Hozzászólás: Robin Hobb

Vigasz írta:

Az elejével egyetértek. Habár akkor lenne teljesen jogos, ha fogyna, de nem annyira. Sajnos a számok ezzel szemben annyira katasztrofálisak, hogy ezt csak simán ezzel nem lehet letudni.

Remélem növekednek majd a számok! Amikor megjelenik, ez tuti így lesz, mert nagyon szeretném, hogy ne adjátok fel. Amikor megjelenik, biztos nőnek majd a számok nem mellesleg, mivel akinek meg volt az első rész, az nagyon nagyon régen volt, így nem csoda, hogy megvárja a végét a beszerzéssel.

Az orgyilkos trilógia is nehezen fogy? Csak mert a folytatásnak az lenne az alapja nem? Hátha húzna az élőhajókon is!

Robin Hobb: A végzet hajója 1-2 .milyen nehéz kivárni hogy megjelenjen ,minden egyesnap maga a pokol. smile

Mikorra várható, hogy raktárba kerül a "Végzet hajója I-II"?

Mert az "Őrült hajó II"-vel együtt megrendeltem még 02.19-én, és azóta sem érkezett semmi.
( gondolom a "Végzet hajója II" csúszása miatt.)

krisz írta:

Mikorra várható, hogy raktárba kerül a "Végzet hajója I-II"?

A holnapi nap folyamán érkezik.

"Itt vagyok, mint egy százszor elhajított kő."

reméltem ma már megtudom rendelni egyben Robin Hobb: A végzet hajója 1-2 ,de sajnos megint csúszik jó pár napot a második kötet ,ez eddig nem volt jellemző rátok -de hát el kell kezdeni valamikor  sad

topi írta:

reméltem ma már megtudom rendelni egyben Robin Hobb: A végzet hajója 1-2 ,de sajnos megint csúszik jó pár napot a második kötet ,ez eddig nem volt jellemző rátok -de hát el kell kezdeni valamikor  sad

Nem volt jellemző, de a többi kiadó veri az asztalunkat, hogy kezdjük már el. smile
A viccet félretéve, mi is meglepődtünk. Mert ugyanis, hogy ne kelljen a kiszállításra várni, elmentünk érte. Gondoltuk ez a leggyorsabb módja. Nos ott szembesültünk vele, hogy még sincs készen.
A mosolyunk nem is volt az igazi.
Sajnáljuk, még csak nem is tudtuk. A nyomdák, a "hirtelen bedöglött egy gép" kártyát bármikor előhúzhatják.
Egy másik nyomda, holnapra egy másik dolgot ígért meg (na jó, szerződött le rá) és lám, lám, annak sem sikerül.
De ettől még a szégyen a miénk, és hidd el zavar is minket a dolog.

no mindegy azért akkor is jó lesz --megveszem mert jó és kell -mert el akarom olvasni---mert ......... smile

Húú, az őrült hajó piszok jó, mint ahogy piszok Hobb piszok jó író is. Talán a legjobb Gemmel mellett. SAnderson s jó, de Hobb lenyomja nagyon...

Hát, lehet utálni fogtok, de elolvastam a Bűvös Hajó első részét, és én eszméletlen unalmasnak találtam... bárhol néztem kritikát, izgalmas kalandregényt írtak róla, de alig fogott meg valami... talán Kennit vagy Brashen karaktere kicsit, de kb. nem történt semmi a regény alatt.
A kérdésem az, hogy a többi része is ilyesmi lesz? Ha igen, akkor ez az író sajnos nem az én stílusom

Zack Fair
'Embrace your dreams. And, whatever happens, protect your honor...'

