Hozzászólás: Kérdések a kiadóhoz

Tükörálarc írta:

Az ötleteidet mindazonáltal köszönjük szépen, fontolóra lesznek véve. Ahogy már említettem, a hatodik folyam koncepciója még elég képlékeny, sok minden kisülhet belőle.

Remélem azzal a lendülettel el is vetitek.

"-Próbálsz úgy írni mint a magazinbeli fickók?"(Tevis Clyde Smith)
-A pokolba, dehogy!
-Próbáljanak ők úgy írni ahogy én!"(Robert E. Howard)
(The Whole Wide World)

Imi írta:

A detektívsztori zsánere nem feltétlenül idegen a MesterMűvektől. A klasszikus alfolyamban például régóta tervezünk egy “okkult detektív” miniszériát; az arany- és ezüstkori SF meglepően gyakran adaptálta a maga közegére a detektívsztorit; és sok jeles krimiszerző írt fantasztikus novellákat, Agatha Christie-től Raymond Chandleren át Ed McBainig. Ami a nem-fantasztikus detektívtörténeteket illeti, számos olvasónk üdvözölte A sárga Királyt, amit a Carcosa árnyai függelékében tettünk közzé. A sorozat bővítésével kapcsolatos ötletparádéban tehát határozottan benne van ez a vonal is; más kérdés, hogy – amit nem győzök hangsúlyozni – az elképzeléseink egyelőre még formálódófélben vannak.

Slemo írta:
Vigasz írta:

Mire gondolsz? Régi könyvet szeretnél, mert azok még vannak. Hogy folytassuk? Az nem nagyon fog menni. Salvatore kivételével. Az esetleg. smile

Konkrétan Salvatore Otthon könyve érdekelne. Csak az nem tiszta, hogy azok után hogy megszüntették a brand-et, van e lehetőségetek újranyomni az elfogyott példányokat, vagy azt sem lehet már.

Amire érvényes szerződésünk van azt elvileg lehetséges. Mondjuk mi mindig jóváhagyattuk velük a könyveket, az mostanában eléggé nehézkes lenne.
De Otthont kapunk vissza, csak nagyon nehezen számolnak el amikor már csődöt jelentettek. Bár van egy ígéretünk ennek a hónapnak a végére. Viszont olyan sok könyvről van szó, hogy biztos nem egyszerre történik majd meg. Otthont azt külön visszakértük, mert az ugye nincs. Szóval teszek neked félre, ha tényleg visszakapjuk őket.
Ha nem az majd egy másik helyzet, akkor azt oldjuk meg. wink

Tükörálarc írta:
TitkosEva írta:

Bocs, hogy beleavatkozok, de ez a Fu Manchu, Buldog Drummond már a ponyvának is a legalja szerintem. smile

Hát speciel Bulldog Drummond, a gentleman kalandor a húszas-harmincas években James Bond előképe és ihletője volt, méghozzá nem a pulp-magazinok lapjain, hanem keményfedeles könyvekben. (Oké, pár sztorija a Strand magazinban jelent meg – ugyanott, ahol a Sherlock Holmes-történetek.)

[...]

Az ötleteidet mindazonáltal köszönjük szépen, fontolóra lesznek véve. Ahogy már említettem, a hatodik folyam koncepciója még elég képlékeny, sok minden kisülhet belőle.

Én, személy szerint kifejezetten örülök Drummondnak. Évek óta kacérkodom vele, alapvetésnek tűnt a korszakra és a zsánerre vonatkozó - egyébként meglehetősen hézagos - ismereteim alapján. Angolul sem lett volna probléma vele, de így még jobb: az MM formátum többlet értéket is nyújt a szöveg mellé.

Üdv újra itt Tükörálarc!

