Hozzászólás: Kérdések a kiadóhoz

cseltelen írta:

Nu, pagagyi! Lemaradtam valahol? Én azért "dicsértem" a jövő évi kiadói tervet, mert hogy olyasmit még nem is láttam! Tudom, nem  kell türelmetlenkedni, elvégre még '15-ből rengeteg idő van vissza, majdnem egy egész nap! Viszont egyes hozzászólásokból nekem az tűnik ki, hogy egyesek mintha már láttak volna ilyen tervet.  Akkor most hogy is van, én vagyok a hülye, hogy..., vagy csak kiváltságosoknak jár az info, vagy csak szívattok?  smile  neutral  sad  neutral  smile

Bizony lemaradtál, és még csak azt sem lehet mondani, hogy el lett volna rejtve az infó. smile
http://www.deltavision.hu/forum/viewtop … 009#p50009

Sikerült megálmodni, hogy lesz e könyvroham 2016-ban?

Köszönöm a választ, ezt benéztem. Illetve épp, hogy nem néztem sehogy.  Igaz, boldogabb most sem vagyok. Mintha arról lett volna szó (nem keresek utána, de határozottan emlékszem), hogy ezután tartjátok az eredeti sorrendet. Márpedig a Wintersmith-t még az Aerosmith is megelőzi, nem hogy a Postás! Stefike hány részes? Öt? Akkor ő még a következő évi kapacitásotokat is leköti. Érzem, én már nem fogom megérni a Korongvilág magyarul végét.  Végül is alig vagyok fiatalabb Sir Terry-nél. Mennyivel is? Elfelejtettem. Mit is kérdeztem?  A Herót is kénytelen voltam nemlétező angoltudásommal erdetiben elolvasni. (Tudom, gugli fordító! Akkor inkább kínaiul.) És nem, nem lett jobb tőle. sad No, de legalább szilveszter kedvéért  vigyorogjak, és BUÉK! smile

Utoljára cseltelen szerkesztette (2015.12.31. 10:37:39)

Pratchettet hárman is fordítják, így esélyes, hogy pár év alatt befejezik a Korongvilág sorozatot.
Vigasz! minél előbb végeztek annál előbb megszabadultok a : Mikor lesz új Korongvilág  regény? kérdésektől! És mindenki jól jár! big_smile

Utoljára sagyula szerkesztette (2015.12.31. 11:21:19)

Kedves fórumozók!

Mivel az igény nem csillapodik (hál'isten!), év végi meglepetésnek fogadjátok szeretettel a Hangakirály kedvcsinálóját. Aki figyelemmel követte a fórumot az tudja, hogy ez csak munkaverzió, mivel újratördeljük a könyvet, más lesz a méret, a margó, esetleg a betűtípus is - így ez egy nem hivatalos beleolvasó (majd lesz olyan is, ha elkészül) -, viszont a lényeg már elvileg nem változik: a szöveg!

Boldog Új Évet!

Én is csak néztem,mert én sem láttam semmilyen megjelenési tervet, de végül itt a 91. oldalon, egy hozzászólásban megtaláltam

Jul írta:

Kedves fórumozók!

Mivel az igény nem csillapodik (hál'isten!), év végi meglepetésnek fogadjátok szeretettel a Hangakirály kedvcsinálóját. Aki figyelemmel követte a fórumot az tudja, hogy ez csak munkaverzió, mivel újratördeljük a könyvet, más lesz a méret, a margó, esetleg a betűtípus is - így ez egy nem hivatalos beleolvasó (majd lesz olyan is, ha elkészül) -, viszont a lényeg már elvileg nem változik: a szöveg!

Boldog Új Évet!

Millió Köszönet! smile <3 smile  big_smile  cool  roll

Nektek is Boldog Új Évet! smile

Szerk.: Elsenemhiszem! big_smile Eddig tök jó! big_smile

Utoljára Juraviel.Ihuan.Bedvin szerkesztette (2015.12.31. 13:19:38)

"Lá iláha illá’l-’isq. – Nincs Isten a Szereteten kívül.” - Fakh al-Dín ’Iráqí (szufi tanító)

Thibi írta:

Én is csak néztem,mert én sem láttam semmilyen megjelenési tervet, de végül itt a 91. oldalon, egy hozzászólásban megtaláltam