Örülök, hogy Hobbot látok a kiadói tervben smile

Melanor írta:

Nem adjuk fel.  smile
Bár azzal nem értek egyet, hogy a második legjobb író a palettánkon, mert sok jó írónk van, de szerintem is a nívónkat emeli, és mindenképpen jó ha megjelenik. Mostanra feladtuk, hogy majd más jól elveszi tőlünk, így akkor majd mi. Így legalább jó lesz (na jó, ez csak a kötelező reklám helye).  wink   
A pénztárcából meg mindig lehet kisebbet venni.  smile

br0xxigar írta:

Hát, lehet utálni fogtok, de elolvastam a Bűvös Hajó első részét, és én eszméletlen unalmasnak találtam... bárhol néztem kritikát, izgalmas kalandregényt írtak róla, de alig fogott meg valami... talán Kennit vagy Brashen karaktere kicsit, de kb. nem történt semmi a regény alatt.
A kérdésem az, hogy a többi része is ilyesmi lesz? Ha igen, akkor ez az író sajnos nem az én stílusom

Hobbot ismerkedésképp szerintem csakis az Orgyilkos ciklussal érdemes kezdeni. Az orgyilkos tanítványa fantasy-ban is ritkán láthatóan színes, összetett, gördülékeny fejlődésregény, amely egy hatéves kisfiúval indít, aki a végére már felnőtt karaktere lesz. Ez önmagában nem egyedülálló, de ahogy eljátszik az E/1 lehetőségeivel, és amilyen fordulatok vannak a történetben, az már grand master szint. És ezután jön vele még két rész.
Az Élőhajó trilógia innen nézve tényleg más jellegű, mind stílusában, mind megközelítésében - inkább a részletek finomságára épít, mint a látványosabb, meghatározóbb elemek különlegességére.

Vigasz írta:
Melanor írta:

Nem adjuk fel.  smile
Bár azzal nem értek egyet, hogy a második legjobb író a palettánkon, mert sok jó írónk van, de szerintem is a nívónkat emeli, és mindenképpen jó ha megjelenik. Mostanra feladtuk, hogy majd más jól elveszi tőlünk, így akkor majd mi. Így legalább jó lesz (na jó, ez csak a kötelező reklám helye).  wink   
A pénztárcából meg mindig lehet kisebbet venni.  smile

Én nem kategorizálom az írókat, nem állítok föl rangsort. Viszont a DeltaVision által kiadott könyvek közül elég sok a polcomon van. Ebből vonok le következtetést. Azért pedig nagyon hálás vagyok, amiért az egyik kedvencemet, az Orgyilkos ciklust, ilyen minőségben adtátok ki. Annak ellenére, hogy ti is sejtettétek, nem fog bevételi csúcsokat döntögetni. Ebből pedig azt szűrtem le, hogy az olvasóitokat fontosabbnak tartjátok a profitnál.

br0xxigar írta:

Én is több cselekményt vártam volna, de nem adtam fel, mert Hobb az Hobb.

Személy szerint a köteteket nem kellett volna kettévágni, mert az első rész első fele szinte bemutató jellegű.
A történet előre haladtával, jönnek a sárkányok, a tengeri kígyók. Lesz benne hódítás, tengeri küzdelem, és megjelenik egy egy régi, ősi világ. Bitang jó befejezéssel és brutális jellemfejlődésekkel.

Szerintem ne add fel.

Vigasz írta:

Bár azzal nem értek egyet, hogy a második legjobb író a palettánkon, mert sok jó írónk van, de szerintem is a nívónkat emeli, és mindenképpen jó ha megjelenik.

Gondolom egy kicsit nekem szólt ez. Ó én nem írtam, hogy a második legjobb, csak, hogy Gemmellel az élen van. Tehát simán lehet első. smile

Amúgy jól belegondolva sok írótokat szeretem. Így kiegészítem a listát:

Gemmell, Hobb, Wolfe, Jordan. Sanderson ( A világ szeménél bizonyított )

Jó még: Howard, Chapman,Reiner, Boomen,Walton,Card...

Hogy legyen ellenpélda is:
Martin nem értem miért került bele a terveitekbe. Nagyon nagy jóindulattal is közepes....

Dreid2 írta:

Hogy legyen ellenpélda is:
Martin nem értem miért került bele a terveitekbe. Nagyon nagy jóindulattal is közepes....

