Hozzászólás: Kérdések a kiadóhoz

Imi írta:

Illetve szeretnék én is kérdezni, ha szabad.

A Cormac FitzGeoffrey és a keresztesekkel mi a helyzet?

Illetve nekem a hajó helyett lenne egy jobb kérdésem.
Fthor?

Jaj, meg tényleg a Xanth sorozatot fogjátok folytatni?
Bár lehet ez hülye kérdés, tekintve, hogy Anthony az életműsorozatok közt szerepel, de hát sose lehet tudni...

A Fthor 2012 decembere óta várjuk, de Zsolt mindig meglep minket. Most például helyette meglepett minket a  Dark2-vel. Ráadásul nem is ez lett volna a második, de elég jó. Sőt van esély még egyre a következő két hétben. Ez a jó hír. A rossz, hogy ez nem az amit te vársz. Mert a második meg a sci-fi alsorozathoz jön.
Viszont most mozog a keze rendesen, most inkább hagyom hagy pattogjanak ki belőle az újabb és újabb kötetek. Sőt ma egyeztettünk a hatodik MM alsorozatról is. Lassan ideje azt is izzítanunk. wink

wizzaird írta:
Vigasz írta:

Az csak kettőhöz van meg, és kettőhöz még talán a héten lesz. Julnél pattognak ezek, de ő titkolózósabb fajta mint én, smile

És nem lehet Jul-re egy kis nyomást gyakorolni ?

Én nem nyomogatom, de nektek nincs megtiltva. Sőt mi többiek biztosan röhögcsélve figyelgetnénk... big_smile

ruinne írta:

Vigasz, ha Hobb tényleg jön, az egy kicsit kárpótol Eriksonért.:)

Ahhoz hogy még nyáron jöjjön, csak a borító hiányzik. És bár nem kárpótlás, merthogy nagyon jó, de idén tervezzük a második köteteteket is. Jövő év elejére, legkésőbb a Könyvfesztiválig meg be is fejezzük a trilógiát. És ettől még persze simán jöhet Erikson is addig. smile

Vigasz írta:
cseltelen írta:

Könyörgöm, NORMÁLIS DW mikor lesz már!?

Minket nem zavar. De van amire ugrunk. Például ha valaki összekever minket a Deutsche Wellével. Ezért most nem mondok neked jó hírt. Majd csak másnak. hmm

Ezt benéztem, de megkövetlek. És azonnal mondom is. A szerkesztő mostanában fejezi be a Mozgó képeket, mert az megjött időben. De tegnap megérkezett a Monstrous Regiment is, rögvest hozzá is fog, remélhetőleg hamar végez vele. És nem fogjuk vele húzni az időt. Ősszel jöhet is. És idén még jöhet a Télkovács után egy újabb kötet is.
Remélem ez némileg biztató, és bár szerintem mindhárom normális, de egyre még neked sem lehet ezek közül panaszod. wink  smile

1. Hamilton  mikorra várható?
2. Lesz-e olyan felajánlás akcióra vb győztes esetén, mint a bl győzelem esetén volt a Liverpoolnál?

Vigasz írta:
Vigasz írta:

Minket nem zavar. De van amire ugrunk. Például ha valaki összekever minket a Deutsche Wellével. Ezért most nem mondok neked jó hírt. Majd csak másnak. hmm

Ezt benéztem, de megkövetlek. És azonnal mondom is. A szerkesztő mostanában fejezi be a Mozgó képeket, mert az megjött időben. De tegnap megérkezett a Monstrous Regiment is, rögvest hozzá is fog, remélhetőleg hamar végez vele. És nem fogjuk vele húzni az időt. Ősszel jöhet is. És idén még jöhet a Télkovács után egy újabb kötet is.
Remélem ez némileg biztató, és bár szerintem mindhárom normális, de egyre még neked sem lehet ezek közül panaszod. wink  smile

A Regiment! Még ebben a földtörténeti korban!? Minden meg van bocsájtva! (örömkönnyek) smile

Vigasz írta:

A Fthor 2012 decembere óta várjuk, de Zsolt mindig meglep minket. Most például helyette meglepett minket a  Dark2-vel. Ráadásul nem is ez lett volna a második, de elég jó. Sőt van esély még egyre a következő két hétben. Ez a jó hír. A rossz, hogy ez nem az amit te vársz. Mert a második meg a sci-fi alsorozathoz jön.

