Hozzászólás: Kérdések a kiadóhoz

magyar31 írta:

Sziasztok az idén még utoljára megkérdezem hogy lesz-e talizman kieg big_smile big_smile nyugi csak viccelek big_smile tongue  lol  Igazából az érdekelne Richard a knaak könyv lesz-e 2018-ban mondjuk  a "Tűzokádó sárkány" sorozatból smile Csak es kizárólag igent és nemet fogadok el válaszul big_smile a kifogásokat meg a hosszu blablát nem kérem köszönöm
Boldog új évet big_smile smile sziasztok

Nem lesz kieg. És nem lesz Knaak sem. Így akkor ok?
És persze köszi, neked is legyen szép és jó is. smile

Sziasztok, lesz Civilization kiegészítő magyarul?

MaxMad írta:

Sziasztok, lesz Civilization kiegészítő magyarul?

Jövőre még nem túl valószínű. Már most úgy teli van a naptárunk...

A Sarki regék zseniális, nem is vártam mást, letehetetlen!

Jövőre tervben van esetleg a Zothique CAS-tól?:D Vagy bármi?:D

LelandGaunt írta:

Jövőre tervben van esetleg a Zothique CAS-tól?:D Vagy bármi?:D

Köszi szépen, mindig öröm ilyet látni, vagy hallani. És igen, van még tőle. Az sem kizárt, hogy már jövőre. De ugye bánjunk csínján, a csínjával... smile

Vigasz írta:

És ennek jegyében úgy gondoltuk, hogy majd 31-én tesszük fel a jövő évi tervet, de szerintem inkább egy kicsit előbb. Bár nem sokkal.  big_smile

Én minden nap izgalommal várom a 2018-as terveket. Remélem nem 31-én kerül fel.

LelandGaunt írta:

Magam is begszereztem, elolvastam. Az a legfőbb gondom vele, amit már az Istár hajója kapcsán is éreztem: az 1920-as, 30-as évek szórakoztatóipari termése - tempóban, stílusban, avagy a cselekményvezetés sajátosságait tekintve - immár túlságosan távoli. Ma, 2017-ben mindenképpen másképpen szól, másképpen hat, és más hatást kelt egy-egy történet, mint mondjuk a WT 33. évfolyamának 2. számában. És ez a hatást olykor bizony komikus, máskor meg bosszantó - az alkotók(k) eredeti szándékaitól függetlenül, vagy egyenesen épp azok ellenére.
Mindezzel együtt azt tudom mondani, hogy a nyelvi megformáltság eleganciája (melynek visszaadására a magyar változat készítői is törekedtek - több-kevesebb sikerrel), no meg a történetek atmoszférája igenis olyan tényezők, amely miatt megéri kézbe venni a kötetet. A magam részéről elsősorban A fehér féreg eljövetele, és A kettős árnyék c. novellák miatt fogok emlékezni e kötetre, de igazából A hét parancsolatot, a Satampra Zeiros történetét vagy az Athammaus tanúságtételét sem nevezném rossznak. Sőt, ami azt illeti: ha a lezárása nem sikerült olyannyira gyengére, ez utóbbit a kötet legjobb írásai közé soroltam volna, mert a felvezetés és a kibontás alapján bizony oda kívánkozott. Merthogy az összhatást egyedül a végkifejlet rontotta le. sad
Úgy érzem, CAS két ponton is nehézségekkel küzd, ezek pedig: a történetek lezárása, valamint a névadás. Az Athammaus tanúságtétele úgy indul, és úgy is folytatódik, hogy a kötet legjobbja lesz, aztán a végére egy meglepően közhelyes, kurtán-furcsán lezárt rémtörténetszerűség kerekedik belőle. (SPOILER!!! Könyörgöm, ne már! Azt a gonosz/csúnya/hűllőszerű/idegen akármit, ami a végkifejletben egy egész várost menekülésre késztet, Howard leggyámoltalanabb hőse pusztán a hónaljszagával távozásra bírta volna! CAS-nál meg reszketni/inalni kezd tőle egész Commoriom, plusz az elbeszélő? Ne nevettessük már ki egymást! big_smile big_smile big_smile Többek között erre gondoltam, amikor azt írtam, 2017 tényleg nem 1937! SPOLIER VÉGE!!!)
És: Avoosl Wuthoqquan? Knighatin Zhaum? Hoom Feethos? Ezek most a "Hogyan kreáljunk minél gyorsabban minél lehetetlenebb hangzású, minél nehezebben kimondható/az olvasót minél inkább hátráltató elnevezéseket" verseny győztesei? Komolyan mondom, utoljára a kilencvenes években, a cherubionos kötetekben találkoztam ennyire túlbonyolított, ennyire nehezen kimondható, lehetetlen nevekkel - de ha leb*sz a főnököm, vagy leküldök két sört, jómagam húsz perc alatt szolgálok egy tucat hasonlóval! smile sad
Összességében persze egyáltalán nem unalmas kötet a Sarki regék, de nem is egységes színvonalú. Ami engem illet, az összehatás - az említett pozitívumok miatt - számomra inkább kedvező, mint keserű - sőt: a Sarki regéket sokkal kevésbé találtam gyengének, mint mondjuk az Istár hajóját -,  úgyhogy nagy érdeklődéssel várom a CAS-sorozat következő kötetét. (És ami azt illeti, lassan a Howard-miniszéria ötödik darabja is jöhetne már!)

