Hozzászólás: Kérdések a kiadóhoz

Skafloc írta:

Érdeklődnék, hogy a The Way of Kings megjelenéséről lehet-e tudni valamit ?

Igen. Nyomdai előkészítési fázisban van. Szeretnénk az idei karácsony egyik legjobb választásává tenni. De még így is melós, szóval legkorábban november vége, de inkább december lesz az.
Viszont legalább jó is meg szép is lesz. smile

LalaDalnok írta:

Vigasz, néhány napja azt írtad, csak a következő 6 könyvet látod előre biztosan.
Megtudhatnánk melyik ez a 6 ? Illetve 5, mert gondolom az egyik a Háború istenei volt.

Hobbok, Gail Z. Martin., Ütközőzóna, 2 MAGUS könyv, az egyik teljesen új, a másik jó része új, a többi része meg ezer éve jelent meg, és akkor sem feltétlenül könyvben. Ezek állnak legközelebb a napvilághoz. De csütörtökön elvileg átbeszéljük még az év végét, akkor kicsit többet fogunk tudni. Persze csak a nyomdába adás a biztos, hogy mennyi jön majd ki belőlük az más kérdés.
És mielőtt valaki a szívéhez kapna, nem ezek közül, hanem amit még tervezünk. smile

pieterzoon írta:
BaronMort írta:

Erre én is kíváncsi vagyok. smile

Sőt én is!  big_smile Plusz Hobb és Brooks soron következő kötetéről is lehetne kapnunk némi információt?

Hobbot ma láthattad is, a Way of Kingset elmondtam. Milyen következő Brooksról kérdezel? wink

Fülemüle írta:
Valentine írta:

Érdeklődni szeretnék, hogy a  Káosz démonai megérkezett-e ma ?

Ma is voltam a boltban. Már ott figyelt a polcon.

De nem csak téged, mindenkit. És el is mondja mit lát... smile

Baal írta:
Vigasz írta:

Értem. Tehát annak kellene a célnak lennie, hogy a személyes problémáidat megoldjuk? Imádom amikor kioktatnak, bár az nem véletlen, hogy én kerülöm az ilyesmit.
De örülök, úgy érzem a világ meg van mentve, csak legyen elég hátizsák, ha ugrani kell... smile

Azért igazi megacsúsztatás, h az ő személyes problémáit sorolja.
És lehet azt gondolod magadról nem oktatsz ki másokat, de.... minimum szarkazmussal teliek a válaszaid a nem örömódákat zengőknek.

ui:istenbizony nem zargatnám itt a népet, csak fel-fel nézek néha, mert az ad hoc akciókról másképp lemarad az ember.- a a hírek rovat meg most jubilált, több mint egy éves az utolsó infó...

ui2:Amiben biztos mindenki egyetért, adjatok ki sok jó könyvet, nekünk megfizethető nektek rentábils áron és minnél előbb smile

Nem mega, de lehet hogy csúsztatás. A szarkazmust elvállalom, azért úgy könnyebb néha. De ne hidd, hogy örömódákat várunk, csak annyi tiszteletet amit fordított esetben elvárnátok. Hírek meg azért nincsenek, mert csak simán tesszük a dolgunkat az meg nem hír. Na jó, ha rosszul tesszük az lehetne, de hülyék lennénk reklámozni. smile
És persze hogy igyekszünk sokat kiadni, úgy hogy nekünk még megérje, és nektek meg megvehető legyen. Azért ez a kettő eléggé összefügg. Mondjuk most nem toltuk a facebookot, még hiányzik egy kicsi a következő árzuhanáshoz. De tessék mindenkivel lájkoltatni annyira sok nem hiányzik... wink  smile

Nuwiel írta:
Fülemüle írta:

Peter F. Hamiltontól nem láttál véletlenül új könyvet? Az Álmodó Ürességet?

