Hozzászólás: Kérdések a kiadóhoz

LGx írta:

Sziasztok!

Blood Rage kiegészítőkről van valami hír?
Azt gondoltam, hogy késni fog, a kérdés csak, hogy kb mennyit?  smile

Más. Szép gesztus lenne hasonló esetben egy email azoknak akik előrendelték, neadj
isten előre ki is fizették, hogy késés várható.
Kiváló példa erre a Szukits. Előrendelt könyv, késik, jön az email az új dátummal, hogy mikorra várható.

Az előre utalás előrendelésnél egyfajta bizalom felétek, az elégedettség kifejezése az eddigi munkáitokkal kapcsolatban. Szóval csak egy picivel több odafigyelést a vásárlókra  wink

Szia!

Meséltünk már erről különféle kiadói esteken, interjúkban, itt-ott, de szívesen elmondom, hogy miért lehetnek ilyenek, főleg ha már a "bezzeg a" faktor is előjött.

Egy előrendelt könyv esetében mi történhet? Lehet valami házon belüli oka (fordító, szerkesztő, bármilyen belsős ember) és lehet a nyomda a késés oka. Ennyi.

A társasoknál ez picit más. A házon belüli dolgokon túl mi addig vagyunk hatással a folyamatokra, hogy elkészítjük a magyarítást, kiküldjük nekik, kifizetjük és várunk. Ekkor, a rendelkezésre álló infók alapján kiírunk egy tervezett megjelenési időpontot. Utána aztán jöhetnek olyan esetek, hogy egy másik nemzetközi partner miatt megcsúszik a dolog, a kiadó dönt úgy, hogy eltolja a nemzetközi nyomást akár hónapokkal(!), és bekavarhat itt is a nyomda.

Ha már eljutottunk addig, hogy le van gyártva a termék, akkor jönnek a kinti opciók: mikor rakják hajóra, mennyit utazik a tengeren, mikor pakolják ki, meddig vámolják, mikor utaztatják tovább (nagyjából itt lehet hiteles, fix, feltehetően már nem változó időpontot megadni - de mint látod, ez még nem jött el), meddig utazik, mikor ér ide, plusz ami még nem jutott eszembe.

Biztos vagyok benne, hogy ha mindig az aktuális infók alapján módosítanánk a dátumot és ez egy termék esetében változna 8-10 alkalommal, ráadásul erről értesítés is kimenne, akkor lenne olyan, akinek az lenne a baj. A másik lehetőség, hogy beírunk egy tuti biztosan fölé lőtt dátumot (mondjuk 2018. december 31.), de nyilván az sem felelne meg.

Szóval nem arról van szó, hogy ne figyelnénk rátok, csak ez ilyen folyamat. Persze ennek ellenére minden rajtunk csattan, de hát ez van. smile De most rákérdeztem, mi az aktuális helyzet. Nemrég jött ki a nyomdából (itt is háromnyelvű változat lesz a doboz, talán ott csúszott valamelyik verzió), de már legyártották, most fogják hajóra pakolni. Várhatóan augusztus közepe felé érhet ide.

Jul írta:
LGx írta:

Sziasztok!

Blood Rage kiegészítőkről van valami hír?
Azt gondoltam, hogy késni fog, a kérdés csak, hogy kb mennyit?  smile

Más. Szép gesztus lenne hasonló esetben egy email azoknak akik előrendelték, neadj
isten előre ki is fizették, hogy késés várható.
Kiváló példa erre a Szukits. Előrendelt könyv, késik, jön az email az új dátummal, hogy mikorra várható.

Az előre utalás előrendelésnél egyfajta bizalom felétek, az elégedettség kifejezése az eddigi munkáitokkal kapcsolatban. Szóval csak egy picivel több odafigyelést a vásárlókra  wink

Szia!

Meséltünk már erről különféle kiadói esteken, interjúkban, itt-ott, de szívesen elmondom, hogy miért lehetnek ilyenek, főleg ha már a "bezzeg a" faktor is előjött.