Bővítek kicsit az információfolyamon... smile

Elöljáróban: az én életem a közelmúltban olyan mederbe terelődött, ami erőteljesen korlátozta a kreatív és kommunikációs lehetőségeimet. Netről nem is álmodhattam, telefon csak szigorú kontroll mellett, saját számítógép kilőve – bár néha igénybe tudtam venni valaki másét. Mivel nem igazán mozoghattam szabadon és az emberekkel kizárólag face-to-face érintkeztem, a kiadóval a kapcsolatom hézagossá vált, a szabadúszó kollégákkal pedig gyakorlatilag megszakadt. Még a saját régi szöveganyagaimhoz is csak részlegesen fértem hozzá. Az utóbbi bő másfél évet olyan miliőben töltöttem, ami éppenséggel nem ismeretlen számomra, de elég karcos közeg és nem túl termékeny táptalaj a literátorkodáshoz. Ettől függetlenül én nem hagytam föl vele, mert élni enélkül is lehet, ám ami engem illet, nem érdemes. A gyümölcsök most kezdenek beérni.

Letudtam egy régi adósságomat az olvasóim felé és megírtam a Kráni krónika folytatását; a visszajelzésekből ítélve nem kell szégyenkeznem miatta. Besegítek Malcolm J. Hunt barátom harmadik regényének a szerkesztésébe, amivel lassan már finiselünk, egy héten belül esedékes az utolsó megbeszélés. Felerészben kész vagyok egy saját novelláskötettel, amely az Éjszakai történetek címet viseli és csupa vadonatúj írást foglal magába – kicsit másféléket, mint amilyeneket megszokhattatok tőlem. Részben a mesterműves szerkesztői tapasztalataim ihlették őket, részben az élet árnyékos oldala, ahol mostanában mozogtam. És megkínáltak egy közös írói projekttel, amitől már az alapozásnál elment a kedvem, mert finoman szólva fogalmatlannak találtam egyes résztvevőket. (Nem, nem a M*-ról van szó.)

Emellett összeraktam két új MesterMűvet; ezekről sehol sem esett még szó a fórumon, ugyanis a kommunikációs aszályom idején komponáltam meg őket – az alapoktól építkezve, mivel a műhelytagokkal nemigen volt kontaktusom és a műhelymunka során összegyűlt szövegek is csak részben álltak rendelkezésemre.

Az egyik kötet, Furcsa történetek címmel, a dark folyamban a „klasszikus weird” miniszéria első darabja lesz. Ebben olyan elbeszéléseket gyűjtöttem össze, amelyek nem sorolhatók egyértelműen sem a SF, sem a fantasy, sem a horror kategóriába, ugyanakkor mindhárom zsánernek magukon viselik egyes ismertetőjegyeit. Közös bennük a komor, sötét hangulat, ez azonban nem zárja ki némelyiküknél a humoros jelleget, persze leginkább a fekete változatból. Két olyan szerzőtől, akik már saját kötete(ke)t kaptak a MesterMűvekben, több novellát is beválogattam: Jack Londontól ötöt, Sir Arthur Conan Doyle-tól négyet. A többiek, fejenként egy-egy írással, javarészt az irodalmi mainstreamből ismerős nevek: Elizabeth Gaskell, a Brontë nővérek barátnője; Sir Edward Bulwer-Lytton, a Pompeji utolsó napjai szerzője; Fiona Macleod, a kelta irodalmi reneszánsz jeles (és – férfi lévén – erősen tudathasadásos) képviselője; Stephen Vincent Benét, aki John Brown testéről és a tragikus indián múltról verselt a 20. századi eleji Amerikában. Az összeállításban szerepel még egy Jack London-szabású író, akiről – bár kultúrantropológiai értekezésekben olykor hivatkoznak rá – senki nem tud az égvilágon semmit, még az igazi neve is kétséges; a kötetet pedig a korai Weird Tales egyik reprezentatív novellája zárja, jelezve azt a folyamatot, amelyben a weird fiction egyfajta ozmózissal átszivárgott a könyvekből a népszerű magazinokba. Szép vastag antológia lesz, a teljes szöveganyaggal készen vagyok, ezt a hetet az előszó és a bevezetők megírásának szentelem.