Mivel főleg itt voltak a reklamációk, gondoltuk itt jó helyen is lesz. smile
De olyan úgy sincsen, hogy mindenkinek jó legyen, erre már nem is gyúrunk. Megelégszünk a lehető legtöbbnek opcióval. wink
Amúgy pedig mi gondolhatjuk úgy, hogy megyünk az eredeti sorrenddel, de ha ugyanaz fordítaná mindkettőt, és fél években kell gondolkodni, akkor bizony azt kell tenni ami a legjobb. Egy másik alsorozattal is haladni, hogy a régi idők olvasói, még az esetleges megboldogulásuk előtt elolvashassák mindet magyarul. Mert nekünk a Cseltelen olvasó(i)nk is fontos.
Előbb utóbb ő is csak lesz majd jó véleménnyel is valamiről amit csinálunk. big_smile
És ha már így beszélgetünk, azt senki nem tette szóvá, hogy ma van az utolsó lehetőség, a következő negyedéves terv időben történő megmutatására?
Mert ha csak én tartom nyilván, nem dolgozok potyára. smile

Vigasz írta:

Nem csak te tongue
(BUÉK!)

Vigasz írta:

És ha már így beszélgetünk, azt senki nem tette szóvá, hogy ma van az utolsó lehetőség, a következő negyedéves terv időben történő megmutatására?

A szilveszteri készülődés szüneteiben én A világ szemét olvasom épp újra. BÚÉK, és jó Mintát jövőre!

Jöjjön jöjjön big_smile

Juraviel.Ihuan.Bedvin írta:

Csak elég kevés karakter van egy oldalon. Jó, hogy ki lesz javítva a tördelés.

Dreid2 írta:
Juraviel.Ihuan.Bedvin írta:

Csak elég kevés karakter van egy oldalon. Jó, hogy ki lesz javítva a tördelés.

Egyetértek. Elég szellős lenne így...

Azonban...mivel  legalább 2011 óta várom már, hogy kiadják, nekem ez a kis szösszenet csudaöröm volt. big_smile És nagyon tetszik! big_smile Már várom, várom, várom. big_smile Remélem február végén megjelenik. big_smile

És még keménykötéses is lesz! Ez külön megapirospont! big_smile

Szerk: Viszont ebben a mondatban:

– Micsoda baromság! – káromkodott Aspar, miközben úgy érezte, megnyílik a talpa alatt a talaj. – Életem során bejártam a Király Erdejé, eljutottam még a legmélyebb, fekete szívébe is.

Lemaradt a T betű az Erdejét végéről. smile

Utoljára Juraviel.Ihuan.Bedvin szerkesztette (2015.12.31. 15:32:24)

"Lá iláha illá’l-’isq. – Nincs Isten a Szereteten kívül.” - Fakh al-Dín ’Iráqí (szufi tanító)

Na jó akkor fussunk neki, még a pezsgőbontás előtt. Hátha hozzánk vágnátok és nem egy hajóhoz. Vagy egy kombinóhoz, ahogy mostanában dívik. smile
Egy kicsit rendhagyóbb lesz, mert nincs módunk egyeztetni az utolsó simításokat. Ez majd mindig így lesz az év utolsó közzétételénél, de remélhetőleg a másik háromnál nem lesz olyan, hogy hetekig nem találkozunk össze a kiadóban. smile
A számok nem sorrendet jelölnek, csak így jött ki. big_smile
Tehát akkor nem 15 hanem 13 cím van fixen. Ugyanakkor nincs kettő négy nélkül, ennyi lebeg még egy kicsit. Természetesen bármilyen pozitív változás esetén azonnal elmondjuk. Ha nem lesz, akkor marad nekik a második negyedév.  smile
Ezek a biztosak, amennyire a mai világban lehet biztosat mondani:
01. Malcolm J. Hunt: Bosszúangyal
02. (FANTASY 6) Abraham Merritt: Istár hajói
03. (SCI-FI 5) Stanley G. Weinbaum: Kalandok a Naprendszerben
04. Jay Bonansinga: Descent
05. Robert Jordan: A Káosz ura I. (Az idő kereke 6.)
06  Robert Jordan: A Káosz ura II. (Az idő kereke 6.)
07. Gail Z. Martin: A hamu zsarnoksága (Felvirágzó Birodalmak 2.)
08. Terry Pratchett & Stephen Baxter:  A hosszú háború (A Hosszú Föld 2.)
09. Greg Keyes: Hangakirály I. kötet (A tövis és a csont országai 1.)
10. Greg Keyes: Hangakirály II. kötet (A tövis és a csont országai 1.)
11. Greg Keyes: Lelkek ura (Elder's Scroll 2.)
12. Terry Pratchett: Égből szőtt kalap
13. Piers Anthony: Roogna kastély (Xanth világa 3.)