Simán eldugnánk, hogy sokáig téma legyen még. Nem állunk jól vele, de még nem biztos semmi sem. Ja, de ez. smile

bazsi123 írta:
Fülemüle írta:

A honlap még mindig előrendelteti smile
Azt megértem, hogy a fanyalgókat nem csípik, de hogy a webadatokkal sem törődnek... smile
"Elvileg" a Lords of Hellas is megjelent tegnapelőtt, tegnap pedig a M* kártyák. Ugye? smile

Az is baj, ha kedveskedünk? Na jó, ezt a rossz szokásunkat a legkönnyebb levetkőzni. Akkor ezentúl ha úgy érezzük, hogy kevés időt hagytunk az előrendelésre és hagynánk még egy kicsit, akkor majd leküzdjük. A MAGUS kártya tényleg megjelent, a Lord of Hellast viszont csak holnap szállítják ki. Sajnos a szállító cégek is utálnak minket, nem is szívesen hozzák ki, csak ugye a pénzünket meg szeretnék. De ha nem kellene nekik a profit, nem is hoznák.
Amúgy azt honnan vetted, hogy nem csípjük a fanyalgókat? Csak néha a stílus átcsap kevésbé szerethetőbe, és olyankor (régebben, mert mostanában az már nem menő) kicsit csípősebb a viszontválasz is. De már nem, most már tudjuk, hogy igazuk van, és majd oda kell figyelnünk.
Egyszóval nincs további kedvezmény, és az adatokra is nagyon fogunk figyelni a jövőben. smile

Fülemüle írta:

Sokszor előrendelhetőnek hagyják a könyveket néhány napig, ezzel kiterjesztve a kedvezményes vásárlás lehetőségét pár nappal a megjelenés utánra is.

Ja, csak ez nem hír. Azért köszi, hogy te is leírtad és nem nekem kellett magyarázkodnom, mert már így is alig látok a szégyentől.  smile

Nuwiel írta:
Fülemüle írta:

Sajnos azt nem. Sőt igazándiból semmi más újdonságot.
Bent volt Vigasz is. Gondolkodtam, megkérdezem a közeljövő megjelenéseiről( hátha élőben közlékenyebb mint itt a fórumon), de nagyon elfoglalt volt.

Kár, bár addig talán elolvasom A földre hullt sárkányt, hátha közben véletlenül megjelenne a The Dreaming Void.

Nem tudom van e összefüggés, de lehet hogy hullnak a földre sárkányok, de mi biztos nem adunk ki véletlenül semmit. Akkor már minden megjelent volna, és nem is lenne miről beszélni.
Bár azt hiszem, simán hozod azt a viccet amikor a pszichológus rajzolgat a betegnek és annak mindegyikről az jut az eszébe... smile

Bjani írta:

Kedves Vigasz !
A közelgő könyvekről csepegtetnél némi információt ?
Mi van már a nyomdánál ?
Mi az, ami biztosan megjelenik még idén ?

Eddig egész jól válaszolgattam, de a fene vigye el, te tényleg kérdést tettél fel, és jól meg is fogtál vele. wink
Bár mindegyikre írtam feljebb dolgokat, igaz elrejtve a sok sicc közé, de az utolsót én se tudom. Amikor lenn voltunk akkor minden hétre lett ígérve egy könyv, de azóta már két hét is volt hogy nem kaptunk. Azt se tudom megmondani pontosan mennyi férhet bele, és így nehezebb az is hogy mi.
Ahogy írtam feljebb, csütörtökön megpróbáljuk besorolni őket, hogy inkább mi férjen bele.
Ötöt elmondtam, de azokon kívül is elég sok van aminek bele kellene férnie, Way of Kings (az simán két nagyon vastag), 2 Pratchett is, MesterMűvek, Goldenlane és nem is folytatom, mert már így is megyek a  házhoz a pofonért...

bazsi123 írta:
Nuwiel írta:

Kár, bár addig talán elolvasom A földre hullt sárkányt, hátha közben véletlenül megjelenne a The Dreaming Void.

napi 1 oldalnál többet ne haladj!  cool

Építő kritikának tekintjük a dolgot, de nem a lassú olvasást javasoljuk, hanem majd a mi kiadásunkat. Ami persze a Void kötetek után fog megjelenni, szóval kizárt lesz a fentebb említett ok okozati összefüggés. Bár ha véletlen, akkor nem is kell. Szóval még egyszer köszi, eggyel több hozzászólásunk van mindkettőnknek. smile

wizzaird írta:
Bjani írta:

Kedves Vigasz !
A közelgő könyvekről csepegtetnél némi információt ?
Mi van már a nyomdánál ?
Mi az, ami biztosan megjelenik még idén ?

