Hozzászólás: Kérdések a kiadóhoz

Abbo írta:
Draconarius írta:

@Vigasz: Szó volt róla, hogy történelmi regények is kiadásra kerülnek a DV gondozásában. Érdeklődnék, hogy V.G. Jan Tatárjárás trilógiája (Dzsingisz kán, Batu kán, Tatárjárás) nem férne bele a későbbiekben? Nem mostani írás egyik sem.  smile

Ezeket nagyon szerettem smile plusz egy szavazat.

Kalandból, amire én vágyom már nagyon nagyon rég óta az a hajós vonal smile
C.S Forester: Hornblower széria
Patrick O'Brian: könyvei ( Kapitány és Katona folytatásai)
Dudley Pope: Ramage regények

Tudom, hogy ez nem igazán a ti vonalatok, de talán egyet elolvastok aztán ki tudja big_smile

Nincs már olyan, hogy mi vonalunk. Mondjuk azért egy lenne, de az biztos nem ez. smile
Szóval ki tudja még.

@Vigasz:
Ugye ma se kaptátok meg?  sad

TitkosEva írta:

@Vigasz:
Ugye ma se kaptátok meg?  sad

Megígértem, hogy elmondom ha igen. Most pont lenne is rá szabad kapacitás, minden fronton.
Denem. smile

Kicsit már kezd szánalmas és abszurdba hajló lenni  ez az egész Merritt  könyvével ...de most tényleg...az MM egy nagyon erős kultúrtörténeti (hányszor leírtam már ezt és azóta csak 1 könyv jött ki!!)része lenne a DV pályafutásának csak  tényleg az a baj hogy nincs futása...Szomorú úgy sorozatról beszélni hogy nincs benn rendszer...én még mindig kitartok az mellett h le kellett volna venni az előkészületben levő könyvek közül,mert aki madár(én is)nem b...ssza a csőrét..Sztem egy negyedéves rendszert bele lehetett volna vinni és jelen pillanatban úgy gondolom h nem kellett volna alfolyamokra bontani...Tudom h ha nem Ti akkor senki,de mire Blish,Farmer,Morrow, megjelenik nem én halok csak ki, hanem az emberiség is big_smile  big_smile  big_smile

A Hanga is jön kb másfél éve...akkor én már írtam nektek hogy jó lenne meglovagolnotok a Light Martint,mert ezerrel megy a Game of Thrones...megveszem én a Hangát,csak tényleg szeretném a folytatásait is olvasni nemsokára ,pláne h kint le van zárva..Egyébként  nem is értem hogy keveredett elé a Pokoli város ami 2 részes lesz biztos? vagy nem ?Ha már Keyes sztem érdemesebb lett volna a Newton sorozattal foglalkoznotok(ami ugye ismételten lezárt)mint az Elder Scrolls-al...Ja én még mindig Tim Powers:Drawing of the darks művét javaslom klubkönyvnek,ha ez a funkció él,vagy élni fog big_smile  big_smile  big_smile

Vigasz írta:

Megígértem, hogy elmondom ha igen. Most pont lenne is rá szabad kapacitás, minden fronton.
Denem. smile

Kár.  sad
Azért köszi a választ!  smile

ati írta:

...Ja én még mindig Tim Powers:Drawing of the darks művét javaslom klubkönyvnek,ha ez a funkció él,vagy élni fog big_smile  big_smile  big_smile

Tim Powersnek én is nagyon örülnék! Mindkét magyarul megjelent könyve (Anubisz kapui, Ismeretlen vizeken) baromi jó és a kedvenceim között van!

Csatlakozva Tikos Évához és atihoz, én is azt mondom, hogy ez így nagyon nem jó. Korábban, ha jól emlékszem, arról volt szó, hogy 8-10 MM kötet jön ki egy évben, és akkor még csak 3 alfolyam volt. A tavalyi év is elég sovány termést hozott, de amikor idén év elején megláttam, hogy a kiadói tervben mindössze 3 cím árválkodik, és a számomra legkedvesebb Klasszikus alfolyamhoz egy cím sincs megadva, nagyon elszomorított. Reménykedtem, hogy ez egy pesszimista terv, és hogy a 3 kötet még év elején megjelenik, utána pedig jönnek a friss, ropogós MM-ek, de nem.
Jó lenne ha a kiadó részéről hathatós stratégiai lépések történnének, mert értem én, hogy a minőségből nem szeretnétek engedni, meg hogy a türelem MM könyvet terem, de az azért elvárható lenne, hogy alfolyamonként évente legalább egy könyv megjelenjen, és még ez sem ideális, 2-3-mal már inkább ki tudnánk egyezni.
Az új történelmi alfolyamot is akkor tartanám jó ötletnek, ha az előző négy pörögne. Így vagy az lesz, hogy ez a sorozat halad, a többi meg döglődik, vagy az, hogy ez is beáll a sorba, és akkor még több csalódott olvasót generál.
Hogy a végére legyen valami biztató is: Hajrá!

