Hozzászólás: Kérdések a kiadóhoz

TitkosEva írta:

@Vigasz: Még mindig semmi infó az Istár hajójáról?  roll

Sajnos érdemi áttörés nincs. Kegyetlen ez így, többet ilyet nem vállalok be. Na jó, úgy értettem, hogy nem dolgozunk ha nem 1000 %...

pieterzoon írta:

@Vigasz: Azt írtad, hogy idén még három Gemmell könyv jön. Melyik a harmadik? Gondolom az első kettő a Jon Shannow sorozat 2. és 3. része, de mi az utána következő, a Hawk Queen sorozat és utána az egyéb fantasy művei, majd a White Knight, Black Swan következik? Angus Watson már a Gemmell sorozat kifutása után támadt űrt hivatott kitölteni? Milyen szerzőket tudsz ajánlani, akik hasonló műfajban alkottak, mint Gemmell?

Szokásos pongyola fogalmazásom volt, hogy később majd kibúvóm legyen.  smile
Na jó nem, de szerintem úgy értettem, hogy Gemmellt érintő könyv, az emlékkönyv is ezen a projekten fut nálunk, bár ez nyilván kicsit sem Gemmell. Mert olyan úgysincs.
De megyünk tovább, az összes könyve jön, nemsokára a sorrendet is lefixáljuk. Jövőre biztosan lesz, legalább három. Ha a fordító jól halad majd vele, akkor akár még több is.
Azon viszont majd gondolkodom, hogy ki jöhetne szóba. Ilyet nem nagyon tudok, de olyan talán lesz, ami biztosan tetszeni fog. Erre úgyis szükségünk lesz, mert szerencsére most már nem csak én vagyok egyedül. smile

Elolvasva az elmúlt napok kérdés-felelet rovatot: akkor mikor kerül be az Előkészületben rovatba a Júdás?

Kösz.

Vigasz:
Korábban beszéltük, hogy tudnátok segíteni az elveszett Fanfárjaim pótlásában. Sort keríthetünk erre mostanság? Rendelnék egy Moorcock + 5 gyűrű legendája csomagot, lehetne ezekkel együtt küldenetek a Fanfárokat is? A részletek megbeszélése végett (hány újságról van szó és mennyibe kerülne) írjak emailt / telefonáljak valakinek nálatok?

Köszi: Viktor

satibi írta:

Elolvasva az elmúlt napok kérdés-felelet rovatot: akkor mikor kerül be az Előkészületben rovatba a Júdás?

Kösz.

Azt nem tudom, most eléggé teli van, de egyre biztosabb a szeptemberi megjelenése. És akkor még akár beleférhetne tőle még egy... wink  smile

raziel2 írta:

Vigasz:
Korábban beszéltük, hogy tudnátok segíteni az elveszett Fanfárjaim pótlásában. Sort keríthetünk erre mostanság? Rendelnék egy Moorcock + 5 gyűrű legendája csomagot, lehetne ezekkel együtt küldenetek a Fanfárokat is? A részletek megbeszélése végett (hány újságról van szó és mennyibe kerülne) írjak emailt / telefonáljak valakinek nálatok?

Köszi: Viktor

A megjegyzésbe írd le, hogy szeretnél egy sort. Eddig sem az ára volt az érdekes, hanem hogy össze kell rakni. Én sajnos már el is felejtettem. Most emlékszem, de a rövid távú memóriámat használom az ilyenekre, szóval nem árt, ha van nyoma. Az árat meg majd megírják neked. De biztos jó lesz. smile

TitkosEva írta:
Vigasz írta:

Sajnos érdemi áttörés nincs. Kegyetlen ez így, többet ilyet nem vállalok be. Na jó, úgy értettem, hogy nem dolgozunk ha nem 1000 %...