A másik kötet, amely A negyedik dimenzió címet viseli, a SF folyamot fogja erősíteni: ez egy tematikus válogatás az amerikai SF-magazinok hajnalkorából, azokból az időkből, amikor Asimov még rövidnadrágos kissrácként olvasgatta őket az édesapja édességüzletében, ha éppen nem tolongtak a vevők a savanyú cukorkáért. Hamisítatlan, preklasszikus hard SF, amiből kiderül, hogyan gondolkodtak a zsáner első képviselői a tér dimenzionális struktúrájáról, a párhuzamos világokról és – igen bizony!– a virtuális valóságról. Aki olvasta a Kalandok a Naprendszerben c. Weinbaum-antológiánkat és elnyerték a tetszését a Manderpootz-történetek vagy a kötetzáró matematikai kaland, az ebben a könyvben sem fog csalódni – bár a hősök itt nem ülnek űrhajóra, hanem formabontóbb metódusokkal derítik föl a tér-idő kontinuum furcsa szegleteit. A szerzők a maguk korában mindannyian közismert alakjai voltak a frissen pezsgő SF-irodalmi életnek, ám a nevük azóta – Jack Williamson kivételével – feledésbe merült; megtiszteltetés számomra, hogy közreműködhetek a fölelevenítésében. Függelékként mellékelek néhány szemelvényt az egymással és a szerkesztőkkel folytatott levelezésükből, mely érdekes fényt vet az újszülött zsáner öndefiníciós tapogatózásaira; ezek a szövegek a tudatos SF-irodalomkritika legkorábbi dokumentumai. Igazi kuriózumként pedig a Weird Tales magazin legendás főszerkesztője, Farnsworth Wright is képviselteti magát az összeállításban egy humoros novellával, Nemes István barátom tolmácsolásában. Az előzőhöz hasonlóan szép kövérnek ígérkező kötetben tizenhat írás fog helyet kapni, mindegyik fordítás megérkezett már hozzám; amint végzek a Furcsa történetekkel, előveszem őket.

A fenti két antológia után visszatérek a régóta függőben maradt mesterműves projektekhez, kiemelten a következő Howard-kötethez (Cormac FitzGeoffrey és a keresztesek), a Mars-antológiához és a Lovecraft világa miniszéria második darabjához a dark folyamban. Arra kérnék minden műhelytársat, akivel elvesztettem a kapcsolatot és ő szeretné újra fölvenni, hogy ha olvassa ezt a posztot, integessen rám privátban vagy a MesterMűvek-fórumon. Úgy tudom, van kint néhány fordítás, ami elkészült ugyan, de nem jutott el hozzám az elnémulásom miatt. Ezért természetesen töredelmes elnézést kérek minden érintettől, az olvasókat sem kivéve.

(Ó igen, és a Furcsa történeteknek sem véletlenül nyitottam új miniszériát a dark folyamon belül. Ugyanis több anyag gyűlt össze egy kötetre valónál; lesz második is, Poe-val, Hawthorne-nel, LeFanuvel, Kiplinggel, Merritt-tel, Chandlerrel és Blochhal. Ehhez azonban még egy-két textus hiányzik, nem a nyers terjedelem, hanem a koncepció miatt. Ha minden igaz, néhányan már dolgoznak rajta.)

RR

Vigasz írta:
Imi írta:

Illetve szeretnék én is kérdezni, ha szabad.

A Cormac FitzGeoffrey és a keresztesekkel mi a helyzet?

Illetve nekem a hajó helyett lenne egy jobb kérdésem.
Fthor?

Jaj, meg tényleg a Xanth sorozatot fogjátok folytatni?
Bár lehet ez hülye kérdés, tekintve, hogy Anthony az életműsorozatok közt szerepel, de hát sose lehet tudni...

Viszont most mozog a keze rendesen, most inkább hagyom hagy pattogjanak ki belőle az újabb és újabb kötetek. Sőt ma egyeztettünk a hatodik MM alsorozatról is. Lassan ideje azt is izzítanunk. wink

Köszönöm a válaszokat.
A Xanth-al kapcsolatos kérdésem ennyire hülye volt vagy csak átsiklottál felette?

"-Próbálsz úgy írni mint a magazinbeli fickók?"(Tevis Clyde Smith)
-A pokolba, dehogy!
-Próbáljanak ők úgy írni ahogy én!"(Robert E. Howard)
(The Whole Wide World)

@Tükörálarc

Üdv újra itt, Zsolt!
Remélem jól veszem ki a szavaidból, hogy már rendeződött a helyzeted.