Utoljára Dala szerkesztette (2015.08.27. 09:57:51)

Dala írta:

Csatlakozva Tikos Évához és atihoz, én is azt mondom, hogy ez így nagyon nem jó. Korábban, ha jól emlékszem, arról volt szó, hogy 8-10 MM kötet jön ki egy évben, és akkor még csak 3 alfolyam volt. A tavalyi év is elég sovány termést hozott, de amikor idén év elején megláttam, hogy a kiadói tervben mindössze 3 cím árválkodik, és a számomra legkedvesebb Klasszikus alfolyamhoz egy cím sincs megadva, nagyon elszomorított. Reménykedtem, hogy ez egy pesszimista terv, és hogy a 3 kötet még év elején megjelenik, utána pedig jönnek a friss, ropogós MM-ek, de nem.
Jó lenne ha a kiadó részéről hathatós stratégiai lépések történnének, mert értem én, hogy a minőségből nem szeretnétek engedni, meg hogy a türelem MM könyvet terem, de az azért elvárható lenne, hogy alfolyamonként évente legalább egy könyv megjelenjen, és még ez sem ideális, 2-3-mal már inkább ki tudnánk egyezni.
Az új történelmi alfolyamot is akkor tartanám jó ötletnek, ha az előző négy pörögne. Így vagy az lesz, hogy ez a sorozat halad, a többi meg döglődik, vagy az, hogy ez is beáll a sorba, és akkor még több csalódott olvasót generál.
Hogy a végére legyen valami biztató is: Hajrá!

A Mesterművek központi alakja Zsolt. Ő mondja meg  mi kerüljön bele, ő a szerkesztő és ő biztosítja, hogy olyan legyen amilyen.
Így kívülről ez az egész nem csak azért jó ennyire mert Zsolt profi, hanem azért mert szereti. Kicsit olyan kívülről, mintha az álma is lenne, hogy ezek megjelenjenek profi módon.

Ha a Zsolt nevű fogaskerék akadozik, akkor ez van. Viszont, ha tetszett, amit eddig olvastatok, akkor érdemes Zsoltra várni.

A kiadó max egyet tehet. Beletesz egy egy olyan regényt amelynek nem Zsolt a szerkesztője, ha ez Zsoltot nem zavarja.

Én csak azt nem értem, mivel az egész Zsolttól függ, miért kell zargatni ezzel a kiadót? A kiadó egyet tehet, ha megkapta az anyagot akkor megmondja, hogy náluk van és ekkor meg ekkor jön ki. Addig kevés lesz, de jó....

A kiadót mondjuk azt kell kérdezni, hogy elkezdődött e Hobb regényének fordítása, na ebben ők az illetékesek.

Vigasz kijavít, ha rosszúl látom...

Én a magam részéről ezzel le is zártam az újabb Mesterművekért való nyafogást. A fogaskerék halad ahogy halad, szerintem nyugodtabb lesz az életem, ha ezt a fórumot most egy jó darabig nem is látogatom. Minek izgassam magam? Ha megjelenik a következő kötet, majd örülök neki, és megveszem, de egy könyv (vagy több) csúszását nehogy már tragédiaként éljem meg. Na pá! cool  big_smile

Dala írta:

Én a magam részéről ezzel le is zártam az újabb Mesterművekért való nyafogást. A fogaskerék halad ahogy halad, szerintem nyugodtabb lesz az életem, ha ezt a fórumot most egy jó darabig nem is látogatom. Minek izgassam magam? Ha megjelenik a következő kötet, majd örülök neki, és megveszem, de egy könyv (vagy több) csúszását nehogy már tragédiaként éljem meg. Na pá! cool  big_smile

Miattam nem kell, én nem vagyok Deltás alkalmazott, csak egy fórumozó. smile

@Dreid2:
Szerintem senki nem zargatja a kiadót.  smile
De mégis hol írjanak, ha nem itt? Tudsz jobbat? Nem kötelező a kiadónak válaszolni, akár maga Zsolt is válaszolhat.  smile

A másik meg, hogy nem a kiadó dolgozik Zsoltnak, hanem Zsolt a kiadónak. Szerintem igenis tehetnének többet.  smile
De amúgy nem is értem, ha 'csak' egy fórumozó vagy, miért írsz ilyeneket...  smile

Most már lassan nem ott tartunk, hogy kevés van, hanem hogy semmi.  Lehet, hogy relatív honnan nézzük, hogy hol van kívülről, de innen, ahol én vagyok inkább úgy tűnik, mintha semmi nem történne. Nem azt írom, hogy úgy van, csak hogy úgy tűnik.  smile

