Hozzászólás: Kérdések a kiadóhoz

Razor írta:
Razor írta:

Jönnék két kérdéssel én is:
- Dragonlance fronton van vmi pozitív vagy negatív és publikus fejlemény?
- A Cherubion Fantasy sorozat következő kötete/kötetei kb. melyik hónapra vagy negyedévre vannak tervezve?

Vigasz, ezekre tudsz valami biztatót mondani?

A Dragonlance-ra nincs változás, egyelőre utol szeretnék érni magukat. Meg persze mi is. smile
A cherubion következő két kötete csak döntés kérdése. Na meg talán egy kis pénzé, de azt mindig könnyebb mint dönteni. smile

Mr Fantomas írta:

6 db ami igazán érdekel... cool

Az nem rossz, főleg ha több ami még egy kicsit. smile
Ja és persze ezeket olyan szeptember végéig gondoltuk kihozni. Ami persze sosem sikerül, de annyira nem tudjuk elcseszni, hogy még egy év végi hajrá ne férjen bele. smile

Vigasz írta:
Nuwiel írta:

Óóóó, Thud és Kaszás, nagyon jól hangzik. Végre teljes lesz a Halál alsorozatom. A Tűzlény az Brandon Sanderson - Firefighter című könyve lenne a kiadói tervből?

Igen az, bocsi ha nem volt egyértelmű.

Sanderson (egyelőre) nem érdekel, most leköt Pratchett, Jordan és a MesterMűvek, ezeken kívül egyelőre Hobb irányába nézelődök.

Nuwiel írta:
Vigasz írta:

Igen az, bocsi ha nem volt egyértelmű.

Sanderson (egyelőre) nem érdekel, most leköt Pratchett, Jordan és a MesterMűvek, ezeken kívül egyelőre Hobb irányába nézelődök.

Jól is teszed. Sanderson meg megvár. Habár már most 9 kötete van a polcokon. smile

Vigasz írta:

A Dragonlance-ra nincs változás, egyelőre utol szeretnék érni magukat. Meg persze mi is. smile
A cherubion következő két kötete csak döntés kérdése. Na meg talán egy kis pénzé, de azt mindig könnyebb mint dönteni. smile

Köszi, akkor várok türelemmel! smile

Vigasz írta:

Jól is teszed. Sanderson meg megvár. Habár már most 9 kötete van a polcokon. smile

Van már a polcomon hat könyv, aminek a gerincén Brandon Sanderson neve (is) szerepel wink

Elkészült a Jégben edzett férfi.
Holnap még kitaláljuk, hogy a borítón hol szerepeljen a Delta logója – mint új arculati elem –, és megy is a nyomdába (bár most, hogy nézem, a felirat még kap egy kis árnyékot, hogy olvashatóbb legyen). Egyébként ezek a variációk:

http://www.deltavision.hu/media/upload/IceForged_cover_v1.jpghttp://www.deltavision.hu/media/upload/IceForged_cover_v2.jpg
http://www.deltavision.hu/media/upload/IceForged_cover_v3.jpghttp://www.deltavision.hu/media/upload/IceForged_cover_v4.jpg

Nuwiel írta:
Vigasz írta:

Van már a polcomon hat könyv, aminek a gerincén Brandon Sanderson neve (is) szerepel wink

Tényleg, azokat bele sem vettem. smile

Jul írta:

Elkészült a Jégben edzett férfi.
Holnap még kitaláljuk, hogy a borítón hol szerepeljen a Delta logója – mint új arculati elem –,...

Javaslat: alul. smile Mivel sok borítón a főalak valami élőlény az ő fejük fölé bármit rakni már zavaró. Meg ugye a főalakos borítók egyik lényege, hogy a főalakon legyen a hangsúly (lásd még mosott háttér), a fentre rakott logó pedig elviszi a figyelmet róla.

Nekem a második változat jön be, de mindeképp alulra tenném.

Nekem is a második verzió tetszik a legjobban.

"Vem är du?"

"Jag är Döden"

Én is a másodikra szavazok smile

Alapesetben mi is alulra tennénk, tanakodásra inkább csak az adott okot, hogy az olyan esetekben, mint ez a Jégben edzett, amikor lent van az összes szöveges információ, olyankor variáljunk-e és kerüljön felülre a Delta... vagy az egységességet szem előtt tartva maradjon mindig fix helyen lent. Egyelőre az utóbbi tűnik valószínűbbnek. Mondjuk a MesterMűveknél még törhetjük a fejünket, hol lesz a legjobb helyen.

A MesterMűvekkel kapcsolatban mire gondolsz, változtatni akartok az eddigi borítóképen?