Utoljára wolferine szerkesztette (2017.12.27. 23:22:16)

NoOne1976 írta:
Vigasz írta:

És ennek jegyében úgy gondoltuk, hogy majd 31-én tesszük fel a jövő évi tervet, de szerintem inkább egy kicsit előbb. Bár nem sokkal.  big_smile

Én minden nap izgalommal várom a 2018-as terveket. Remélem nem 31-én kerül fel.

Én meg remélem, hogy legalább 31-én felkerül.
Persze lehet kapunk ma vagy holnap egy listát, ami alapvetően az idei elmaradásokat tartalmazza, és akkor egy szót se szólhatunk, hiszen 31. előtt megkaptuk a terveket  sad

A Sarki regék tényleg fantasztikus, sok elmaradásért kárpótol.

Utoljára Bird szerkesztette (2017.12.29. 12:15:17)

Hello,

Gondoltam irok a forumba mielott kozvetlen e-mailt kuldenek a kiadonak, hatha itt is kapok valaszt kerdesemre.

Harcos Kepzelet (rpggeek.com/rpg/25642/harcos-kepzelet) alkotasokat amiket a Cherubion Kiadotol es Nemes Istvantol orokoltetek ki fogjatok ujra adni konyv es/vagy digitalis formaban?

Itt Angliaban reneszanszukat elik a gamebook-ok (Kaland Jatek Kockazat es egyeb "lapozgatos" konyvek"). Steve Jackson es Ian Livingstone meg mindig aktivan ir, a Wizard Books pedig folyamatosan publikalja a 80-as es 90-es evek beli konyveket.

Jonathan Green You Are the Hero konyvenek masodik resze egy ujabb sikeres Kickstarter kampany utan most szeptemberben megjelent (kickstarter.com/projects/1412864360/you-are-the-hero-part-2) a rajongok nagy oromere.

Dave Morris konyveit kozkivanatra ujra nyomtatjak (amazon.co.uk/Dave-Morris/e/B0034PMDNA).

Tin Man Games jovo evtol folytatja Steve Jackson es Ian Livingstone konyveinek digitalis valtozatainak kiadasat iOS, Android es PC platformokra (tinmangames.com.au/blog/?p=4881).

6Quest (en.6quest.com) egy magyar csapat aki hasonlo modon gamebookokat keszit a fenti platformokra. kulonosebb kompeticio nelkul.

Ha megvannak meg a jogok es a Harcos Kepzelet konyvek digitalis archivumai, a jelenlegi tenyek alapjan ezeket megerne leforditani es ujra kiadni nehany digitalis platformon.

(elnezest a nem mukodo linkekert, de a a forum tiltja az url taget)

Vigasz írta:

Hát ez tényleg nem sokkal lesz 31. előtt sad

John Healey írta:

Ha megvannak meg a jogok es a Harcos Kepzelet konyvek digitalis archivumai, a jelenlegi tenyek alapjan ezeket megerne leforditani es ujra kiadni nehany digitalis platformon.