A Furcsa történetek igencsak jól hangzik, meg az egész miniszéria.
Ha már a szöveganyag kész van, esetleg egy tartalomjegyzéket nem szellőztetsz?

Emellett a novellás kötetedet is alig várom hogy olvashassam.

Nem szeretnék szemtelen vagy telhetetlen lenni, de A kapitány is egy régi adósságod.  smile

Utoljára Imi szerkesztette (2018.07.02. 22:55:31)

-A pokolba, dehogy!
(The Whole Wide World)

NoOne1976 írta:

1. Hamilton  mikorra várható?
2. Lesz-e olyan felajánlás akcióra vb győztes esetén, mint a bl győzelem esetén volt a Liverpoolnál?

Ja. Ha nem a brazilok nyerik akkor már majdnem mindegy. Bár a maradékból szemezgetve még az uruk, angolok esetleg a belgák jöhetnének szóba. Vagy az oroszok, de akkor majd nem a könyvek, a gáz lesz olcsóbb.  smile
Amúgy jövő hétre gondoltunk egy társasjátékos akcióra. Olcsón, de korlátozott számú játékot dobnánk fel.
Tudom, te a 2+1, stb-re gondolsz.
Holnap megdumáljuk ki kire fogad, és ha okosság is kijön belőle akkor tőlem mehet. wink

Imi írta:
Vigasz írta:

Köszönöm a válaszokat.
A Xanth-al kapcsolatos kérdésem ennyire hülye volt vagy csak átsiklottál felette?

Nem volt az hülye, csak megpróbáltam elsiklani. Mert magam sem tudom. Mi szeretjük, és még páran, de bőven nem elegen. Az nem zavar, hogy viszi a pénzt, mert ezzel más sorozatunk is van így. Csak azt nem akarom, hogy más sorozatok elől, amiket meg többen is várnak elszívja a levegőt.
Ha korlátlan lehetőségünk lenne, vagy ennél több, nem haboznék. És így is csak habozok, ami se nem igen, se nem nem. Mostanában megint így vagyunk, két kicsit félbehagyott szerzőnkkel is. wink

Vigasz írta:
Imi írta:

Köszönöm a válaszokat.

Nem volt az hülye, csak megpróbáltam elsiklani. Mert magam sem tudom. Mi szeretjük, és még páran, de bőven nem elegen. Az nem zavar, hogy viszi a pénzt, mert ezzel más sorozatunk is van így. Csak azt nem akarom, hogy más sorozatok elől, amiket meg többen is várnak elszívja a levegőt.
Ha korlátlan lehetőségünk lenne, vagy ennél több, nem haboznék. És így is csak habozok, ami se nem igen, se nem nem. Mostanában megint így vagyunk, két kicsit félbehagyott szerzőnkkel is. wink

Töredelmesen bevallom, hogy nekem még csak az első rész van meg.
De a következő nagy akciótokat várom, hogy beszerezhessem, jó néhány hiányzó Gemmell kötettel és A tövis és csont országaival együtt.

Tényleg ha már Keyes, ugye a következő már a The Hounds of Ash: and Other Tales of Fool Wolf lesz?

Illetve még nagyon érdekelne Dave Duncan trilógiája is, csak hát az a fránya első kötet.
De ha egyszer lesz egy szöveggondozott újra kiadás tuti vevő leszek rá, erre van bármi esély is vagy esetleg konkrét terv?

-A pokolba, dehogy!
(The Whole Wide World)

Imi írta:

Remélem jól veszem ki a szavaidból, hogy már rendeződött a helyzeted.

Úgy két-három hát múlva megint el fogok tűnni, szóval a jelenlétem a fórumon nem lesz folyamatos. De, ahogy a Terminátor szokta mondani: „Visszatérek!”

Imi írta:

A Furcsa történetek igencsak jól hangzik, meg az egész miniszéria.
Ha már a szöveganyag kész van, esetleg egy tartalomjegyzéket nem szellőztetsz?

Tessék parancsolni, Furcsa történetek és A negyedik dimenzió.

