Hozzászólás: Gáspár András írói fóruma #4

@Kirurgus: nincs ebben semmi, amiért bocsánatot kellene kérned. Ha valakinek szabadkoznivalója van, az én vagyok - rosszul gazdálkodtam az időmmel, és sikerült olyan helyzetbe manővereznem magam, hogy a kedvelt és úgymond sikeres sorozataim folytatása-befejezése piaci alapon megoldhatatlan.
Ez annyit tesz, hogy a kiadó a legjobb szándékkal is csak a töredékét tudja fizetni egy-egy kötetért annak, amit a megíráshoz szükséges idő alatt biorobotként összekeresek. A helyzeten nyilván könnyítene, ha nem én lennék az elsődleges családfenntartó és/vagy kalkulálhatóbbak lennének a bevételeink, de ezek tipikusan "késő bánat" kategóriás tényezők. A dolgok jelenlegi állása szerint a prózaíráshoz visszatérni (noha semmire nem vágyom jobban) csak akkor van esélyem, ha azt egy/több műpártoló erős elfogultságból megfinanszírozza.

Gáspár András írta:

a kedvelt és úgymond sikeres sorozataim folytatása-befejezése piaci alapon megoldhatatlan.

Vegtelenul elszomorito. sad
Hat en szivesen adomanyoznek a projectnek vmennyi osszeget, de onmagamban keves lennek.
Viszont ha keszitenetek vmilyen kiirast, illusztraciokkal, tervekkel amihez tamogatast kertek pl Keleti Szel befejezesehez siman megosztanam mindenfele. smile

"Lehet, hogy ez a világ egy másik bolygó pokla" Aldous Huxley

Sziasztok!

Finanszírozás témában lehet, hogy tudok segíteni.
Privátban beszélhetünk róla az arra illetékesekkel.

Lehetne egyfajta arajanlatot adni. Ennyi osszegbol, ennyi idore pl KSZ befejezesehez tovabbi 200 oldal ami lezaras lenne. Ki tamogatna.
Tovabbi finanszirozas kiterjedne Garmacorra, Novellakra, Vilagleirasokra stb.
Ha valamilyen biztositekot kapnek, 100 ezer magyar forintot tudnek adni a MAGUSnak.

GLAD írta:

Vegtelenul elszomorito. sad

Egy sokáig rentábilis írónak pedig a legordasabb kudarc mind közül. Nem mondom, hogy nem szolgáltam rá... de sokat adnék azért, hogy ne pont felétek kelljen megélnem.

A nagyvonalúságod nettó bearanyozta a napomat. Az öszegről D'Artagnan testőrkapitányi kinevezése jut eszembe, ami Athosnak (ez lennék én) túl sok, de la Frére grófnak (ez meg a probléma) túl kevés... mindent összevetve mégsem tudom eléggé megköszönni.

Ami a közösségi finanszírozást illeti, Ray már megpróbálkozott vele; eredmény finoman szólva nem bátorít arra, hogy kövessem a példáját. A konkrét árajánlatoktól sem rátartiságból zárkóznék el, hanem mert nem akarok kiakasztani senkit, aki ezeknek a pénzeknek a töredékéből él, és teljes joggal kívánna el a problémámmal együtt a halál f***ra.

Mivel a meglévő szövegek - az írói munka természetéből adódóan - egytlen majdani anyag elkészültére sem jelentenek biztosítékot, ajánlani csak annyit tudok, hogy elolvashatod mindazt, amit a G2 óta írtam. Arra jó lesz, hogy lásd, nem vagyok eldugulva - a m*-ra költeni ráérsz akkor, ha végre villant valamit. smile

@Suttogó: neked is köszönöm. Írtam magánt az elérhetőségeinkkel - ha tényleg tudsz segíteni, nem csak engem és nem csak egy életre kötelezel le.

András, ez már szóba jött egyszer: crowdfundingban Ray példája szerintem ne legyen irányadó. Évek óta napi rendszerességgel nézem a fórumot, és így sem hallottam róla, hogy volt valaha ilyen. Magától nyilván nem fog működni, de azért ennek a fórumnak, a Deltának stb. azért van felhajtóereje. Szerintem egy próbát megérne a dolog.

Szia András!

Köszönöm, megkaptam, válaszoltam is rá.

@Chevatas: Ray anyaga nem volt tökéletes, de a magam erejéből még a gyenge utánzatát se tudnám összehozni. Önmarketingben szánnivaló vagyok - Csanádnál is azzal nyitottam, hogy ezt nem fogjuk tudni tandemben csinálni.