Vagy csepegtetés helyett ránk is zúdíthatsz tengernyi  hírt új könyvekről.

Á, csak óvatosan szabad jó híreket mondani, mert olyan mintha attól még rosszabb lenne. Bár ez nekünk még belefér, egész jól bírjuk hogy mi legyünk a legjobb szabók... az utcában.  big_smile

Archibald írta:

Nagyon szép lett a Hobb könyv borítója

Köszi, szerintünk is. És a belbecs is az. wink

Kolizoli írta:

Most láttam, a Lord of Hellas megjelenési dátumán, hogy módosult holnapra. Tényleg már csak 1-et kell aludni és itt lesz????? big_smile Egészen belelkesültem, mint egy kisgyerek, ezért remélem nem csak elírás.

Nem az, reggel 8-ra ígérték a konténert. Persze még a boltba is be kell jutnia, ekkora járművek nem hajthatnak be a körútra. De szerintem még így is lehet, hogy nyitásra megoldjuk. És a kiegészítőt is.
Ez ugyan nem számít, de szeptember 1 óta ülünk tűkön, mert mindenórás volt.
Szóval aki már megrendelte jöhet. Meg küldjük. Aki nem, az siessen, mert már nem sokáig lehet annyiért... smile

Imi írta:

Tükörálarc; Vigasz:
lol

Ezt nem tudom melyikre válaszoltad, de biztos igazad van. Annak is örülünk ha örülsz, főleg ha hozzájárulhattunk. Ha kicsit többet segítettél volna, könnyebb lenne úgy csinálni a dolgokat ahogy te szeretnéd, de így is mindent elkövetünk majd. smile

Nuwiel írta:
Vigasz írta:

Szóval mindent elfogadunk, azt az egyet kérlek hagyd ki, hogy esetleg nem akarjuk.

Ha a hozzászólásaim bármelyikéből ezt a következtetést vontad le, akkor elnézést, nem állt szándékomban ilyet sugallni. Julnak jobbulást kívánok természetesen!

Na jó, legyen egy kicsit pontosabb válaszom. A szerkesztés részével nem haladunk úgy ahogy szeretnénk, vagy ahogy szerettük volna. Mindenképpen a lehető legjobbat szeretnénk nyújtani, ami néha nem könnyű.
Ha gyorsan megoldjuk a dugulást (ami nem egyszerű, de itt biztosan vannak olyanok akiknek nem gond, ha a 7 szerkesztőből 5 mond be ilyen vagy olyan okból unalmast) akkor még beleférünk az idei évbe, és a másik két résszel meg a következőbe. Ha nem akkor majd jól megkapjuk, de akkor elviseljük és egy év alatt adjuk ki mindet.
Ja a szerkesztőknek nem belőlünk lett elegük, és nem is elmentek kőművesnek Kelemenbe... smile

Dreid2 írta:

Vigasz:
Kérlek vedd figyelembe, hogy sok sok ember van aki nem háborog, de várja az infókat és a könyveket.

Amúgy egy focis fórumon volt egy olyan topic, hogy dühöngő. Ha itt is lenne olyan, simán át lehetne helyezni oda azokat a hozzászólásokat, amelyek oda valóak.

Hobbnak örülök.

Tudom én azt. És egész sok infót elcsepegtettem az este folyamán. Csak sok hozzászólásba csomagolva.  smile
Nagyon sok könyvvel állunk jól, de max sorrendet mondhatok, nem tudom majd mennyi fér bele. Egyelőre a lista hosszabb mint amennyi hét van még vissza...
De csütörtökön megpróbálunk egy sorrendet felállítani. Remélhetőleg jól fog sikerülni.