Na jó, szerintem én most adtam fel. Nagy csalódással, de ez van.  sad
Igazad van, tényleg tudni kell elengedni azt a hajót.
Kár, hogy nem írtál valamit, amire mehetett volna
elegáns, finoman és nőies "rúgás". big_smile
Csak így búcsúképpen.  wink
Tőlem akár le is vehetitek a listából, ne vesződjetek vele.
Azért jó lenne, ha legalább mailban dobnál egy viszonylag olvasható változatot,
hogy legalább elmondhassam, hogy nem a teljesen felesleges erőlködéssel telt el
néhány évem.  hmm
Tudom én csak egy olvasó voltam, nincs jelentősége.

Mindenképpen válaszolok neked, ahogy a múltkori két alkalommal is tettem. Mármint külön. Ez most egy baromi hosszú levél volt, idő míg végigolvasom. smile
De ha már ide is írtál, azért egy rövidet erre is reagálnék. Csak hogy jöjjön az a nőies alám rúgás. wink
Az roppant aranyos, hogy tőled akár le is vehetnénk, de ugye te sem gondolod azt, hogy mindössze azért mozog ez a dolog, mert te szeretnéd, hogy megjelenjen, és ha neked már nem fontos, akkor mi úgyis hagyjuk majd a fenébe. Azért lehet, hogy mások is örülnek majd neki.
Sajnálom, hogy szerinted az nem elfogadható, hogy másokat is figyelembe veszünk. Én másképpen látom ezt a dolgot. Azzal könnyebben együtt tudok élni, hogy elveszítek egy fogadást, sőt már egy ideje arcot is, mint hogy mindent félredobva hajszoljam ezt a dolgot, és közben minden mást hagyjak veszni. Nem 150 könyvet, ahogyan te írtad, de 5-10 könyvet biztosan jelent az hogy közben máson is dolgoztunk. És a kiadónak nem csak egy vállalása van. Jó, nyilván nem lesz idén 71 könyv, de nem is ez volt a lényeg, megadtuk azt, hogy mik a legsürgősebbek, miket kellene idén kiadni ahhoz, hogy némileg egyensúlyba kerüljünk. Ebből kellene minél többet letolni. Nem éri meg, hogy igazam legyen, de ennyivel kevesebb jelenjen meg. Az Idő kerekét is vállaltuk, hogy idén összeér. A Gene Wolfe 4. kötetének is meg kellene jelennie. A Judas is, már ha kinn lenne is késő lenne. Az emberek szeretnének több Gemmellt. A Forgottent minden hónapban ki kellene adnunk, mert ott is kompenzálnunk kell. Ezt a sort hosszan folytathatnám, de nem teszem. Szóval ha kihagytam valamit, akkor az nem azt jelenti hogy nem fontos, csak nem akartam ezzel megtölteni az oldalt.
Vagy ha már a témánál vagyunk akkor vegyük a MM-t. Ott se ártana gyorsítani. Tudom, hogy azt mondtam első lesz az Istár, de akkor tényleg ne adjuk ki a Fhérgeket? Tudván, hogy csak megelőzi, nem váltja ki? Vagy ne adjuk ki a fantasyből a következőt? Esetleg a történelmit?
Neked a világ fekete vagy fehér. Sokáig nekem is az volt, sőt sok mindenben még most is az. De csak olyan dolgokban amik egyedül engem érintenek. Egy szervezetet működtetni felelősséggel jár, és sok kellemetlenséggel. Mindig minden dologért én leszek a felelős. Ha valami jó azért is persze, de a rosszakért mindenképpen.
Én nem szeretném ha feladnád, a helyedben átváltanék a nőies finom csipkelődésre, az elegánsabb is, és persze sokkal nehezebb félremagyarázni. Már ha nem tolod nagyon túl.
Nem csak neked írom, de persze mivel a hozzászólás neked megy, te indukáltad.
Ami most tuti, az a következő két hónap. A megjelenések a következőek lesznek:
Invázió, Quantum Break, Tőrök útja I-II, Fhérgek, Judas elszabadul I-II, A tél szíve I-II, és remélhetőleg az Istár. Azon a helyen fog megjelenni, ahol legelőször lehet. Megelőzheti bármelyiket (na jó, már most tudom, hogy az 5.-nél előbb nem jöhet, de jobban hangzott smile ), vagy lehet az utolsó is.
Ha pedig nem sikerül ennyi idő alatt sem befejezni, akkor megyünk tovább. Mert akár a Gemmell következő kötete, akár Salvatore  is jöhetne, vagy nota bene a Kriptaherceg, amit a Hangások biztos várnak már, és annál is azt mondtuk, hogy viszonylag rövid átfutással jön az összes.
Itt akkor a felsorolást abba is kellene hagynom, mert akkor meg a M.A.G.U.S. rajongók jöhetnek azzal, hogy velük mi lesz. Nos nekik még 3 könyvel szeretnénk idén kedveskedni, bár ki tudja mennyi fog beleférni, vagy a Cherubion rajongókkal akik szintén a mi felelősségünk. Pratchetet már nem is mondom, minden szempontból jogos lenne kiadnunk, ráadásul minél előbb.
Szóval az lenne a legjobb ha bíznál, és csipkelődéssel vennél rá minket arra, hogy haladjunk, mert azzal hogy feladod nem nagyon érsz el semmit. Sajnálnánk, - bár az emberiség nem úgy van felépítve, hogy tényleg el tudd engedni, ezért remélnénk - de mindenképpen mennénk tovább.
Csak egy üde színfolt hiányozna innen. Amit én személy szerint sajnálnék. De persze el tudom fogadni.