Gáspár András írta:

Mivel a meglévő szövegek - az írói munka természetéből adódóan - egytlen majdani anyag elkészültére sem jelentenek biztosítékot, ajánlani csak annyit tudok, hogy elolvashatod mindazt, amit a G2 óta írtam. Arra jó lesz, hogy lásd, nem vagyok eldugulva - a m*-ra költeni ráérsz akkor, ha végre villant valamit. smile

Amig van lehetoseg ("nem vagy eldugulva") feltetlen erositenem a produktivitast. Rosszul venne ki magat, ha anyagi okokra hivatkozva korlatozva lennel. Ha villant vmit a m* akkor biztosithatlak afelol h. honoralni fogom kellokepp. Jobban erdekel KSZ befejezese mint a Tronok harca regenyeke... (Holdfenyember, G3 extra reszemrol)

WMC/GA/RR regény közösségi (elő)finanszírozására én is örömmel áldoznék.

Ita mo asune o toku' rono tabaru ga...

Én magam is áldoznék rá valamennyit.

Tekintve, hogy tényleg évtizedek óta várt regényekről van szó, amikre nem túlzás azt mondani, hogy egy generáció áhítozott annak idején, szerintem ha eljutna a hír a potenciális vásárlóközönséghez, sokan áldoznának rá. Nyilván nemcsak annyit, amennyi mondjuk egy könyv piaci ára, hanem többet is. Ezt most a saját példám alapján bátorkodom mondani. A G2 alapján senkinek sem lehet kétsége afelől, hogy méltó színvonalú könyvek születnének.

Utoljára Chevatas szerkesztette (2017.02.07. 17:04:51)

Csatlakozom a listahoz en is. Ennek meghirdetese meg a megfeleö forumokon biztos generalna eleg sok tamogatot, mert akik anno fiatalkent olvastak, ma mar megengedhetnek maguknal ha elegge erdekelte öket, par tizezer, 1-2 szazezer forintot, partucat ilyen ember oedig mar az indulashoz eleg lehet.

Az igazság nem attól függ, hogy hiszel-e benne.

Ha a Nyugat+Zombik képregény alkotója egy kellően blőd ötlettel (értsd karikatúraszerű Ady, Babits és társaik VS. zombik) 8 MILLIÓ FORINTOT össze tudott kalapozni közösségi finanszírozásban, és a cucc azóta sem jelent meg,
akkor egyszerűen nem hiszem el, hogy a Keleti szél 3-ra/Holdfényemberre ne jönne össze minimum 800 ezer a régi rajongóktól, és ne tudna valamelyik elkészülni 2020-ig...
wink

Utoljára Hamlet szerkesztette (2017.02.07. 22:28:22)

Én beszállnék egy KSZ finanszirozásba (is).
60e ft körül számíthattok rám.

András: ahogy írták már előttem is, a Deltával a hátad mögött, Facebook promocióval simán meglenne a kívánt összeg.
Szerencse (?), hogy az eltelt iszonyú nagy idő alatt felnőttünk és többen nagyobb összeget tudunk beletenni... big_smile

Támogatnám én is... Nagyon is...

Amúgy rengeteg helyen meg lehetne ezt osztani, pl jóban vagytok a gamestarall, ott is szerintem ki lehetne hírezni, szerepjáték-oldalakon, molyon, facebookon, itt a főoldalon, cherubion oldalán stb...

Kedves András! Számomra a Keleti szél be nem fejezése sokkal szomorúbb dolog, mint hogy Robert Jordan elhunyt az utolsó kötete megírása előtt, és hogy George RR Martin nem bírja befejezni következő könyvét. Azt gondolom életed jelentős része ennek a világnak a gondozásában zajlott, sajnálatos lenne, ha anyagi okokból nem tudnád lezárni ezeket. Egy sokszoros könyvárral én is támogatnám a folytatást, ha lenne rá lehetőség.

Üdvözletem!

Látod, András, alakulnak a dolgok.  big_smile
Megértem, ha ez a fajta 'marketing' aggodalommal tölt el, fenntartásaid vannak:
1.: Ha esetleg valakinek nem tetszene a folytatás (lesz ilyen?   big_smile ), mondhatná, hogy "nem ezért fizetett"; nyilván ez nem így működik, de mind az Íróban, mind az Olvasóban kellemetlen érzéseket keltene.
2.: Más írókban is felmerülhetne, hogy ha Neked igen, nekem miért nem...
Én a magam részéről annyit tudnék mondani, hogy:
1.: Maga a ciklus története fantasztikus, és ha marad az eddigi stílus, szerintem nagy baj nem lehet, közönségsiker lesz.
2.: Más, nagyon várt regények folytatására is hajlandó lennék áldozni, anyagi lehetőségeimhez mérten.
1+2. folyománya: egyszerűen meggondolva (hozzáteszem, nem ismerem a könyvkiadás anyagi és szakmai fogásait), ha a régi Nagyok durrantanának valamit (akár közönségtámogatással is), az nagyon nagyot dobna a branden, ami gondolom, a Kiadónak is jó üzlet.
Summa summarum, szerintem gondold át, sokan áldoznánk rá (és teszem azt, megelégednének azzal, ha a könyvben egy csapat névtelen, ámde nemes, dörzsölt fickó egy szorult helyzetből kimentené Garmacort vagy Gorduint smile).

