhet és megboríthatja a dolgokat, akkor ott valami gond van szervezetileg/szervezésileg.  Sokat segítene például az, hogyha nem az utolsó pillanatra hagynátok mindent, hanem egyszer előre dolgoznátok egy kicsit és akkor volna mindig tartalék. És ha baj van, akkor fel lehet élni a tartalékot.

Éppen ezért furcsa nekem, hogy hónapok óta azt halljuk, hogy mennyi minden vár kiadásra, meg ez is, az is kész, csak azért csúszik, (azért van ilyen kevés könyv), mert közbejött ez meg az. De aztán jó lesz. Nyilván van mit olvasnom (tőletek is bőven), ha semmit se adnátok ki is bőven elvolnék évekig, de sajnálom, hogy ennyire nem megy ez az év se  sad

Az évet ne temesd. Még semmiképpen sem.
Amúgy a szervezettséggel igazad is van, meg nincs is. Amennyien vagyunk kész csoda mennyire termelékenyek tudunk lenni. Brutálisan sokat melózik mindenki, még szabadidőnkben is tolni szoktuk. Igaz, egy csomó részét szórakozásnak éljük meg, nem annyira melónak.
És igen, valóban sok dolog vár megjelenésre, de nyilván nem úgy értettem, hogy már csak gombnyomás és jön is. Apróságok vannak még vissza. Apró térképek, apró nyitott kérdések amiket inkább megkérdezünk a szerzőtől, mert sajnos a kinti szerkesztőjén is átcsúszott. Vagy a mi szerkesztőnknek kell pontosítani. Van ahol a borító csúszik. Vagy még szöveggondozunk, mert mindig lehet többet.
És most bizony azért (is) nem tudjuk mi fog megjelenni, mert 9 könyv is az utolsó simításoknál jár. Csak éppen kellünk hozzá többen is.
Na mindegy, még nagyon sok idő van addig, csak összehozzuk a fesztiválra is a könyveket, meg június végére is a 20-22.
És ahogy már korábban is mondtam, Butcher is meg Lynch is nagyon jó, és persze Sanderson új kötete is mindent visz.
Na egy kicsit eltértem a tárgytól, de nem meglepő, el szoktam... smile

Vigasz írta:

Na de a másik? smile

Istár hajója!!!  big_smile

Vigasz írta:
TitkosEva írta:

Nem kötekedési céllal írom, de teljesítmény (a könyvekkel kapcsolatban) az, ami már elkészült, kapható.   wink

Éves távlatban gondolkodunk. Ha januárban megjelenne az egész éves, az sem lenne jó, mert akkor is az lenne, hogy hol a többi. Vagy nem?
Egy versenyen résztávnál még ne hirdessünk eredményt. Vagy ha igen, lehet sűrűn kell majd elnézést kérni.
Egyébként mennyi lenne a jó teljesítmény? Csak hogy tudjam mennyi kellene még a gyenge ketteshez. smile

Ha a Korongvilág kiadása legalább az Unseen Academicals magasságában járna, tőlem megkapnátok  az ötöst. Ha meg a Garabonciás osztag 3 is meglenne, üsse kő, még a csillagot is rá! Elég lágyszívű vagyok? smile

Vigasz írta:

Na ezt teljesen megértem. Én is azt számolgatom, még mennyi könyvet fogok elolvasni. Persze a matekhoz egy fontos tényező hiányzik, és annyira nem is akarom tudni.
De az tény, hogy minden elolvasásra váró könyvet értékelnem kell nekem is. Mint ahogy az elolvasottak is felértékelődnek. Ugyanakkor a változatosság gyönyörködtet, szerintem egy újabb stílus amit befogadsz érdekesebb, mint egy már megszokottabb. Ez persze az én szubjektív véleményem, mint ahogy az is, hogy én a történetért szeretem a könyveket, nem a szép szavakért... wink  smile

Teljes mértékben egyetértek veled, a polcon ott is vár a sorára Az orgyilkos tanítványa. És nincs egyedül, van ott A király békéje és Gonosz mesék is, hogy csak a ti kiadványaitokból merítsek, ha olyan írót keresek, akitől még nem olvastam. De ha valamit elkezdek, akkor megjelenik a kényszer, hogy be is fejezzem. Most például miattad újra elkezdtem olvasni Az Idő Kerekét, a legelső résztől. Pedig az első négy részt már olvastam.