Ójeee! 2 magus, 2 Pratchett smile
Terryk egyike ugye új (jelen esetben "magyarul még ki nem adott" értelemben) lesz?

És Cherubion honlap / itteni cherubion fórumról van valami infó?
Ja, és lesz új Káosz kötet? Pl. A Káosz ...-je (akármi, mondjuk Kiflije), Skandival? Célegyenesben jár, vagy legalább elkezdte már az utolsó kört?

Kösz az eddigi híreket is!

Vigasz írta:
Imi írta:

Tükörálarc; Vigasz:
lol

Ezt nem tudom melyikre válaszoltad, de biztos igazad van. Annak is örülünk ha örülsz, főleg ha hozzájárulhattunk. Ha kicsit többet segítettél volna, könnyebb lenne úgy csinálni a dolgokat ahogy te szeretnéd, de így is mindent elkövetünk majd. smile

Az a helyzet, hogy túl sok vitriolt használtam már el ide, hidd el, az én készletem is véges.
Idegeskedni meg már nem akarok, mert attól nem fogtok se gyorsabban, se jobban(erre szerintem a ti saját, hadd ne mondjam milyen, mert kell a vitriol máskorra, véleményetekkel ellentétben igencsak nagy szükség lenne) dolgozni és főleg nem azokon a könyveken, amik engem érdekelnek.
És mielőtt jönnél vele, engedje már meg a világ, hogy csak a saját számízének való könyveket várjam és vásároljam meg, főleg, hogy milyen árakon mennek manapság a könyvek, mert azért a pénzért én dolgozom meg, akkor hadd élvezzem már ki és ne mások elvárásainak kelljen már megfelelnem, mert Vigasz azt mondja, és igen tudom, te nem is akartál ezzel jönni, továbbá hadd legyek már annyira önző, hogy ne érdekeljen, hogy mások másokat várnak, mert az engem nem vigasztal, hogy xy eltudta olvasni az őt érdeklő író vagy sorozat következő könyvét, ha nekem az enyémre meg éveket kell rá várnom.
Úgyhogy én már csak nevetek rajtatok.
lol

"-Próbálsz úgy írni mint a magazinbeli fickók?"(Tevis Clyde Smith)
-A pokolba, dehogy!
-Próbáljanak ők úgy írni ahogy én!"(Robert E. Howard)
(The Whole Wide World)

Imi:
Van, ami még belefér - van, ami már nem.

Negator írta:

Ójeee! 2 magus, 2 Pratchett smile
Terryk egyike ugye új (jelen esetben "magyarul még ki nem adott" értelemben) lesz?

A korábbi infok alapján szerintem a Mozgó Képek és a Rettentő Regiment lesznek azok.

Vigasz írta:
bazsi123 írta:

A honlap még mindig előrendelteti smile
Azt megértem, hogy a fanyalgókat nem csípik, de hogy a webadatokkal sem törődnek... smile
"Elvileg" a Lords of Hellas is megjelent tegnapelőtt, tegnap pedig a M* kártyák. Ugye? smile

Az is baj, ha kedveskedünk? Na jó, ezt a rossz szokásunkat a legkönnyebb levetkőzni. Akkor ezentúl ha úgy érezzük, hogy kevés időt hagytunk az előrendelésre és hagynánk még egy kicsit, akkor majd leküzdjük. A MAGUS kártya tényleg megjelent, a Lord of Hellast viszont csak holnap szállítják ki. Sajnos a szállító cégek is utálnak minket, nem is szívesen hozzák ki, csak ugye a pénzünket meg szeretnék. De ha nem kellene nekik a profit, nem is hoznák.
Amúgy azt honnan vetted, hogy nem csípjük a fanyalgókat? Csak néha a stílus átcsap kevésbé szerethetőbe, és olyankor (régebben, mert mostanában az már nem menő) kicsit csípősebb a viszontválasz is. De már nem, most már tudjuk, hogy igazuk van, és majd oda kell figyelnünk.
Egyszóval nincs további kedvezmény, és az adatokra is nagyon fogunk figyelni a jövőben. smile

