Hozzászólás: Kérdések a kiadóhoz

Vigasz írta:
Morthyr írta:

Üdv!

Van esetleg fejlemény az ügyben?

Köszi.

Túl sok minden nem történt a részükről, elvileg szólnak ha összegyűlik az elegendő igény.

Kragmortha-ügyben esetleg van újabb infó. Telnek a hónapok, évek:(

Dreid2 írta:
Vigasz írta:

De hogy megismételjem, a második részt most várjuk, a harmadik meg most jelent meg. A negyedik jövőre, de erről majd akkor beszéljünk ha már tényleg kinn lesz. Azért jövő év végére mind a négy a polcokon lesz, az már elég jó. Remélhetőleg. smile

A The Way of Kings esetén azt mondtad azért toljátok, mert az még nem kész sorozat, ha ez se az, akkor azt is el lehetne kezdeni...

Nem egészen. Más az ha még nem jelent meg csak az eleje, de tudod, hogy folyamatosan jön. Mert ezzel csak aktuálisak leszünk.
Sandersonnál az a gond, hogy ember nem tudja, a végén mit mikor fejez be. Vettünk meg úgy trilógiáját, hogy a 3. rész bele sem fog férni a szerződés idejébe. Azt a pénzt már buktuk. Az ügynökök ilyenkor nem túlságosan jó fejek.
De ezt leszámítva, tényleg elkezdhetnénk azt is. Max. ott megállunk ahol ő is. smile

Vigasz írta:

Sandersonnál az a gond, hogy ember nem tudja, a végén mit mikor fejez be. Vettünk meg úgy trilógiáját, hogy a 3. rész bele sem fog férni a szerződés idejébe. Azt a pénzt már buktuk. Az ügynökök ilyenkor nem túlságosan jó fejek.

Na ez nem semmi. Ebben az esetben teljesen egyetértek a döntésetekkel.

Nem is szólok egy rosz szót se Sandersonnal kapcsolatban többet, persze csak akkor, ha a helyére Hobbot teszitek. smile

A Szellemlovas frissen érkezett hírlevelében azt írják, július 10-én jelenik meg a Hódít az árnyék II, csak tippelnek, vagy véletlenül ráhibáztak? smile

Év második felében mire lehet számítani ha minden a terveitek szerint alakul..? ha nem titok.. cool

Mr Fantomas írta:

Év második felében mire lehet számítani ha minden a terveitek szerint alakul..? ha nem titok.. cool

Mi mindig úgy készülünk, hogy minden sokkal rosszabb lesz.
Akkor csak felfelé vezet az út. smile

Nuwiel írta:

A Szellemlovas frissen érkezett hírlevelében azt írják, július 10-én jelenik meg a Hódít az árnyék II, csak tippelnek, vagy véletlenül ráhibáztak? smile

Tippelnek, de akkor rosszul, és nem rá, hanem csak simán ... smile

Vigasz írta:

Csak látnám már azt a felfelé vezető utat...  tongue  big_smile
Azt elárulhatnád, hol tart az Istár... de lehetőleg az igazat...  tongue
Meg azt is, hogy miért nem vagytok képesek Zsoltot értelmes és főleg haladós munkára fogni.
Az írója nem írta eddig a könyvet, ameddig ő (elvileg) szerkeszti...

Akkor vissza a Doctor Who könyvekhez. Most nézem a Moly.hu-n a havi Merítést, két kiadványotokhoz írt értékelésem is bekerült egy-egy rovatba. Ez nekem azért jó, mert örülök, hogy az értékelésemnek volt értéke, és remélem nektek is jó lesz smile

Utoljára Nuwiel szerkesztette (2015.07.07. 22:46:51)

Vigasz írta:
Mr Fantomas írta:

jól van értem - akkor nem kell válaszolni majd lesz ami lesz  sad

Vigasz írta:
Nuwiel írta:

Tippelnek, de akkor rosszul, és nem rá, hanem csak simán ... smile

Megtudhatnánk esetleg a helyes tippet is ?

Vigasz írta:
Mr Fantomas írta:

Ez nem volt valami túl konkrét sad

Vigasz, néhány hete azt írtad erős nyár várható. Ezt még mindig tarthatónak látod ?
Lassan nyár közepe és egy, azaz egy könyv jelent meg, és előrendelhető is csak egy van.
Lehet augusztusra heti két megjelenések várhatóak ?

TitkosEva írta:
Vigasz írta:

Csak látnám már azt a felfelé vezető utat...  tongue  big_smile
Azt elárulhatnád, hol tart az Istár... de lehetőleg az igazat...  tongue
Meg azt is, hogy miért nem vagytok képesek Zsoltot értelmes és főleg haladós munkára fogni.
Az írója nem írta eddig a könyvet, ameddig ő (elvileg) szerkeszti...