Julnak pedig jobbulást kívánok!

sziasztok.
van valami hír Varga Csaba Béla - Féregszív és a Santa és az Éj asszonya  folytatásával kapcsolatban ?
+ Garabonciás osztag is érdekelne . ?

cseltelen írta:
Vigasz írta:

Éves távlatban gondolkodunk. Ha januárban megjelenne az egész éves, az sem lenne jó, mert akkor is az lenne, hogy hol a többi. Vagy nem?
Egy versenyen résztávnál még ne hirdessünk eredményt. Vagy ha igen, lehet sűrűn kell majd elnézést kérni.
Egyébként mennyi lenne a jó teljesítmény? Csak hogy tudjam mennyi kellene még a gyenge ketteshez. smile

Ha a Korongvilág kiadása legalább az Unseen Academicals magasságában járna, tőlem megkapnátok  az ötöst. Ha meg a Garabonciás osztag 3 is meglenne, üsse kő, még a csillagot is rá! Elég lágyszívű vagyok? smile

Mindezt ebben az évben kellene? Akkor a két fordító között át kell csoportosítanunk. A garabonciáshoz már nem kell sok, szóval azon nem múlik.
Mit meg nem tesz (próbál) az ember az ötösért... smile

István fia istván írta:

sziasztok.
van valami hír Varga Csaba Béla - Féregszív és a Santa és az Éj asszonya  folytatásával kapcsolatban ?
+ Garabonciás osztag is érdekelne . ?

A garabonciás jól áll, a többin meg dolgozik gőzerővel a Csaba...

Meg szeretném kérdezni, hogy Raoul Renier Krán című műve miképpen áll? Kb mennyi idő, míg megvásárolható lesz Nálatok?  smile

Igen, azt én is nagyon várom. Meg még sokan mások.

Gáspár András is dolgozik valamin?

"A salakot a kohó kiveti magából; az acélt keményre edzi"
                                                                 Raoul Renier - Pokol

Andrash írta:

Persze. A Holdfényemberen.

Bonebreaker írta:
Andrash írta:

Inkább a Keleti szél második felén nem?

Bonebreaker írta:
Andrash írta:

Ha jól emlékszem '93 nyarán történt, hogy egy fantasy találkozón dedikáltattam Andrással az Észak lángjait.
Akkor határozottan állította, hogy kész a teljes sorozat és csak a terjesztő miatt (talán Tótágas volt akkoriban a terjesztő) nem jöhet ki még abban az évben. Kérdésemre, hogy belátható időn belül olvashatom-e az egész Gorduin ciklust, azt válaszolta " Ha nincs semmilyen terminális betegségem, akkor igen"
Akkor még nem volt.

Ettin írta:

Meg szeretném kérdezni, hogy Raoul Renier Krán című műve miképpen áll? Kb mennyi idő, míg megvásárolható lesz Nálatok?  smile

A Könyvfesztiválra jön, lassan, ha Jul láza lejjebb megy, előrendelhető is lesz.
Puff most akkor véletlenül egy könyvet előre elárultam az ötből ami akkorra jön. Bár ezt már lehet korábban is megtettem, csak ki emlékszik már erre, inkább szellőztetem többször. smile

Andrash írta:

Nem sok idő, és tényleg jó. András is dolgozik, gőzerővel... smile

Vigasz írta:
Ettin írta:

A Könyvfesztiválra jön, lassan, ha Jul láza lejjebb megy, előrendelhető is lesz.
Puff most akkor véletlenül egy könyvet előre elárultam az ötből ami akkorra jön. Bár ezt már lehet korábban is megtettem, csak ki emlékszik már erre, inkább szellőztetem többször. smile

Írtál olyant, hogy a Krán a Könyvfesztig kijön big_smile

A Locke Lamora hazugságai mennyiben lesz másabb, mint a korábbi kiadás? Talált valaki + 28 sort big_smile ?  Bár megvan az eredeti kiadás, de azért szemezek az újjal, főleg, ha több tartalmat jelent. A borító ugyanaz lesz, mint a korábbi? Igaz, hogy még az első részé nem is annyira mutatós, de a későbbiek nagyon szépek: a második az égő hajókkal, a harmadik a karneváli maskarákkal, valamint a negyedik a páncélos harcosokkal. Egy rosszul kiválasztott borító el tudja venni a kedvét az embernek az olvasástól, de ezt gondolom tudjátok(Aranyszín lánc). Még szerencse, hogy a könyvtárban megvolt, így rászántam magam az olvasására és tetszett. Ugyanezen okoknál fogva nem vettem meg pl. a Dinoszauruszurakat, - bár a Molyon írják, hogy a szöveggondozás is a borító színvonalán van - illetve egy konkurenciánál is a borító rettentett el a Daedalus incidens, illetve az Ezer név megvételétől. Most komolyan mintha a kilencvenes évek elején lennénk és egy nem túl tehetséges ember rajzolta volna a borítókat. Gondolom az eredeti borítókért elég szép összeget kellett volna fizetni, és így spóroltak. Biztos volt egy cége Mészáros Lőrincnek, ami jutányos áron megcsinálta ezeket a borítókat(bocs ez nem politizálás akart lenni, csak nekem mániám, ha valahol kókány munkát látok akkor el kezdek gyanakodni, hogy valaki valahol pénzt nyúlt le). Milyen különbséggel jön ki az első két Lynch regény?

