Hozzászólás: Kérdések a kiadóhoz

Nahát, kapott az Istár megjelenési dátumot big_smile remélem ez már végleges

Vigasz írta:

Azt ugye nem kell mondanom, hogy ha egy bizonyos idő eltelik, akkor a helyzet is megváltozhat. Az sem véletlen, hogy ebben az évben még egyetlen könyvünk sem jelent meg. A tavalyi év volt a legrosszabb kezdésünk, de még akkor is volt az első három hónapban 3 megjelenés. Ez most akárhogyan is nézem max. 2 lehet. És akkor az áprilist nagyon meghúztuk. Meg a júniust is, úgy sikerült egészen szépen zárni az évet. Most is megpróbáljuk, de a könyvpiaci helyzet, akár a terjesztést, akár a nyomdai részt nézve sokkal rosszabb, mint mondjuk egy éve volt.
De mindegy is, úgyis csak magyaráznám a bizonyítványunkat, azt meg minek...

Elhiszem, hogy aggasztó a helyzet és érezzük is rajtad. Igazából 40 fokos lázzal is többet fórumoztál mint mostanában....

Leírom én hogyan látom a helyzetet kívülről, elejtett megjegyzésekből, valamint ötletelve. Persze lehet, hogy nagyon rosszul.

Az Alexandrának vége. Amennyire én látom ő volt az egyik fő terjesztőtök, ami duplán gond.
1 visszamegy egy csomó könyv, amelyet raktározni kell, vagy túladni rajtuk, ha lehet
2 kiesik mint terjesztő, ami azt jelentheti, hogy kevesebb könyv fogy.

A kérdés az, hogy hogyan kezelitek a helyzetet:
Csökkentitek a kiadásokat? Kérdés mennyire jó ez, ha a riválisok nem csökkentenek. Az olvasótábor vesztése rizikós...
Csökkentitek a példányszámokat?
Más megoldás után néztek?

Az olvasótábor fix jelenleg és mivel a netes vásárlás is egyre népszerűbb lehet, hogy nincs akkora baj, de mégis ebből a borzasztó csöndből az látszik, ha a kiadói terv ami az év egy részére vonatkozik több évre fog szólni. Lesznek könyvek amelyek kimaradnak, így mindenképpen lesz fanyalgás is...
Én is sötéten látom a jövőt, mert a kiadói tervben nincs benne sem Erikson, sem, Farland.

Más:

Webáruház: Mivel egyértelműen fel kéne lendíteni a forgalmát, nem gondolkoztatok más kiadók könyvein? Agave és a könyvmolyképző szintén a zsáneren belül ad ki könyveket...

Nem gondolkoztatok a nagyobb reklámon. Ebben szerintem elég gyengén álltok ( másokhoz képest is ). Kellenének ismertetők bemutatók, már azon könyvekről amelyek akár fordítás alatt vannak. Régen a rúnában voltak remek ismertetők, most meg ott van a moly. Egy 100000-es felhasználószámú oldalt nem lehet figyelmen kívűl hagyni és egy egy karc alatt lévő megbeszélés nagyon sok emberen figyelmét felkeltheti...

De sok sikert és remélem talpra álltok!

Dreid2 írta:

Elhiszem, hogy aggasztó a helyzet és érezzük is rajtad. Igazából 40 fokos lázzal is többet fórumoztál mint mostanában....

Leírom én hogyan látom a helyzetet kívülről, elejtett megjegyzésekből, valamint ötletelve. Persze lehet, hogy nagyon rosszul.

Az Alexandrának vége. Amennyire én látom ő volt az egyik fő terjesztőtök, ami duplán gond.
1 visszamegy egy csomó könyv, amelyet raktározni kell, vagy túladni rajtuk, ha lehet
2 kiesik mint terjesztő, ami azt jelentheti, hogy kevesebb könyv fogy.

A kérdés az, hogy hogyan kezelitek a helyzetet:
Csökkentitek a kiadásokat? Kérdés mennyire jó ez, ha a riválisok nem csökkentenek. Az olvasótábor vesztése rizikós...
Csökkentitek a példányszámokat?
Más megoldás után néztek?

