Hozzászólás: Kérdések a kiadóhoz

Vigasz írta:
Imi írta:

Töredelmesen bevallom, hogy nekem még csak az első rész van meg.
De a következő nagy akciótokat várom, hogy beszerezhessem, jó néhány hiányzó Gemmell kötettel és A tövis és csont országaival együtt.

Tényleg ha már Keyes, ugye a következő már a The Hounds of Ash: and Other Tales of Fool Wolf lesz?

Illetve még nagyon érdekelne Dave Duncan trilógiája is, csak hát az a fránya első kötet.
De ha egyszer lesz egy szöveggondozott újra kiadás tuti vevő leszek rá, erre van bármi esély is vagy esetleg konkrét terv?

Már nálunk is van a következő kötet, szerkesztés alatt áll. De előbb ugye ahogy mondtam korábban, befejezzük az előző folyamát. Duncan trilógiája meg nagyon jó, azt nem nagyon hiszem, hogy újra kiadás lenne belőle. Annyira nem rossz az, hogy emiatt ne olvasd el. Elég érdekesen van felépítve a trilógia, kár lenne kihagynod. De én ebbe (sajnos) úgysem szólhatok bele. smile

Nálatok van a következő, de melyik a következő?  smile

Duncan-el meg lehet, hogy mégis teszek egy próbát, mert így visszanézve a kritikákat tényleg nem tűnik olyan vészesnek, de viszont volt szó az újrázásról, akkor ha jól értem mégse lesz belőle semmi?
Illetve az ezen a világon játszódó további köteteit is kifogjátok adni vagy ennyi volt?

"-Próbálsz úgy írni mint a magazinbeli fickók?"(Tevis Clyde Smith)
-A pokolba, dehogy!
-Próbáljanak ők úgy írni ahogy én!"(Robert E. Howard)
(The Whole Wide World)

Vigasz írta:
Nuwiel írta:

Vigasz, nekem az lenne a kérdésem, hogy Scott Lynch harmadik kötete, a Republic of Thieves benne van-e még az idei tervekben, vagy inkább jövőre hoznátok ki? Az angol kiadásnak elég masszív oldalszáma van, bele sem merek gondolni, magyarul milyen hosszú lesz.

Mi is izgulunk rajta. Mármint a vastagságán. Bár az a Királyok útjánál izgalmasabb, de ez se semmi.
Amúgy mindig morognak ránk, hogy sosem tudunk semmit biztosra mondani. De pl. ebben az évben még 9 magyar szerzős kiadványunk lehet. Az azért sok mindent átrendezne, még akkor is ha időben megkapunk mindent. Ezzel szemben sosem történik így. Az aki fordítja a Lyncheket mást is csinál, az is fontos, majd meglátjuk. Legrosszabb esetben mindkét dolog miatt szidni fogtok minket. smile

Például Arthur Conan Doyle-tól a Sir Nigelt? wink  Magyar szerzős könyv is jöhet, Hernád Pétert nagyon olvasnám már.

Szia Vigasz!
Örülök, hogy visszatértél és jól vagy!
Ha minden könyvmegjelenéses kérdésre válaszoltál, tudnál egy kis infót adni a társas megjelenésekről is?
Az eredetileg tervezett megjelenési idő több társasnál is eltolódott. Jul már írt a csúszás okairól, ami teljesen érthető. Az új érkezési időpontokról tudnál valamit mondani?
Más: megérkezett az előrendelt Foztogatók. A szabályát feltennétek a honlapra pdf formátumban?
Köszönöm!

Imi írta:

Duncan-el meg lehet, hogy mégis teszek egy próbát, mert így visszanézve a kritikákat tényleg nem tűnik olyan vészesnek, de viszont volt szó az újrázásról, akkor ha jól értem mégse lesz belőle semmi?
Illetve az ezen a világon játszódó t, hogy beszerezhessem, jó néhány hiányzó Gemmell kötettel és A tövis és csont országaival együtt.

Tényleg ha már Keyes, ugye a következő már a The Hounds of Ash: and Other Tales of Fool Wolf lesz?

Illetve még nagyon érdekelne Dave ovábbi köteteit is kifogjátok adni vagy ennyi volt?