Hát, lefordítani biztosan nem kell őket... smile

Kedves fórumozók!

Összeállítottuk Vigasszal a 2018-as tervet, amiből a könyvekre vonatkozó részt most – a hivatalos bejelentés és a weboldalra felkerülés előtt – megosztunk veletek itt, a fórumon. Külön hangsúlyoznánk, hogy ez terv, reményeink szerint mindegyiket meg tudjuk jelentetni, sőt: vannak még ötletek a tarsolyunkban!

M.A.G.U.S.:

• Wayne Chapman: Ősi titkok… (munkacím)

• Raoul Renier: Krán (munkacím)

MesterMűvek:

• Arthur D. Howden Smith: Szürke Hajadon

• Henry Kuttner: A sötét világ

Delta Vision Exkluzív:

• J. Goldenlane: A szélhámos és a varázsló

• Hernád Péter: Alakváltó (Garabonciás Osztag 3.)

Forgotten Realms:

• Richard Lee Byers: A fosztogató (The Sundering IV.)

Brandon Sanderson:

• Brandon Sanderson: Elantris - bővített változat - 1–2. kötet

• Brandon Sanderson: Ködszerzet 1. - A végső birodalom I–II. kötet

• Brandon Sanderson: Ködszerzet 2. - A megdicsőülés kútja I–II. kötet

• Brandon Sanderson: Ködszerzet 3. - A korok hőse I–II. kötet

• Brandon Sanderson: Ködszerzet - A lélek árnyai

• Brandon Sanderson: A királyok útja I–II. kötet

A tövis és a csont országai-sorozat:

• Greg Keyes: Vérlovag I–II. kötet

• Greg Keyes: Született királynő I–II. kötet

A Hosszú Föld-sorozat:

• Terry Pratchett & Stephen Baxter:  A hosszú Mars

Korongvilág-sorozat:

• Terry Pratchett: Bűbájos bajok

The Tawny Man-sorozat:

• Robin Hobb: Fool's Errand - 1–2. kötet

A felvirágzó birodalmak-sorozat:

• Gail Z. Martin: Az árnyak háborúja

Walking Dead:

• Jay Bonansinga: Keress és pusztíts!

Nemzetközösség-univerzum:

• Peter F. Hamilton: Álmodó üresség I–II. kötet (Üresség-trilógia)

Dresden-akták:

• Jim Butcher: Tomboló vihar

• Jim Butcher: Bolond Hold

Az Úri Csirkefogó-sorozat:

• Scott Lynch: Locke Lamora hazugságai

• Scott Lynch: A karmazsin lobogó

Poszeidón gyermekei-sorozat:

• Alastair Reynolds: Kék emlékezetű Föld

Worldbreaker-sorozat:

• Kameron Hurley: Tükörbirodalom

Shannara-sorozat:

• Terry Brooks: Az első király

Taken-sorozat:

• Erin Bowman: Forged

Cherubion:

• John Caldwell: A Káosz kincse

• John Caldwell: Ütközőzóna (sci-fi antológia)

Boldog új évet!

Ha jól számolom, ez 31 cím összesen. Nagyon sok érdekelne belőle, de azért van hiányérzetem, mivel ezek egy része már 2017-es terv volt, vagyis a lemaradást nem hozzátok be. Pl. Hobb, Hamilton ha megjelent volna 2017-ben, biztos jött volna újabb rész 2018-ban.

Ettől függetlenül kívánom, hogy minden tervetek valóra váljon, mi pedig olvasók minél több pénzt hagyhassunk nálatok! BUÉK!  big_smile

NoOne1976 írta:

Ha jól számolom, ez 31 cím összesen. Nagyon sok érdekelne belőle, de azért van hiányérzetem, mivel ezek egy része már 2017-es terv volt, vagyis a lemaradást nem hozzátok be. Pl. Hobb, Hamilton ha megjelent volna 2017-ben, biztos jött volna újabb rész 2018-ban.