Egy előrendelt könyv esetében mi történhet? Lehet valami házon belüli oka (fordító, szerkesztő, bármilyen belsős ember) és lehet a nyomda a késés oka. Ennyi.

A társasoknál ez picit más. A házon belüli dolgokon túl mi addig vagyunk hatással a folyamatokra, hogy elkészítjük a magyarítást, kiküldjük nekik, kifizetjük és várunk. Ekkor, a rendelkezésre álló infók alapján kiírunk egy tervezett megjelenési időpontot. Utána aztán jöhetnek olyan esetek, hogy egy másik nemzetközi partner miatt megcsúszik a dolog, a kiadó dönt úgy, hogy eltolja a nemzetközi nyomást akár hónapokkal(!), és bekavarhat itt is a nyomda.

Ha már eljutottunk addig, hogy le van gyártva a termék, akkor jönnek a kinti opciók: mikor rakják hajóra, mennyit utazik a tengeren, mikor pakolják ki, meddig vámolják, mikor utaztatják tovább (nagyjából itt lehet hiteles, fix, feltehetően már nem változó időpontot megadni - de mint látod, ez még nem jött el), meddig utazik, mikor ér ide, plusz ami még nem jutott eszembe.

Biztos vagyok benne, hogy ha mindig az aktuális infók alapján módosítanánk a dátumot és ez egy termék esetében változna 8-10 alkalommal, ráadásul erről értesítés is kimenne, akkor lenne olyan, akinek az lenne a baj. A másik lehetőség, hogy beírunk egy tuti biztosan fölé lőtt dátumot (mondjuk 2018. december 31.), de nyilván az sem felelne meg.

Szóval nem arról van szó, hogy ne figyelnénk rátok, csak ez ilyen folyamat. Persze ennek ellenére minden rajtunk csattan, de hát ez van. smile De most rákérdeztem, mi az aktuális helyzet. Nemrég jött ki a nyomdából (itt is háromnyelvű változat lesz a doboz, talán ott csúszott valamelyik verzió), de már legyártották, most fogják hajóra pakolni. Várhatóan augusztus közepe felé érhet ide.

Sziasztok!

Én azóta mióta megjött az alapjáték imádom így nem is haboztam előrendelni a kiegészítőket, azt szeretném megkérdezni, hogy esetleg azokkal jön-e majd a kártyák javított verziója. (Az a két darab) Erre már írtátok hogy remélitek hozzá csapják, de nem tudtátok még akkor ti sem.
Illetve én sajnos nem nyertem múltkor a nyereményjátékon, nem lehet azokat esetleg megvenni? Vagy az határozottan promóciós anyag?

Jul írta:

rollreich:
tervben van-e az Eldritch Horror társasjáték néhány kiegészítőjének magyar nyelven történő megjelentetése?

Igen. Elsőként a Forsaken Lore-t szeretnénk hozni, még az idén. Konkrétan attól függ, mikor lesz belőle nemzetközi nyomás. Már feliratkoztunk rá.

Erről érkezett azóta közelebbi infó? FantasyFlight honlapján egy gyors keresés az upcoming termékekre azt mutatja, hogy a nyomdánál van a nemzetközi reprint.

Bocsi, ha nagyon nyomjuk a dolgot, csak nagyon nagyon várjuk :3

(Én legalábbis mindenképp)

http://i0.kym-cdn.com/photos/images/newsfeed/000/150/646/1311096551783.png

Megjelenés előtt álló könyvekről kaphatnánk mémi infót ?

gabcisoft írta:

Megjelenés előtt álló könyvekről kaphatnánk mémi infót ?

Szerintem nem. Az utóbbi időben mindent csak a legvégén (előrendelés) tudunk meg. Nem tudom mi lehet Vigasszal...
És szerintem az a terv is szépen dugába dőlt, amit hónapokkal ezelőtt írt, hogy június végére hol fog állni a könyvek száma.

Engem az érdekelne, hogy a megrendelési opciók közé be fog kerülni a Foxpost? Az egyik legkényelmesebb és legrugalmasabb megoldásnak gondolom.