Nuwiel írta:

A MesterMűvekkel kapcsolatban mire gondolsz, változtatni akartok az eddigi borítóképen?

Minden könyvünk címlapjára felkerül mostantól a Delta logó, lehetőleg egyazon méretben és pozícióban... viszont a MesterMűveknél ez a hely foglalt, tehát valahogy szépen bele kell tervezni a meglévő arculati struktúrába.

Nuwiel írta:

Nem azt nem. De esetleg lehet, hogy a csíkból, dizájnosan kiharapunk egy kicsit, hogy az azonosítónk odaférjen. Ott talán kevésbé zavaró, mint fent lenne.
De még nem döntöttük el, még törpölünk. smile

Vigasz írta:

Nem azt nem. De esetleg lehet, hogy a csíkból, dizájnosan kiharapunk egy kicsit, hogy az azonosítónk odaférjen. Ott talán kevésbé zavaró, mint fent lenne.
De még nem döntöttük el, még törpölünk. smile

Ezt úgy tudnám elképzelni, mint Az Idő Kereke könyvek borítóját, hogy a csíkban a MesterMűvek felirat felett lenne az azonosító, egy más színű háttéren, ami mondjuk illeszkedik színben a borítóképhez. Tetszik az elképzelés.

Jul írta:

Minden könyvünk címlapjára felkerül mostantól a Delta logó, lehetőleg egyazon méretben és pozícióban... viszont a MesterMűveknél ez a hely foglalt, tehát valahogy szépen bele kell tervezni a meglévő arculati struktúrába.

A megkezdett, befejezésre váró sorozatoknál is? Megint csak Az Idő Kerekét kell felhoznom példának, van nyolc könyv előlapi Delta logó nélkül, jön a következő hét rész (14 könyv?) Delta logóval, és az utolsó hat könyv megint Delta logó nélküli.

Szerintem az első változat a legjobb.
Jó helyen van, letisztult. A keretbe pakolás ebben az esetben nem tetszik (meg úgy gondolom annak az ideje le is járt).

Nuwiel írta:

Ezt úgy tudnám elképzelni, mint Az Idő Kereke könyvek borítóját, hogy a csíkban a MesterMűvek felirat felett lenne az azonosító, egy más színű háttéren, ami mondjuk illeszkedik színben a borítóképhez. Tetszik az elképzelés.

érdekes, nekem az Idő kereke borítók egyáltalán nem jönnek be. Hiába lennének szépek a borítók, mindíg csak fél borítót látok...

Amúgy ezen jégben edződött úriember történetének első regénye egy kötetben fog megjelenni, vagy ketté lesz bontva? smile

Adiz írta:

Amúgy ezen jégben edződött úriember történetének első regénye egy kötetben fog megjelenni, vagy ketté lesz bontva? smile

Gonosz kérdés. Qrva vastag lesz, de ahogy már annyiszor mondtam, csak akkor szedünk szét ha muszáj. Gyártástechnikailag. Kivéve ha elcsesszük, de az csak 1 könyvnél volt, és az is régen.
És mivel elegánsan nem válaszoltam, visszakérdezek.
Mikor örülnél? Ha egyben jelenne meg, vagy ha kettőben, és mondhatnád, hogy nézd ezek már megint... smile

Dreid2 írta:
Nuwiel írta:

érdekes, nekem az Idő kereke borítók egyáltalán nem jönnek be. Hiába lennének szépek a borítók, mindíg csak fél borítót látok...

Na ja, de mivel kettőben jelenik meg, így a két fél már csak egy egész lesz. smile

Vigasz írta:
Adiz írta:

Gonosz kérdés. Qrva vastag lesz, de ahogy már annyiszor mondtam, csak akkor szedünk szét ha muszáj. Gyártástechnikailag. Kivéve ha elcsesszük, de az csak 1 könyvnél volt, és az is régen.
És mivel elegánsan nem válaszoltam, visszakérdezek.
Mikor örülnél? Ha egyben jelenne meg, vagy ha kettőben, és mondhatnád, hogy nézd ezek már megint... smile

Utóbbit dehogy mondanám, de tény egy darabban jobban örülnék neki big_smile

Egy darabban mindenki jobban örülne,6-700 oldalig kezelhető sztem. Kettőt toltatok el:Hollóisten,Trója első rész..de megvettük big_smile   Úgy volt a héten felrakjátok a Hangakirály borítóját is...nem kötözködök csak remélem még júliusban kijön mindkettő,ugyanis ezekre várok aztán.....KÖNYVROHAM!!!