Az igazat? Mindig azt mondtam. Amit éppen igaznak gondolhattam.
Zsolt elvileg már odaadta nekünk, de gyakorlatilag még dolgozik rajta.  smile
Mi nem foghatjuk munkára, ezt belülről lehet csak csinálni. Nem vigasz ( smile ), de eddig még senkinek sem sikerült az amit te kérsz. smile
Lehet, hogy írta eddig az író, ezt nem tudhatod. De az igaz, egy szerkesztés ennél azért egy hangyányival rövidebb szokott lenni.
A végére egy konkrétum, akármelyik pillanatban beeshet. Illetve be kellene. Amint elkezdünk vele dolgozni, az lesz a fix pillanat. Azt megosztom majd veled. smile

Nuwiel írta:

Akkor vissza a Doctor Who könyvekhez. Most nézem a Moly.hu-n a havi Merítést, két kiadványotokhoz írt értékelésem is bekerült egy-egy rovatba. Ez nekem azért jó, mert örülök, hogy az értékelésemnek volt értéke, és remélem nektek is jó lesz smile

Köszönjük szépen. Mi is reméljük. smile

Mr Fantomas írta:
Vigasz írta:

jól van értem - akkor nem kell válaszolni majd lesz ami lesz  sad

Nem nem akartam válaszolni, csak éppen utálok alapból helytelen választ adni. Olyankor inkább elütöm valamivel.
Megpróbálhatom neked összeszedni, de ördög tudja mi lesz még. A következő 8-10 könyvet azt látom, nagyjából meg is tudom saccolni, de előbb a Hódít az árnyékon szeretnék túl lenni.  smile
Este ha kicsit jobb idő lesz, bepötyögöm ide a választ. Jó lesz így?

KKLajos írta:
Vigasz írta:

Ez nem volt valami túl konkrét sad

Nem, azóta szépítettem rajta. smile

Andor írta:

Vigasz, néhány hete azt írtad erős nyár várható. Ezt még mindig tarthatónak látod ?
Lassan nyár közepe és egy, azaz egy könyv jelent meg, és előrendelhető is csak egy van.
Lehet augusztusra heti két megjelenések várhatóak ?

Az erős nyarat nem pont így képzeltem. smile
A meleg az megvan, meg minden ami kell, de a könyvpiaci helyzet az is kb. ilyenforma. Erről majd esetleg mesélek a kiadóin.
Azért még a vége szép lesz. Ha nem is heti kettő, de közel annyi lesz. Csak a dugulást kell elhárítani, és begyorsul a dolog.
Ahogy fentebb írtam, este megírom a kb. tutit. smile

Vigasz írta:

Úgy legyen, ha válasz nem is, de enyhülés, az jöhet. Esetleg egy dátum a kiadói estre smile

Nuwiel írta:
Vigasz írta:

Úgy legyen, ha válasz nem is, de enyhülés, az jöhet. Esetleg egy dátum a kiadói estre smile

Hétfőn egyeztetjük le. De előreláthatólag vagy a hónap utolsó hete, vagy augusztus 11-után.

Este van, lehűlés is megvolt, akkor most nézzük a forró témákat. smile
Ami most biztosnak látszik:
Hódít az árnyék II.,
A jégben edzett férfi,
Hangakirály,
Vér és méz,
Kristályváros,
Thud,
Roogna kastély,
Wolf in shadow,
Tűzlény,
Kaszás,

Eddig a fix, és ami meg nagyon meg kellett volna, hogy érkezzen:
Istár hajója,
Kalandok a Naprendszerben,
Árnyékmaszk,
+ 3 MAGUS

Az eleje nálunk van, a lapozás utáni, meg majdnem. Ezek természetesen nem az év végéig értendőek...
Remélem nem hagytam ki semmit. Amit igen, az remélhetőleg csak az év későbbi szakaszában várható. smile

Óóóó, Thud és Kaszás, nagyon jól hangzik. Végre teljes lesz a Halál alsorozatom. A Tűzlény az Brandon Sanderson - Firefighter című könyve lenne a kiadói tervből?

Razor írta:

Jönnék két kérdéssel én is:
- Dragonlance fronton van vmi pozitív vagy negatív és publikus fejlemény?
- A Cherubion Fantasy sorozat következő kötete/kötetei kb. melyik hónapra vagy negyedévre vannak tervezve?

Vigasz, ezekre tudsz valami biztatót mondani?

6 db ami igazán érdekel... cool

Nuwiel írta:

Óóóó, Thud és Kaszás, nagyon jól hangzik. Végre teljes lesz a Halál alsorozatom. A Tűzlény az Brandon Sanderson - Firefighter című könyve lenne a kiadói tervből?

Igen az, bocsi ha nem volt egyértelmű.