Nyilván a farkasos. Amúgy Duncannél inkább a borító miatt kellett volna újrázni, persze javítani pár hibát... wink
Nem zárható ki az újrázás, de ahhoz azért el kell érnünk vele a nullát.  smile

gytibor76 írta:

Szia Vigasz!
Örülök, hogy visszatértél és jól vagy!
Ha minden könyvmegjelenéses kérdésre válaszoltál, tudnál egy kis infót adni a társas megjelenésekről is?
Az eredetileg tervezett megjelenési idő több társasnál is eltolódott. Jul már írt a csúszás okairól, ami teljesen érthető. Az új érkezési időpontokról tudnál valamit mondani?
Más: megérkezett az előrendelt Foztogatók. A szabályát feltennétek a honlapra pdf formátumban?
Köszönöm!

Kezdjük a könnyebb részével, persze hogy feltesszük, ha Jul visszatér az ünneplésből, mert pont ma 70. big_smile
Az időpontok más tészta, mismásolás egy dolog, de ha én se tudom a választ akkor nem szívesen rizsáznék.  8-9 játék van ami mostanában indult, vagy indul el hozzánk, de baromi messziről. Augusztusban érkeznek meg, de hogy 3-án vagy 30-án azt ki tudja még...

Tükörálarc írta:

Nem jársz messze az igazságtól, bár én egy generálisabb “kaland” folyamot vetettem föl Vigasznak, azon belül egy “western” miniszériával, hiszen abba beleférnének más jellegű írások is: például kalóztörténetek Rafael Sabatinitől, Fu Manchu-sztorik Sax Rohmertől vagy Bulldog Drummond kalandjai. De értelemszerűen ő fog dönteni, nem én viszem vásárra a kiadói bizniszben a saját pénzemet. smile

No, ez jól hangzik, kalózos történetek jöhetnek szép számmal. Sabatinitől megvan a Blood kapitány viszontagságai, de még nem kerítettem rá sort. Személy szerint mondjuk örülnék egy Salgari életműnek is. A fekete kalóz nagyon tetszett, de sajnálatos mód a folytatásai nem jöttek ki magyarul.

Vigasz írta:
Imi írta:

Illetve az ezen a világon játszódó t, hogy beszerezhessem, jó néhány hiányzó Gemmell kötettel és A tövis és csont országaival együtt.

Illetve még nagyon érdekelne Dave ovábbi köteteit is kifogjátok adni vagy ennyi volt?

Nyilván a farkasos. Amúgy Duncannél inkább a borító miatt kellett volna újrázni, persze javítani pár hibát... wink

Na azért nálad soha semmi nem annyira nyilvánvaló vagy egyértelmű. wink
A később megjelent és így a kötetben nem szereplő The Undefiled című novellát jól gondolom, hogy nem is próbáltátok elintézni, hogy belekerülhessen?

Látom ismét próbálsz kisiklani egy kérdés elől. big_smile

-A pokolba, dehogy!
(The Whole Wide World)

Valaki kérdezte, hogy esetleg valamelyik csapat győzelme estén lesz-e rendkívüli kedvezmény.  smile
Erre végül válaszolt Vigasz ?

gabcisoft írta:

Valaki kérdezte, hogy esetleg valamelyik csapat győzelme estén lesz-e rendkívüli kedvezmény.  smile

Ha nem a brazilok nyerik én már elégedett leszek. De mondjuk lehet rendkívüli kedvezmény is, ha mondjuk uruk vagy angolok, esetleg belgák nyernek. Ez az eleje és a vége, svéd, francia, brazil. Az orosz-horvát két jó barát döntsék el maguk között.
Mondjuk Uruguay-Angliának örülnék a döntőben. Ha már a kedvenceim, vagy ki se jutottak, vagy már kiestek.  smile

Imi írta:
Vigasz írta:

Na azért nálad soha semmi nem annyira nyilvánvaló vagy egyértelmű. wink
A később megjelent és így a kötetben nem szereplő The Undefiled című novellát jól gondolom, hogy nem is próbáltátok elintézni, hogy belekerülhessen?

Látom ismét próbálsz kisiklani egy kérdés elől. big_smile

Próbáltuk, csak már olyan régen, hogy hirtelen nem tudom mi lett vele. És itthon nincsenek meg a szövegek, hogy megnézhessem.
Na így kell kisiklani, ha tényleg kiakarok. És ez még igaz is volt. wink  smile

Khmm, a Duncan ugyanazon világon játszódó köteteinek kiadására vonatkozó kérdésemre gondoltam.