Utoljára Kirurgus szerkesztette (2017.02.14. 11:06:42)

Az aggodalmak anyagi, es igy legrazosabb resze kiküszöbölhetö lenne valamilyen kötelezettsegvallalassal, aminek tartalmi oldalat nem akarom megmondani, de garanciat adna, hogy ha a mü nem keszül 22,2 honap alatt (akar azert mert keves az összegyült penz es el sem indul a projekt, ok lenyegtelen), akkor a befizetök azt visszakapjak (100%-ban,  vagy 100% - kezelesi költseg összegben, esetleg  75%-ban stb.)
A minösegi problemakkal kar foglalkozni, ez el nem kerülhetö riziko, uis. Andras es a regi olvasok is öregebbek 20 evvel, ennyi idö alatt az izles is valtozik mar smile
Ha mas iro is kerdi, ö miert nem, ezt mint problemat nem igazan ertem. Senkinek nincs megtiltva (gondolom) hogy hasonlo modon gyüjtsön penzt könyve elkeszültehez.

Azt mint könyvgyüjtö smile javaslom, HA  elindul ilyen kezdemenyezes, ES nem tul nagy hülyeseg, AKKOR  a 10 legnagyvonalubb adomanyozo kapjon nyomdaban sorszamozott, dedikalt pledanyt (ha nem tul nagy költseg, kemenyboritasban smile), ez hatha növelne a befolyo összeg merteket pozitiv iranyban smile
(Mondjuk a mindenkori top 10 a gyüjtes ideje alatt hetente kapna egy automatikus melt, hogy gratulalunk, jelenleg Ön varomanyosa egy ilyen kötetnek big_smile )

Reszemrol inkabb az lenne a cel h. maga az iro is elegedett legyen a muvevel s a kiadassal, szerkesztessel. Jol valasztott borito, fuggelek, kiegeszito elemek stb.
Nem kivanok semmi olyan plusz koltseget csak a kedvemert h. kemenyboritas es hasonlok.
MAGUS-ra forditani a befolyt osszeget KSZ befejezese utan inspiralja az irokat a tovabbi Holdfenyember, vilagleirasok, regenyek, Mogorva, Airun,Garmacor, nyolcadkor stb izere kedvere.
Multja van. Eljen a jelenben, jovoben is egyarant.

Utoljára GLAD szerkesztette (2017.02.14. 17:05:56)

Kedves András! A KSZ finanszírozásába én is szívesen beszállnék mint régi és hűséges olvasód. Szereztél már annyi örömöt nekem/nekünk, hogy igazán mi is viszonozhatjuk a magunk módján. A támogatás/segítség ne zavarjon, hiszen még Gorduin se boldogul egyedül smile  Így legalább mi rajongók is tehetünk valamit kedvenc világunkért, karakterünkért.

GLAD írta:

Reszemrol inkabb az lenne a cel h. maga az iro is elegedett legyen a muvevel s a kiadassal, szerkesztessel. Jol valasztott borito, fuggelek, kiegeszito elemek stb.

Mindenkinek ez a celja.

GLAD írta:

Nem kivanok semmi olyan plusz koltseget csak a kedvemert h. kemenyboritas es hasonlok.

Ezt teljesen felreertetted. Ez nem elvaras, hanem egy lehetöseg lehetne hogy minel több penz gyüljön össze, ugyanis egy szoval sem irtam hogy kemenyboritos kiadas legyen, hanem hogy ha nem dobja meg jelentösen a költsegeket, keszüljön el 10 (20, x) peldany mondjuk sorszamozott cimlappal es dedikacioval (esetleg meg  kemeny boritoval is), amit mondjuk a 10 (20, x) legtöbbet adomanyozo kapna.
Lehet hogy ez senkit nem inspiralna több összeg adomanyozasara, akkor felejtös mint ötlet, de en szemely szerint igy többet adnek, mint ahogy mas esetekben is adtam többet ilyen "extras" kötetert.

Szia Andras,

Esetleg en is hozza tudnak jarulni a konyviras finanszirozasahoz. Irhatok egy mail-t rola ?

@mindenki: meggyőztetek - ha ennyien és így hisznek valamiben, azt bűn lenne nem megpróbálni. A részleteken dolgozunk - amint lesz konkrétum, beszámolok róla.