Utoljára AThompson szerkesztette (2018.07.05. 20:08:25)

Imi írta:
Tükörálarc írta:

Nekem már régóta van koncepcióm. Zsolt mindenen javítani szeretne, ilyen a természete. Szerencse hogy nem méh, mert akkor meg mindig mézet gyűjtene.
Amúgy meg a detektív történetek nem ördögtől valók, én is szeretem. De én mondjuk elég sok mindent szeretek, szóval ez nem jelent állásfoglalást.
És különben se hurrogjunk le senkit, legalább összezavarjuk azokat akik innen szoktak csemegézni. smile

Tükörálarc írta:
Imi írta:

A detektívsztori zsánere nem feltétlenül idegen a MesterMűvektől. A klasszikus alfolyamban például régóta tervezünk egy “okkult detektív” miniszériát; az arany- és ezüstkori SF meglepően gyakran adaptálta a maga közegére a detektívsztorit; és sok jeles krimiszerző írt fantasztikus novellákat, Agatha Christie-től Raymond Chandleren át Ed McBainig. Ami a nem-fantasztikus detektívtörténeteket illeti, számos olvasónk üdvözölte A sárga Királyt, amit a Carcosa árnyai függelékében tettünk közzé. A sorozat bővítésével kapcsolatos ötletparádéban tehát határozottan benne van ez a vonal is; más kérdés, hogy – amit nem győzök hangsúlyozni – az elképzeléseink egyelőre még formálódófélben vannak.

Vigasz írta:
Imi írta:

Nekem már régóta van koncepcióm. Zsolt mindenen javítani szeretne, ilyen a természete. Szerencse hogy nem méh, mert akkor meg mindig mézet gyűjtene.
Amúgy meg a detektív történetek nem ördögtől valók, én is szeretem. De én mondjuk elég sok mindent szeretek, szóval ez nem jelent állásfoglalást.
És különben se hurrogjunk le senkit, legalább összezavarjuk azokat akik innen szoktak csemegézni. smile

Ööö, akkor csak hogy egyértelmű legyen az álláspontom, mert úgy látszik elég szűkszavú voltam, bár csak össze kéne vetni a témában tett első hozzászólásommal.
Tehát nekem nem a detektívtörténetekkel van bajom, dehogyis, jöhetnek, a Fu Manchu történetekre kifejezetten kíváncsi vagyok például, nekem azzal az ötlettel van bajom, hogy kizárólag egy detektív sztoris alsorozat induljon, egy szélesebb körzőjű helyet, amibe ezeken kívül még annyi minden belefér.
Azt viszont fel nem bírom fogni ezzel bárkinek is mi baja lehet.

Na akkor csak hogy legyen egy negatív vélemény is, nekem kimondottan nem tetszett A sárga Király, sőt igazából Bierce, Chamber és Wagner írásain kívül egyik sem.
Az okkult nyomozós miniszéria megint csak olyan amiről tudok, mint tudod te is, amit szintén várok, mert a John Silence, a Thomas Carnacki meg a John Thunstone történetek kimondottan érdekelnek.

-A pokolba, dehogy!
(The Whole Wide World)

Imi írta:

Na akkor csak hogy legyen egy negatív vélemény is, nekem kimondottan nem tetszett A sárga Király, sőt igazából Bierce, Chamber és Wagner írásain kívül egyik sem.

Ezek szerint elég jól teljesítettünk nálad, mert ez 22 címet jelent a kötetben szereplő 28-ból, terjedelmileg pedig még ennél is jobb az arány. big_smile

Tükörálarc írta:
Imi írta:

Ezek szerint elég jól teljesítettünk nálad, mert ez 22 címet jelent a kötetben szereplő 28-ból, terjedelmileg pedig még ennél is jobb az arány. big_smile

Én nem is panaszkodtam.  smile

-A pokolba, dehogy!
(The Whole Wide World)

Imi írta:
Tükörálarc írta:

Én nem is panaszkodtam.  smile

Ja, nem, hazudok, volt még egy ami egész jó volt, de meg nem mondom se a címét, se az íróját, az a színházas.

Utoljára Imi szerkesztette (2018.07.05. 22:49:51)

-A pokolba, dehogy!
(The Whole Wide World)

Imi írta:

Ja, nem, hazudok, volt még egy ami egész jó volt, de meg nem mondom se a címét, se az íróját, az a színházas.

A Király a Sárgában. Szó se róla, a kötetalkotó novellák címadása nem mentes néminemű monotóniától.

Imi írta:

A Cormac FitzGeoffrey és a keresztesekkel mi a helyzet?

Ez engem is érdekel!

