Hozzászólás: Kérdések a kiadóhoz

Tudom fentebb azt írtátok, hogy nem akarjátok lehúzni, sem túldicsérni, de azért írhatnátok egy általános ismertetőt, ajánlót A jégben edzett férfiról.

Olyasmikre gondolok, hogy...

...milyen narratívát használ, E/1 vagy E/3?

...jelen vagy múlt időben írt próza?

...több nézőpontkaraktert használ vagy csak egyet (vagy nem is nézőpont karaktereket használ)?

...mennyire köthető az újabb realista, grimdark/low fantasy hullámhoz, vagy inkább epikus/heroikus fantasy?

...mit tudnátok elmondani a világról, anélkül, hogy lelőnétek a főbb történeti elemeket?

...az emberekre koncentrál, vagy vannak benne más fajok is (ha igen, várható ebben új megközelítés, vagy ez a történet meglepetése)?

...mi a kiinduló konfliktus alapja?

...miben újszerű, hogy erre esett a választásotok, és nem pl. a másik, nekromantás sorozatára?

Szerintem egy ilyen, általános ajánló mindenkinek jól jönne.

A logótervek közül a felül kék alapú nyerte el a tetszésem. Vagyis a harmadik.

A szétbontott kötetek problémája.

Keményfedeles kötés. Őszintén, jobban preferálom ezt.  Tartósabb, igényesebb. Nem zavar, hogy több pénzt kellene kiadni érte. Hobb Orgyilkos-trilógiája keményfedeles, nem?

A FuMaxnak/GABOnak bejött. Nem mindent adnak ki így, meg az újra kiadás puhafedeles (a FuMaxnál), de ti régebbi kiadó vagytok, nektek miért ne lehetne követendő ez az út?

Utoljára Juraviel.Ihuan.Bedvin szerkesztette (2015.07.10. 19:30:36)

"Lá iláha illá’l-’isq. – Nincs Isten a Szereteten kívül.” - Fakh al-Dín ’Iráqí (szufi tanító)

Igazad van bár sztem nemsokára lesz fülszöveg és beleolvasó bár a többi feltett kérdésre én is kíváncsi lennék.... sad

Adiz írta:

Utóbbit dehogy mondanám, de tény egy darabban jobban örülnék neki big_smile

Akkor jobban örülhetsz, mert egyben jön. smile

ati írta:

Egy darabban mindenki jobban örülne,6-700 oldalig kezelhető sztem. Kettőt toltatok el:Hollóisten,Trója első rész..de megvettük big_smile   Úgy volt a héten felrakjátok a Hangakirály borítóját is...nem kötözködök csak remélem még júliusban kijön mindkettő,ugyanis ezekre várok aztán.....KÖNYVROHAM!!!

Á, a Hollóisten határeset. A Tróját szerintem is. Azt visszacsinálnám, de ugye ez lehetetlen.
A borítókról meg annyit, hogy most tipródunk a delta felrakáson, meg nem is kaptunk meg 2 borítót amit fixre mondtak. A Vér és mézre kimondottan kíváncsi lettem volna én is. A Hanga meg nem jött meg.
Sajnos a festőnek most egy nagyobb melót is meg kell csinálnia (nem gond, az is nekünk lesz smile ) így igazából hajtani sem tudtuk. De mennek fel majd sorban, meg jönnek is a könyvek. Legalábbis őszintén remélem.
Ami sokkal jobb mint ha őszig remélnénk. smile

Juraviel.Ihuan.Bedvin írta:

Tudom fentebb azt írtátok, hogy nem akarjátok lehúzni, sem túldicsérni, de azért írhatnátok egy általános ismertetőt, ajánlót A jégben edzett férfiról.

Olyasmikre gondolok, hogy...

...milyen narratívát használ, E/1 vagy E/3?

...jelen vagy múlt időben írt próza?

...több nézőpontkaraktert használ vagy csak egyet (vagy nem is nézőpont karaktereket használ)?

...mennyire köthető az újabb realista, grimdark/low fantasy hullámhoz, vagy inkább epikus/heroikus fantasy?

...mit tudnátok elmondani a világról, anélkül, hogy lelőnétek a főbb történeti elemeket?

...az emberekre koncentrál, vagy vannak benne más fajok is (ha igen, várható ebben új megközelítés, vagy ez a történet meglepetése)?

...mi a kiinduló konfliktus alapja?

...miben újszerű, hogy erre esett a választásotok, és nem pl. a másik, nekromantás sorozatára?

Szerintem egy ilyen, általános ajánló mindenkinek jól jönne.