Utoljára berge szerkesztette (2018.06.28. 08:41:14)

NoOne1976 írta:

Nem tudom mi lehet Vigasszal...

Biztos még nem ért haza a Turks és Caicos-szigetekről.

bazsi123 írta:
NoOne1976 írta:

Nem tudom mi lehet Vigasszal...

Biztos még nem ért haza a Turks és Caicos-szigetekről.

Miért pont onnan? Az a hely a térkép fonákán található.

Ettin: e-cegjegyzek.hu

Köszönöm, hogy még hétvégére ideért az előrendelés. smile

Izibe meg is kérdem, hogy A Született Királynő melyik negyedévben várható? smile big_smile

"Lá iláha illá’l-’isq. – Nincs Isten a Szereteten kívül.” - Fakh al-Dín ’Iráqí (szufi tanító)

Juraviel.Ihuan.Bedvin írta:

Izibe meg is kérdem, hogy A Született Királynő melyik negyedévben várható? smile big_smile

Nincs mit. És ha már visszatértem, ha nem is onnan ahonnan valaki írta, akkor válaszolnék is. A második már kiesett, mert ma van az utolsó napja, de a harmadik az már tuti. A borítót várjuk még hozzá, meg apróbb simítások vannak vissza. De azt mondanám a következő hónapban simán, hiszen mondtuk hogy igyekszünk hamar kihozni az összetartozó könyveket.   smile
Egészségügyi okokból nem voltam. Ezt akkor kipipáltuk, a kérdésekre meg amik eddig voltak, ha nem gond, nem keresnék rá. Ha még aktuális mindenki felteheti újra, ha nem az akkor meg már úgyis megoldódott.
Anno egyébként azt mondtam, június végére meglesz a 20 könyv, és ez meg is van. Bár kell hozzá némi statisztikai trükk, de az még belefér. A következő félév úgyis erősebb lesz, így a 40-et simán túlhaladjuk.
Elsőre nem akarok többet írni sokkal, de egy kérdést biztosan feltesztek, erre előre válaszolok.
A következő könyvek a Dresden akták 3, a Született királynő I-II, a Háború Istenei I. lesznek. Ha kicsit utánanézek a következőket is meg tudom mondani... wink  smile

Vigasz írta:

Nincs mit. És ha már visszatértem, ha nem is onnan ahonnan valaki írta, akkor válaszolnék is. A második már kiesett, mert ma van az utolsó napja, de a harmadik az már tuti. A borítót várjuk még hozzá, meg apróbb simítások vannak vissza. De azt mondanám a következő hónapban simán, hiszen mondtuk hogy igyekszünk hamar kihozni az összetartozó könyveket.   smile
Egészségügyi okokból nem voltam. Ezt akkor kipipáltuk, a kérdésekre meg amik eddig voltak, ha nem gond, nem keresnék rá. Ha még aktuális mindenki felteheti újra, ha nem az akkor meg már úgyis megoldódott.
Anno egyébként azt mondtam, június végére meglesz a 20 könyv, és ez meg is van. Bár kell hozzá némi statisztikai trükk, de az még belefér. A következő félév úgyis erősebb lesz, így a 40-et simán túlhaladjuk.
Elsőre nem akarok többet írni sokkal, de egy kérdést biztosan feltesztek, erre előre válaszolok.
A következő könyvek a Dresden akták 3, a Született királynő I-II, a Háború Istenei I. lesznek. Ha kicsit utánanézek a következőket is meg tudom mondani... wink  smile

Remélem az egészségügyi kérdést sikerült végleg letudni és minden rendben!

A Háború Istenei I kötet micsoda? Ki írta és milyen stílus?

Vigasz írta:

Ha kicsit utánanézek a következőket is meg tudom mondani... wink  smile

Szerintem mindenki nevében mondom, hogy "Üdv. a fedélzeten!" smile

Annak pedig nagyon örülnénk, ha utánanéznél és várjuk az eredményt  wink

Vigasz írta:

Remélem jól vagy. smile

A Háború Istenei I. úgy sejtem a Facebookon közzétett God of War sorozat lenne a népszerű játék alapján.