(A Lovecraft-miniszéria következő kötetével, a Marson játszódó űrkalandos antológiával, meg a Doyle-rémtörténetek következő darabjával együtt, hátha rajtam kívül még másnak is rémlenek ezek a tervek. wink )

Üdv ismét a fedélzeten - remélem, minél hosszabb ideig számíthatunk a jelenlétedre! (Tudom, tudom - de reménykedni azért csak szabad. wink ) És hadd jelezzem: a felsorolt kötetek MINDEGYIKE érdekel! big_smile

Tükörálarc írta:

Az egyik kötet, Furcsa történetek címmel, a dark folyamban a „klasszikus weird” miniszéria első darabja lesz. Ebben olyan elbeszéléseket gyűjtöttem össze, amelyek nem sorolhatók egyértelműen sem a SF, sem a fantasy, sem a horror kategóriába, ugyanakkor mindhárom zsánernek magukon viselik egyes ismertetőjegyeit.  (...)

A másik kötet, amely A negyedik dimenzió címet viseli, a SF folyamot fogja erősíteni: ez egy tematikus válogatás az amerikai SF-magazinok hajnalkorából, azokból az időkből, amikor Asimov még rövidnadrágos kissrácként olvasgatta őket az édesapja édességüzletében. (...)

A fenti két antológia után visszatérek a régóta függőben maradt mesterműves projektekhez, kiemelten a következő Howard-kötethez (Cormac FitzGeoffrey és a keresztesek), a Mars-antológiához és a Lovecraft világa miniszéria második darabjához a dark folyamban. (...)

(...) Lesz második is, Poe-val, Hawthorne-nel, LeFanuvel, Kiplinggel, Merritt-tel, Chandlerrel és Blochhal.

RR

Utoljára wolferine szerkesztette (2018.07.06. 09:17:34)

wolferine írta:

(A Lovecraft-miniszéria következő kötetével, a Marson játszódó űrkalandos antológiával, meg a Doyle-rémtörténetek következő darabjával együtt, hátha rajtam kívül még másnak is rémlenek ezek a tervek. wink )

Második Doyle-válogatás nem lesz, az itt részletezett megfontolásból; további Doyle-novellák viszont igen, a többszerzős antológiákban, első körben mindjárt a Furcsa történetekben.

És részemről is kalapemelés... smile

Vigasz írta:
Slemo írta:

Konkrétan Salvatore Otthon könyve érdekelne. Csak az nem tiszta, hogy azok után hogy megszüntették a brand-et, van e lehetőségetek újranyomni az elfogyott példányokat, vagy azt sem lehet már.

Amire érvényes szerződésünk van azt elvileg lehetséges. Mondjuk mi mindig jóváhagyattuk velük a könyveket, az mostanában eléggé nehézkes lenne.
De Otthont kapunk vissza, csak nagyon nehezen számolnak el amikor már csődöt jelentettek. Bár van egy ígéretünk ennek a hónapnak a végére. Viszont olyan sok könyvről van szó, hogy biztos nem egyszerre történik majd meg. Otthont azt külön visszakértük, mert az ugye nincs. Szóval teszek neked félre, ha tényleg visszakapjuk őket.
Ha nem az majd egy másik helyzet, akkor azt oldjuk meg. wink

Ez is több a semminél big_smile
Előre is köszönöm! Csak az Otthon újkiadása és a 2 legfrisebb FR kötet hiányzik. Azokat egyzserre szeretném beszerezni. big_smile

@Vigasz

Most kezdem a Vérlovag második kötetét, és feltűnt hogy nem Varga Csaba Béla a fordító, hanem Rusvai Mónika. Mi volt a "prózai" oka a váltásnak? Nem azért kérdem, mert baj lenne az új fordítóval, csak kíváncsiságból. smile

"Lá iláha illá’l-’isq. – Nincs Isten a Szereteten kívül.” - Fakh al-Dín ’Iráqí (szufi tanító)

Juraviel.Ihuan.Bedvin írta:

@Vigasz

Most kezdem a Vérlovag második kötetét, és feltűnt hogy nem Varga Csaba Béla a fordító, hanem Rusvai Mónika. Mi volt a "prózai" oka a váltásnak? Nem azért kérdem, mert baj lenne az új fordítóval, csak kíváncsiságból. smile

Döntenie kellett, nem tudott 2 nagy sorozatot is vinni. Az új játékszabályaink szerint hamar kell egymást követnie a könyveknek. A másikat választotta... smile

Vigasz írta:

Az új játékszabályaink szerint hamar kell egymást követnie a könyveknek. A másikat választotta... smile

Ez a játékszabály nagyon tetszik nekem. Már csak ennek megfelelően ütemesen kellene a könyveknek megjelennie.  big_smile

@Tükörálarc:
Egy kicsit módosítom saját magamat!  smile  Nem  helyette, hanem mellette!  smile

A kép, amit mutattál egész jó!  big_smile

Sziasztok!
Érdeklődnék, hogy Zsolt felbukkanásával lehet-e szerencsénk a közeljövőben egy a Sötét Mersant sorozathoz tartozó, új íráshoz?