Megpróbálok neked válaszolni. Nem azért próbálok, mert nem tudom, hanem mert azért inkább csak óvatosan kezelném, nehogy lelőjek vele poénokat.
1. E3
2. Jelen
3. 2 főszál, és még némi mellékzönge. De a két főszereplő (persze nem egyformán) a fősodor. Értelemszerűen erről most nem mondanék többet.
4. Nem behatárolható. Illetve nem egyértelműen. Ha mindenképpen be kellene sorolni, akkor low fantasy.
5. Több kontinens, amik egymástól messze vannak. Ahol a történet kezdődik, játszódik, ott 4 nagy királyság, és több apró található. A konfliktusok állandóak, időszakosan komolyabbak is fellángolnak. És akkor még nem is beszéltünk a mögöttes hatalmakról...
6. Emberek. És persze a szerző nagyon szeret egy témát, amiről annyit hogy emberből lesz, és nem szereti a fok...
7. Na ez az egyik ami zseniális felütés, engem már ezzel meggyőzött. Adott egy fiatal nemes, akinek mindene megvan, nő, pénz, hatalom (nem én vagyok ennyire sekélyes, hanem az ilyen típusú könyvek, ja meg én is smile ), de akkor egy dilemmába kerül a húga miatt. Nos ezt a nem is annyira gordiuszi problémát ő is a kettévágással oldja meg. A büntetése pedig, nos ez a világ egyik varázsa... nem lövöm le.
8. Később írta, kiforrottabb talán a stílusa, és ezt most szereti. Rohadt jó borító, a többi résznél is. Nagyon jó alap felütéssel. De majd később úgyis kiadjuk azt is. Csak ezzel kezdjük. Régebben volt már hogy elrontottuk a választást, hogy melyikkel kezdjük. Lehet, hogy most is, de most legalább alaposan végiggondoltuk. smile

Kb. ennyit biztosan elmondhatok. Még ha le is lőnék poént, annyira mellébeszélek mindig, hogy simán lehet, hogy minden pont az ellenkezője.  smile

Juraviel.Ihuan.Bedvin írta:

A szétbontott kötetek problémája.

Keményfedeles kötés. Őszintén, jobban preferálom ezt.  Tartósabb, igényesebb. Nem zavar, hogy több pénzt kellene kiadni érte. Hobb Orgyilkos-trilógiája keményfedeles, nem?

A FuMaxnak/GABOnak bejött. Nem mindent adnak ki így, meg az újra kiadás puhafedeles (a FuMaxnál), de ti régebbi kiadó vagytok, nektek miért ne lehetne követendő ez az út?

Erre a kérdésre van egy megoldási tervünk. De nem most azonnal fogjuk elkezdeni, előbb bizonyos akadályokat még el kell hárítanunk. Ezt röviden nem tudom elmagyarázni, talán a kiadóin, ha felmerül kérdésként. És ha még akkor is lesz őszinteségi rohamom. smile

Nuwiel írta:
Jul írta:

Minden könyvünk címlapjára felkerül mostantól a Delta logó, lehetőleg egyazon méretben és pozícióban... viszont a MesterMűveknél ez a hely foglalt, tehát valahogy szépen bele kell tervezni a meglévő arculati struktúrába.

A megkezdett, befejezésre váró sorozatoknál is? Megint csak Az Idő Kerekét kell felhoznom példának, van nyolc könyv előlapi Delta logó nélkül, jön a következő hét rész (14 könyv?) Delta logóval, és az utolsó hat könyv megint Delta logó nélküli.

Vigasz, erre tudnál mondani valamit?

Nuwiel írta:
Nuwiel írta:

A megkezdett, befejezésre váró sorozatoknál is? Megint csak Az Idő Kerekét kell felhoznom példának, van nyolc könyv előlapi Delta logó nélkül, jön a következő hét rész (14 könyv?) Delta logóval, és az utolsó hat könyv megint Delta logó nélküli.

Vigasz, erre tudnál mondani valamit?

Nem döntöttük még el. Nem hiszem, hogy annyira zavaró lenne. Még festő változások is lehetnek, amennyi rész vissza van.  De ettől még óvatosak leszünk. Mondjuk a Hódít 1 és a 2-nél kicsit vicces lenne.

Vigasz írta:

Nem döntöttük még el. Nem hiszem, hogy annyira zavaró lenne. Még festő változások is lehetnek, amennyi rész vissza van.  De ettől még óvatosak leszünk. Mondjuk a Hódít 1 és a 2-nél kicsit vicces lenne.

Én azért preferálnám, ha a sorozat közepének nem lenne más a borítóképe, de ez úgysem rajtam múlik.

Nuwiel írta:
Vigasz írta:

Én azért preferálnám, ha a sorozat közepének nem lenne más a borítóképe, de ez úgysem rajtam múlik.