"Lá iláha illá’l-’isq. – Nincs Isten a Szereteten kívül.” - Fakh al-Dín ’Iráqí (szufi tanító)

Welcome back, Vigasz! smile

Én csak ennyit szeretnék kérdezni: Bűbájos Bajok körülbelül mikorra várható?

Dreid2 írta:

Remélem az egészségügyi kérdést sikerült végleg letudni és minden rendben!

A Háború Istenei I kötet micsoda? Ki írta és milyen stílus?

A God of War játékhoz egy könyv. Szoktunk ilyet kiadni, bár csak akkor ha a könyv is jó, nem a brand miatt. Az olyanokat meghagyjuk másoknak. big_smile
Azért nyilván a játékot ismerők számára sokkal többet fog adni. Mi ismerjük is meg szeretjük is. Az első rész a görög istenes, az előző verzió könyve. A játék hangulatát teljesen visszaadja, elég brutál a könyv is... wink

NoOne1976 írta:
Vigasz írta:

Ha kicsit utánanézek a következőket is meg tudom mondani... wink  smile

Szerintem mindenki nevében mondom, hogy "Üdv. a fedélzeten!" smile

Annak pedig nagyon örülnénk, ha utánanéznél és várjuk az eredményt  wink

Köszi. Azt így is tudnám, mik jöhetnek, de akkor már jobb lenne egy pontosabb sorrend. Elég sok könyvet kotyvasztottunk közben, abban nem voltunk akadályoztatva. Csak ahhoz hogy megjelenjen, mindennek készen kell lennie. Most éppen olyan könyveink jönnek amikhez nem tudunk venni borítót, ez lassít egy kicsit.
De ez az év jó lesz már. Végre. smile

Vigasz írta:

Remélem jól vagy. smile

A Háború Istenei I. úgy sejtem a Facebookon közzétett God of War sorozat lenne a népszerű játék alapján.

Jaja. És még egyszer jaja. wink

Daniel írta:

Welcome back, Vigasz! smile

Én csak ennyit szeretnék kérdezni: Bűbájos Bajok körülbelül mikorra várható?

Sajnálatos félreértés következtében a fordítótól nem ez, hanem a Mozgó képek érkezett be. Mondjuk annak is örültünk szóval nem nagy para. A következőt augusztus végére ígérte, de lehet, hogy előbb befejezi akkor az ifjúságit, és csak utána jön majd a széltolós. Na ezt is meg kell néznem akkor, ezt most nem én intéztem. smile

Örülünk, hogy újra hallunk felőled, Vigasz. Bármi is volt az az egészségügyi probléma, remélem már a múlté.

gabcisoft írta:

Örülünk, hogy újra hallunk felőled, Vigasz. Bármi is volt az az egészségügyi probléma, remélem már a múlté.

Köszi, hogy örültök, de azért kímélni nem kell. Azt hittem lesz egy csomó kérdés, szemrehányás esetleg szembesítés, de semmi. Még a hajókról sem kérdez senki... smile

No, ha már kérdések, engem a
A királyok útja
Álmodó üresség
Bolond kötelesség

és természetes Erikson könyvei érdekelnének, a várható megjelenésüktől kezdve, bármilyen infóig. smile

Ha ennyire vágysz a kérdésekre, ám legyen:
Milyen könyvekre számíthatunk a nyáron ?

Mikorra tervezitek J. Goldenlane: A szélhámos és a varázsló és Hernád Péter: Alakváltó megjelentetését?
Már csak a borító hiányzik ezeknél a könyveknél?

elegos7 írta:

Mikorra tervezitek J. Goldenlane: A szélhámos és a varázsló és Hernád Péter: Alakváltó megjelentetését?
Már csak a borító hiányzik ezeknél a könyveknél?

Erre válaszolok én, mert most még csakis rajtam múlik - a szerkesztésük folyik, cél az idei megjelenés.