És megnézed azokat a szövegeket, esetleg holnap?

Utoljára Imi szerkesztette (2018.07.03. 23:58:13)

-A pokolba, dehogy!
(The Whole Wide World)

Vigasz, Shannara kapcsán mik a tervek, valami Jordan-féle összkiadás, beleértve az újakat is? Az Európa ugye csonkán hagyta a dolgokat...

Imi írta:

Khmm, a Duncan ugyanazon világon játszódó köteteinek kiadására vonatkozó kérdésemre gondoltam.

Ja, könnyebb volt ha félreértem. Ma sem voltunk benn, vidéken kellett egy fontos dolgot letárgyalni.
Azt most nem tudom mi lesz a Duncan többi történetével. Illetve azt nem, hogy mikor. Bármerre nézünk vagy elmaradást, vagy elvárást látunk. Igyekszünk megfelelni, de azt hiszem ez bőven az erőnket meghaladó dolog. Mármint hogy mindenkinek és azonnal. Igyekszünk mindenkinek. Lesz akinek azonnal, lesz akinek később.
Ja és azokról se feledkezzünk meg akik valami mást (is) várnak tőlünk. Én már annak is örülök, hogy 8 könyvet előre látunk. Tavaly az majdnem félév lett volna... smile

Chevatas írta:

Vigasz, Shannara kapcsán mik a tervek, valami Jordan-féle összkiadás, beleértve az újakat is? Az Európa ugye csonkán hagyta a dolgokat...

Azért ez jóval bonyolultabb mint a Jordan volt és nem is egy történet, egy világ csak. Ott azért egyértelmű volt hogy félbehagyták. Bár az ennél is igaz, hogy ha valami 4 részből áll, azt végig kell csinálni.
Megjelent már 1+3+1 (a négyből). Nekünk az 1+3-ra van szerződésünk, ha tovább megyünk akkor nyilván nem csak az 1-et hanem a folytatás 3-at is megcsináljuk. Ott megint meg lehet állni, de ha nem így teszünk akkor mindenképpen elmegyünk majd egy adott blokk végéig.
De egyelőre induljon el... wink

Vigasz írta:
Imi írta:

Ja, könnyebb volt ha félreértem. Ma sem voltunk benn, vidéken kellett egy fontos dolgot letárgyalni.
Azt most nem tudom mi lesz a Duncan többi történetével. Illetve azt nem, hogy mikor. Bármerre nézünk vagy elmaradást, vagy elvárást látunk. Igyekszünk megfelelni, de azt hiszem ez bőven az erőnket meghaladó dolog. Mármint hogy mindenkinek és azonnal. Igyekszünk mindenkinek. Lesz akinek azonnal, lesz akinek később.
Ja és azokról se feledkezzünk meg akik valami mást (is) várnak tőlünk. Én már annak is örülök, hogy 8 könyvet előre látunk. Tavaly az majdnem félév lett volna... smile

Én a mikort nem is kérdeztem, az elég egyértelmű, hogy idén nem, ahogy jövőre sem valószínű és én a magam részéről már abból a korból egy jó ideje kinőttem, hogy e végett vergődjek, minden jön amikor jön, én erre azon túl, hogy megvásárlom az engem érdeklő sorozatok megjelent köteteit, lehetőleg nálatok, ráhatással nem lehetek, ahogy mások se, meg hát az sem ebben az évben lesz, hogy egyáltalán a megjelent trilógiáját elolvassam, úgyhogy nekem rá is ér.  smile

Akkor ha legközelebb bent leszel megnézed nekem?

-A pokolba, dehogy!
(The Whole Wide World)

Vigasz írta:
gabcisoft írta:

Ha nem a brazilok nyerik én már elégedett leszek. De mondjuk lehet rendkívüli kedvezmény is, ha mondjuk uruk vagy angolok, esetleg belgák nyernek. Ez az eleje és a vége, svéd, francia, brazil. Az orosz-horvát két jó barát döntsék el maguk között.
Mondjuk Uruguay-Angliának örülnék a döntőben. Ha már a kedvenceim, vagy ki se jutottak, vagy már kiestek.  smile

Akkor ha nem a svéd, brazil francia csapat egyike nyer, lesz akció? big_smile

Megpróbálkozok még egyszer a kérdéssel, így, hogy Vigasz visszatért. Forgotten Realms újranyomás lesz valamikor?