Ezek közül reméljük még befér pár az első negyedbe, ha nem akkor átvezetés a másodikba:
14 Erin Bowman: Frozen (Taken 2.)
15. Terry Pratchett: A mágia színe (újrakiadás)
16. Peter F. Hamilton: Judas elszabadul I. (Nemzetközösség Saga)
17. Peter F. Hamilton: Judas elszabadul II. (Nemzetközösség Saga)

És ezek vannak még munkapadon, elég meglepő lenne ha beelőznének, de ki tudja. Ha mégsem akkor második negyed:
18. R.A. Salvatore: A király felemelkedése (Vándorok könyve II.)
19. Dave Duncan: Sky of Swords (A király pengéi 3.)
20. Stina Leicht: And Blue Skies from Pain (A Tündevérűek és a Bukottak könyve 2.)

Természetesen a második eresztés nem csak ezekből fog állni. Kicsit rendhagyó, hogy többet  is felraktam, de egyrészt szilveszter van, másrészt meg úgyse látja senki. wink  smile

Ha pedig mégis, akkor azoknak is, meg mindenkinek békés, boldog és könyvekben gazdag új évet kívánok, a magam és az egész kiadó nevében!

Jónak tűnik az első negyed év, nem egy kötet ebből fix beszerzés lesz nálam! smile
A Hangakirály beleolvasóba egyelőre csak belekukkantottam, a szerző életrajzánál találtam egy apró bakit: a Star Wars sorozat címe helyesen Új Jedi Rend.

És akkor boldog új évet kívánnék én is a fórumozóknak és a kiadó munkatársainak, köszönet az egész éves kitartó munkáért! smile

Boldog új évet kívánok én is a kiadó minden dolgozójának és minden könyvszerető embernek! A Hangakirály puha- és keményfedeles kiadásban is megjelenik, illetve ha igen, akkor a keményfedeles is két kötetben lesz kiadva? Az éves kiadói tervhez gratulálok, a Legends emlékkönyv jónak ígérkezik. Ha jól tudom Vigasznak is szívügye Gemmell. Szoktam nézegetni a Legends awardra jelölt illetve nyertes könyveket, hiszen, ami egy róla elnevezett díjra jelölnek az rossz könyv nem lehet, remélem Sanderson The Way of Kings és Words of Radiance regénye megjelenik hamarosan, hiszen mindkettő megnyerte.Elgondolkoztatok e olyan regények kiadásán, amelyek megnyerték a díjat legjobb regény illetve új regény kategóriában és még nem csapott le rá magyar kiadó( Graham McNeill - Empire,  Pierre Pevel - The Cardinal's Blades, Darius Hinks - Warrior Priest, Helen Lowe - Heir of Night, John Gwynne - Malice)?A történelmi MM sorozatban milyen könyvekre lehet számítani? Olyanokra mint pl. Bán Mór Hunyadi ill. Bernard Cornwell könyvei?

tomcsiga írta:

Vigasz írta:

esetleges megboldogulásuk előtt elolvashassák mindet magyarul. Mert nekünk a Cseltelen olvasó(i)nk is fontos.
Előbb utóbb ő is csak lesz majd jó véleménnyel is valamiről amit csinálunk. big_smile

Ejnye, hát olyan negatívnak néztek engem, pedig nekem igenis jó véleményem van mindenről, amit csináltok!
(Kivéve a Korongvilág tempó és sorrend, az is csak az esetleges megboldogulásom miatt...  ) smile

tomcsiga írta:
tomcsiga írta:

Sikerült. Most nem lesz, helyette kitaláltunk mást. Majd meglátjuk mennyire válik be, ha nem akkor jövőre meglátjuk. Most szélesíteni szeretnénk a kört, mert az elengedhetetlen. smile

cseltelen írta:
Vigasz írta:

esetleges megboldogulásuk előtt elolvashassák mindet magyarul. Mert nekünk a Cseltelen olvasó(i)nk is fontos.

