Téma: Terry Pratchett

Terry Pratchett

Hozzászólás: Terry Pratchett

Hová lett a régi fórum? Azokat a bejegyzéseket nem lehet átmenteni valahogy ide is?

szeltolo írta:

Hová lett a régi fórum? Azokat a bejegyzéseket nem lehet átmenteni valahogy ide is?

Az új honlap felhasználó kezelése teljesen eltér a korábbitól, ezért a régi hozzászólásokat átmenteni nagyon körülményes lett volna. A régi fórum archívumként elérhető-olvasható lesz.

"Itt vagyok, mint egy százszor elhajított kő."

Ha jól néztem a kiadói tervet, akkor az Equal Rites előbb jelenik majd meg, mint a Feet of Clay. Ez tényleg így van?
Úgy rémlik, hogy Csaba már javában fordítja az utóbbi kötetet, lehet esetleg már tudni, kb. mikorra várható?
És még egy utolsó kérdés... Ugyan még viszonylag sok van hátra az évből, de mivel két könyv kiadása is megelőzi (már Pratchett-en belül kettő), de azért "disznólesésre" megjelenhet a Hogfather? smile

You can buy gold that is bright as the sun, and diamonds as pale as the moon. But you cannot buy the sun. You cannot own the moon.

RZednik írta:

Ha jól néztem a kiadói tervet, akkor az Equal Rites előbb jelenik majd meg, mint a Feet of Clay. Ez tényleg így van?

Igen.

RZednik írta:

Úgy rémlik, hogy Csaba már javában fordítja az utóbbi kötetet, lehet esetleg már tudni, kb. mikorra várható?

Őszre tervezzük.

RZednik írta:

És még egy utolsó kérdés... Ugyan még viszonylag sok van hátra az évből, de mivel két könyv kiadása is megelőzi (már Pratchett-en belül kettő), de azért "disznólesésre" megjelenhet a Hogfather? smile

Igen, ez a terv. smile

Nagyszerű, köszi az információt.

És remélem hasonló jókat (ha nem még jobbakat) írhatok majd a Feet of Clay fordításodról, mint az Érdekes időkről korábban. wink

You can buy gold that is bright as the sun, and diamonds as pale as the moon. But you cannot buy the sun. You cannot own the moon.

Sziasztok!

Gratula a Maszkabálért, nagyon tetszett, már alig várom a következő kötetet.

Volna egy kérdésem. Nagyon szeretem Josh Kirby illusztrációit a címlapon, de a könyvek elején a cím, a hátsó oldalon pedig az összefoglaló egy csomó részletet kitakar a rajzból. Nem lehet ezeket valahonnan egész képekben is megszerezni, ha másként nem, hát fájl formátumban? Egy része megtalálható a neten, de például a Hölgyek és Urak, a Fegyvertársak vagy az Érdekes Idők címlapjait nemigen találom.

risek írta:

Volna egy kérdésem. Nagyon szeretem Josh Kirby illusztrációit a címlapon, de a könyvek elején a cím, a hátsó oldalon pedig az összefoglaló egy csomó részletet kitakar a rajzból. Nem lehet ezeket valahonnan egész képekben is megszerezni, ha másként nem, hát fájl formátumban? Egy része megtalálható a neten, de például a Hölgyek és Urak, a Fegyvertársak vagy az Érdekes Idők címlapjait nemigen találom.

Köszönjük a biztatást! Sajnos a (nagy felbontású, teljes) Kirby-borítóképeket szerzői jogi okok miatt nem tehetjük közzé, de gondolkodunk a kérdésen. (Hátha fel tudunk rakni letölthetőre valamilyen kisebb felbontású teljes képet - ez még nem ígéret, csak terv.)

Na, alig találtam ide. A Terrypratchett.hu-n miért nem javítjátok a linket? Csak?
A Maszkabál tényleg jó lett. Mostanra kezdem megszokni az új név-nomenklatúrát, egyre kevésbé zavar.