A Trónok harcát nem mi adjuk ki, ezért felelősséget vállalni nem áll módunkban.  wink  smile
Na jó, azért komoly választ is megérdemelsz.
Nem rád gondoltam, sőt senkire, csak emlékeztem, hogy valaki ezt mondta. A mostani felsorolásoddal viszont nyilván pontosítottad, de így sem ígérem, hogy emlékezni fogok.  smile
A közepes minősítés, pedig azért kemény, mert mindig viszonyítás kérdése. Én elhiszem, hogy te így élted meg, de hidd el, nem mindenki van ezzel így. És az egy jól eladható könyv, sok másikkal ellentétben, amik akár még helyenként jobbak is lehetnek.
De mindegy is, mindig azt mondom, hogy ha valakinek nem tetszik egy könyv ne olvassa el, kevés az az idő ami még az ember előtt áll ahhoz, hogy azt a sok sok könyvet elolvassa ami már van, vagy lesz.
Én a ráfordított időt szoktam eldönteni, hogy megérte e. Nos ennél a könyvnél ezt úgy ítéltem meg, hogy igen, és hogy kerete is legyen ennek a sok betűnek, az elején említettnél meg... smile

Az lemaradt, hogy azért annak nagyon örülünk, hogy ilyen hosszú listát tudtál írni a szerzőinkről, mert bármennyire is furcsa ezért csináljuk. Hogy tetsszen nektek a kínálat. És ezt ugye csomagban úgy sem lehet, csak egyénenként, és a szerzőket is egyesével.
Azért még vannak lehetőségek amiket nem használtál ki, de majd előbb-utóbb... wink  smile

Vigasz írta:

Az lemaradt, hogy azért annak nagyon örülünk, hogy ilyen hosszú listát tudtál írni a szerzőinkről, mert bármennyire is furcsa ezért csináljuk. Hogy tetsszen nektek a kínálat. És ezt ugye csomagban úgy sem lehet, csak egyénenként, és a szerzőket is egyesével.
Azért még vannak lehetőségek amiket nem használtál ki, de majd előbb-utóbb... wink  smile

Hát Hamiltonra kíváncsi vagyok. Itt is van a polcomon, csak még nem volt rá idő.
A lehetőségekkel azért igyekszek élni:
A logós könyvek Dragon Lance, Forgotten Realms, World of Darknes, Magus jó százalékát olvastam és meg is van.
Olvasom a mesterműveket. Az életműsorozatokból mindegyiktől olvastam, Pratchett-et kivéve.

A horror és humoros fantasy nem a világom, de azért elég tetemes mennyiségű könyvet szereztem be tőletek...

Mit gondolsz miért érintett érzékenyen a "nagybetűsítés" smile

Ha már életmű sorozat, várható folytatás? Ha igen, mikor?

Most vettem csak észre az éves tervbe : Robin Hobb     Fool's Errand     The Tawny Man 1

Remélem nem akad meg a dolog....

Utoljára harakiri szerkesztette (2016.04.23. 12:26:16)

harakiri írta:

Ha már életmű sorozat, várható folytatás? Ha igen, mikor?

Most vettem csak észre az éves tervbe : Robin Hobb     Fool's Errand     The Tawny Man 1

Remélem nem akad meg a dolog....

Én is remélem. Már csak annyi van, hogy a fordító személye még mindig kérdéses egy kicsit. De megoldjuk...

Sziasztok!  Érdeklődnék a tervben lévő könyv a tawny man felől. Távol álljon tőlem a sürgetés vagy a kukacoskodás gondolata, de mar alig várom a fejleményeket. smile Köszönet az infókért, így  előre is és szép napot kívánok mindenkinek.

Van esély rá hogy kiadásra kerül? Vagy sajnos az ország vásárló rétee jól beláthatóan nem nyújt érdemes igényt rá?

Utoljára kriszu97 szerkesztette (2017.02.17. 21:47:06)

kriszu97 írta:

Van esély rá hogy kiadásra kerül? Vagy sajnos az ország vásárló rétee jól beláthatóan nem nyújt érdemes igényt rá?

Nem nyújt, de reméljük, hogy ez csak az információhiányból fakad. Éppen alkudozunk, de közben gőzerővel megy vele a munka. Idén szeretnénk inkább két kötettel jönni, mint eggyel. És akkor jövő tavasszal már az egész trilógia a kezetekben lehet. És akkor ki tudja, hogyan lesz tovább... smile

Úgy látom idén már nem lesz könyv Hobb-tól....
Valami biztató hír esetleg?

A látszat ellenére azért nem áll rosszul. Szerződést kötöttünk rá, és már a fordító is elkészült, sőt!
(de abban igazad van, hogy idén már nem lesz belőle megjelenés)