Imi írta:

Emellett a novellás kötetedet is alig várom hogy olvashassam.
Nem szeretnék szemtelen vagy telhetetlen lenni, de A kapitány is egy régi adósságod.  smile

Az bizony, de előbb mindenképpen az Éjszakai történeteket szeretném befejezni. Ennek a kötetnek a gerince egy kisregény lesz – nem túl meglepő módon az Éjszakai történet –, amivel már készen vagyok. Ez egy kortárs közegben játszódó, urbánus dark fantasy, ami csupán egyetlen ponton rugaszkodik el a valóságtól, és reményeim szerint sikerült megkerülnöm vele a zsáner fő buktatóját: nagyon sötét és komor hangulatú elbeszélés, de nyoma sincs benne pozőrségnek. A kisregényt egy csokorra való novella kerekíti ki kötetté, egyebek mellett egy furcsa szerepjátékos mesélő története és egy kissé anti-asimoviánus SF-sztori a mesterséges intelligenciáról; de akad még közöttük keserű groteszk, sőt olyan írás is, ami egyáltalán nem fantasztikus. Egyébként már a borító is elkészült hozzá.

Különben további hirtelen felszívódásaim esetére összeállítottam a kiadónak egy listát publikálásra javasolt szövegekből a MesterMűvek összes folyamába. Ezek mind regények, úgyhogy nincs rám föltétlenül szükség hozzájuk, a kollégák nélkülem is tudnak dolgozni a szövegekkel. Tudomásom szerint az első közülük – C. Cutcliffe Hyne Az elveszett földrész c. műve a fantasy folyamban* – már kiadásközeli állapotban van.

---------------------------------------------
* Esetleg a klasszikusban, mert onnan se lógna ki; ezen még törjük a fejünket.
---------------------------------------------

Kuttnertől A sötét világ, amit szintén a klasszikus vagy a fantasy folyamba szánunk, jelenleg parkolópályán van egy szabadúszó szerkesztőnél. A fordítás elkészült, de önmagában kevés egy kötetnek, hozzá kell tűzni egy másik Kuttner-művet. A fordító viszont ezt már nem tudta vállalni, a szerkesztő barátom most keres valaki mást, aki beugorhatna helyette.

Vigasz írta:

Sőt ma egyeztettünk a hatodik MM alsorozatról is. Lassan ideje azt is izzítanunk. wink

Annyit talán kiszivárogtathatok, hogy a nyitókötet szerzője Robert E. Howard lesz...

Utoljára Tükörálarc szerkesztette (2018.07.03. 04:23:22)

Tükörálarc írta:

Annyit talán kiszivárogtathatok, hogy a nyitókötet szerzője Robert E. Howard lesz...

Igeeen!!!  big_smile Jó újra itt látni, Zsolt! smile

@Tükörálarc

Köszönöm a tartalomjegyzéket, nagyon várom hogy olvashassam a kötetet.

Ahogy az Éjszakai történeteket is és félre ne érts, nem is gondoltam, hogy helyette A kapitánnyal kellene foglalkoznod, csak jeleztem, hogy jómagam és szerintem rajtam kívül még sokan azt is várjuk.

A hatodik MM alsorozat ha jól sejtem western lesz és ha igazam van akkor az egyik szemem sír, a másik nevet.
Sír, mert a western nem igazán izgatja az én fantáziám Howard írásain túl, illetve mert reménykedtem egy olyan alsorozatban amibe belefér Howard teljes nem fantasztikus korpusza és ugye nevet mert legalább a western írásait olvashatjuk, de hátha tévedek...

-A pokolba, dehogy!
(The Whole Wide World)

Jaj, meg tényleg a következő Howard kötet hogy áll, a fordítások már kész vannak és csak a szerkesztésedre vár?

-A pokolba, dehogy!
(The Whole Wide World)

Üdv mindenkinek!

Imi írta:

A hatodik MM alsorozat ha jól sejtem western lesz és ha igazam van akkor az egyik szemem sír, a másik nevet.

Nem jársz messze az igazságtól, bár én egy generálisabb “kaland” folyamot vetettem föl Vigasznak, azon belül egy “western” miniszériával, hiszen abba beleférnének más jellegű írások is: például kalóztörténetek Rafael Sabatinitől, Fu Manchu-sztorik Sax Rohmertől vagy Bulldog Drummond kalandjai. De értelemszerűen ő fog dönteni, nem én viszem vásárra a kiadói bizniszben a saját pénzemet. smile

Imi írta:

…reménykedtem egy olyan alsorozatban amibe belefér Howard teljes nem fantasztikus korpusza…

Ez eleve nem járható út, mivel a történelmi és kalandos elbeszélései kibogozhatatlanul összefonódnak a fantasztikus munkásságával: ezek mind a klasszikus folyamban fognak megjelenni.