A Korongvilág történetek mennyire különállóak? Sok utalás van korábbi kötetekre, netán folytatások a különböző könyvek?
Csak azért kérdezném, mert nemrég megismerkedtem Pratchett-tel A mágia színén keresztül, illetve tegnap sikerült megszereznem az első két Manák trilógiája kötetet (70%-kal olcsóbban!), és nagyon megtetszett az író stílusa. Gondoltam a hosszabb távú terveimbe beiktatom Pratchett könyveit is, de nem szeretnék sokat kajtatni a korábban megjelent Korongvilág kötetekkel, hanem kezdésnek a DV-ös könyveket szerezném be (Fegyvertársak, Hölgyek és urak, stb.). Megéri így? Élvezhető a korábbiak ismerete nélkül is?

Pont a DV-s kötetektől kezdődik az utalgatás. Például a Hölgyek és Urak telljesen a Vészbanyák és Vége a Mesének eseményeire épül.
Pratchett a Korongvilágon belül több alsorozatot indított. Az egyik például a boszorkányok, vagy Széltoló (Rincewind).
Érdemes az alsorozatokat sorban olvasni.
http://terrypratchett.hu/sorozatterkep.png
Itt egy olvasási kalauz

THERE'S NO JUSTICE, THERE'S JUST ME!

Rincewind írta:

Pont a DV-s kötetektől kezdődik az utalgatás. Például a Hölgyek és Urak telljesen a Vészbanyák és Vége a Mesének eseményeire épül.
Pratchett a Korongvilágon belül több alsorozatot indított. Az egyik például a boszorkányok, vagy Széltoló (Rincewind).
Érdemes az alsorozatokat sorban olvasni.
http://terrypratchett.hu/sorozatterkep.png
Itt egy olvasási kalauz

Ó, köszi. Akkor körbenézek itt-ott antikváriumokban, hátha ráakadok egyik-másik könyvre.

Dominik írta:

A Korongvilág történetek mennyire különállóak? Sok utalás van korábbi kötetekre, netán folytatások a különböző könyvek?
Csak azért kérdezném, mert nemrég megismerkedtem Pratchett-tel A mágia színén keresztül, illetve tegnap sikerült megszereznem az első két Manák trilógiája kötetet (70%-kal olcsóbban!), és nagyon megtetszett az író stílusa. Gondoltam a hosszabb távú terveimbe beiktatom Pratchett könyveit is, de nem szeretnék sokat kajtatni a korábban megjelent Korongvilág kötetekkel, hanem kezdésnek a DV-ös könyveket szerezném be (Fegyvertársak, Hölgyek és urak, stb.). Megéri így? Élvezhető a korábbiak ismerete nélkül is?

Ami a Széltoló-alsorozatot illeti ha A mágia színét, illetve A mágia fényét olvastad (vagy esetleg láttad a belőlük készült filmet), akkor nyugodt szívvel belekezdhetsz a pár hónapja megjelent Érdekes időkbe (ez az első DV-s kiadvány ebből az alsorozatból). Ebben a könyvben leginkább az előbbiek szereplői (Széltoló, Kétvirág, Cohen) köszönnek vissza a történet során, szóval ennyi "előismeret" bőven elégséges, hogy maximálisan élvezhető legyen a történet.
A Halál-alsorozat is hasonlónak tekinthető ilyen szempontból. A Gördülő kövekben emlékeim szerint csak minimális utalás van a korábbi kötetetekre (mondjuk az élvezeti értékét nagyban fokozza, ha már képben vagy milyen formában jelenik meg a Halál karaktere a Korongvilág regényekben - egyedi, az biztos smile). Szóval, ha teheted, azért a beszerezhető könyvek közül ne ezt vedd előre.
A Boszorkányok-alsorozattal már más a helyzet. Ott, ahogy Rincewind is írta, erőteljesen számítanak az sorozat korábbi kötetei, és a Deltánál megjelent Hölgyek és Urak is "keményen" épít ezekre.
Az Őrség-alsorozatból csak egy könyv jelent meg a DV-s Fegyvertársak előtt. Én azt tanácsolnám, hogy próbáld meg ezt a sorozatot az első kötetével (Őrség! Őrség!) kezdeni, mert abban ismered meg a főbb szereplőket, akik aztán a Fegyvertársakban is feltűnnek majd (igaz ott jogi problémák miatt már új néven).

Nos, az imént leírtaktól függetlenül azért érdemes "sorban" olvasni az alsorozatok köteteit (már amennyiben lehetőséged lesz rá).