TitkosEva írta:

@Dreid2:
Szerintem senki nem zargatja a kiadót.  smile
De mégis hol írjanak, ha nem itt? Tudsz jobbat? Nem kötelező a kiadónak válaszolni, akár maga Zsolt is válaszolhat.  smile

A másik meg, hogy nem a kiadó dolgozik Zsoltnak, hanem Zsolt a kiadónak. Szerintem igenis tehetnének többet.  smile
De amúgy nem is értem, ha 'csak' egy fórumozó vagy, miért írsz ilyeneket...  smile

Most már lassan nem ott tartunk, hogy kevés van, hanem hogy semmi.  Lehet, hogy relatív honnan nézzük, hogy hol van kívülről, de innen, ahol én vagyok inkább úgy tűnik, mintha semmi nem történne. Nem azt írom, hogy úgy van, csak hogy úgy tűnik.  smile

Nem igazán érted. Ahogy én kivettem Zsolt és a kiadó között barátság van, nincs fegyelmezés, csak várják a jót. Amit itt teszel, az kb olyan, mintha a Tescoban követelnéd a Windows 20-at. Ami nyilván nem kapható, mivel nem jelent meg.

Elég nyilvánvaló, hogy Zsolt nem reagál az itteni bírálatokra és az is, hogy Vigasz csak hümmögni tud. Ő csak akkor tud majd mondani valamit, ha nála lesz az anyag.

De ha már itt vagy, írhatnál pár sort Istárról. Biztos nagyon jó, ha ennyire várod, én meg semmit nem tudok róla.

Általában nem jó ötlet, amikor a fórumozók beszélgetésébe hivatalos közeg is beleszól, de talán nem lesz "benzinnel olt tüzet" hatása. smile
(áldott szép idők, amikor még én is simán csak fórumozhattam... wink )

Szerintem nem feltétlenül baj, ha mindenki megírja azt, amit gondol. Sokkal rosszabb lenne, ha senki nem írna ide semmit.
Azt pedig nem kell nekünk elhinni, hogy ami ráhatásunk megvan, azt megtettük, a lehetőségeinkhez képest még jóval többet is, és még mindig nincs meg a kívánt eredménye. Sajnos.
Tény, hogy ezért (is) nekünk kell tartani a hátunkat, mert mi vagyunk elérhetőek.

Egyébként én pont azért kezdeményeztem a MM brand kibővítését (regényekkel, alfolyamokkal), és pont azért egyeztettünk le Zsolttal új címeket, hogy ne minden az ő munkáján múljon. Sajnos ezeknek a dolgoknak van átfutási ideje is, tehát ahhoz, hogy most ezen ötletek eredményeiről tudjunk beszélni, legalább egy évvel ezelőtt kellett volna ezt kitalálni - így most is azt mondom, hogy a terv hiába jó, ennek reálisan nézve kb. a jövő évre lehet mérhető hatása.
De ha akkor annyit el tudunk érni, hogy a mi erőnkből 3-4-5 MM kötetet le tudunk tenni az asztalra (és ezek mindegyike Zsolttal egyeztetett cím, tehát semmilyen ütközés/probléma nem lesz ebből), akkor már mindjárt jobb helyzetben várhatjuk az ő munkáit is.
Én megértem, hogy olvasói oldalról nézve rémálom lehet ezt kivárni - higgyétek el, a másik oldalon sem könnyebb a helyzet.
De ahogy Vigasz is mondta a videóban: a jelenlegi cél a 25 kiadvány (már nem vagyunk messze), azután az 50, a 100... nem tudom, ki mennyire tudja, hogy Vigasz eleve ezért kezdett bele ebbe az egészbe. Nem sok olyan sorozat van ma Magyarországon, amely 100 kiadvánnyal büszkélkedhet (tudom, még mi sem).
Ez persze a jelen állást nézve brutális aránytévesztésnek tűnhet, de nem 30 év alatt akarjuk összehozni. big_smile

Amúgy a fő probléma kizárólag a humán erőforrás, mert ilyen anyagokat nem lehet akárkire rábízni, sokszor még a haladó fordítók is megizzadnak vele. De aki úgy érzi, hogy meg tudna birkózni a feladattal, ne habozzon nálunk jelentkezni, feladat, kihívás, lehetőség bőven akad. wink

Szerintem ha valamelyik konyvnek ido kell, azt ne siettessuk. Es most jon egy kus kritika: A hosszu Foldben a split feathers frazist szorol szora forditottak, vagyis hogy tollakat kopkodott. Az angolban ez kifejezes a nagyon mergesre tobbek kozott.  A molyon botlotttam bele ebbe a kritikaba es ha elotte olvastam volna a konyvet, csak nagyokat neztem volna, hogy mit alatt ezzel mondani az iro.
Szoval minden konyvon nyugodtan fussatok meg koroket, meg ha ez nagy csuszasokat is jelent. Inkabb kevesebb konyv jelenjen meg, de minosegi forditassal es szerkesztessel.