Adiz írta:
Vigasz írta:

Mondom én hogy szita az agyam. wink  smile

pieterzoon írta:

A Locke Lamora hazugságai mennyiben lesz másabb, mint a korábbi kiadás? Talált valaki + 28 sort big_smile ?  Bár megvan az eredeti kiadás, de azért szemezek az újjal, főleg, ha több tartalmat jelent. A borító ugyanaz lesz, mint a korábbi? Igaz, hogy még az első részé nem is annyira mutatós, de a későbbiek nagyon szépek: a második az égő hajókkal, a harmadik a karneváli maskarákkal, valamint a negyedik a páncélos harcosokkal. Egy rosszul kiválasztott borító el tudja venni a kedvét az embernek az olvasástól, de ezt gondolom tudjátok(Aranyszín lánc). Még szerencse, hogy a könyvtárban megvolt, így rászántam magam az olvasására és tetszett. Ugyanezen okoknál fogva nem vettem meg pl. a Dinoszauruszurakat, - bár a Molyon írják, hogy a szöveggondozás is a borító színvonalán van - illetve egy konkurenciánál is a borító rettentett el a Daedalus incidens, illetve az Ezer név megvételétől. Most komolyan mintha a kilencvenes évek elején lennénk és egy nem túl tehetséges ember rajzolta volna a borítókat. Gondolom az eredeti borítókért elég szép összeget kellett volna fizetni, és így spóroltak. Biztos volt egy cége Mészáros Lőrincnek, ami jutányos áron megcsinálta ezeket a borítókat(bocs ez nem politizálás akart lenni, csak nekem mániám, ha valahol kókány munkát látok akkor el kezdek gyanakodni, hogy valaki valahol pénzt nyúlt le). Milyen különbséggel jön ki az első két Lynch regény?

Van különbség az előző meg a mostani kiadás között. Sajnos a korábbi fordításból kimaradtak sorok, sőt komplett bekezdések is. Nem a fordító hibája, valószínűleg nem a véglegesből dolgoztak. Egyébként a papír alapú és az e verzió között is volt különbség.
És természetesen újra gondoztuk a szöveget, teljes apparátussal.
Hogy megéri e újra megvenni? Jó kérdés. Talán igen, de nem biztos, hogy nekem kell erre válaszolnom. wink
Arra viszont tudok, hogy mikor jönnek. Az első kötet reményeink szerint a fesztiválra, a második meg (Jul betegsége miatt, sajnos) közvetlenül utána. Ahogy számoltuk egy hét lesz majd közöttük. De addig legalább el lehet olvasni az elsőt.

Ez a lebetegedés csak a Locke Lamorát érinti, tehát 4 könyvetek lesz akkor végül a fesztiválra, vagy beraktok egy másik megjelenést a helyére? Ha jól emlékszem Húsvét előtt azon ment a tanakodás, hogy 5 megjelenés lesz, de 7 könyvnek lenne realitása megjelenni akkorra.

Lehet egyébként reménykedni Sandersonban? smile

Nuwiel írta:

Köszi, már javulok! Cserébe válassz! No, nem én vagyok Gózeri Gózer, és neked sem a pusztító formáját kell eldöntened, pusztán csak azt, melyik Könyvfesztiválos borítót szeretnéd látni? smile

Vigasz írta:
Adiz írta:

Mondom én hogy szita az agyam. wink  smile

Egyszer se bánd Vigasz. Inkább halljam többször a jó hírt.  smile  wink Köszi

Jul írta:
Nuwiel írta:

Köszi, már javulok! Cserébe válassz! No, nem én vagyok Gózeri Gózer, és neked sem a pusztító formáját kell eldöntened, pusztán csak azt, melyik Könyvfesztiválos borítót szeretnéd látni? smile

Mik a választási lehetőségek? smile Eddig a Krán és a Locke Lamora 1, ami jön Vigasz szerint, akkor maradt még három könyv. Legyen abból a háromból a középső! smile

Oké, ugyan ez pont egy második kötet, de végül is mindegy, legyen az  smile :
http://www.deltavision.hu/media/upload/Elantris_10eves_II_kotet.png

első ránázés: úú elantris tök jó ezzel szemeztem már korábban is
második: uh ez a borító
harmadik: na bakk ez is kettészedve
negyedik: eh