Ejnye, hát olyan negatívnak néztek engem, pedig nekem igenis jó véleményem van mindenről, amit csináltok!
(Kivéve a Korongvilág tempó és sorrend, az is csak az esetleges megboldogulásom miatt...  ) smile

A megboldogulásod miatt nem aggódunk. Reméljük, hogy még évtizedekig velünk leszel.  smile
Bár a korongvilág regények sajnos nem tartanak ki addig, de ki tudja, hátha ráveszünk más könyveink olvasására is. Van olyan amitől pl. éveket fiatalodnál. big_smile

pieterzoon írta:

Boldog új évet kívánok én is a kiadó minden dolgozójának és minden könyvszerető embernek! A Hangakirály puha- és keményfedeles kiadásban is megjelenik, illetve ha igen, akkor a keményfedeles is két kötetben lesz kiadva? Az éves kiadói tervhez gratulálok, a Legends emlékkönyv jónak ígérkezik. Ha jól tudom Vigasznak is szívügye Gemmell. Szoktam nézegetni a Legends awardra jelölt illetve nyertes könyveket, hiszen, ami egy róla elnevezett díjra jelölnek az rossz könyv nem lehet, remélem Sanderson The Way of Kings és Words of Radiance regénye megjelenik hamarosan, hiszen mindkettő megnyerte.Elgondolkoztatok e olyan regények kiadásán, amelyek megnyerték a díjat legjobb regény illetve új regény kategóriában és még nem csapott le rá magyar kiadó( Graham McNeill - Empire,  Pierre Pevel - The Cardinal's Blades, Darius Hinks - Warrior Priest, Helen Lowe - Heir of Night, John Gwynne - Malice)?A történelmi MM sorozatban milyen könyvekre lehet számítani? Olyanokra mint pl. Bán Mór Hunyadi ill. Bernard Cornwell könyvei?

Hű, ez tömény, pár dologra próbálok csak reagálni. big_smile
Köszönjük a jókívánságokat. És igen figyeljük a díjakat, de nem csak a nyerteseket. Nem mindig az nyer, aki szerintünk a legjobb. Sandersonnál persze igen. Azért nem ezeket toljuk, (most) mert inkább a befejezett dolgait vettük előre. Ebben az évben két trilógiáját is befejezünk. És akkor utána már mindenképpen a Way of Kings jön, a másik ifjúságit már nem tesszük elé.
A hangakirály kemény táblában is jóval több mint 1000 oldal, nem lenne olvasható. A jövőben lehet, hogy bevezetjük a speciális könyvek rendelhetőségét, akkor ha elegen megrendelik csinálhatunk ilyeneket, de most még nincs annyi olvasó, hogy beleférjen. Van közülünk aki úgy véli soha nem is lesz, mert az emberek lassan elfelejtenek írni is meg olvasni is. Nos remélem nem így lesz.
És végül, bár Jani munkásságát nagyra becsüljük, Bernard Cornwellről pedig csak a legjobbakat tudjuk mondani, de mi nem ebbe az irányba mennénk el. Nemsokára elmondom, melyik könyvek lesznek az elsők és akkor megérted, meg persze mások is.
Az mondjuk igaz, hogy szeretnénk a magyar íróknak is lehetőséget adni a történelmi regényeik nálunk történő megjelentetésére, amennyiben ez minőségi, de azért a MesterMűvekbe rakni ezeket, meglehetős aránytévesztés lenne.
Legalábbis elsőre. smile
Na az enyém se lett se rövidebb, se átláthatóbb, de csoda, hogy képes vagyok gépelni... smile

Iden sem lesz Moorcock? sad

Snow írta:

Iden sem lesz Moorcock? sad

Nem. És most egy kicsit azt érzem, hogy később sem. Nem azért mert most már azt gondolnánk, hogy ne lenne jó. De mindent mi sem fogunk lenyelni, azért büszkeség is van a világon.
Persze még lehet elmúlik a mérgünk, de egyelőre meg vagyunk bántva.

Buszkeseg? Mereg?
Azt hiszem lemaradtam valamirol. En meg ott tartok, hogy "csupan" az alacsony eladott peldanyszam miatt "szunetel" a sorozat.

Vigasz írta:

Sikerült. Most nem lesz, helyette kitaláltunk mást. Majd meglátjuk mennyire válik be, ha nem akkor jövőre meglátjuk. Most szélesíteni szeretnénk a kört, mert az elengedhetetlen. smile

Ez lehet még jobb lesz. big_smile Részletek mikor látnak napvilágot?