Vigasz írta:

Azzal könnyebben együtt tudok élni, hogy elveszítek egy fogadást, sőt már egy ideje arcot is [...] vagy nota bene a Kriptaherceg, amit a Hangások biztos várnak már, és annál is azt mondtuk, hogy viszonylag rövid átfutással jön az összes.

Nana, vigyáz ezzel az arcvesztés kijelentéssel, mert egy nem mai Japánban az elviselhetetlen szégyen okán bizony elvárnák, hogy szeppukut hajts végre és az nem járja, nem?  big_smile Akkor mi lenne velünk meg az Istárral?  tongue  lol  wink

Türelemmel várom a Judast, a Kriptaherceget, mindegy, mikor jön, csak az a lényeg, hogy meg fognak jelenni idővel. smile

Viszont továbbra is kíváncsi vagyok,  hogy Alastair Reynolds esetében a Relevation Space-könyvekkel kezdtek (és ha igen, akkor az első kötettel-e, amit újra kiadtok; ugyanaz lesz-e a fordító) vagy a Poseidon's Children-sorozattal?

@TitkosEva

Ha már "hibáztatni" kell valakit, akkor Zsolt A (?) hibás, úgy értem, hogy igaza volt, hogy egy bővített változatot adott le legvégső verzióként, de mivel így kb. minden módosult és egy olyan időszakban került vissza a kiadó kezébe, amikor felhőként tornyosul az évvégi hajrá (nyilván igyekeznek a terveiket betartani, ahogy sikerül), így legyél egy kicsit megértőbb a kiadóval.

Most nem idézem és keresem vissza a hozzászólásokat, de eredetileg a Hanga tavaly ősszel volt megjelenésre és finisre ígérve, aztán az évvégi ünnepekre, és mikor jelent meg? Majdnem április végén, idén.

Mégsenem kongattuk pajzzsal a talajt itt. smile Meg fog jelenni. smile

"Lá iláha illá’l-’isq. – Nincs Isten a Szereteten kívül.” - Fakh al-Dín ’Iráqí (szufi tanító)

Gyönyörű lett a Gemmell emlékkönyv köszönöm!Nem tudnátok felrakni a tiszta borítóképet valahová?Kovács Péternek nincs art oldala?A Hobb könyv hogy áll?

ati írta:

Gyönyörű lett a Gemmell emlékkönyv köszönöm!Nem tudnátok felrakni a tiszta borítóképet valahová?Kovács Péternek nincs art oldala?A Hobb könyv hogy áll?