Úgy, hogy zavaró legyen, nem variálnánk meg. Ha lesz is, csak szolidan. De ahogy mondtam még gondolkodunk rajta...

Vigasz írta:

Este van, lehűlés is megvolt, akkor most nézzük a forró témákat. smile
Ami most biztosnak látszik:
Hódít az árnyék II.,
A jégben edzett férfi,
Hangakirály,
Vér és méz,
Kristályváros,
Thud,
Roogna kastély,
Wolf in shadow,
Tűzlény,
Kaszás,

Eddig a fix, és ami meg nagyon meg kellett volna, hogy érkezzen:
Istár hajója,
Kalandok a Naprendszerben,
Árnyékmaszk,
+ 3 MAGUS

Az eleje nálunk van, a lapozás utáni, meg majdnem. Ezek természetesen nem az év végéig értendőek...
Remélem nem hagytam ki semmit. Amit igen, az remélhetőleg csak az év későbbi szakaszában várható. smile

Sok-sok jó hír : A jégben edzett férfi, Hangakirály, Kristályváros, Roogna kastély, Wolf in shadow, Tűzlény  smile
Viszont a MM sorozatnál úgy látom kevésbé bíztató a helyzet  sad

KKLajos írta:

Viszont a MM sorozatnál úgy látom kevésbé bíztató a helyzet  sad

A végső szövegleadások küszöbén megint rám kacsintott kedves házi nyavalyám. Ilyenkor egy darabig kommunikálni sem bírok, nem hogy dolgozni - szerencsére azonban most viszonylag gyorsan kiláboltam belőle.

Érdeklődnék hogy halad a Tűzben edzett férfi és a Hangakirály projekt?

ati írta:

Érdeklődnék hogy halad a Tűzben edzett férfi és a Hangakirály projekt?

A tűzben edzett férfi készen van. Mármint a mi részünkről, a Hangakirály meg az utolsó körnél jár.

Köszi,akkor...visszaszámlálás!

ati írta:

Köszi,akkor...visszaszámlálás!

A visszaszámláláshoz adnék néhány támpontot Hangakirály ügyben:

• a szöveggondozás utolsó körös, de ez nem lesz rövid, hiszen több mint 1100 oldalról van szó

• az előzőből következően két kötetben fog megjelenni, időben nagyon közel egymáshoz

• a két rész eltérő borítókat kap, ezek is jól haladnak

• térkép is lesz (de még az is készülget)

Köszönöm,akkor lehet csak augusztusi visszaszámlálás lesz...

A Hódít az Árnyék 2-ről van valami hír?

Nuwiel írta:

A Hódít az Árnyék 2-ről van valami hír?

Azzal kapcsolatban az egyetlen elképzelhető hír az lesz, amikor szólnak a nyomdából, hogy mehetünk érte. További ráhatásunk sajnos nincs az ügyre, de amint megvan a szállítási időpont, azonnal írunk róla itt.

A Szellemlovas legújabb tippje szerint július 24-e a megjelenés, remélem erősen túlbecsülték a dátumot...

Nuwiel írta:

A Szellemlovas legújabb tippje szerint július 24-e a megjelenés, remélem erősen túlbecsülték a dátumot...

Túlbecsülték, de azért nem erősen. Jövő hét közepét ígéri biztosra a nyomda. Vigasztalásul adok egy közel végleges Stina Leicht borítót.

http://www.deltavision.hu/media/upload/Ver-es-mez_3dfrontcover.jpg

Jul írta:
Nuwiel írta:

Túlbecsülték, de azért nem erősen. Jövő hét közepét ígéri biztosra a nyomda. Vigasztalásul adok egy közel végleges Stina Leicht borítót.

Valakit biztos felcsigáz, engem az angol fülszöveg alapján nem.

Pedig aki belsős eddig olvasta, az jókat mondott róla. Az mindenesetre biztos, hogy az alapötlete elég egyedi. Majd lesz belőle beleolvasó a blogon, hátha az felcsigáz. De ha már fülszöveg - mivel ma nem találkozom a Gambittel, és így nem is tud felkerülni az adatlapja -, itt a hátsó borítója, azon már rajta van.
http://www.deltavision.hu/media/upload/Ver-es-mez_3dbackcover.jpg

szerk.: ehh, én már találtam is benne egy hibát hmm

Utoljára Jul szerkesztette (2015.07.15. 13:21:36)

Inkább elcsigáz, hogy három hónapja várok egy könyvre, aminek már háromszor lett eltolva a megjelenése.

Én is kiszúrtam: "...1970-es (évek) Írországának..."

Utoljára Nuwiel szerkesztette (2015.07.15. 13:44:53)

Hangakirály borítót mikor szemrevételezhetjük ?