Hozzászólás: David Gemmell

Vigasz írta:
Skafloc írta:

Nekem is nagyon tetszett. Remélem nem kell sokat várni.

Summa summárum, áprilisban simán kijöhet.

Addig talán kibírom valahogy. De sokkal tovább biztos nem  smile

Kondor írta:
Vigasz írta:

Summa summárum, áprilisban simán kijöhet.

Addig talán kibírom valahogy. De sokkal tovább biztos nem  smile

És ha még azt is tudnád, hogy a fordító már a következő hónapra az újabb kötetet is megígérte... smile

Jó hír!

De még mennyire jó!

Hamarosan előrendelhető...

http://www.deltavision.hu/media/upload/A-hatalom-utolso-kardja-cover-promo.jpg

Gyönyörű!!!!!!Ez is big_smile  big_smile

Utoljára ati szerkesztette (2015.04.07. 14:20:36)

Csodaszép ! Türelmetlenül várom.

Terjedelmében hosszabb lesz az első résznél? smile

Ahogy én néztem az angol kiadásokat kb ugyanannyi...sajnos... big_smile

Adiz írta:

Terjedelmében hosszabb lesz az első résznél? smile

Sajnos nem. Ezen nem tudunk segíteni. A magyar még hosszabb is mint az eredeti, de kb. az előző kötetre hajaz.
Viszont jó. Az tagadhatatlan, hogy korábban írta, egy akkori elvárásnak megfelelve, de ez a szép az életművekkel. Az író egész munkássága, és az akkori korrajz is jól leképezhető.
Azért engem néha ez is megborzongatott... smile

Vigasz írta:

Sajnos nem. Ezen nem tudunk segíteni.

Dehogy nem. Meg lehet a vékony köteteket egy kötetben is jeleníteni. Ennél már késő, de atalán a későbbiekben hasznos tanács lehet. smile

Dreid2 írta:
Vigasz írta:

Sajnos nem. Ezen nem tudunk segíteni.

Dehogy nem. Meg lehet a vékony köteteket egy kötetben is jeleníteni. Ennél már késő, de atalán a későbbiekben hasznos tanács lehet. smile

Persze. Sőt több szerzőt is összerakhatunk egybe. Akár az egész évi kiadói tervünket is simán egyben letudhatjuk.
Nem hiszem, hogy most kezdünk el majd omnibuszt vezetni, de ha mégis, akkor tiéd az érdem. smile

Vigasz írta:

Persze. Sőt több szerzőt is összerakhatunk egybe. Akár az egész évi kiadói tervünket is simán egyben letudhatjuk.

Azért én nem ugyanazt írtam.. Egy író egy sorozat 2-3 RÖVID kötetére gondoltam. Amúgy már láttam gyűjteményes köteteket is...  wink

Gemmell pont megérdemelné. ( Cserébe szétvághattok egy Salvatorét smile )

Utoljára Dreid2 szerkesztette (2015.04.07. 22:17:39)

Jó hír - vagy legalábbis remélem -, hogy az első Jon Shannow könyvet ma a szerkesztő a karmaiba kaparinthatta.  smile

A Szerkesztő?Gemmell könyveivel nem macskáztok az idén neutral Hála ég!

Ha ilyen ütemben haladtok, lehet még egy Gemmel belefér idén ?

Az valóban szuper lenne. Bár Gemmel könyvek terén szerintem akkor sincs okunk panaszra, ha idén "csak" a tervezett három jön ki, és a következő januárra csúszik smile

Idén egy még egészen biztosan elkészül - Shannow következő kalandja -, hogy lesz-e még idő megjelentetni, az már valóban más kérdés.  smile  Amúgy bátran mondhatom, hogy szerintem a Wolf in Shadow az egyik legkiemelkedőbb műve Gemmellnek, annak ellenére, hogy korai alkotás, ugyanakkor talán az egyik legkiábrándultabb is, ami nem véletlen, tekintettel keletkezése körülményeire.

Milyen keletkezési körülményei voltak?A betegsége?

Nem, ekkor már túl volt a rák gyanúján, ami szerencsére nem igazolódott be - ekkor írta a Legendát -, ellenben édesanyja rákja az utolsó stádiumba lépett, őt éppen készültek kirúgni, és az embereire is leépítés várt. Vagyis nem volt éppen vidám hangulatban, és ez átüt a regényen is. Az Előszóban mindezt ő maga is leírja, mint ahogy Shannow keletkezésének pontos körülményeit is.

Köszi!

Hoepner írta:

Idén egy még egészen biztosan elkészül - Shannow következő kalandja -, hogy lesz-e még idő megjelentetni, az már valóban más kérdés.  smile  Amúgy bátran mondhatom, hogy szerintem a Wolf in Shadow az egyik legkiemelkedőbb műve Gemmellnek, annak ellenére, hogy korai alkotás, ugyanakkor talán az egyik legkiábrándultabb is, ami nem véletlen, tekintettel keletkezése körülményeire.

Nagyszerű !
Azt lehet tudni a borítókat ki készíti ?

LalaDalnok írta:

Nagyszerű !
Azt lehet tudni a borítókat ki készíti ?

Még nincs végleges döntés a borítókról, lehet akár külföldi, akár magyar is, de jövő héten szerintem erről is dönt a kiadó.

Jól tudom, hogy a Jon Shannow borítók (amelyek egyébként zseniálisak), a francia kiadásról származnak?

Noro írta:

Jól tudom, hogy a Jon Shannow borítók (amelyek egyébként zseniálisak), a francia kiadásról származnak?

Jól tudod. Eléggé jóban vagyunk velük, egyébként is. És vannak nekik néha egészen ihletett dolgaik... smile