Ettől függetlenül kívánom, hogy minden tervetek valóra váljon, mi pedig olvasók minél több pénzt hagyhassunk nálatok! BUÉK!  big_smile

Köszi a jó kívánságokat. Cserében árnyalnám a képet. Ezek itt fenn messze nem a végét jelentik a terveinknek. Ezek azok, amik ha idén nem lett volna ennyi problémánk akár meg is jelenhettek volna. Persze nyilván nem az összes, de azért elég sok. Év közben biztosan lesznek módosítások, mármint bekerülnek majd újabb címek is. Új szerzők is, de bővítések biztosan. Hobbot és Hamiltont említetted, ezeknek nem csak az első kötete van nálunk, de minél több könyvet írtunk volna be, annál több lett volna a végén az eltérés.
Jelenleg úgy áll a helyzet, hogy ha 40 vagy több könyv fog megjelenni, akkor le tudunk dolgozni még így is elmaradásokat. De ha sok változtatás lesz, akkor nyilván megint lennének tolódások. Így mehetünk a legbiztosabbra. Persze ha ti is toltok minket, akkor lehet sokkal több is mint 40 és akkor nem kell feltétlenül ezek közül kimaradni ahhoz hogy a többi cím is jöhessen.
Mi ezen leszünk.
Még egyszer köszi és neked is, meg természetesen mindenki másnak is nagyon sok örömöt kívánunk a következő évhez (is)!

A Ködszerzet újrakiadásokról mit kell tudni? Tartalmaznak valami extrát, új borítót, vagy ennyire megfogytak, hogy újra kell őket nyomni?
Mindenesetre B.Ú.É.K! smile

Utoljára Razor szerkesztette (2017.12.31. 22:19:37)

Sziasztok!

Ez elég jól néz ki.  smile Felmerült bennem két kérdés:
A Fool's Errand sorozat körülbelül mikor szerepel a munkarendben? (épp most gondolkodtam, hogy elkezdtem eredeti nyelven, így azonban lehet, hogy kivárom a fordítást)
Raoul Renier Krán munkacímű könyve esszé kötet vagy próza?

Előre is köszönöm.

A Korong világ az komoly? 1 db újrahasznosított, oszt annyi!?  Viccnek durva. Valóságnak meg elkeserítő!  :-(

A Korongvilág nagyon elkeserítő sad Tavalyi tervben benne volt a Monstrous Regiment, így legkorábban akkor 2019 gondolom. Ilyenkor, ha egy könyv fér bele, nem lenne szerencsésebb egy új cím egy újrahasznosított helyett?

cseltelen írta:

A Korong világ az komoly? 1 db újrahasznosított, oszt annyi!?  Viccnek durva. Valóságnak meg elkeserítő!  :-(

"Ezek itt fenn messze nem a végét jelentik a terveinknek. Ezek azok, amik ha idén nem lett volna ennyi problémánk akár meg is jelenhettek volna."

Szerintem bizakodni azért lehet, persze megnyugtatóbb, ha az ember látja a tervek között a várt címet. Ugyanakkor az se garancia semmire sem, simán lehet, hogy nem lesz belőle semmi.
Én abban bízok, hogy ez olyan kevés cím, hogy még igen sok minden vár ránk 2018-ban, amiről most nem írtak.

Razor írta:

A Ködszerzet újrakiadásokról mit kell tudni? Tartalmaznak valami extrát, új borítót, vagy ennyire megfogytak, hogy újra kell őket nyomni?
Mindenesetre B.Ú.É.K! smile

Hát igen, az Elantrissal együtt az 8 könyv, ami az új nyomdánál 2-3 hónap és ez sok könyvtől veheti el a helyet. Nincs ott pl. Gemmell, Erikson, vagy a győztes Farland.

Jul írta:

M.A.G.U.S.:

• ]Wayne Chapman: Ősi titkok… (munkacím)

• Raoul Renier: Krán (munkacím)

MesterMűvek:

• Arthur D. Howden Smith: Szürke Hajadon

• Henry Kuttner: A sötét világ

Delta Vision Exkluzív:

• J. Goldenlane: A szélhámos és a varázsló

• Hernád Péter: Alakváltó (Garabonciás Osztag 3.)