Imi írta:

Jaj, meg tényleg a következő Howard kötet hogy áll, a fordítások már kész vannak és csak a szerkesztésedre vár?

A többség készen van, pár még hiányzik. Ezek között lehet olyan is, ami elkészült már, csak hozzám nem jutott el.

A sötét világ megjelenésére mikor lehet számítani ?

Imi írta:

Töredelmesen bevallom, hogy nekem még csak az első rész van meg.
De a következő nagy akciótokat várom, hogy beszerezhessem, jó néhány hiányzó Gemmell kötettel és A tövis és csont országaival együtt.

Tényleg ha már Keyes, ugye a következő már a The Hounds of Ash: and Other Tales of Fool Wolf lesz?

Illetve még nagyon érdekelne Dave Duncan trilógiája is, csak hát az a fránya első kötet.
De ha egyszer lesz egy szöveggondozott újra kiadás tuti vevő leszek rá, erre van bármi esély is vagy esetleg konkrét terv?

Már nálunk is van a következő kötet, szerkesztés alatt áll. De előbb ugye ahogy mondtam korábban, befejezzük az előző folyamát. Duncan trilógiája meg nagyon jó, azt nem nagyon hiszem, hogy újra kiadás lenne belőle. Annyira nem rossz az, hogy emiatt ne olvasd el. Elég érdekesen van felépítve a trilógia, kár lenne kihagynod. De én ebbe (sajnos) úgysem szólhatok bele. smile

Skafloc írta:

A sötét világ megjelenésére mikor lehet számítani ?

Hát az még odébb van. Ahogy föntebb említettem:

Tükörálarc írta:

Kuttnertől A sötét világ, amit szintén a klasszikus vagy a fantasy folyamba szánunk, jelenleg parkolópályán van egy szabadúszó szerkesztőnél. A fordítás elkészült, de önmagában kevés egy kötetnek, hozzá kell tűzni egy másik Kuttner-művet. A fordító viszont ezt már nem tudta vállalni, a szerkesztő barátom most keres valaki mást, aki beugorhatna helyette.

Ehhez még hozzátenném, hogy a szóban forgó szerkesztő pillanatnyilag mással van elfoglalva (Chandlert fordít a Furcsa történetek II.-be). Magyarán annyi a bizonytalan tényező, hogy nehéz lenne bármi konkrétumot mondani.

Vigasz, nekem az lenne a kérdésem, hogy Scott Lynch harmadik kötete, a Republic of Thieves benne van-e még az idei tervekben, vagy inkább jövőre hoznátok ki? Az angol kiadásnak elég masszív oldalszáma van, bele sem merek gondolni, magyarul milyen hosszú lesz.

Vigasz, tudjátok már, hogy melyik lesz a következő Salvatore regény, amit kiadtok? A Timeless, vagy a Démonháború valamelyik része?

Nuwiel írta:

Vigasz, nekem az lenne a kérdésem, hogy Scott Lynch harmadik kötete, a Republic of Thieves benne van-e még az idei tervekben, vagy inkább jövőre hoznátok ki? Az angol kiadásnak elég masszív oldalszáma van, bele sem merek gondolni, magyarul milyen hosszú lesz.

Mi is izgulunk rajta. Mármint a vastagságán. Bár az a Királyok útjánál izgalmasabb, de ez se semmi.
Amúgy mindig morognak ránk, hogy sosem tudunk semmit biztosra mondani. De pl. ebben az évben még 9 magyar szerzős kiadványunk lehet. Az azért sok mindent átrendezne, még akkor is ha időben megkapunk mindent. Ezzel szemben sosem történik így. Az aki fordítja a Lyncheket mást is csinál, az is fontos, majd meglátjuk. Legrosszabb esetben mindkét dolog miatt szidni fogtok minket. smile

Darth Revan írta:

Vigasz, tudjátok már, hogy melyik lesz a következő Salvatore regény, amit kiadtok? A Timeless, vagy a Démonháború valamelyik része?

Egyfolytában a kiajánlókat kapjuk vele kapcsolatban. Egyelőre úgy voltunk vele, hogy egy kicsit az emberek hagy éljék meg azt, hogy végre vége és megtudják a tutit. A Démonháború esetében ez persze nem csorbulna. De mostanában nem azt ajánlják ki... eh. smile
Írhattam volna simán azt hogy nem, még nem tudjuk.