Az olvasótábor fix jelenleg és mivel a netes vásárlás is egyre népszerűbb lehet, hogy nincs akkora baj, de mégis ebből a borzasztó csöndből az látszik, ha a kiadói terv ami az év egy részére vonatkozik több évre fog szólni. Lesznek könyvek amelyek kimaradnak, így mindenképpen lesz fanyalgás is...
Én is sötéten látom a jövőt, mert a kiadói tervben nincs benne sem Erikson, sem, Farland.

Más:

Webáruház: Mivel egyértelműen fel kéne lendíteni a forgalmát, nem gondolkoztatok más kiadók könyvein? Agave és a könyvmolyképző szintén a zsáneren belül ad ki könyveket...

Nem gondolkoztatok a nagyobb reklámon. Ebben szerintem elég gyengén álltok ( másokhoz képest is ). Kellenének ismertetők bemutatók, már azon könyvekről amelyek akár fordítás alatt vannak. Régen a rúnában voltak remek ismertetők, most meg ott van a moly. Egy 100000-es felhasználószámú oldalt nem lehet figyelmen kívűl hagyni és egy egy karc alatt lévő megbeszélés nagyon sok emberen figyelmét felkeltheti...

De sok sikert és remélem talpra álltok!

Ez megérne egy alapos elbeszélgetést. Szinte semmi sem úgy van ahogy látod. Nem hiszem, hogy gondban lennénk, de az biztos, hogy jelentős változások lesznek a piacon. Nem is annyira nekünk lesz ez rossz, de jelen pillanatban nem annyira beláthatóak a következmények. Azt meg nem hiszem, hogy mi visszavennénk, mások pedig nem. Én fordítva gondolom. Csak éppen nem egyszerű egyszerre ennyi labdával zsonglőrködni...
De majd lehet egy másik alkalommal kifejtem ezeket, most inkább csak ködösítenék, azt meg nem akarok.

Vigasz írta:

Ez megérne egy alapos elbeszélgetést. Szinte semmi sem úgy van ahogy látod. Nem hiszem, hogy gondban lennénk, de az biztos, hogy jelentős változások lesznek a piacon. Nem is annyira nekünk lesz ez rossz, de jelen pillanatban nem annyira beláthatóak a következmények. Azt meg nem hiszem, hogy mi visszavennénk, mások pedig nem. Én fordítva gondolom. Csak éppen nem egyszerű egyszerre ennyi labdával zsonglőrködni...
De majd lehet egy másik alkalommal kifejtem ezeket, most inkább csak ködösítenék, azt meg nem akarok.

Nos ennek örülök, bár egy csomó könyv jobban meg megnyugtat majd. smile

Dreid2 írta:
Vigasz írta:

Nos ennek örülök, bár egy csomó könyv jobban meg megnyugtat majd. smile

Az első kettő még ebben a hónapban elkezd akkor téged megnyugtatni... wink

Ha már van dátuma az Istárnak, leadtam én is a rendelést, addig pedig az eddig el nem olvasott Korongvilág regényekkel töltöm ki az időt. Könyfesztiválig érkezhet újra kiadott vagy új Korongvilág könyv?

Nuwiel írta:

Ha már van dátuma az Istárnak, leadtam én is a rendelést, addig pedig az eddig el nem olvasott Korongvilág regényekkel töltöm ki az időt. Könyfesztiválig érkezhet újra kiadott vagy új Korongvilág könyv?

Újrakiadottra van esély. A Mágia színe és a Fénye, az még beleférhet. Aztán most már majdcsak...

Vigasz írta:

Újrakiadottra van esély. A Mágia színe és a Fénye, az még beleférhet. Aztán most már majdcsak...

Mindkettő kell. Az első cseréli a Cherubion kiadást a polcon, a második meg betömi az egyik lyukat majd.

Káosz világa könyvekre véletlenül nem lehet igénybe venni az 1848-as kedvezményt? smile

Alvares írta:

Káosz világa könyvekre véletlenül nem lehet igénybe venni az 1848-as kedvezményt? smile

Nos, ma jó napunk van. Legyen neked is.  smile
Holnap megcsináljuk, hogy működjön azokra is.   wink

Üdv!
Nem akarok senki tyúkszemére lépni, de lehet tudni, hogy a Greg Keyes könyvek nagyjából mikor jelennek meg?  smile
Köszönöm

Styra írta:

Üdv!
Nem akarok senki tyúkszemére lépni, de lehet tudni, hogy a Greg Keyes könyvek nagyjából mikor jelennek meg?  smile
Köszönöm

Várhatóan a második félévben, tekintettel arra, hogy egyszerre jelenik majd meg a harmadik és a negyedik rész.