@Wynter: A közeljövőben nem. Íróként a soros projektem - ami felerészben már készen áll - az Éjszakai történetek c. novelláskötet, ami nem kapcsolódik sem a Mersant-ciklushoz, sem a M*-hoz.

@Tükörálarc/Zsolt:
Követed az Azilum c. lovecraftiánus fanzint? Igencsak szórakoztató, és odafigyeléssel készített magazin, Lovecraft írásai mellett egyéb klasszikus (A. Blackwood, A. Machen, F. B. Long, M. R. James, R. E. Howard) és kortárs (T. Ligotti) szerzők rémtörténetei is szerepelnek benne - no meg versfordítások, kritikák, ajánlók, könyvismertetők. Ha esetleg nem ismered, szerintem tetszene.

wolferine írta:

Követed az Azilum c. lovecraftiánus fanzint?

Az utóbbi pár évben egészen másfajta körökben mozogtam, nem irodalmiakban – és fogalmazzunk úgy, a lehetőségeim is korlátozottak voltak. smile De majd igyekszem pótolni a lemaradásokat.

Erikson kész. Mármint A Nagy Levin befejezte a Forge of Darkness fordítását. smile

Ez a nap is eljött.
Másfél év. Volt közben más is jócskán, de tegnap befejeztem. Végigtáncikáltam a nappalin, amikor elkészült. Sok munka van még vele, de ezt már nem lehet meg nem történtté tenni. Kimondhatom, hogy elkészült.
A végére nagyon elég lett belőle. Erikson mindig megfekszi a gyomromat munkaként, mert rengeteg betű. Ez ugyan nem volt akkora, mint egy Malaza, de attól még elég combos, és Erikso nem kímél senkit (beleértve az olvasót is): olyan pátoszos a szöveg, hogy az külön nehézséget okoz.
Most mi lesz? Pft. Kutas Márta talán. Ordashold. És ha már ott vagyok, hát megkapálom a kertjét.

"Lá iláha illá’l-’isq. – Nincs Isten a Szereteten kívül.” - Fakh al-Dín ’Iráqí (szufi tanító)

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék a Twilight Imperiummal kapcsolatban, hogy van e valami közelebbi infó a megjelenéséről? Néhány oldallal ezelőtt volt szó róla, hogy szünetel a fórdítas, mert nem tervez a közeljövőben újranyomást a gyártó. Továbbá az Odalent 2 vel kapcsolatban is érdeklődnék, hogy mi a helyzet, mert Jul írta nemrég hogy hamarosan jön, csak a nemzetközi nyomásra vár.  Aztán kicsivel késöbb valaki az Eldricht (remélem jól írtam tongue ) horror kiegészítő miatt érdeklődött, és felhozta a FFG Upcoming oldalát, ahol meg is találtam azt. Viszont az általam várt 2 játékról egy szó sem volt. Szó al az lenne a kérdésem, hogy megjelennek e idén vagy csak jövőre? Mert ha csak 2019-ben jönnek, akkor az idei költségvetésből erre a célra elkülönített összegből "vígasztalódom" egy Lord of hellassal vagy egy Felkelő nappal, de ha idén megérkeznek akkor várok türelmesen rájuk.
Előre is köszi
Üdv.: Zoli

U.i.: Mindenesetre ezúton is szeretném megköszönni a sok játékórát, amit a munkátok tett lehetővé, csak így tovább!

@Vigasz

Az eddig megjelent három regény közül a Vérlovag tetszik legjobban. Még nem fejeztem be, és félre is kellett tennem, mert indulni kellett a munkába, de szívesebben maradtam volna itthon olvasni, mert izgalmas, fordulatos, sok minden meg is kérdőjeleződik az eddigiek kapcsán.

Szóval, mivel nemsokára  befejezem, remélem nagyon hamar előrendelhetővé válik az utolsó rész és most egyszerre jön a két változat is.  roll  cool  big_smile