Hozzászólás: Kérdések a kiadóhoz

Vigasz írta:

A lényeg, hogy aki támogatni akar minket az a legjobb ha nálunk vásárol. Vagy személyesen, vagy a webshopunkban. Főleg, hogy általában (majdnem mindenkinél, de akinél nem ott meg nem lehet teljes választék) olcsóbb is.

Tudom, ettől nem fog megugrani a kiadótól vásárlás, de azért ártani nem ártana, ha a régóta húzódó könyvklubból lenne valami. A magam részéről annyit ígérhetek, ha beindul az MM, több pénzt fogok itt elkölteni. (Remélem, ezt nem veszitek zsarolásnak.  big_smile )

Dala írta:
Vigasz írta:

A lényeg, hogy aki támogatni akar minket az a legjobb ha nálunk vásárol. Vagy személyesen, vagy a webshopunkban. Főleg, hogy általában (majdnem mindenkinél, de akinél nem ott meg nem lehet teljes választék) olcsóbb is.

Tudom, ettől nem fog megugrani a kiadótól vásárlás, de azért ártani nem ártana, ha a régóta húzódó könyvklubból lenne valami. A magam részéről annyit ígérhetek, ha beindul az MM, több pénzt fogok itt elkölteni. (Remélem, ezt nem veszitek zsarolásnak.  big_smile )

Annak vesszük.  wink  De jóleső zsarolásnak, szóval ez még mehet. smile
A könyvklubról meg annyit, hogy szinte egész évben voltak/vannak akciók, ennél rosszabb hülyeség lenne könyvklub címén, de a jobb is ugyanígy.

Heló! Csak érdeklődni szeretnék hogy már egy ideje előkészületben vannak az új munchkin paklik és hogy kb mikkorra várható a megjelenésük??

Vigasz írta:
Juraviel.Ihuan.Bedvin írta:

Tényleg, erre mindig kíváncsi voltam. Nem mindig netről rendelek, és nem is féltétlen mindig ugyanabból a webshopból. Ritkán, de könyvesboltból is, több kiadványotok is boltból lett véve. 

Hogy kaptok erről hiteles statisztikát? Pl. a héten láttam itt Jászberényben a Hangakirály (puha fedeles) mindkét kötetét a kirakatban, s bár ez a könyvesbolt elvileg a Líra-hálózat és a Co-op valamiféle különös egyvelegének számít***, volt egy másik, kisvállalkozású könyvesbolt is (onnan is van könyvetek még a múlt évtizedből), ami mára megszűnt ugyan, de ha ilyen helyeken veszik a könyveitek, akkor honnan kaptok reális adatot?

Gondolom ők is nagykerből szerzik a könyveket, de tényleg létrejön itthon egy reális fogyáson alapuló adatbázis, amihez hozzáférhettek?

Mert ez nekem fantasynek tűnik. big_smile

_______

***  Sőt, régebben volt Alexandra is, a Co-opnál bérelte az helyiséget, de aztán beleolvadt a jelenlegi egybe (ami máshol van a városon belül), ami már nem Alexandra lett, hanem idővel Líra. A két kis helyi könyvesbolt megszűnt, az egyik ajándéküzlet lett, a másik számtechbolt.

Azért írom ezt le, mert volt, hogy négy könyvesbolt volt egy kisvárosra (jó, lehet ennyi nem volt sosem egy időben, de na, akkor is), és külön kuriózum lehetett a fogyást követni, amikor még nem volt ennyire digitalizálódva a világunk.

Á, nem lehet pontos képet kapni. Csak ha végelszámolsz velük. De akkor meg már biztosan nem tudod visszatenni azt a könyvet.
Amikor még nem volt digitális világ, csalni is nehezebb volt. Most simán átírsz egy számot a listában, és máris nincs fogyás.
Ha pedig nehezen fizetik ki a számlákat, akkor nyilván nekik az a jó, ha kisebb a fogyás. Azt már nem is mondom, hogy a legjobb mindegyiknek ha a saját könyveiket adják el.
A mások könyve azért kell, hogy ne legyen kínálatszegénység, és vegyék a sajátjukat is.
Ugyanakkor aki nem szeret a neten vásárolni, ahhoz máshogy nem lehet eljutni. Szóval eléggé 22-es variáció ez. smile
De ha ez a pálya ezen kell játszani. És mondjuk mindegyik független kiadó, ezen a pályán játszik. Ja és mindenki mindenki ellen, hiszen ha az egyiknek fizetnek, akkor a többinek lehet nem jut.
Persze az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy nem mindenkinek vannak fizetési gondjai. Igaz a rendszernek ez csak egyetlen eleme.
Mindegy, erről baromi sokat lehetne beszélni, de sok teteje úgysem lenne.
Remélem néhány választ adtam azért. És persze kellően homályosan, hogy bárhogyan lehessen érteni... wink

Persze, adtál, Köszönöm szépen! smile

"Lá iláha illá’l-’isq. – Nincs Isten a Szereteten kívül.” - Fakh al-Dín ’Iráqí (szufi tanító)

Vigasz jó lenne ha egyszer össze szednétek jó pár kérdést ami főleg hosszabb választ igényelés meg válaszolnád videó formájában .biztos sok mindenkit érdekelne .