Jul írta:

Várhatóan a második félévben, tekintettel arra, hogy egyszerre jelenik majd meg a harmadik és a negyedik rész.

Köszi, akkor legalább a 4.-re nem kell külön várni smile

Üdv!

Korábban írtam egy kérdést itt a fórumon, s küldtem egy privát üzenetet is róla (néhány novella oktatási célú felhasználása kapcsán). Mi a kiadó álláspontja a dologról?
Amúgy a lista csökkent azóta, már csak 3 műről lenne szó.

szóval igaz a hír felhagytatok a könyv kiadással és csak a társasjátékok és a kiegészítők lesznek innentől  neutral

Remélem nem igaz ez a hír. Bár a helyzet emlékeztet a Beholder utolsó időszakára.

Utoljára Darth Revan szerkesztette (2017.03.17. 10:28:00)

István fia istván írta:

szóval igaz a hír felhagytatok a könyv kiadással és csak a társasjátékok és a kiegészítők lesznek innentől  neutral

Miért lenne igaz a hír? Két hét múlva jön az Istár. Vagy nem? Nekem Vigasz legutóbbi hozzászólásaiból az jött le, hogy a helyzet komoly, de nem reménytelen.

A híreknek általában van forrása is, én viszont se Facebookon, se Molyon, se a honlapon a híreknél, se itt a fórumon nem olvastam ilyet, ez egyelőre legfeljebb pletyka lehet.

Sejtem egyébként, mi lehet a tévhit alapja. Ma felkerült három új társasjáték is az előkészületben lévő dolgok közé, így már négy társas és egy könyv van fent. Én egyelőre nem aggódnék, könyvpiaci helyzet ide vagy oda, a kiadó nincs könnyű helyzetben, hisz már annyiszor kellett hamut szórniuk a fejükre az Istár kapcsán tett vállalásaik miatt, hogy lassan a fejük búbjáig áll, a tavaly (és tavalyelőtt) elmaradt könyveket is pótolniuk kell, és közben az új megjelenéseket is elő kell készíteniük, mert nyilván azok hozzák a nagyobb bevételt, nem az újra kiadások.

Cromwell után szabadon: bízzatok Vigaszban, és vásároljatok a kiadótól sok-sok könyvet!

Utoljára Nuwiel szerkesztette (2017.03.17. 13:18:21)

István fia istván írta:

Hehe, melyik jóakarónktól hallottad? De tudod akinek halálhírét keltik, az örökké él... wink  smile

Darth Revan írta:

Remélem nem igaz ez a hír. Bár a helyzet emlékeztet a Beholder utolsó időszakára.

Jól reméled. Amúgy mennyiben hasonlít? Ők is még a végén kiadtak gyorsan 9 könyvet és abbahagyták? Csak mert én nem sok párhuzamot látok. És különben is, ha abbahagynánk akkor simán bejelentenénk, meg azt is hogy a meglévő készletet még korlátozott ideig meg lehet vásárolni.
De mindegy is, természetesen nem igaz. Még nyomokban  sem. Sőt nem is fogunk az évi kiadási számunkon változtatni. Csak a sűrűségen, mármint a megjelenés sűrűségén.
De tavaly is az első 3 hónapban csak 3 könyv jelent meg. Most meg 2 fog. De utána felgyorsulunk.
Bár gondolom jó sokan várnának egy ilyen hírt remegve, hogy akkor most lehetőségük lesz... Mire is? smile

Dala írta:
István fia istván írta:

Miért lenne igaz a hír? Két hét múlva jön az Istár. Vagy nem? Nekem Vigasz legutóbbi hozzászólásaiból az jött le, hogy a helyzet komoly, de nem reménytelen.