Ami a beszerzéseket illeti, pár könyv a "régiek" közül még kapható a Sárkánytűz boltokban (máshol is) normális áron (1500-2000Ft között kb), igaz ezen könyvek száma igen csekély. A további kötetekért már jóval mélyebben kell a zsebbe nyúlni, már ha egyáltalán fel lehet lelni őket...

Köszi a választ.
Éppen most néztem be egy Sárkánytűzbe, ott most éppen csak a Rincewind történetekből volt egy-kettő (pl. Eric), de nem adom fel a keresést big_smile
Egyelőre akkor megpróbálkozok beszerezni a Halál- vagy az Őrség-alsorozat kezdő köteteit beszerezni, azok tűnnek így fülszöveg olvasgatás után a legérdekesebbnek, de majd kiderül, hogy mit találok.
(No meg igen, az ár sem kevésbé fontos szempont. Szétnéztem itt-ott, de pl. a Halál-alsorozatot nem is találtam 3000 alatt, így nehézkes lesz a beszerzés.)

Még az előző fórumon írtam, hogy én a Silverland-ben vettem meg mind, és még mindig van nekik több is. A legtöbb sajnos 3000- de olcsóbban talán csak antikváriumban találsz, ott meg nagyon kell vadászni.

Esetleg érdemes próbálkozni vaterán is, néha felbukkannak a régi kiadványok olcsón is.

Most végeztem a Maszkabállal. Nagyon tettszett, igazi boszorkányok fílingje van. A fordítás is makulátlan, kezdenek belejönni a dolgukba.
Bár én abban reménykedtem, hogy a végére valamilyen úton módon Magrat kerül vissza harmadiknak.
A Feet of Clay mikorra várható? Októberben?
Még tavaly volt szó valami meglepetésről. Úgy tűnik abból már semmi nem lessz. Vagy mégis? Mi lett volna?

Hát, én olvastam az ezt követő (és egyben utolsó) boszorkányos regényt a Carpe jugulumot, és nagy csalódás volt. Szerintem az egyik mélypontja az egész Korongvilág ciklusnak. Ha jól tudom, azért sem készült több a boszorkány-szériából, mert kimerültek a karakterekben rejlő lehetőségek. Az utolsó egész sötét lett, és nem is nagyon vicces. Számomra egészen szomorú volt. sad

Rincewind írta:

A Feet of Clay mikorra várható? Októberben?
Még tavaly volt szó valami meglepetésről. Úgy tűnik abból már semmi nem lessz. Vagy mégis? Mi lett volna?

Igen, az Agyaglábak előre láthatóan októberben jelenik meg.

A meglepetés Pratchett-téren jelenleg nem aktuális; még akkor tettük ezt az ígéretet, amikor nem volt teljesen tiszta a következő néhány évi ütemtervünk. De ez az idei év elején megváltozott, és a beígért meglepetés érvényét vesztette.

De reméljük, hogy a következő években még szolgálhatunk meglepetéssel ezen a téren is…

én nagyon el tudnék képzelni egy dvd megjelenést a mágia színe / fénye "minisorozatból", vagy a hogfather-ből (aki elkövette azt a megbocsáthatatlan hibát, hogy nem nézte pár éve a viasat 3-on, annak, öö, nem bocsátok meg tongue). meglepetésként big_smile jó, tudom, a dv könyvkiadó, de éppen ezért is lenne meglepi smile

Én speciel az egyik képregényre számítottam, vagy Science of Discworld könyvre.

a going postal film is jó lenne wink (nagyon tuti! magyar színészekkel!)

Megjelent az Egyenjogú rítusok újrafordított, javított kiadása.

http://www.deltavision.hu/upload/c/egyenjoguritusokborito____1.jpg

Az illetékesektől kérdezném, hogy akik előrendelték a könyvet valamelyik könyvesboltaban, mikor mehetnek be érte?

Utoljára Igorovics szerkesztette (2010.09.15. 18:38:39)

"Ezredkeze, aprórák, aszondok. Mondok nékiek, mondok nékiek!" - Pöcetata

http://halottindian.wordpress.com

Yardain írta:

Megjelent az Egyenjogú rítusok újrafordított, javított kiadása.

Tehát újrafordított és javított. Ez jelentheti azt, hogy a következő néhány évben várható - az új megjelenésekkel párhuzamosan - a többi korábban kiadott Pratchett-könyv is? Pl. a Mortra, A Kaszásra, vagy éppen az Őrség! Őrség!-re gondolok.