És akkor a hajósok vezetője
így szólt hozzá: "Kalózok szeretője,
kit öljünk meg kívánságod szerint?"
S ő azt felelte: "Mind!"

Vigasz írta:

Jelentem csinálja halad, de baromi sok. Azért fixre mondta, és benne meg lehet bízni.
Illetve nagyon remélem. smile

Nagyon köszi a választ!
(Olvastam már akkor, de csak most jutottam úgy klaviatúra közelbe, hogy válaszolni is tudjak. smile )

Sziasztok!

Engem az érdekelne, hogy Salvatore A király felemelkedése és Az árnyékmaszk című könyvei mikorra várhatóak körülbelül? Valamint, hogy tervezitek-e még idén kiadni a Vándorok könyve lezárását?

Isley írta:

Sziasztok!

Engem az érdekelne, hogy Salvatore A király felemelkedése és Az árnyékmaszk című könyvei mikorra várhatóak körülbelül? Valamint, hogy tervezitek-e még idén kiadni a Vándorok könyve lezárását?

Egyelőre csak annyit tudok mondani, hogy igyekszünk, de még a fordítónál van. Az szinte biztos, hogy még a legjobb esetben is csak az Árnyékmaszk és a Király felemelkedése férhet bele ebbe az évbe. Amit sajnálunk, de majd remélhetőleg a következő évben megint utolérjük az írót. Persze januárra megint 2 könyv lesz lemaradás...

Vigasz írta:
Isley írta:

Sziasztok!

Egyelőre csak annyit tudok mondani, hogy igyekszünk, de még a fordítónál van. Az szinte biztos, hogy még a legjobb esetben is csak az Árnyékmaszk és a Király felemelkedése férhet bele ebbe az évbe. Amit sajnálunk, de majd remélhetőleg a következő évben megint utolérjük az írót. Persze januárra megint 2 könyv lesz lemaradás...

Én elégedett leszek, ha ez  a kettő még kijön idén.
És hármat akartál írni, nem? The Sentinels, A vastörpe bosszúja és az Archmage, ami most jelenik meg. Jövő tavasszal pedig már jön a Maestro.

Vannak azért olyan könyvek is, amik szépen haladnak a megvalósulás felé. Ezek közül néhánynak elkészült a borítókoncepciója, amiből 3 olyan is akad, ami már mutatható állapotban van. Ezeket még ma felpakolom ide, de tessék őket a maguk helyén kezelni (még kidolgozatlan, távolról sem végleges mindegyik, viszont azt megmutatja, nagyjából hogyan képzeljük a kinézetet).

Az első a sorban a Roogna kastély, ez egészen előrehaladott állapotú, végleges közeli kinézetű, jövő héten felkerül a bolti adatbázisba is.

http://www.deltavision.hu/media/upload/Roogna-kastely_cover_promo.jpg

Nagyon szép lesz...lett neutral  neutral    Egyébként mindhárom Xanth kötet  borítója gyönyörű.dicséret Kovács Péternek!Várom a másik kettő könyvét is és remélem az egyik Gemmell lesz....

ati, mindenképp vegyél lottót a héten! smile

A következő egy összedobott low-res sample alapján készült, inkább csak a borító hangulatát mutatja (a gerince még aztán végképp egy vázlat, eredetileg arra gondoltam, most még üresen hagyom, de így mégis jobban mutat). Viszont épp az előbb jött meg a nyomdai állomány, szóval hamarosan ez is előkészületbe, sőt előrendelésbe megy, hiszen az Árnyékok farkasa (ez lett a végleges cím) szeptemberi megjelenéssel bír.

http://www.deltavision.hu/media/upload/Arnyekok_farkasa_cover_promo.jpg

Úgysem hiszed el,de oda indultam,csak most visszaültem big_smile  big_smile Gemmell garancia a jóra,még rossz borítóval is jóval meg pláne.... big_smile  big_smile  féltem hogy az angol kalapos verziót hozzátok az nekem kicsit a Setét torony ciklusra hajaz(nagyon) de ez marha jó lett!!Megyek és ha nyerek a lottón beszállok a DV könyvbizniszbe aztán olyan könyvek jönnek hogy csak na!!!!!!

Eh, végül arra jutottam, hogy a harmadik még annyit fog változni, hogy azt nem érdemes megmutatni még.
Cserébe viszont megosztok egy infót: megkezdődtek a belsős munkálatok az egyik, már igen-igen régóta előkészületben lévő könyvön (nem, nem azon). wink

Fhtor? smile