Forgotten Realms:

• Richard Lee Byers: A fosztogató (The Sundering IV.)

Brandon Sanderson:

• Brandon Sanderson: Elantris - bővített változat - 1–2. kötet

• Brandon Sanderson: Ködszerzet 1. - A végső birodalom I–II. kötet

• Brandon Sanderson: Ködszerzet 2. - A megdicsőülés kútja I–II. kötet

• Brandon Sanderson: Ködszerzet 3. - A korok hőse I–II. kötet

• Brandon Sanderson: Ködszerzet - A lélek árnyai

• Brandon Sanderson: A királyok útja I–II. kötet

A tövis és a csont országai-sorozat:

• Greg Keyes: Vérlovag I–II. kötet

• Greg Keyes: Született királynő I–II. kötet

A Hosszú Föld-sorozat:

• Terry Pratchett & Stephen Baxter:  A hosszú Mars

Korongvilág-sorozat:

• Terry Pratchett: Bűbájos bajok

The Tawny Man-sorozat:

• Robin Hobb: Fool's Errand - 1–2. kötet

A felvirágzó birodalmak-sorozat:

• Gail Z. Martin: Az árnyak háborúja

Walking Dead:

• Jay Bonansinga: Keress és pusztíts!

Nemzetközösség-univerzum:

• Peter F. Hamilton: Álmodó üresség I–II. kötet (Üresség-trilógia)

Dresden-akták:

• Jim Butcher: Tomboló vihar

• Jim Butcher: Bolond Hold

Az Úri Csirkefogó-sorozat:

• Scott Lynch: Locke Lamora hazugságai

• Scott Lynch: A karmazsin lobogó

Poszeidón gyermekei-sorozat:

• Alastair Reynolds: Kék emlékezetű Föld

Worldbreaker-sorozat:

• Kameron Hurley: Tükörbirodalom

Shannara-sorozat:

• Terry Brooks: Az első király

Taken-sorozat:

• Erin Bowman: Forged

Cherubion:

• John Caldwell: A Káosz kincse

• John Caldwell: Ütközőzóna (sci-fi antológia)

Nagyjából bejött, amire számítottam
Gyakorlatilag megkaptuk a tavalyi tervet (pirossal kiemelve)
+újra kiadások (sárgával)

Kívánok mindenkinek BOLDOG ÚJ ESZTENDŐT

(És, hogy az itt szereplő címekkel ne találkozzunk az idén december 31-én felkerülő 2019-es tervekben)

Én nagyon örülök már a Bűbájos Bajok újrakiadásnak is, egy jó ideje várom, enélkül abban a sorozatban nem tudok haladni. Azért remélem a Monstrous Regiment is felbukkan majd az év második felében.

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni, hogy Sons of Anarchy: Men of Mayhem kiegészítőket lehet majd rendelni?
Előre is köszi a választ.

A Cherubion alkonya zárókötet ezek szerint tovább csúszik sad

NoOne1976 írta:
cseltelen írta:

"Ezek itt fenn messze nem a végét jelentik a terveinknek. Ezek azok, amik ha idén nem lett volna ennyi problémánk akár meg is jelenhettek volna."

Szerintem bizakodni azért lehet, persze megnyugtatóbb, ha az ember látja a tervek között a várt címet. Ugyanakkor az se garancia semmire sem, simán lehet, hogy nem lesz belőle semmi.
Én abban bízok, hogy ez olyan kevés cím, hogy még igen sok minden vár ránk 2018-ban, amiről most nem írtak.

Köszi. Talán ha te írod átmegy. Ha én akkor úgy látszik nem. Már régen meg kellett volna kapni a Pratchetteket. Beírhattuk volna, de mennyit érne? Nyilván nem fogjuk eltolni, ha megkapjuk. Tudjuk, hogy jól fogyna. Hülyének hülyék vagyunk, de nem ennyire... smile
Szóval ezek nem a végleges címek, még az sem tuti, hogy az összes meg fog jelenni. Ha sok általatok várt dolog is elkészül akkor módosítunk. De mindenképpen az a cél, hogy minél több minden jelenhessen meg.
Na röviden ennyi... smile