Mostanra már a komoly is elévült. Reménytelen meg sosem volt. Sajnos a jó pozícióhoz ki kellett játszani az "akkor nem adok neked könyvet, hogy le tudd nyomni" kártyát. És ez csak akkor működik, ha tényleg nem adsz. De ugye most már mehet. Sőt már nem csak az Istár van nyomdában, hanem az Őrzők is. Most felkészül a Mágia színe és a fénye, és a Vastörpe bosszúja. Na meg az Idő kerekének az utolsó hiányzó láncszemei is. Hú ez nagyon szép lett.  big_smile

Nuwiel írta:

A híreknek általában van forrása is, én viszont se Facebookon, se Molyon, se a honlapon a híreknél, se itt a fórumon nem olvastam ilyet, ez egyelőre legfeljebb pletyka lehet.

Sejtem egyébként, mi lehet a tévhit alapja. Ma felkerült három új társasjáték is az előkészületben lévő dolgok közé, így már négy társas és egy könyv van fent. Én egyelőre nem aggódnék, könyvpiaci helyzet ide vagy oda, a kiadó nincs könnyű helyzetben, hisz már annyiszor kellett hamut szórniuk a fejükre az Istár kapcsán tett vállalásaik miatt, hogy lassan a fejük búbjáig áll, a tavaly (és tavalyelőtt) elmaradt könyveket is pótolniuk kell, és közben az új megjelenéseket is elő kell készíteniük, mert nyilván azok hozzák a nagyobb bevételt, nem az újra kiadások.

Cromwell után szabadon: bízzatok Vigaszban, és vásároljatok a kiadótól sok-sok könyvet!

És most egy csomó "Szabadulás a börtönből" kártyát nyertél tőlünk. És kicsit szeretünk is, de ez majd persze leplezni fogjuk. smile
Gondolom van aki vágyja, hogy igaz legyen a hír, de már csak miattuk se tesszük meg.  smile
Viszont, hogy hírérték is legyen, a magyarázat roppant egyszerű. Elkészült egyszerre öt játék is, minket is megleptek vele,  és most még jön kettő azokat fel se tettük.
Ezek Kínában gyártódnak, hónapokkal korábban minden anyag készen van hozzá, ezért könnyű reklámozni. És előrendelni is sokan szokták, a jelentős kedvezmény miatt. A könyveknél ha elkészül kb. 2-3 héttel később kész termék is van belőle. Na jó kivétel ha hajó is van a könyvben, akkor kicsit több idő.
De most már gyorsítunk, és az igaz, hogy lesz több mint 20 társasjátékunk idén, de azért könyvből is majdnem 50. És akkor még pesszimista is voltam.
Azért persze vásároljatok sokat, meg toljátok a lájkokat is. Mert bár azért pénzt nem kapunk, de ti kedvezményeket igen.
És ha valaki még ezután is kételkedne, kinn leszünk a könyvfesztiválon, ugyanakkora standon (nagyobb nem volt), és ott meg is csíphet minket (engem nem, a többieket) hogy valódiak vagyunk e. smile

És hogy vizuális megerősítést is kapjanak Vigasz szavai, mutatok párat a már elkészült borítóinkból (és amihez borítót készítünk, az már előrehaladott állapotban van).

http://www.deltavision.hu/media/upload/elso-konyvek-2017.jpg

Valahogy éreztem, hogy nem igaz, örülök Vigasz megerősítésének.
Nagyon jól néznek ki a borítók.

István fia istván írta:

Ilyenkor nem volna illő egy linket is adnod, ahol eme hír elhangzott?

Sosem rejtettem véka itt sem, hogy a Delta Vision mellett melyik másik három kiadó könyveit vásárolom elsősorban. Ezek közül az egyik az előző évhez képest jóval kevesebb regényt jelentett be előre az idei évre, és egy másiknál is úgy tűnik, kevesebb lesz az idei felhozatal. Nem akarok nevekbe belemenni, csak azért hoztam fel, hogy mások is nehézségekkel küzdenek, az egész piacot érinti ez, és szerintem igenis türelemmel kell lenni mindegyikük irányába (nemcsak ama négy irányába, akiket kiváltképp kedvelek), mert a spekulatív fikció (sci-fi, fantasy és én idesorolom a horrort is) az elmúlt évek növekedésének ellenére  igenis egy szűk kis része az amúgy sem túl nagy hazai piacnak.