Madara89 írta:

Heló! Csak érdeklődni szeretnék hogy már egy ideje előkészületben vannak az új munchkin paklik és hogy kb mikkorra várható a megjelenésük??

Már csak a jóváhagyásra várunk, szerintem talán szeptember...

István fia istván írta:

Vigasz jó lenne ha egyszer össze szednétek jó pár kérdést ami főleg hosszabb választ igényelés meg válaszolnád videó formájában .biztos sok mindenkit érdekelne .

A kiadói esteken szokott ilyen lenni, de lehet máskor is. Ha van sok kérdés... smile

Köszönöm a választ!

Szia Vigasz!

Abszolut nem csipkelodesnek szanom, de nagyon erdekel, hogy hogyan jott ez a LifeT!lt kozoskodes?
Beleneztetek a blogjukba?
Az egy dolog, hogy szakmailag is irdatlan butasagokat irnak eleg gyakran, de ha esetleg ez nem is volt egyertlemu, akkor is muszaj megkerdeznem, hogy maga a stilus, amiben irnak, azzal hogyan sikerult azonosulni??

Megegyszer, nem "csuklobol" tamadasnak szanom ezt a postot, es ha nem egyertelmu, hogy mire gondolok, akkor idezek az oldalukrol gondolatokat ide, vagy elkuldom privatban.

Snow írta:

Szia Vigasz!

Abszolut nem csipkelodesnek szanom, de nagyon erdekel, hogy hogyan jott ez a LifeT!lt kozoskodes?
Az egy dolog, hogy szakmailag is irdatlan butasagokat irnak eleg gyakran, de ha esetleg ez nem is volt egyertlemu, akkor is muszaj megkerdeznem, hogy maga a stilus, amiben irnak, azzal hogyan sikerult azonosulni??

Megegyszer, nem "csuklobol" tamadasnak szanom ezt a postot, es ha nem egyertelmu, hogy mire gondolok, akkor idezek az oldalukrol gondolatokat ide, vagy elkuldom privatban.

Én bármikor azonosulok minden olyan kezdeményezéssel ami az olvasást népszerűsíti. Kivéve persze, ha olyan amivel nem tudok (de ezt most nem részletezném).   smile
A szakmai részét nem tudom megítélni, ezért erről nem mondok semmit. A többit meg küld el privátban, én nem nagyon szoktam nézegetni másokat, elmegy vele az idő. smile  smile

Snow írta:

Szia Vigasz!

Azt lehagytam, hogy a képen látható személyi edzőnek hiszek. A fehérje meg csak fehérje.  wink  smile
Szóval inkább csak támogatunk mindenkit az életmód változtatásra, kivéve persze az olvasás szeretetét. Azt most olvastam, hogy később hal meg az aki sokat olvas. Szóval hajrá, most már az életünk a tét. big_smile

Szia Vigasz!

A Love Letter magyar kiadasa a sima vagy a premium kiadas lesz?
Arkham Horror kiegeszito mikorra varhato (ha varhato)?

CountZero írta:

Szia Vigasz!

A Love Letter magyar kiadasa a sima vagy a premium kiadas lesz?
Arkham Horror kiegeszito mikorra varhato (ha varhato)?

Sima lesz. Erre adták oda. A jó hír, hogy ha ez megjelent, onnantól kezdve bármelyiket kiadhatjuk. Igaz az nem biztos, hogy még idén élünk is vele.
Idén nem nagyon hiszem. Még van néhány nagy játék amit ki kell adnunk. Olyan is van ami még az év eleji terveinkben se szerepelt. És sajnos nem korlátlanok a lehetőségeink. Főleg, hogy mindent előre kell intézni. Egyszerre ennyit nem egyszerű. Sőt. sad
De ez a kis idő már elrepül a következő évig. Ott jobb lesz az indulásunk az biztos.
És azért idén is szerintem bőven 20 cím fölött leszünk... smile

Vigasz írta:

(Lehet a jövő héten megírom itt, hogy mik azok amik benne vannak (már) a 24-ben. Azért azt gondolom, ha véletlenül csak mondjuk 50 könyvet sikerülne kiadni, az se lenne szégyen. Mármint ami az új címeket jelenti.
Főleg ha a jövő év eleji könyvek egy részével már idén megleszünk. Az átcsúszó részével.
De a megoldás egyszerű. Vásároljatok sokat, és lehetőleg tőlünk. Az a biztos módja, hogy sok cím jöjjön ki. big_smile

Ha időd engedi, légyszi tedd közzé ezt a listát!

gabcisoft írta:
Vigasz írta:

(Lehet a jövő héten megírom itt, hogy mik azok amik benne vannak (már) a 24-ben. Azért azt gondolom, ha véletlenül csak mondjuk 50 könyvet sikerülne kiadni, az se lenne szégyen. Mármint ami az új címeket jelenti.
Főleg ha a jövő év eleji könyvek egy részével már idén megleszünk. Az átcsúszó részével.
De a megoldás egyszerű. Vásároljatok sokat, és lehetőleg tőlünk. Az a biztos módja, hogy sok cím jöjjön ki. big_smile

Ha időd engedi, légyszi tedd közzé ezt a listát!

Az időm engedné, azon gondolkodom mennyire jó ötlet is ez. Mert amik nincsenek benne, azokat hiányolni fogják. Persze azokból is bejöhet még, hiszen elég kurrens címek vannak ott is. De akkor meg ezekből maradhatna ki, és biztos sokan azt is kész ténynek tekintik, hogy ezek benne lesznek.
De persze ha már egyszer azt mondtam, akkor nyilván tegyem meg.
Addig míg tipródom, esetleg az augusztust és a szeptembert megelőlegezhetem, mert ez most fixnek látszik. Bár ugye benne van az a "bizonyos" könyv is. smile
Augusztus: Invázió, Quantum Break, Tőrök útja I-II, Fhérgek.
Szeptember: Judás elszabadul I-II, A tél szíve I-II, és az .... Istár hajója.
Októberben (ez már túlteljesítés): Az alkony keresztútján I-II, Kriptaherceg I-II, és még +1.
Nem egyszerű ez, sok kötet áll nagyon jól. De még ott van persze a november és a december is.
Elég ennyi, vagy mindet szeretnéd látni? smile

Cherubiontól mi jöhet még idén? Scifi antológia hogy áll?

Köszönöm a választ.
Természetesen a többire is kíváncsi lettem volna, különösen ha vannak közte további MM kötetek.

tomcsiga írta:

Cherubiontól mi jöhet még idén? Scifi antológia hogy áll?

A Káosz kincse, a Jégkorona folytatása és az Ütközőpont az egész jól, ezek akár jöhetnek is.  wink  smile

gabcisoft írta:

Köszönöm a választ.
Természetesen a többire is kíváncsi lettem volna, különösen ha vannak közte további MM kötetek.

Egy még biztosan lehet, sőt talán kettő is. Az egyik a történelmi a másik meg a fantasyban lesz. wink  smile

Vigasz írta:

Augusztus: Invázió,

Ez micsoda?

http://www.deltavision.hu/wd-invazio/

köszönöm

Vigasz, mi a pálya Forgotten Realms területén? Lehet számítani idén valami megjelenésre? A jelenlegi állapotokat elnézve hány cím reális még ebben az évben? Gondolom a kiadói tervben szereplő 7 címből már elég sok át fog csúszni a következő évre.

Darth Revan írta:

Vigasz, mi a pálya Forgotten Realms területén? Lehet számítani idén valami megjelenésre? A jelenlegi állapotokat elnézve hány cím reális még ebben az évben? Gondolom a kiadói tervben szereplő 7 címből már elég sok át fog csúszni a következő évre.

Ez konkrétan engem is érdekelne   smile

Darth Revan írta:

Sajnos egy újabb fordító is besült, igaz ő a Sunderinggel. Persze már dolgozik rajta az új. Salvatore még lesz az idén. Amit a fiával írt, az  már készen van, amit magában, annak meg a fele van már itt. Sajnos a reményeink, ami alapján már régen meg kellett volna kapnunk (na meg persze a vállalás, az ígéret is így volt) még mindig nem teljesült. Így most azt mondanám 2 ami biztosnak tűnik, és még 2 van mi ki tudja. Mi szeretnénk, de ha nem sikerülne, akkor is csak egy kicsivel csúszhat túl az év végén.
Egyébként mi mind a hetet szerettük volna, de most már nem nagyon látunk rá esélyt. Rajtunk nem múlt.
Csak ez ugye nem mentség.