Nagyon jó téma! Engedd meg, hogy reagáljak, és nem g*ciskedve  cool

Egyfelől szerintem sokan nem tudtuk/tudjuk, hogy azért marad egy könyv megjelenés után előrendelési státuszban, mert biztosítani akarjátok az előrendelési kedvezményt. A szándék, hogy olcsóbb legyen a könyv, dicséretes.
De!
A Cherubion könyv esetében a megjelenés dátuma onnan derült ki, hogy egy vásárló bent volt a boltban, és feldobta a fórumba, hogy látta 09.28-án a polcon a könyvet. Tőletek nem jött infó, ebből viszont az következik, hogy ha véletlenül nem megy be senki aznap, vagy nem veszi észre az újdonságot, vagy bemegy, észre is veszi, de nem teszi ki a fórumra, senki sem tudja meg, hogy most indul az a néhány nap, amíg még kedvezménnyel lehet megvenni a motyót.
Itt a probléma: az információáramlás hiánya.
Persze érthető, ha valaki nem ér rá, beteg, satöbbi, hogy infót írjon ki a honlapra vagy a FB-ra, éppen ezért - szerintem - lehetne más, könnyebb és direktebb megoldást találni.

Tippem: ha akartok adni kedvezményt az újdonságra, ÉS az infót is el kell juttatni a tömegekhez, miért nem lehet például friss megjelenési kedvezményt adni? Teszem azt, amikor megjelenik a könyv, az illetékes dolgozó átállítja az előrendelési státuszt friss megjelenésre (ehhez nyilván hozzá kell nyúlni a webshop motorjához, amihez nem értek, de a feladat szerintem messze van egy banki szoftver bonyolultságától, ha pedig mégsem, akkor elnézést), ami egy meghatározott ideig - automatikusan - fennáll, teszem azt egy hónapig (adatlapon jelezve persze). Ez idő alatt is jár kedvezmény - csak éppen kisebb mértékű, mint az előrendelésinél. És így egy füst alatt megoldódik az információadás (hiszen mindenki látja, hogy itt a cucc!), és a kedvezmény adás (tegyük hozzá, hogy aki akarja, az elő tudja rendelni a könyvet, manapság azért sokáig ilyen státuszban marad a könyv, sajnos  neutral), és nem is kell bizonytalanságban tartani a népet, hogy miért nem csinál semmit a kiadó, amikor a könyv már polcon figyel. Plusz le lehetne szerelni a sajnos szintén fennálló Budapest - bármikor betérő bolti tömeg vs. vidéki népek mihez jutnak hozzá témát  roll.

Utoljára bazsi123 szerkesztette (2018.10.03. 06:55:33)

Imi írta:

ne érdekeljen, hogy mások másokat várnak, mert az engem nem vigasztal, hogy xy eltudta olvasni az őt érdeklő író vagy sorozat következő könyvét, ha nekem az enyémre meg éveket kell várnom.

Érdekes, hogy engem ezért mennyit szidtatok itt, többek között a hozzászólás írója is.  tongue

Vigasz írta:
Skafloc írta:

Érdeklődnék, hogy a The Way of Kings megjelenéséről lehet-e tudni valamit ?

Igen. Nyomdai előkészítési fázisban van. Szeretnénk az idei karácsony egyik legjobb választásává tenni. De még így is melós, szóval legkorábban november vége, de inkább december lesz az.
Viszont legalább jó is meg szép is lesz. smile

Köszönöm a választ.
Reménykedjünk, hogy tényleg odakerülhet a fa alá.

Raon írta:

Imi:
Van, ami még belefér - van, ami már nem.

Minden jogod megvan hozzá, mérnökúr.  lol

"-Próbálsz úgy írni mint a magazinbeli fickók?"(Tevis Clyde Smith)
-A pokolba, dehogy!
-Próbáljanak ők úgy írni ahogy én!"(Robert E. Howard)
(The Whole Wide World)