Szerintem mindenkinél az a cél, hogy a lehető legjobban és a legkevesebb veszteséggel jöjjön ki belőle, mert úgy vélem, veszteség mindképp lesz és ez bizony érinti a kiadást, és annak költségeit is. Az évek óta húzódó Alexandra-ügy szerintem nem ért senkit váratlanul, noha felkészülni nem lehetett rá, főleg úgy nem, ha jól emlékszem az egyik kiadói esten, talán a 2015. évin elmondtátok, hogy sikerült szerződést kötni az Alexandrával (hogy előnyöset vagy sem, az még így utólag is ki fog derülni), így titeket még nehezebben érinthet.

Ez csak egyik részoldal, amit mi, külső szemlelőként láthatunk.

A másik, az ilyen hírek kapcsán. Egy kiadó/cég profilváltása nem az egyik pillanatról a másikra, ad hoc megy végbe, hanem egy hosszú folyamat része.

Komolyan, tavaly volt egy "kvíz", hogy találjuk ki az új szerzőiket. Még azokat is megadták, akiket nem sikerült megszerezni, akik igencsak húzónevek (N.K. Jemisin, G.R.R. Martin).

A szerzők egy része Alexandrától átvett: Alastair Reynolds (akinek nagyon örülök, pacsi nektek, még úgyis, hogy a Jelenések tere folytatásai később jönnek), Scott Lynch és Steven Erikson (aki kételkedne, látogasson el A Nagy Levin karcához Molyon, még ma is jött komment a karchoz, ahol azon morfondírozik, miként nyúljon a nevekhez). Miért lényeges ezt kiemelni? Azért mert Alexandráék befürödtek velük (Carddal is, amúgy).

Ez egyrészről azt is jelenthetné (bizonyos szempontból jelenti is), hogy nincs helyük a magyar piacon, a "nép" nem vevő rájuk.

Szerintetek, ha igaz lenne a hír, hogy idén befejezik a könyvkiadást, lenne olyan őrült egy kiadó, hogy egy évvel előtte fizet a kiadási jogokért, főleg olyan szerzőkért, amelyek korábban, itthon nem szerepeltek kiemelkedően az eladás terén? Szerintem Vigaszéknak megvannak a terveik arra, hogy tudnak e szerzők rajongói, maga a kiadó és az új olvasók is jól kijönni a dologból. Persze az ember tervez és tévedhetnek is, de én bízom bennük.

Ez csak három szerző, még nem is említettem Robin Hobbot, holott ő is egy hányattatott szerzőnek tűnik itthon. Biztos hazardírozásból fordíttatják a következő könyvét, ráadásul a Tövis  és a Csont befejező kötetei egyszerre jönnek, azt is pusztán karitatív megfontolásokból végzik. Gyenge irónia vége. wink

Fentebb felmerültek kérdések az e-könyvek csúszása kapcsán. Igazságtalan lenne csak a DV-vel kapcsolatos problémakörnek tekinteni ezt, mert az említett négyből egy másiknál is késések vannak, és nem  is tudtak választ adni, mikor, holott, amit várnék, annak az előző köteteit digitálisan vettem meg, így szeretném a befejezőt is.

Ezt is csak szintén azért hoztam fel (nem mutogatás végett), hogy az egyébként növekvő hazai e-könyv piacot is érinti -szerintem- az Alexandra bedőlése, hisz eleve külön kell fizetni az e-könyvek jogaiért, annak kiadásért is. Sok minden tolódhat, tolódik, sőt, akár el is maradhat a továbbiakban, vagy nem annyi jön, mint amennyi eredetileg tervezve volt.

Szóval nem egyszerű ez, több rétegű, több mindent érint. Viszont linkek nélküli "hírekkel" nem kéne borzolni a kedélyeket. Ez csak a magánvéleményem.

Vigasz írta:

Gondolom van aki vágyja, hogy igaz legyen a hír, de már csak miattuk se tesszük meg.  smile

Ez elég gáz, szerintem. Egy ilyen kis piacon inkább egymást kéne támogatni, már csak  zsáner szeretete végett is. És ezzel nem azt mondom, hogy ez a ti felelősségeket, hanem, hogy érdekes ez a mentalitás (az irányotokba, vagy akár más irányába).

Olyan sokáig írtam, hogy kissé okafogyottnak, tűnik, de csak azért is elküldöm már.

Utoljára Juraviel.Ihuan.Bedvin szerkesztette (2017.03.17. 17:44:55)

"Lá iláha illá’l-’isq. – Nincs Isten a Szereteten kívül.” - Fakh al-Dín ’Iráqí (szufi tanító)