Köszönjük. Gondolom tudnánk. Szerintem nincs. Még fordításon. smile

Köszönöm!

Lehet hülye kérdés,de idén megjelenhet a Fool"s Errand?Kovács Péternek meg igenis kellene egy művészeti oldalt nyitnia....

Dave Duncan Sky of Swords megjelenése után érdeklődnék.  smile

Frank írta:

Elvileg minden rendben vele, de borítót majd csak a Kígyószív után kaphat. Esély van a megjelenésére, de igencsak a vége felé.

ati írta:

Lehet hülye kérdés,de idén megjelenhet a Fool"s Errand?Kovács Péternek meg igenis kellene egy művészeti oldalt nyitnia....

Nem hiszem. Fordításon van, még egy alapos szerkesztés is kell neki, sőt nem is egy. Ezzel szemben van 24 olyan könyv ami jelen pillanatban is, valamelyik utómunkálati fázisban van.
De persze én sose mondok nemet... smile

big_smile  Nem ünnepeljük meg úgy a szülinapomat hogy felrakjátok ide,mondjuk a bejelentések közé a Legendák teljes alakú borítóját?Meg a Fhérgekét.... big_smile  big_smile

Vigasz írta:
Frank írta:

Elvileg minden rendben vele, de borítót majd csak a Kígyószív után kaphat. Esély van a megjelenésére, de igencsak a vége felé.

jó lenne ha idén még bele férne . smile

ati írta:

big_smile  Nem ünnepeljük meg úgy a szülinapomat hogy felrakjátok ide,mondjuk a bejelentések közé a Legendák teljes alakú borítóját?Meg a Fhérgekét.... big_smile  big_smile

Melyiket, az ötvenediket? big_smile

István fia istván írta:
Vigasz írta:

jó lenne ha idén még bele férne . smile

Ja. Csak több disznó, mint kerítés.  smile

45..kerek  big_smile   én vagyok a legidősebb és legfanatikusabb olvasótok..   big_smile   Legendás Csatabárdnélkili Nemdruss   big_smile

Utoljára ati szerkesztette (2016.08.01. 16:56:56)

Vigasz írta:

... mindössze azért mozog ez a dolog ...

Inkább bele se gondolok, mi lenne, ha nem mozogna.  big_smile

(Bocs, nem tudtam kihagyni!  wink )

TitkosEva írta:
Vigasz írta:

... mindössze azért mozog ez a dolog ...

Inkább bele se gondolok, mi lenne, ha nem mozogna.  big_smile

(Bocs, nem tudtam kihagyni!  wink )

http://ddhr.org/img/wd40-ducttape.jpg

Valaki nemrég (rég?) feltette a kérdést, hogy mi a helyzet az Alexandra áruházzal, mint kiemelt partnerrel. Ha jól emlékszem (jól emlékszem?), elhalt a kérdés. Bátorkodtam írni az Alexandrának - és csodák csodája, "postafordultával" válaszoltak. Ezt:

"A Deltavision könyvek megjelenésével kapcsolatban a kiadóval jelenleg még egyeztetések folynak, nyomdai és raktározási  problémákkal kapcsolatban.
Sajnos pontos idővel nem rendelkezünk a termékek kiadónknál történő megjelenésével kapcsolatban.

Megértését és további türelmét megköszönve,

Üdvözlettel: Csikós Anita"

Okosabb nem lettem, de azért  sad

(Ui: a legutóbbi 1-2 hónap megjelenéseire kérdeztem rá)

Ez egy szép,becsületes,semmit nem mérő válasz..ahogy szokták..Köszönjük legnagyobb Könyvterjesztő!

Kb hasonlókat nyomtam Alastair Reynolds-al kapcsolatban...mindent az olvasókért,vevőkért...