Farlanddal kapcsolatban van változás, vagy még mindig talonban van?

NoOne1976 írta:
Vigasz írta:

Akkor ha nem a svéd, brazil francia csapat egyike nyer, lesz akció? big_smile

Persze. És ha Uruguay, vagy Anglia nyer akkor egész jó.  wink    Na jó, esetleg még a Belgák... smile

Slemo írta:

Megpróbálkozok még egyszer a kérdéssel, így, hogy Vigasz visszatért. Forgotten Realms újranyomás lesz valamikor?

Mire gondolsz? Régi könyvet szeretnél, mert azok még vannak. Hogy folytassuk? Az nem nagyon fog menni. Salvatore kivételével. Az esetleg. smile

Dreid2 írta:

Farlanddal kapcsolatban van változás, vagy még mindig talonban van?

Nincs. Csak éppen a sürgetősebbek, kirúgják a ház falát.  wink

Tükörálarc írta:

Nem jársz messze az igazságtól, bár én egy generálisabb “kaland” folyamot vetettem föl Vigasznak, azon belül egy “western” miniszériával, hiszen abba beleférnének más jellegű írások is: például kalóztörténetek Rafael Sabatinitől, Fu Manchu-sztorik Sax Rohmertől vagy Bulldog Drummond kalandjai. De értelemszerűen ő fog dönteni, nem én viszem vásárra a kiadói bizniszben a saját pénzemet. smile

Bocs, hogy beleavatkozok, de ez a Fu Manchu, Buldog Drummond már a ponyvának is a legalja szerintem. smile
Szerintem lehetne egy detektívtörténet MM alsorozat inkább, ilyen Fu Manchu meg Buldog Drummond helyett!
Ott van például S S Van Dine!
http://katherines-bookstore.blogspot.co … s-van.html
http://katherines-bookstore.blogspot.co … enyei.html
Még 4 könyve kiadatlan magyar nyelven, de a meglévő 8-ból (összesen 12 van) is szerintem 1 elfogadható minőségű. A Hermész Média 2015-ös kiadása. smile
Ez nagyon lehetetlenség, hogy ilyesmi lehessen? smile

TitkosEva írta:

Bocs, hogy beleavatkozok, de ez a Fu Manchu, Buldog Drummond már a ponyvának is a legalja szerintem. smile

Hát speciel Bulldog Drummond, a gentleman kalandor a húszas-harmincas években James Bond előképe és ihletője volt, méghozzá nem a pulp-magazinok lapjain, hanem keményfedeles könyvekben. (Oké, pár sztorija a Strand magazinban jelent meg – ugyanott, ahol a Sherlock Holmes-történetek.) Fel lehet róni bűnéül, hogy sok fogyott belőle, de ha annyira a legalja lett volna, szerintem nem recenzálta volna a Times Literary Supplement. Meg az is kétségtelen, hogy nem túl polkorrekt, de ezen az alapon a korszak komplett népszerű irodalma mehetne a kukába, a mainstream kilencvenöt százalékával együtt. Sax Rohmer pedig kifejezetten jó tollú író volt, aki máig tartó hatást gyakorolt a thriller-zsánerre, ezt most már az irodalomtörténészek is kezdik belátni – különben miért irkálnának róla tanulmányköteteket? Persze a rasszista bélyeget ő is megkapta egyesektől, de ezt azért elég bajos rásütni egy olyan szerzőre, akit betiltottak a náci Németországban és nyilvánosan elégették a könyveit.

Az ötleteidet mindazonáltal köszönjük szépen, fontolóra lesznek véve. Ahogy már említettem, a hatodik folyam koncepciója még elég képlékeny, sok minden kisülhet belőle.

@TitkosEva: A ponyva legalja, az körülbelül ilyesmi:

https://pulpcovers.com/wp-content/uploads/2011/03/Terror-Tales-January-February-1939.jpg

Ünnepélyes ígéretet teszek, hogy innen nem fogunk meríteni. smile

Vigasz írta:
Slemo írta:

Mire gondolsz? Régi könyvet szeretnél, mert azok még vannak. Hogy folytassuk? Az nem nagyon fog menni. Salvatore kivételével. Az esetleg. smile

Konkrétan Salvatore Otthon könyve érdekelne. Csak az nem tiszta, hogy azok után hogy megszüntették a brand-et, van e lehetőségetek újranyomni az elfogyott példányokat, vagy azt sem lehet már.